Jump to content

Мушкарци постављају питања, мушкарци дају одговоре

Оцени ову тему

Recommended Posts

Значи, јасно. Демилитаризована зона. Мир. Спокој.

:pivo:

Како сте браћо? Шта се ради?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Свако успављивање не прође без: - макар једног хоћу да пишким/каким - 2-3 хоћу воду - 3-6 хоћу неку играчку - 1-2 тата она пева/игра се а ја не могу од ње, хоћу и ја... - и ск

evo dobro, ti? i tu se završava sva međumuška komunikacija

Значи, јасно. Демилитаризована зона. Мир. Спокој.   Како сте браћо? Шта се ради?

Posted Images

пре 9 минута, Снежана рече

evo dobro, ti?

i tu se završava sva međumuška komunikacija :smeh1:

Precisely!

И онда на миру пију пиво и уживају... Мир, тишина, идила... :)

shutterstock_284753951.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 37 минута, Grizzly Adams рече

Стварно, чика Гризли?! Стварно? Шта је ово нека man cave тема?

Мир, спокој.. ццц :0120_angryy:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Lady Godiva рече

Стварно, чика Гризли?! Стварно? Шта је ово нека man cave тема?

Мир, спокој.. ццц :0120_angryy:

`ладно је могао да отвори тему у пдф-у фотографија... тема : "Слике ` ладног пива у разним амбијентима" :smeh1:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 55 минута, Grizzly Adams рече

Precisely!

И онда на миру пију пиво и уживају... Мир, тишина, идила... :)

shutterstock_284753951.jpg

E nećeš ovu pivsku idilu bez mene :smeh1:

beer-beach.jpg?resize=300,200

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Жене, кад смо се овако лепо раскомотиле, да ли и ви волите пиво као Парадокс или више волите коктелчиће, вино, ликере, жестину..? :1319_womens:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Lady Godiva рече

Жене, кад смо се овако лепо раскомотиле, да ли и ви волите пиво као Парадокс или више волите коктелчиће, вино, ликере, жестину..? :1319_womens:

ja sam totalni hedonist, čašu piva, samo leti posle neke dobre klope, čašu crnog vina uglavnom, mučenicu samo ako je za dušu :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Снежана рече

ja sam totalni hedonist, čašu piva, samo leti posle neke dobre klope, čašu crnog vina uglavnom, mučenicu samo ako je za dušu :D

пре 2 минута, Таша рече

Hladno pivo uz rostilj, vino uz sir i prsut. 

Исто... :)

Додуше, може пре било ког ручка ракица ако има какво-такво предјело... макар паприка и сир... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Grizzly Adams рече

:pivo:

Како сте браћо? Шта се ради?

Дошли из села, мале се успављују, старија опрала косу а ја исецкао чоколаду и куцкам... мало вајбер па alt-tab мало форум па alt-tab мало неки текст и тако у круг... :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Машала! Свака част, даме!

пре 1 минут, Vladan3 рече

Исто... :)

Додуше, може пре било ког ручка ракица ако има какво-такво предјело... макар паприка и сир... 

Нисам питала мушкарце, али да не дискриминишем као неки овде по форуму (:0205_whistling:) можете и ви да одговорите.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Vladan3 рече

Мале се успављују, старија опрала косу а ја исецкао чоколаду и куцкам... мало вајбер па alt-tab мало форум alt-tab мало неки текст и тако у круг... :)

Док се успављује, само уђи у собу, ушушкај је у јорган, пољуби у чело или реци да је волиш. Деци то баш значи. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Lady Godiva рече

Док се успављује, само уђи у собу, ушушкај је у јорган, пољуби у чело или реци да је волиш. Деци то баш значи. :)

Свако успављивање не прође без:

- макар једног хоћу да пишким/каким

- 2-3 хоћу воду

- 3-6 хоћу неку играчку

- 1-2 тата она пева/игра се а ја не могу од ње, хоћу и ја...

- и скоро сваки пут траже и добију загрљај и пољубац

- и на крају крајева (који се управо ближи) иде: тата покриј ме (још један пољубац).

Све то помножи са два :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Пред нама је Томина недјеља. Зашто је она битна у циклусу празновања Васкрса, Христовог васкрсења?     – Сви су чули за израз невјерни Тома, којим се карактерише не само један тип човјека, већ и означава једна страна свечовјечанска којој је потребна потврда вјере, данас би рекли увјерења која можемо живјети као изразе сопствене воље само ако их освједочимо. Црква прославља прву недељу послије Васкрса као недељу апостола Томе или потврду Васкрса, који се увјерио у оно што је вјеровао, али и више од тога. Апостол Тома није само искушавао своју вјеру већ и ишчекивао да се његова љубав у Христоса обнови, која је устрептала у данима од Његове смрти до Васкрсења, па кад се увјерио у ране Христове узвикује као заљубљени човјек из цијелога свога бића који је пронашао поново смисао свога живота:“Господ мој и Бог мој „ а заправо оне значе Љубав моја, Христос мој. Невјерни Тома је увијек за мене значио и заљубљени Тома, друга страна свакога човјека да воли без обзира на све и да је човјек биће које зна да воли.   Колико се о питању вјере може причати из свјетовне визуре, па тако и научне – медицинске? Јер, питање причешћа и његовог значаја за вјерујућег, а притом и питања слободне воље, слободне одлуке вјерујућег да се причести, на тај начин се, чини се, измјештају из контекста и вјере и религије као праксе?    – Питања вјере су и медицинска питања јер је у основи живот који требамо да бисмо оздравили а не обољели у сваком смислу, посебно у оном у којем наука нема ни један одговор а то су питања смрти и живота. Овај Васкрс је посебан за нас у Црној Гори, јер је он заправо и потврда наших Литија, једно Томино овјеравање Литија. У Опроштајној вечери Христоса са својим ученицима пред страдање, Он каже њима односно Томи:“ И куда ја идем знате, и пут знате“. На то му апостол Тома одговара питањем: „Господе не знамо куда идеш; и како можемо знати пут?“. Али ако свети Тома није знао тајну која се пред њим одвијала, ми знамо из искуства Цркве да је пут Литија заправо Via Dolorosa (пут суза), односно стаза сваког хришћанина којом мора проћи свако ко се пропутио. И пандемија вируса је прилика да види сваки хришћанин какав би живот био уколико смо дуже и трајније одвојени од Онога кога волимо и Који даје смисао нашем животу. Причешће није само органски чин узимања вина и хљеба и симболике коју му дајемо, већ потврда Томине љубави „Господ мој и Бог мој“. Али то не може разумјети ни медицина, ни наука већ само човјек који воли а он може бити и епидемиолог, и вирусолог и политичар било који човјек који трага.   Када говоримо о слободи, слободном избору који је дат човјеку, колико је ово вријеме пандемије вријеме да човјек уопште, не само вјерујући, избори – докаже могућност постојања слободе – мисли, воље, дјелања… етц? (Да ли смо у „практиковању” вјере заиста слободни данас, или се све своди на демагогију?)   –   Ја мислим, да је прави одговор већ дјелимично садржан у Вашем питању, да слобода није дата већ се она увијек мора освојити и нико Вам је неће поклонити, а то смо видјели из наших Литија. Видимо из искуства ових дана и рада нашег Национално кординационог тима да сваки облик слободе за њих је из њихове идеологизоване визуре непожељан под изговором бриге за добро човјека. Само који је то човјек за кога је то добро и који има право на такву слободу то је право питање и чини ми се да грађевински радник у Црној Гори може бити слободан а вјерник не може. И овдје није у питању тај радник, јер он и нема избора и није слободан већ се бори да прехрани своју породицу, и заслужује свако поштовање већ је идеја једне наметнуте и неслободне заједнице коју промовише политика која има све облике богоборства и братомржње. Ми немамо избора, стављени смо пред мојсијевску дилему изласка кроз Црвено море, само што је овога пута оно идеолошки црвено и црно.   Не тако давно, најавио си да би требало да изађе твоја збирка прича. Докле је стигла та „прича”? О каквим причама је ријеч, које су најчешће теме? Да ли ће се наћи и неки „опис” не тако нам давних литија?    – Читав сам скоро живот записивао оно што сам искушавао, а најчешће су те приче о људима које сам сретао и који су мој пут одређивали на различите начине. Неке сам приче већ објавио као приче о владици Атанасију, митрополиту Амфилохију, оцу Јустину Тасићу, мајци, брату а сада сам додао и Литијске приче, саме су се избориле и наметнуле. Такав ће и наслов књиге бити Литијске приче.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Грчки православни амерички архиепископ се обратио верном народу први пут пре неколико дана путем видеа и охрабрио их да остану у својим кућама и да не забораве да су сами. Он је одржао своје обећање дато верном народу да ће наставити да буде са њима преко видео обраћања и свакодневним порукама преко друштвених медија.     У својој јучерашњој поруци архиепископ Елпидофор наглашава да једна од највећих тешкоћа са којом се људи суочавају управо у овом тренутку јесте лишење Свете тајне Причешћа. С друге стране, он позива: „Хајде да дамо крв да бисмо спасли животе. Постали бисмо даваоци крви, даваоци плазме. Хајде да покажемо своју захвалност Богу.“     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Vasilije.,
      Гледам неке теме и неке постове на овом и још неким форумима и сви кукају како не могу да нађу партнера за везу и потоњи брак. Кукају жене, али мушкарци много више и рекао бих, јадније.
      Смотано кад треба да приђе, смотано кад треба да разговара. Смотано, па онда огорчено и кукавно. Кукавче, како ћеш тако огорчен било кога привући?
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Сагледајмо најпре све оно што се на светом Предложењу савршава и изговара, и то од самог доношења и приношења светих Дарова.     2. Наиме, зашто се они не доносе право на Жртвеник и не жртвују, него се најпре као Дарови приносе Богу? Зато што су још наши стари приносили Богу на жртву заклана телеса и крв бесловесних животиња; но, приношени су и дарови попут златних или сребрних предмета.   3. Изгледа да Тело Христово поседује и једно и друго својство. Јер, Његова жртва се збила касније, кад је заклан ради славе Очеве; а опет, од почетка се налазио уз Бога и представљао драгоцени Дар Њему намењен зато што је узет као првина нашега рода, али и зато што је био Прворођени, те је по Закону припадао Богу.   4. Због тога се ни ове твари које се сада прилажу, и које означавају оно Тело Христово, не приносе право на Жртвеник како би биле принесене на жртву, него ће се то збити касније, пошто претходно буду принесене Богу, и пошто постану и назову се часним Даровима.   5. Тако је и Христос поступио. Наиме, кад је у Своје руке узео хлеб и вино и показао их Богу и Оцу, показао их је приносећи их и посвећујући их као Дарове Богу. Из чега се то може видети? Из тога што и Црква то исто чини, и што хлеб и вино назива Даровима. Јер, не би она тако чинила кад не би знала да је и Христос тако чинио. Но, чула Га је како заповеда: „Ово чините за мој спомен“; и не би се она угледала на Њега да је Он Сам другачије учинио.     Свети Никола Кавасила  "Тумачење Литургије"     Извор: Ризница литургијског богословља и живота 
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Дана 19/6. септембра лета Господњег 2019., када наша Света Црква прославља Чудо Светог архангела Михаила у Хони, верници Златибора су имали част и велики благослов да угосте свога оца и архијереја – Епископа Јустина.      Његово Преосвештенство Епископ Јустин началствовао је на Светој Архијерејској Литургији у Храму Преображења Господњег на Златибору која је почела у осам часова. Епископу Јустину саслуживали су архијерејски намесник ужички протојереј-ставрофор Милош Босић, архијерејски намесник драгачевски протојереј-ставрофор Милун Ивановић, протојереј-ставрофор Љубисав Аџић (пензионисани свештеник из Ваљева), протосинђел Урош, игуман Манастира Увац, протојереј Давид Селаковић, јереј Петар Лазић, јереј Јован Стојковић, јереј Ненад Ивановић, протођакон Александар Грујовић и ђакон ужички Александар Тимотијевић. Велико мноштво верног народа дошло је у храм да дочека свога владику.   У поучној беседи Преосвећени Владика указао је свом верном стаду на огромну помоћ за испуњење Божијег Закона коју ми људи добијамо од архангела. Ми, нажалост, нисмо свесни тога и некако најмање помињемо свете анђелске силе у својим молитвама. Али и поред те велике неправде они су и даље ту и спремни су да нам помогну. Међу анђелским силама нема већег и мањег, него је свако од Бога добио своје призвање. Иако не разумемо те небеске силе, многи данас у Цркви теже да досегну то невидљиво.     Анђели су били присутни када се Господ родио и кад год се нешто велико дешавало у историји они су били ту. Сви свети људи којима су се, како је посведочено  у Светом Писму, јављали анђели сматрали су себе недостојнима да им се анђео јави и говорили су за себе да су најмањи у овоме свету. За разлику од њих они којима се јављају они тамни анђели сматрају да су нешто велико. Прави анђели су кротки и милосрдни и они долазе и дају нам радост у срцу када заједничаримо са Богом и чинимо добро. Они се радују када човек изабере прави пут у животу, а када чини зло они су тужни и привемено се удаље од таквога човека. Једино се постом, покајањем и исповешћу можемо одбранити од оног црног анђела.   На крају своје беседе, Преосвећени је посаветовао вернике да читају Житија светих. Такође, требало би читати и молитву анђелу чувару, па макар понедељком, јер је то дан који је посвећен анђелима. Тако ћемо остати на уском и тесном, али благословеном путу, јер једино он води у вечни живот. Чак ни дуг живот ништа не вреди човеку ако не задобије живот вечни, и све те године тада одлазе у заборав. Једина радост живота је да нам имена буду записана у књизи живота.   По завршетку Свете Архијерејске Литургије Његово Преосвештенство Епископ Јустин је крстио ћерку јереја Ненада Ивановића која је на крштењу добила име Ленка. У Светој Тајни Крштења учествовали су намесник ужички протојереј-ставрофор Милош Босић, протосинђел Урош, игуман манастира Увац, као и протођакон Александар Грујовић. Епископ се и овом приликом обратио родитељима и кумовима мале Ленке као и свима који су присуствовали овој Светој Тајни истакавши да је ово велики догађај за Цркву и да се данас читаво биће и читаво тело Цркве радује. Владика је честитао породици нагласивши да је Ленка на данашњи дан рођена за Цркву.     Након Свете Тајне Крштења уприличена је трпеза љубави на којој се присутнима обратио старешина Храма Светог Преображења Господњег на Златибору јереј Ненад Ивановић. Он се захвалио Епископу Јустину што је благоизволео да предводи Свето сабрање као и на мудрој и плодотворној речи коју је упутио свим присутним верницима. Такође, Његовом Преосвештенству честитао је велики јубилеј наше Свете Цркве – осам векова самосталности и осам векова постојања Епархије жичке.     Извор: Епархија жичка

• Креирај ново...