Jump to content

Русија или Америка или... ?

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 2 минута, Аурор рече

the-largest-air-force-in-the-world-is-th

Иначе, укупна маса пловних возила све врсте коју поседује US Navy је већа него маса пловних возила остатка света заједно.

And the third largest force in the world is Serbian Inat. :smeh1:

Подели на овим сајтовима

• Одговори 968
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, Вилер Текс рече

@Zayron Нама су тако дошли Амери. 

Иначе испали сте глупи и криви, јер сте чачкали совјете. Дакле ви сте криви.

Само повлачим паралелу овима који кажу да смо ми криви што нас је Клинтон бомбардовао.

Nigdje ja nisam rekao da Ameri nisu došli, vi ste čačkali Amere a Česi Sovjete. :D 

Onda nema druge nego ovo, CKCC - Samo Kina Srbiju Spašava, pa šta Bog i sreca junačka dadnu.

Flag-Pins-Serbia-without-Crest-China.jpg

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Nigdje ja nisam rekao da Ameri nisu došli, vi ste čačkali Amere a Česi Sovjete. :D 

Onda nema druge nego ovo, CKCC - Samo Kina Srbiju Spašava, pa šta Bog i sreca junačka dadnu.

Flag-Pins-Serbia-without-Crest-China.jpg

Ма знам. Него само кажем да неће проћи оно "сад ће Ђура да ти опрости што те је тукао". 

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Највећи Лудак Наших Народа нажалост и даље управља животима у Србији. Његова шизофренија живи и живјеће вјеков`ма...

И после г...., г....

:dobro:

Континуитет лудила... Закључно са оргазмичним одушевљењем над победом Великог Руског Мушкарчине на изборима.

Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Вилер Текс рече

Само повлачим паралелу овима који кажу да смо ми криви што нас је Клинтон бомбардовао.

Срби никад нису ни мрава згазили, то само лажу ови са Запада зато што мрзе српски народ.

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Таман посла.

Срби никад нису ни мрава згазили, то само лажу ови са Запада зато што мрзе српски народ.

Нормално! Живео друид Деретић и Цар др. Војислав Шешељ!

Подели на овим сајтовима

@Аурор Нисам рекао да нема кривице Слободана Милошевића за катастрофално вођење земље. Али немојмо да долазимо до апсурда да су Амери и Нато злато. То је бре увреда за све побијене.

Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

@Аурор Нисам рекао да нема кривице Слободана Милошевића за катастрофално вођење земље. Али немојмо да долазимо до апсурда да су Амери и Нато злато. То је бре увреда за све побијене.

Такве су светске империје увек биле, то је тако на овом свету... Римљани би нпр. пре 2000 година пола људи у Србији одвели у ропство, пола побили.

Ниједна сила не може да буде добра, по самом принципу на којем функционише.

2286.jpg?v=1485680597

Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Вилер Текс рече

Ма знам. Него само кажем да неће проћи оно "сад ће Ђура да ти опрости што те је тукао". 

Trebamo mi te takve maličke zemljičke kao Moravistan, Černá Hora, Srbsko a podobne da se svi ujedinimo

i zajedničkim silama se odlučno odupremo i suprotstavimo narušiteljima i agresorima i sa Istoka i sa Zapada!

Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, obi-wan рече

Ajde... a sta je ono bilo u vreme Gorbacova i Jeljcina? TV serija?

Горбачв није могао да спречи неминовно-пад СССР-а. Није Горбачов ништа биоо мање комуниста од осталих својих претходника, али он није могао да спречи распад СССР-А. Једноставно, СССР није могао да издржи трку са Америком, изгубили су на сваком пољу, пре свега економски, и пропали су. И то је поента. Глупо је сад сву кривицу свалити на Горбачова и назвати га ,,издајником" који је ето  ,,уништио Совјетски Савез". Није тако било. 

Што се Јељцина тиче- он је био марионета руских служби које су га ту поставиле након слома СССР-а. Као што је и сам Путин такође постављен на власт од истих структура које су поставиле и Јељцина. Путин и Јељцин су део исте приче, то је оно што русофили у Србији данас не схватају. 

пре 4 часа, obi-wan рече

Znaci, tol`ko su dobro glumeli da su se maltene skroz raspali... ti treba da pravis komedije po Holivudu, proso bi extra, najozbiljnije.

Па нису они деведесетих били у тешком стању јер су водили прозападну политику, већ зато што се распао СССР. Све земље Источног совјетског блока су прошле тако, не само Русија. Кад је пао СССР, пропали су сви, економски пре свега. Зато се Русија нашла у тешком стању, а не зато што су наводно водили прозападну политику.

Уозбиљи се Оби, не треба ваљда да ти цртам неке врло јасне ствари. 

пре 4 часа, obi-wan рече

Ne pricaj... pa pre neki post ja napisa bas u vezi Sirije - ozbiljne drzave pazljivo vuku poteze, promisljaju ih dugorocno, ne zalecu se k`o june u seno, jer je isprepletenost odnosa i globalizovanost danas takva da jedan potez vuce jos 10+ drugih posledica o kojima mora da se misli. Ovako neznaveno pitase mnogi "sto Rusi ne ulete u Donbas, kad su velika i ozbiljna sila?"... pa zato sto to njihovi neprijatelji i `oce, da ih uvuku u dugotrajne i iscrpljujuce sukobe, kako bih ih sto vise oslabili.

Ок, нек буде тако. Ако је тако, онда Русима далеко лепа кућа, нек они сређују своје ствари тамо где су нападнути, а ми да мало гледамо себе. Дакле, наш интерес и шта нам је чинити. А Руси нека се баве својим интересима и циљевима. 

пре 4 часа, obi-wan рече

A da se (i) Rusi bave nasim pitanjima, u to nema sumnje, to lako moze da se vidi po raznim izjavama njihovih politicara, samo ako malo pazljivo gledas i slusas.

Баве се психолошко-пропагандно, тиме што овде пласирају антизападну пропаганду, стварају антиамеричко јавно мњење и тиме само доливају уље на ватру. Умешали су се у Македонији, али ту се видело колкико заправо Руси немају никакав утицај на Балксану. Груевски, који је постао у међувремену руски човек, је збачен са власти и Македонија ће ући у НАТО. Толико о томе. 

Једну Црну Гору не могу да уздрмају, толико о томе. Према томе, док је год тако, нек се они баве својим проблемима, а ми да видимо шта је за нас овде у најбољем интересу. 

пре 4 часа, obi-wan рече

Ne znam kome je to Putin "car", meni nije sigurno. A kako (ce da i `oce li uopste da) brani nase interese zavisi pre svega od nas. Inace, ovo i ovakvo pitanje je izrazito stupidno sroceno, kao da ga postavlja predskolac, po principu "ciji je veci sad, a?", a ja mislio ti si satro neki vajni poznavalac svega i svacega.

Зашто зависи од нас, ало, човече Божији, ми немамо шта њима да се доказујемо, ми смо се доказали. На њима је ред. Али, немају они тај утицај овде. Једино што могу је да овде пласирају своју пропаганду и евентуално подстакну неког балканског политичара, као Груевског, да се побуни. Али и то ће бити брзо ликвидирано. Сви који су у Европи и на Балкану кокетирали са Русима, сада су уклоњени и више неће никада бити власт.

Толико о томе ко ведри и облачи у Европи и ко се пита. Тако да...

пре 4 часа, obi-wan рече

Inace, zamisli, srpski interes prosto ne moze da postoji bez jedne jasne eticke i duhovne dimenzije, tj. ne moze da postoji u zmurecem podanistvu i ulizistvu najgorem olosu koga zna svet. Srpski interes ne moze i ne sme da bude samo slinavo cuvanje gole guzice, nego pre i iznad svega cuvanje obraza i casti. Tako da, prodaj mooda za bubrege nekom drugom, vecina ovde ipak voli da misli glavom...

И образ и част сачували смо милион пута. Ајде сад мало да чувамо, не ,,гузицу" како се ти погрдно изражаваш, него српске животе. Ајде да мало то сачувамо, мислим да је и етички и исправно и хришћански да мало бринемо и о српским животима. 

пре 4 часа, obi-wan рече

A to su brate od ljubavi uradili? Nemoj da me sekiras, ti si covek-vasiona, umes mnogo bolje od ovoga...

Нико ништа у политици и не ради из љубави, ако тако резонујеш, онда си промашио тему. Ни Русија ништа, сем Светога Цара Николаја, није радила из љубави ништа него из интереса. Тако раде све силе. 

Време је да Срби то укапирају. 

Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Evgenik рече

Koliko vidim, ovde se spinuje naveliko.

Иако нисам приметио да је неко, поготово ја, ттврдио баш све што си овде навео, ајде да ти одговорим на ове тврдње. Дакле, идем редом:

пре 4 часа, Evgenik рече

1. "Rusi nisu pomogli 99te, neće ni sad"?
Ruska Federacija je 1999-te bila pred kolapsom, hiperinflacija, opšte siromaštvo, tajkuni, korumpirani političari, pijani Jeljcin, rat sa Čečenijom, teroristički napadi po Moskvi, Čečeniji, Ingušetiji itd itd itd,
dakle nije bila u tom momentu u stanju da efektivno zaštiti ni samu sebe. Danas uredno parira Natou (čitao sam neke članke u kojima američki generali kmeče i plaču zbog toga i potvrđuju to).

Русија ако тад није могла да помаже, није требала ни да даје лажне наде Србији да ће спречити бомбардовање. Али не, она је управо то радила, преко својих људи, генерала, политичара, итд, и онда када је СРЈ се нашла под америчким бомбама, Русија ништа није учинила да то спречи. Да не помињем да су одбили да Србима продају наоружање, а Хрватима су преко Украјине, поклонили систем С-300. Па то ми не делује баш братски и православно?

Што се данас тиче, Русија нема толику снагу да ишта овде на Балкану дубље утиче или помера, она овде може да води само пропагандно-психолошки рат (што и активно ради) али да мења геопоплитичку ситуацију, то не. И ко зна када ће уопште она бити у тој позицији. Видели смо како пролазе руски људи у Европи и на Балкану, то би требало да нам буде једино мерило. 

Елем, да они данас могу да пружају отпор НАТО пакту, али су генерално и даље слабија сила од САД. Свиђало се то некоме или не. 

пре 4 часа, Evgenik рече

Rusija danas je nešto sasvim stoto, ljudi su sami rekli - nećemo se petljati u vaše odluke, šta ćete činiti, izaberite sami.
Da li bi pomogli danas? Naravno da bi, ali umjesto vojne bolje je tražiti kulturološku i ekonomsku pomoć.

Петљају се они итекако. Само ти то не видиш. Јужни ток, куповина НИС-а и још многе друге ствари- све су то итекако петљања Русије у наше послове. То је факт, да су нас баш оставили да сами бирамо, нису. Али да нам не могу ни војно нити у било ком другом погледу, сем вербално, помоћи, не могу. И то је исто факт, свиђало се то неком или не. 

пре 4 часа, Evgenik рече

2. "Obećanja EU i Nato"
Sa druge strane od Nato zemalja u Srbiju dolaze isključivo prazna obećanja i ucjene. Rečeno je "samo skinite Miloševića, dobićete 250 miliona evra pomoći i ulazite direktno u EU". Evo nas sad, 18 godina kasnije, nema šta se nije učinilo, Milošević je odavno mrtav, a oni sami su sa vlasti skinuli DSS i DS, i nametnuli Slobine ministre (Dačića i Vučića) koji potpisuju sve što im se poturi, prodaju fabrike i rudnike za budzašto strancima i generalno prave narod budalama.

Е неће бити да је све тако. Једна од великих заблуда је да се од 2000 води стриктна прозападна политика. И онда се каже ,,ето, ми од 2000 испуњавамо све што Амери траже, па ништа нисмо добили".

Е па није баш тако. Ми смо у ствари опструирали многе ствари које су од нас тражене, почевши од хапшења самог Милошевића, па надаље. У ствари, уопште није вођена стриктна прозападна политика после 2000. Сети се само убидтва прозападног премијера, Ђинђића. Сети се продаје НИС-а Русима (тек након тога, Америка је признала Косово као државу). Па Јужни ток. И тако даље. Дакле, буди бар мало реалан и будимо поштени. Да је вођена стриктно прозападна политрика и да од њих ништа нисмо добили, ја биох се сложио са тобом. Али, није тачно то, Србија није после 2000. водила такву политику. Ок, потписали су оно што су морали да потпишу, али кокетирање са Русима и избегавање многих ствари које је запад тражио од Србије, допринели су томе да имамо ситуацију какву имамо данас. 

пре 4 часа, Evgenik рече

3. "Traži se određeni standard za članstvo"
Bugarska i Rumunija su u EU i Nato paktu "ničim izazvano", već isključivo radi geopolitičkog položaja, tj izlaska na Crno more.
U tim državama (iako je to skoro nemoguće postići) je korupcija gora nego u Srbiji, standard je očajan, a njihovi stanovnici (zahvaljujući pasošima EU), masovno bježe van države u Italiju, Francusku, Švedsku itd, i tamo se ponašaju identično kao naši Cigani i Šiptari osamdesetih (žive ili od socijale ili od kriminala u 80% slučajeva).

Све у свему, иако не кажем да ми треба да уђемо у НАТО, Румуни сада боље живе него што су живели под Чаушескуом. Знам из више извора, а и био сам у Румунији. 

Е сад корупције има свуда и нигде није идеално, али опет то највише зависи од самих људи, народа и политичара а не од војног савеза у коме се они налазе. Бтв, нисам ни тврдио да би уласком у НАТО (нисам тврдио да уопште треба да уђемо, али ајде), ми економски процветали. То пре свега зависи од нас и нико ту не може да нам помогне, ако ми сами себи не помогнемо. 

пре 4 часа, Evgenik рече

4. "Srbija okružena neprijateljskim zemljama"
Najveća nebuloza koju svakodnevno priča Vučić. Hrvatska ima toliko svojih problema da joj je zadnje na umu napad na Srbiju. Bugarska i Rumunija se o svom jadu zabavile. Makedonsku vojsku bi razbio malo nabrijaniji air-soft klub, a Kosovo je davno odrađeno i više nikog tamo ne interesuje ratovanje, budući da više ne mogu naći dobrovoljce ni za osmišljene terorističke provokacije po Makedoniji (čitaj, svaki put dobiju po pi...).
BiH je vojni protektorat Nato-a, vojska postoji samo da se kaže da je ima, većina oružija je prodata u Siriju i Libiju (tj za Al Kaidu i kompaniju), a i oni ne bi dobili ozbiljniju vojsku iz 1.svj rata. Mađarsku tek boli bulja da napada Srbiju, tačnije, najpametnija opcija za Srbe danas bi bilo da doslovno kopiraju sve što Orban radi.
Crna Gora napasti Srbiju? Čime, biciklima?

Ма какав Вучић какви бакрачи. Србија јесте окружена НАТО земљама, не знам шта теби ту није јасно? Око нас су све НАТО сателити, иначе и Македонија ће ући у НАТО (зато је и смењен Груевски). И БиХ, по документима које је потписала, мора да уђе у НАТО и то сви политичари у Босни и РС, шта год причали, знају. И тако кад погледаш, сви около нас су део НАТО пакта. И замисли сад ми једини да будемо не ван тога, него против НАТО. Па шта мислиш шта би нам се десило? Па уозбиљи се, човече. 

И кажеш, шта би нам се десило? Па исто што и Македонији, букнула би шиптарска побуна или нешто слично. Онда би била смењена власт која се покуша одупрети и замењна новима. А недај Боже да нам још неку територију узму. Ето шта би нам се десило, нешто слично онме што нам се десило деведесетих. Зар неки људи после тог трагичног искуства ништа нису научили? И онда се мислило ,,ма шта они би нама могли, они су ништа за нас". То што мислиш да су Шиптари у Македонији ,,добили по пи...", то се дебело вараш, једини који је батине добио у Македонији је Груевски, а ти се размисли зашто је то тако.

Дај, уозбиљи се човече, неозбиљнма је та прича. У овом сукобу НАТО са Русијом, најбоље је да се на нађемо НАТО на путу. И то је поента. 

пре 5 часа, Evgenik рече

5. "Ako nisi u Nato, onda moraš sa Rusima".
Apsolutno netačno. I to smo dokazali već jednom, odjebali smo i Nato (SFRJ im oborila dva aviona odmah nakon 2. svj rata te odbila invaziju na Dalmaciju, u našim udžbenicima se o tome ne priča, ali se lako da provjeriti), a i Staljina (ta tema je već obrađena i opšte poznata), i tako egzistirali pola vijeka bez većih problema (osim moronskog mentaliteta koji je i danas problem).

Дебело се вараш што се тиче бивше СФРЈ. Она је, од почетка сукоба са СССР-ом, па до краја, била на америчкој и стриктно америчкој страни. Чск је, кроз балкански пакт, незванично била чллан НАТО-а. Приче о ,,несврстаности" су приче за малу децу, сврстан је Тито итекако био. И амерички кредити, којим је подржаван његов режим, то потврђују. Не само стратешки и економски, Америка је тад и културолошки ушла у Југославију, није узалуд систем у СФРЈ називан ,,кока-кола социјализам". 

Према томе, треба се ослободити неких митова, а један је и тај. СФРЈ је 90% била амерички пројекат и то је факт. 

Е сад, ја и не кажем да не бити у НАТО значи одмах бити са Русијом, ми сад и не можемо да уђемо у НАТО, јер имамо проблема са територијом, али не бити у НАТО не значи (и не сме да значи) бити против њих. Док год доминирају овде, ми морамо да видимо да са њима нађемо заједнички језик. Тако нам је како нам је, у ситуацији у којој јесмо. 

пре 5 часа, Evgenik рече

6. "Ulazak u Nato i EU utiče na standard"
Već sam pisao, kažem, izgleda da još niste ozbiljnije obišli Rumuniju i Bugarsku.

Опет, ово нисам ни тврдио. 

пре 5 часа, Evgenik рече

7. "Ulazak u Nato "garantuje" mir"?
A to što Turska i Grčka , Turska i Kipar su već decenijama u stanju tihog rata (čitaj svako malo obaraju jedni drugima avione), to nikom ništa? Šta je Nato savez uradio po tom pitanju? Ništa, boli ih briga, puštaju članice da same rješavaju međusobne konflikte. Hrvatska i Slovenija su na ivici rata oko Piranskog zaliva i nikom ništa takođe. Toliko o tome.

Опет, причаш нешто што нико и не говори. Не говорим да треба ући у НАТО. Само кажем да ми не смемо да дозволимо да будемо против њих, ни због кога и ни због чега. 

пре 5 часа, Evgenik рече

Dakle, jedno bolesno spinovanje.
Ako ni sv.Sava nije ušao u dil sa Vatikanom, a istovremeno nije dozvolio da budemo samo još jedna pokrajina Vizantije, onda mi nije jasno kako ovi danas, (koji se lažno predstavljaju kao njegovi naslednici) tvrde da su jedina opcija defetizam i slugeranjstvo?

Не само ти имаш погрешну перцепцију, за тебе је то ,,слугерањство", за мене мудра политика. Стефан Немања, отац Светог Саве, се понизио пред јачима (сети се како су га јавно понижавали у Византији) зарад интереса Србије и био је њихов вазал. Па опет, ја његову политику не сматрам ,,слугерањством", већ одговорном и мудром политиком. 

Подели на овим сајтовима

Ма чекајте, јел Слоба док је слушао Амере био "фактор мира и стабилности". А чим им је рекао нећу, постао је "балкански касапин"?

Није ли Садам тако исто прошао?

Можда неће бити тако да са њима можеш да разговараш нормално

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Ма чекајте, јел Слоба док је слушао Амере био "фактор мира и стабилности". А чим им је рекао нећу, постао је "балкански касапин"?

Није ли Садам тако исто прошао?

Можда неће бити тако да са њима можеш да разговараш нормално

Ма чекај ти бре, пријатељу, па не можеш ти да уцењујеш светску силу и да ти њој диктираш правила, него она теби. Не можеш ти да избацујеш њихове амбасадоре и понашаш се према њима ко неки каубој Џони. Разумеш поенту? Па нико то не би дозволио, ни Руси чак.

Дакле, Милошевић да је остао при томе да слуша шта му они кажу, био би и данас на власти можда. А и Срби не би страдали толико. Никад није требао да каже ,,нећу", јер није имао ни капацитет а ни подршку да то ради. 

Па сад ти види, процени шта је боље, НАТО трупе на Косову са Косовом које је ипак у саставу Србије и где има и српских војника (колико толико), плус без страдања или је боље ово што смо добили-НАТО трупе на Косову, са Косовом ван Србије и без икаквбог присуства српске војсдке и полициује тамо. Плус страдање Срба.

Обрати пажњу- НАТО трупе на Косову смо добили свакако, али смо изгубили оно што смо могли добити уз то. Е зато је Милошевићева политика била скроз промашена и погубна. 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...