Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

пре 9 минута, Vladan3 рече

Није ли то (много) скупља инвестиција и од соларног ако се не варам?

Ne bi znao, to nisam jos proverio. Sto se tice solarnog, to sam ispitao: ako se dobro secam, ulaganje da bi jedno prosecno domacinstvo imalo potpuno svoju nezavisnu struju je reda 4k evra, a nesto vise od toga ako se racuna i grejanje. To je njihova cena, naravno, na to se doda trosak za cevi i radijatore, zavisno od broja i velicine prostorija, i sta uopste `oce covek da greje na to centralno.

Ovi rade i toplotne pumpe, i svasta jos nesto, ali nisam se bavio jos time mnogo detaljno.

http://www.rdsolar.rs/

Да за топлотне пумпе су цене баш јаке, ја сам гледао неки пројекат за мању фирму у Немачкој па су се чан и они једва прерачунали за исплативост и то на неки дужи рок око 10-ак година. Али после ти је све буквално џабе :) 

пре 35 минута, Vladan3 рече

Да за топлотне пумпе су цене баш јаке, ја сам гледао неки пројекат за мању фирму у Немачкој па су се чан и они једва прерачунали за исплативост и то на неки дужи рок око 10-ак година. Али после ти је све буквално џабе :) 

I jos je vrlo cisto i elegantno, nema zagadjenja, nema zracenja, super stvar. I kod solarnih sistema isto to. Negde sam citao, da kad bi mi na Zemlji potpuno iskoristili kolicinu energije koju Sunce posalje ka nama za samo jedan dan, da bi ta iskoriscena kolicina pokrila potrebe svih ljudi u svemu sto se tice struje za period od nekih 100.000 godina. Pa ti sad vidi...

Embrasse-moi

Jacques PRÉVERT

C’était dans un quartier de la ville lumière

Où il fait toujours noir où il n’y a jamais d’air

Et l’hiver comme l’été là c’est toujours l’hiver

Elle était dans l’escalier

Lui à côté d’elle elle à côté de lui

C’était la nuit

Ça sentait le souffre

Car on avait tué des punaises dans l’après-midi

Et elle lui disait

Ici il fait noir

Il n’y a pas d’air

L’hiver comme l’été c’est toujours l’hiver

Le soleil du bon Dieu ne brill’ pas de notr’ côté

Il a bien trop à faire dans les riches quartiers

Serre-moi dans tes bras

Embrasse-moi

Embrasse-moi longtemps

Embrasse-moi

Plus tard il sera trop tard

Notre vie c’est maintenant

Ici on crèv’ de tout

De chaud et de froid

On gèle on étouffe

On n’a pas d’air

Si tu cessais de m’embrasser

Il me semble que j’mourais étouffée

T’as quinze ans j’en ai quinze

A nous deux on a trente

A trente ans on n’est plus des enfants

On a bien l’âge de travailler

On a bien celui de s’embrasser

Plus tard il sera trop tard

Notre vie c’est maintenant

Embrasse-moi!

NekiPrevod 

On 3/18/2018 at 22:23, obi-wan рече

I jos je vrlo cisto i elegantno, nema zagadjenja, nema zracenja, super stvar. I kod solarnih sistema isto to. Negde sam citao, da kad bi mi na Zemlji potpuno iskoristili kolicinu energije koju Sunce posalje ka nama za samo jedan dan, da bi ta iskoriscena kolicina pokrila potrebe svih ljudi u svemu sto se tice struje za period od nekih 100.000 godina. Pa ti sad vidi...

Да се упиташ када би мали тако практично бесконачну, бесплатну и чисту енергију шта би се направило од ове цивилизације, би ли процветала или би се распала.

Хвала, Лапис. Баш си потрефила песму уз синоћну атмосферу. :)

Тема се ућутала јер је мој дневик и рефлектује моје расположење. :tongue:

А синоћ је било дивно вече. Снег веје, а ја се ушушкам, он пуфнасте топле чарапице, ћебенце, поезија.. и тако све лепо и лагано. Нисам слушала ни музику, да не кварим. Уживала сам у тишини. Enjoy the silence, Кеноби.

пре 2 часа, Lady Godiva рече

А синоћ је било дивно вече. Снег веје, а ја се ушушкам

Ел ти то муваш Мурамасу?

1 hour ago, Broken рече

Dobra pesma. Prvi put je čujem...i prvi put sam na ovoj temi. :D

Јесте, прелепа је. :sunce:

пре 41 минута, Juanito рече

Ел ти то муваш Мурамасу?

Да знаш да јесам помислила на једног форумаша кад сам послала коментар, али не на Машу. :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Guest - . . .-
      Од Guest - . . .-,
      Са блога "Катодна цев све трпи"

Једном приликом је Ејми Вајнхаус добила позив од неког игумана да дође и проведе неко време у његовом манастиру као гост. Игуман је за новине изјавио да је, када је чуо њене песме, осетио дубоко сажаљење према људима као што је она, и како је осетио потребу да јој помогне.

И данас, две године након што нас је Ејми напустила, кад год се међу верницима и религиозним људима поведе дискусија о њој, обично се о њој говори са исте holier than thou висине и позиције умишљене моралне супериорности, и реакције се углавном сведу на сажаљење према јадној, грешној Ејми, и људима као што је она.

Ретко коме падне на памет да њој, можда, наше сажаљење и није потребно.

Да, можда, сваки њен стих у себи има више искрености него милион наших механичких ишчитавања молитви које је неко други написао пре 1000 година.

Да је, можда, свака њена песма далеко потреснија и проживљенија исповест од милион наших сочињенија преписаних из Подсетника за исповест, олако промрмљаних испод епитрахиља незаинтересованих свештеника.

Да је, можда, у свакој салати речи изговореној под утицајем алкохола и опијата било милион пута више смисла него у лупетањима наших архимандрита на ЈуТјубу.

Да је, можда, сваки пут кад је главом набола папараца, или у јавности пљунула неког од чланова краљевске породице, у њеним испадима било више благочестивости, или макар мање неблагочестивости, него када се наши верски великодостојници улизују тајкунима/политичарима/кримосима, и каче им одликовања на ревере.

Да је, можда, музика коју нам је оставила за собом била од милион пута веће помоћи у неким од најтежих животних тренутака многима од нас него празне приче и напамет изверглане фразе које смо слушали са предикаоница.

И да је, можда, она та која би требало да сажаљева нас.

http://youtu.be/UMPBTDneqQk
    • Од Djapa,
      Ova tema je nastala na nagovor jednog clana pouka  pokusacu da podelim neke stvari za koje mislim da su korisne. Ocekujem da vi uradite to isto   dakle tema je kao sto pise Life Hacks, Tips and Tricks, Online Jobs & Beermoney, pa izvolite.  
      Prvo sto cu da kazem iz svog licnog iskustva je da nema leba bez motike i da ne postoji laka zarada na internetu. Ako je lako onda je prevara. Najveci novac na interentu se okrece oko adult sadrzaja, online dating-a i sl. gde na x nacina moze da se zaradi novac kao npr. od social media marketinga reklamiranjem raznih adult 18+ sajtova, postavljanje reklama, popup-ova i popunder-a na vas sajt, sponzorisanog sadrzaja, strimovanjem i hostovanjem raznih sadrzaja koji su zasticeni autorskim pravima. Kao sto sam rekao mogucnosti su bas siroke jer su necasne i nepostene tako da je taj put sirok. Veliki novac se takodje okrece i oko prozivoda za mrsavljenje i gojenje, raznih suplemenata dakle skoro sve iz fitnes kategorije, horoskopi, proricanje buducnosti, astrologija, osiguranja itd, itd kao i sve ostalo navedeno su prevare koje su samo bolje smisljene od phisnig-a, hack-ovanja i nigerijske prevare  
      Ako hocete da stvarno zaradite na interetu i zivite od vase zarade potrebno je tvrdo znanje a ponekad i talenat ako se npr. bavite grafickim dizajnom. Sajtovi od kojih moze da se zivi ako odlicno znate engleski jezik ili dobro baratate kodovima su https://work.onespace.com/ i https://www.upwork.com/   postoji jedan domaci sajt  https://www.geelancer.com/ gde moze takodje da se zaradi malo "veca" kinta. Nije potrebno dalje da pisem na ovu temu jer oni koji imaju znanje i talenat vec uveliko rade  zato cemo da se prebacimo na microworking i part time jobs dakle na poslice za one koji imaju visak vremena i hoce da zarade dzeparac, sto bi amerikanci rekli beermoney. 

• Од Џуманџи,
      Тема јасна - како "претачете" приче, параболе, исказе и остало из Новог Завета у Ваш свакодневни живот?
  • Create New...