Jump to content

Da li ste doziveli ili preziveli preljubu?

Recommended Posts

Mozda sam ovu temutrebao staviti negde drugde ali eto neka sada bude pod psihologijom.

Pitanje je vrlo jednostavno: Da li ste doziveli i preziveli preljubu? Kako ste se osecali u trenutku kada ste shvatili da je vase poverenje u osobu koju volite izigrano? Kako ste reagovali na to sto vam se dogodilo?

Evo ukratko da ja pocnem. Da doziveo sam preljubu. Kada sam saznao sledio sam se kao kocka leda. Grlo mi je bilo suvo a umesto krvi led. Srce mi je udaralo kao bubanj i odzvanjalo u grudima kao posmttno zvono. Celo telo mi je bilo obamrlo. U prvm trenutku nisam osecao nista prema zeni. Kasnije se pojavio bes pa opet nista pa bes a onda dubok bol koji je posao od grlaposred grudi do stomaka. Misli su jurile astronomskom brzinom ali su bile prazne, bez sadrzaja. Trebalo mi je nekoliko sati da dodjem k sebi. 

Eto za pocetak

Stavljam ovu pesmu od bore Corbe jer ima za ilustraciju odlicnu glumu Anice i Nikole i opisuje jako teske trenutke u zivotu coveka. Iako same reci pesme nisu bas direktno povezane sa samom temom ali lepo ilustruju neke stvari. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 365
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Kada se moj muz spremao za prvu ispovest u zivotu (pre nekoliko godina), rekla sam mu - Ako si me ikada prevario , od mene ti prosto bilo, i preklinjem te ispovedi to. Nemoj da te stid spreci !  I to

мени је тужно то што је превара постала тако нормална и опште прихваћена, то што је систем вредности код људи постао болестан,то што се они који варају карактеришу као "фаце, шмекери, способни...", а

Ono sto boli nije puki sex, nego izdaja. Jer je preljuba po svojoj sustini to - najgnusnija i najniza izdaja.

Постоване слике

пре 11 минута, Phoebe рече

Čemu patetisanje i vraćanje na staro? Nisi jedini. Zna se šta kaže Pismo o preljubi. Ne bila im u koži.

Nije patetisanje i nije vracanje na staro vec eto samo delim svoje iskustvo. Kasnije cu opisati i kako sam reagovao prema zeni i kako sam progurao sve to. ovo nekome moze da koristi. Onome ko mozda prolazi kroz ovo ili onome koji mozda razmislja da nekome zagorca zivot na ovaj nacin. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Није патетисање. То што си ти преживео не може се мерити са овим што сам ја. Ово моје није ништа, јер, нисам био у браку. Јесам био у везама које су трајале по више година. За две бивше знам да су се удале. И те две су ми обе током везе (пред крај) говориле како им се ''неки'' момци удварају. И обе се удадоше за те ''неке''. Како сам преживео.. па једва. Због прве сам плакао, због друге сам повраћао, зарадио (срећа) само акутни гастритис, да бих онда, због тог гастритиса зарадио и вишемесечне упале крајника и био на одељењу да ме оперишу, али, нису смели због константне температуре. Дуго ми је требало да прежалим све то, а онда..

МА КО ИХ ШИША :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Плаво Небо рече

Није патетисање. То што си ти преживео не може се мерити са овим што сам ја. Ово моје није ништа, јер, нисам био у браку. Јесам био у везама које су трајале по више година. За две бивше знам да су се удале. И те две су ми обе током везе (пред крај) говориле како им се ''неки'' момци удварају. И обе се удадоше за те ''неке''. Како сам преживео.. па једва. Због прве сам плакао, због друге сам повраћао, зарадио (срећа) само акутни гастритис, да бих онда, због тог гастритиса зарадио и вишемесечне упале крајника и био на одељењу да ме оперишу, али, нису смели због константне температуре. Дуго ми је требало да прежалим све то, а онда..

МА КО ИХ ШИША :)

Svidja mi se kako si ovo prevazisao. Da li bi mogao da opises kako si dosao do toga? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Trifke рече

Svidja mi se kako si ovo prevazisao. Da li bi mogao da opises kako si dosao do toga? 

Размишљам.. присећам се. Прво сам био тужан, онда бесан. Признајем, било је искушења да им пожелим зло, па ипак, нисам то себи хтео да дозволим, никако, такве мисли. У корену сам их секао. Богу хвала, шта да кажем. Да ми није било Њега могао сам себе претворити у мушкарца који мрзи цео женски ''свет''. Али ето, кажем, хвала Богу па нисам.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Плаво Небо рече

Размишљам.. присећам се. Прво сам био тужан, онда бесан. Признајем, било је искушења да им пожелим зло, па ипак, нисам то себи хтео да дозволим, никако, такве мисли. У корену сам их секао. Богу хвала, шта да кажем. Да ми није било Њега могао сам себе претворити у мушкарца који мрзи цео женски ''свет''. Али ето, кажем, хвала Богу па нисам.

Hvala Bogu! 

Dok sam se jednom molio i plakao kao da sam immao viziju Hrista ili je to bio samo plod moje bujne maste i u toj vizi kao da sma cuo reci: Ne boj se Pomocicu ti! I stvarno bilo je bolno i prebolno ali je proslo sto ti kazes bez neke mrznje prema svemu sto je zensko. Trebalo je za to vremena i suza i muke ali je proslo. U takvim situacijama nije dobro kada je covek emotivac i dobro je kada imas prijatelje ali ne kao sto sam imao ja.  Tada sam izgubio par "prijatelja". Dobro je da sam makar moga da vidim i neku korist u tome. Bog mi je ukazao da je sve to u sustini bilo dobro za mene jer me je izbacilo iz nekih mojih idolopoklonickih udobnosti. Rez je bio bolan ali efikasan. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Trifke рече

Hvala Bogu! 

Dok sam se jednom molio i plakao kao da sam immao viziju Hrista ili je to bio samo plod moje bujne maste i u toj vizi kao da sma cuo reci: Ne boj se Pomocicu ti! I stvarno bilo je bolno i prebolno ali je proslo sto ti kazes bez neke mrznje prema svemu sto je zensko. Trebalo je za to vremena i suza i muke ali je proslo. U takvim situacijama nije dobro kada je covek emotivac i dobro je kada imas prijatelje ali ne kao sto sam imao ja.  Tada sam izgubio par "prijatelja". Dobro je da sam makar moga da vidim i neku korist u tome. Bog mi je ukazao da je sve to u sustini bilo dobro za mene jer me je izbacilo iz nekih mojih idolopoklonickih udobnosti. Rez je bio bolan ali efikasan. 

Не верујем да је то био плод твоје маште. Помогао ти је. Што се мене тиче, криво ми је што сам траћио време безвезе. Нисам слушао савете других. Због неког чекања и надања пропустио сам неке прилике. Бог зна зашто је то добро.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 3 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      da li smarate ženu, muža, decu stalno ih podsećajući šta su zaboravili da urade, ili ih uvek ispravljate kako nešto treba da urade, tipa, ne radi se to tako već ovako...ako to radite, zašto to radite, u čemu je poenta...?
      ili, da li imate pored sebe osobu koja voli da zvoca , kako se osećate u vezi toga...? šta radite povodom toga...? 
      šta generalno mislite o osobama koje zvocaju...?
    • Од JESSY,
      ja to redovno radim....na različite načine obeležavam mesta u knjizi koja želim da zapamtim, koja mi nešto znače...(drugarica mi kaže da sam štreber...!)
      stavljam zvezdice, koristim markere u bojama...
      evo šta o tome kaže Ivo Andrić:
      “Није рђаво остављати траг за собом за време читања. Ови исписи имају двојаку корист: у њима је сачуван белег дела која сам прочитао, ту су још и описи и реченице над којим сам се мучио. При читању, човек мора водити белешке: читати без бележака, исто је што и читати на једно око… “
    • Од Драгана Милошевић,
      Neverovatno, ali istinito: na dan kada je pobeđeno najveće zlo u novijoj istoriji čovečanstva, Televizija Crne Gore pustila spot ustaše Marka Perkovića-Tompsona!

Kad mislimo da ništa ne može da nas iznenadi, pojavi se neko...

Televizija Crne Gore, dakle Javni servis građana Crne Gore, napravio je neverovatan "gaf" (nazovimo ga tako) u jutarnjem programu i to na Dan pobede nad nacizmom, najvećim zlom u novijoj istoriji čovečanstva.

Usred jutarnjeg programa neko je smislio da bi bilo prigodno da nam Dan pobede "čestita" niko drugi do Marko Perković-Tompson, čovek koji u svojim pesmama i stavovima zastupa ideologiju ustaša, zločinaca koji su u Drugom svetskom ratu pobili ko zna koliko hiljada ljudi i koji su napravili zloglasni logor Jasenovac.

Dakle, taj Tompson, čiji su ideolozi pobeđeni u Drugom svetskom ratu, eto, našao se među prvima da "čestita" Dan pobede i to na televiziji zemlje koja je dala veliki doprinos pobedi nad nacizmom. Crna Gora je oduvek bila antifašistička, dala je svoju žrtvu u Drugom svetskom ratu, uvek je bila uz Srbiju...

Istina, ova Tompsonova pesma nije ona u kojoj se pominje "klanje Srba", ali svejedno, zbog njegovog "minulog rada", ovo jeste SKANDAL.

(ako pažljivo pogledate spot, moći ćete da vidite i prsten na Tompsonovoj ruci...)

DA LI STE NORMALNI: Tompson na TV Crne Gore za Dan pobede?! (VIDEO)
      MONDO.RS Neverovatno, ali istinito: na dan kada je pobeđeno najveće zlo u novijoj istoriji čovečanstva, Televizija Crne Gore...  
    • Од Natasa.,
      Šta mislite o nekontrolisanoj empatiji? Lično me iritira kad vidim da psihotični šaban maltretira ljude, a oni ga sve nešto trpe pod izgovorom "imao je težak život, nije on loš"? Taj trend sam posebno primetila kod žena. Zašto trpite ta s****, niko vam nikad neće biti zahvalan i nikad ga nećete promeniti svojom dobrotom ? A i da vam bude zahvalan, koga briga, kad ste isceđene kao limun...zbog koga...zbog idiota? Da li tom psihotičnom šabanu uopšte činimo neku uslugu trpeći ga? 
      I generalno, kvalitetni ljudi odlaze dok se oni šire svojom patologijom...umesto da ga izbacimo iz života, mi mu još ustupljujemo mesto da širi svoj čemer i frustraciju. Čemu to ? Hrišćanstvo, dobrota, trpljenje bližnjeg...ili teraj se bre i vrati se kad se unormališ, ili bar pokažeš volju za normalnošću?

• Од JESSY,
      Svaki dan sam nezadovoljna svojim izgledom pa na društvene mreže postavljam slike iz starih vremena. Želim da smršam. Slučajno pročitam neki članak da je neophodno da želju formiram u cilj ako želim uspeh. Sve elemente za uspeh imam. Jeste, ostvarljiv je, sve resurse imam, vreme sam sebi odredila i motiv je jak. Želim, pardon, biću vitka, atraktivna i privlačna sebi i drugima. Biću zavodnica.
      Puno, posla, splet okolnosti uz to pregršt izazova i hormona i pokleknuh pred hranom. Dok sam jela sreći nikad kraja. Ipak, kraj je došao vrlo brzo, malo posle jela. Tuga, šta drugo reći. Pih, kakav slab karakter i volja. Živo biće sam, počeću sledeću dijetu već od ponedeljka, statistike kažu, efektnije je od utorka.
      Koliko mi je važan cilj, čitam, mogu da odredim po neurologičkim nivoima. E, baš da vidim, sebe da preispitam koliko mi je zaista važno da smršam.

• Креирај ново...