Jump to content
Avocado

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Лајковао сам пост јер се углавном слажем с тим што си написао, осим овог дела горе.

Протести нису били бесмислени, јер су уздрмали екипу и те како. Па колико су само саопштења дневно издали и ретардираних видео клипова снимили да попљују оне који протестују? Јесте, углавном су лоше вођени и вероватно ће се убрзо угасити сами од себе, опозиција је безидејна, подељена и погубљена; али једини начин да се нешто промени је да се људи анимирају и мрдну, што је и постигнуто. У почетку су то били најбројнији протести од 5. октобра.

Оно, сви ми волимо да филозофирамо и пишемо по друштвеним мрежама и форумима, али то неће ништа да промени. Људи на улици могу евентуално нешто да промене.

Натерао си ме да се смејем.

:smeh1:

Протести су потрошили енергију масе. Бесмислено је потрошили. Ти протести су једино корисни Вучићу. Наравно да су издали безброј саопштења и писали безброј текстова, статуса итд. јер на тај начин држе мобилисане своје активисте и целокупну странку. Па њима то и треба. ДС се растурио зато што није имао ко да их плаши.

пре 8 часа, feeble рече

Pa to je samo politicki marketing, nije politika. Samo je usavrsio do nenormalnosti ono sto su zuti poceli. Ja njima nikad nista nisam verovao, a ovaj ih je prevazisao.

Kako ovo moze da se spoji? Ako je neko razuman zna da ovo ne moze da postoji i nece glasati za takvu pojavu. 

Управо то. Све се свело на маркетинг.

Како може да се споји?

То ти је савремена политика.

Као кад Трамп изађе па каже Иран ћемо рокнути. Па онда поново изађе и каже, нећемо.

Људи не гласају за Трампа зато што је логичан, већ зато што им се свиђа. Људи гласају емотивно, срцем, а не логиком и разумом. Модерни политичари то сад знају и више се не труде да буду логични.

пре 7 часа, ana čarnojević рече

EB7huArXsAAnctu?format=jpg&name=medium

Слобу Георгиева БИРН новинара сам питао да ли је он убио краља Александра и није ме блокирао.

Ђуку сам питао да ли икад спава и блокирао ме је на твитеру.

Слоба је озбиљнији играч, јер ипак ради за странце.

пре 3 часа, Стаљиново унуче рече

шта је смешно? смешно је што ви немате представу која је ово вредност, економска је безначајна ,нама навијачима је емоционално огромна,а емоција се не пријављује

Ne prijavljuje se... i niko mu ne zamera što nije prijavio emociju... zamera mu se što nije u skladu sa zakonom prijavio poklon, a čak i tvrdi i da to nije poklon... pa mu neki čak i poveruju...

пре 13 часа, Avocado рече

Ne prijavljuje se... i niko mu ne zamera što nije prijavio emociju... zamera mu se što nije u skladu sa zakonom prijavio poklon, a čak i tvrdi i da to nije poklon... pa mu neki čak i poveruju...

па и није и то је то

пре 14 часа, Жељко рече

Управо то. Све се свело на маркетинг.

Како може да се споји?

То ти је савремена политика.

Као кад Трамп изађе па каже Иран ћемо рокнути. Па онда поново изађе и каже, нећемо.

Људи не гласају за Трампа зато што је логичан, већ зато што им се свиђа. Људи гласају емотивно, срцем, а не логиком и разумом. Модерни политичари то сад знају и више се не труде да буду логични.

и зарто што су им се претходни скроз омрзнули

пре 16 часа, Жељко рече

Од целог поста одговорићу ти прво на ово.

Мало политичара сам упознао а да нису психопате, а упознао сам их доста.

Данас се политиком не баве свеци, како ви кршћани очекујете и како је некад давно у историји повремено бивало. Политика је данас занат који привлачи нарцисоидне особе или психопате. Обичан човек никад не помишља да је Богом дан да влада народом, државом, светом итд.

Тако је заправо било кроз целу историју човечанства, од фараона који су преко свештеника представљали себе за божанства до данас.  Идеализовање политике и политичара и тај романтичарски занос како се кроз политику може направити рај на земљи је заправо погонска енергија сваке идеологије, политичког покрета и странке, али реалност је нешто друго. Кад идеалисти униште своје реалне и већим делом набеђене противнике, обично остаје пустош.

Шта си сад заправо рекао него исто што сам и ја рекао.

Зар теби Доналд Трамп или Борис Џонсон делују озбиљно?

Мени Вучић делује озбиљније.

Код нас је другачији менталитет али политички маркетинг је свугде исти или прилично сличан. Наши људи не цене државу и институције јер нам је то ајдучка традиција оставила у наслеђе и тај део традиције је користан само током ратова али је врло штетан у мирнодопским околностима јер разара по дифолту институције сопствене државе.  Та хајдучка традиција, формирана 500 година је на тадашње институције гледала правилно, као на окупаторске институције, изузев цркве, зато црква и војска код Србаља уживају највеће поверење и то нема везе са тренутним стањем у цркви или војци, већ са том ајдучком традицијом која је поштовала само веру и ратника док је све остало било непријатељско.

Вучић је таман толико диктатор колико је то био и Милан Недић.

Да би се на тај начин објективно анализирало деловање актуелне власти подразумева се да је претходна била она која је била онако како би требало да буде(нормативна), али да ли је то баш тако?

Протеклих година сам ишчитао политичке прилике Србије Обреновића и Карађорђевића, па не могу баш да кажем да је било онако како је требало да буде. О каснијим периодима да не говорим. Шта је то заправо нормативно са хришћанског становишта? Византија? Немањићка Србија? Царство небеско? Ео не знам. Широка је прича и бојим се да би била без краја јер свако појединачно има неко своје виђење.

Ми заправо немамо опозицију. Да је имамо, то би се видело и без медија, као што се видела опозиција '90-их којој сам и сам био наклоњен а о медијским слободама онда и сад је пресмешно правити паралелу.

Традиционални медији су утицајни једино на популацију старију од 50 година. Трамп је рецимо имао традиционалне медије против себе а Твитер иза себе па је победио.

Прелетачевић Бели се једном појавио у медијима али је пре тога већ стекао подршку 300 000 људи на интернету. Дакле, није ствар у традиционалним медијима, већ у идеји. То ламентирање тренутне распале и безидејне опозиције над слободом медија је трагикомично и више је у сврси саооправдавања него истинске борбе за присутност у медијима. Ја да сам Вучић, препустио бих 90% медијског простора опозицији, за пола године би 90% Србије било за СНС.

Опозиција '90-их да је имала интернет и оволики приступ медијима, какав данас има опозиција, срушила би Милошевића за мање од пола године.

Politicari uopste ne moraju da postanu psihopate/ sociopate, primera u Evropi je mnogo, Snadinavija narocit primer, ako se postuje ustav i zakoni. 

Druga stvar, ja nigdje nisam idealizovao politicare i ti analiziras uglavnom nesto sto ja nisam rekao. Ja ne ocekujem nista od njih, nego od ljudi koji zive u istoj zemlji i ocekuju da se postuju zakoni i teze nizoj korupciji. Ljudi to kritikuju na ulici, cak i ovi koji glasaju za Vucica ali ipak misle da ne moze bolje. Citava istorija covjecansta nije ni blizu ispunjena psihopatama vladarima koji se izivljavaju nad stanovnistvom. To je novija istorija covjeka, tacnije sa nastankom civilizacije. Ako sagledamo drustva lovaca sakupljaca, ali rigorozno bez bilo kakvog romanticarenja, vidjecemo da u najvecem broju njih je bilo nesto najpribliznije egalitarizmu. I danas u Africi imamo plemena u kojima su zene na primer uvijek imale sve moguce slobode kao Tuarezi, zatim Aka gdje se ocevi brinu o djeci kao u patrijahatu majke itd.,tacnije istorija Afrike je ispunjena matrijahalnim linijama. Na vecim skalama i sa razvojem drustva to se koplikuje, ali Danska je danas primer da mozemo imati stabilno liberalno demokratsko institucionalno drustvo. I Skandinavci su medju sobom imali istoriju ratovanja, bili uglanom divljaci pa se vremenom modernizovali i usvojili pravila koja su ih dovela tu gdje jesu.

Tako da prica kako smo mi hajducko drustvo u kojem se institucije ne postuju ili nisu izgradjene je cisti mit, jer mi vec imamo jasno napisan ustav i djelimicno izgradjene institucije, potrebno je vrijeme i sto manje korumpiran pravosudni sistem kako bi se prestupnici naucili ponasanju u skladu sa normamo koje smo kao drustvo institucionalizovali. Tacnije mi sledimo samo uspjesan primer, i da nije bilo nesrecnih devedesetih vec bi naucili makar na nivou Rumunije da izadjemo i protestujemo protiv svakoga ko hoce na primer da dekriminalizuje odredjen nivo korupcije. Nasi ljudi kad odu na zapad uglavnom prvo sto pohvale je daleko veci red nego kod nas i time su zadovoljni iako ih dosta muci nostalgija. Medjutim cijene kada se pravila igre postuju. Nedavno je od mog drugara zena dobila posao na konkursu za socijalnog radnika ispred sedam Njemica. Naravno svugdje ima problema ali negdje se i pravila postuju, malo vise nego kod nas.

Razlika izmedju Vucica, Dzonsona i Trampa je sto u Srbiji za razliku od GB i USA predsednik radi sta hoce( odlucuje o svemu) i kako hoce, u USA i GB postoje raznorazni nacini da se njihove odluke ogranice ili poniste, jer cesto nemaju punu podrsku ni u patrijama iz kojih dolaze.Vucic jeste bistriji nego njih dvojica, ja nisam rekao da je on glup, daleko od toga, ta mjesta su rezervisana za Stefanovica i co. Sa druge strane Tramp je sto se tice biznisa i marketinga daleko veci mag otud i idealna procjena njega i njegovih ljudi za snazno djelovanje preko tvitera.

Mozda opozicija u Srbiji ne bi iskoristila mogucnost i da je 90% medija na njihovoj strani, ali za slobodu medija se ne treba boriti radi opozicije, nego iz individuaonih( etickih), politickih i ekonomskih principa koji su neophodni za bolje drustvo. Opozicija je u dosta losem stanju to stoji, nemaju kapital, nemaju( najbitnije) podrsku USA, GB pa ni Rusije ili Kine, zatim, dobrim dijelom su nesposobni pocev od glavnih ljudi u strankama koji treba da idu i neumorno rade na terenu a ne da vrijeme uglavnom provode u Beogradu. Trebaju se ugledati na opoziciju u Turskoj na poslednjim lokalnim izborima.

Razlika izmedju opozicije danas i devedesetih je velika, posto je tada postojao entuzijazam i ushicenost da ce biti bolje i da treba istrajati kako bi se skinuo Milosevic jer su izdrzali toliko godina pod odvratnim komunizmom. Danas Srbija( gradjani) usled negativnog prirastaja i migracija visokoobrazovanih to nemaju,  a ovi koji su ostali su dosta emotivno istroseni, izgubili nadu i gledaju kako da odu na zapad za sta uglavnom dobijaju podrsku porodice i prijstelja.

Ali izvan opozicije i njenog  loseg stanja u Srbiji, za mnogo zla u Srbiji kriv je Vucic i SNS, pocev od unutrasnje i spoljne politike, ekonomije, sudska, nauke, medija i kulture itd., i to treba neumorno kritikovati i sa pozitivno prakticnog aspekta i sa moralnog. Narocito jer svaka naredna vlada nakon 2000-ih je sve vise odgovornija posto ne zeli da reformise drustvo i gura ga ka totalnom raspadu ili tjera gradjane iz zemlje sa nakaradnom vladavinom. Svake godine iz Srbije ode preko 1000 medicinskih ranika i nije to zbog para, nejednakosti itd., vec zbog nepravde.

190815-naslovne1.jpg
WWW.RASKRIKAVANJE.RS

Na naslovnim stranicama Kurira, Informera, Srpskog Telegrafa i lista Alo za prvih šest meseci ove godine objavljeno je najmanje 419 lažnih, neutemeljenih ili vesti čije navode nije moguće...

Za pola godine više od 400 laži na naslovnicama četiri tabloida

Na naslovnim stranama Srpskog telegrafa za prvih šest meseci ove godine novinari Raskrikavanja uočili su najmanje 94 lažne vesti. 

Sudeći prema vestima ovog tabloida, Tramp i Putin razgovaraju sa Vučićem o problemu Kosova gotovo na nedeljnom nivou. Tako je više puta za ovih šest meseci Tramp predstavljao Vučiću plan za podelu Kosova, a Putin čas pristajao na Trampov „plan“, a čas se predomišljao. Srpski telegraf u svojim neutemeljenim vestima piše i da su i ruski i američki predsednik sa Vučićem „razgovarali“ i depešama. Naime, Tramp ga je depešom upozorio na korumpirane ministre, a Putin na haos koji sprema opozicija. 

Od početka godine prema „informacijama“ Srpskog telegrafa, Vučiću su zabijali nož u leđa prvo njegovi funkcioneri, a potom i zapad. Kako su pisali u januaru, „tajni plan CIA je da posle Madura, svrgnu sa vlasti i Orbana i Vučića“. Ipak, u februaru su promenili ploču i javili da Vučića ipak ruši Šolak koji je i vođa protesta. Čak dva puta su pisali da Vučića čeka „pakleno leto“ zbog „šest pretnji Srbiji sa Zapada“. 

1 hour ago, ana čarnojević рече

190815-naslovne1.jpg
WWW.RASKRIKAVANJE.RS

Na naslovnim stranicama Kurira, Informera, Srpskog Telegrafa i lista Alo za prvih šest meseci ove godine objavljeno je najmanje 419 lažnih, neutemeljenih ili vesti čije navode nije moguće...

Za pola godine više od 400 laži na naslovnicama četiri tabloida

Na naslovnim stranama Srpskog telegrafa za prvih šest meseci ove godine novinari Raskrikavanja uočili su najmanje 94 lažne vesti. 

Sudeći prema vestima ovog tabloida, Tramp i Putin razgovaraju sa Vučićem o problemu Kosova gotovo na nedeljnom nivou. Tako je više puta za ovih šest meseci Tramp predstavljao Vučiću plan za podelu Kosova, a Putin čas pristajao na Trampov „plan“, a čas se predomišljao. Srpski telegraf u svojim neutemeljenim vestima piše i da su i ruski i američki predsednik sa Vučićem „razgovarali“ i depešama. Naime, Tramp ga je depešom upozorio na korumpirane ministre, a Putin na haos koji sprema opozicija. 

Od početka godine prema „informacijama“ Srpskog telegrafa, Vučiću su zabijali nož u leđa prvo njegovi funkcioneri, a potom i zapad. Kako su pisali u januaru, „tajni plan CIA je da posle Madura, svrgnu sa vlasti i Orbana i Vučića“. Ipak, u februaru su promenili ploču i javili da Vučića ipak ruši Šolak koji je i vođa protesta. Čak dva puta su pisali da Vučića čeka „pakleno leto“ zbog „šest pretnji Srbiji sa Zapada“. 

у реалности где цео свет овди хибридни рат ти би истину на насловним страницам таблоида,о во имја Оца

Kako prebaciti 195 miliona RSD (1,6 miliona EUR) iz GSP u svoje marketinške agencije i medije? Pa, ovako:

https://novaekonomija.rs/vesti/vesti-iz-zemlje/grad-beograd-izdvaja-90-miliona-dinara-za-reklamiranje-gradskog-prevoza

https://novaekonomija.rs/vesti/vesti-iz-zemlje/kako-se-grad-bori-protiv-švercovanja-još-90-miliona-za-virtuelnu-realnost-u-autobusima

https://novaekonomija.rs/vesti/vesti-iz-zemlje/pazi-snima-se-spot-za-javni-prevoz-od-15-miliona-dinara

Svakih par dana po jedan tender... ajmo 90 miliona... niko se ne buni? ajmo još 90... još uvek se niko ne buni? ajmo još 15...

Ne znam da li se ovde zaustavljaju ili će biti još...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...