Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Милан Меденица :)

Видне (физичке) појаве демонске природе

Оцени ову тему

Recommended Posts

Дакле, као што смо обећали на претходној теми о искушењима, отварамо нову тему у вези виђења демона, утвара и сл. Шта мислите, колико од тога су реални догађаји а колико су плод несвесних и подсвесних страхова и недостатка вере или често последице греха и грешног живота....?!

слажем се.

али имао сам једном директно искушење и виђење демонско и уопште ми није било пријатно. не да се САД плашим, ал сам поглед на тако нешто утире језу у кичму.

наравно ту постоји и сила крста којом је тај отеран, али нимало пријатан осећај у сваком случају ...

генерално се не плашим, јер сам оперисан од страха од људи, а и зато што не схватам последицу чињења, па због тога вероватно укупно ...

испадне мана, јел да ...

?????? ??.

??? ???? ??? ?????? ???????? ???????? ? ?????? ???????? ? ?????? ?? ???? ???? ????????. ?? ?? ?? ??? ??????, ?? ??? ?????? ?? ???? ????? ????? ???? ? ?????.

??????? ?? ??????? ? ???? ????? ????? ?? ??? ??????, ??? ?????? ???????? ?????? ? ?????? ??????? ...

????????? ?? ?? ??????, ??? ??? ???????? ?? ?????? ?? ????, ? ? ???? ??? ?? ??????? ????????? ??????, ?? ???? ???? ????????? ?????? ...

??????? ????, ??? ?? ...

Sta si tacno video?

прво самог себе, здраво злог, испред себе, ал зјапеће рупе из очију и уста кренула да ме прогутају ... Исусовом молитвом се одбраних ...

онако волшебно имам мишљење да су празне очи празна душа, беживотна, а уста усисавају живот, јер је Дух удахнут Адаму кроз уста ...

вероватно одатле та представа вампиризма, исисавање живота, ал у том случају телесног, па зато крв ...

Brate,nikom ne bi bilo svejedno ali ,citao sam jedan tekst arhiepiskopa Ilariona Alfaeva,o demonima i egzorcizmima gde on govori da je djavo marginalan .jedna devojcica se zalila da ima prividjenja i da je plase.kada ju je usavetovao da se vise ne plasi i da ih otera prividjenja su nestala.

тако је било и са овим, крст је сила која га отера, али веруј ми да је лав који риче.

Будите трезни и пазите, јер супарник ваш, ђаво, као лав ричући ходи и тражи кога да прождере.

не плашим се, ал осетим некад присуство - кроз кичму ми прође ...

???? ?? ???? ? ?? ????, ???? ?? ???? ???? ?? ?????, ??? ????? ?? ?? ?? ??? ???? ????.

?????? ?????? ? ??????, ??? ???????? ???, ????, ??? ??? ?????? ???? ? ????? ???? ?? ????????.

?? ?????? ??, ?? ?????? ????? ????????? - ???? ????? ?? ????? ...

Kod mene su se jednom pocela javljati cudna osecanja.kada sam to rekao svesteniku on je samo odmahnuo rukom i rekao "to je samo djavo".citao sam posle neku svetootacku literaturu i shvatio da na takve stvari ne treba obracati paznju.

i ja sam imala slicna iskustva, meni je otac godinu dana svaki dan citao molitve protiv nasrtaja rogatog 0110_hahaha

jezivo je bilo, bilo ne povratilo se! Te gnusobe, onaj grozni osecaj da nisi sam, njihov "dah", uh, ne zelim ni da se setim, evo bas cu sada da okadim malo sobicu bas me briga, imam divan tamjan iz Decana 8084.gif 0110_hahaha

ali bas tako, ban user i gotovo bleh

to je borba u nama, izmedju nase gordosti i svega redom, mi njemu dajemo isuvise veliki znacaj, za mene je ignorisanje bio lek.

Sto bi rekli, da mozes ti da se boris sa njima, ali nemamo mi jos uvek, dok je god stari covek u nama, vlast nad njima, mi se borimo na njihovom terenu i osudjeni smo da izgubimo rat, mozda dobijemo bitku, mozda pobedimo njih sto, ali kad smo na njihovom terenu pod njima smo i gotovo. Nikad ih ne mozemo pobediti.

Iz kupea u kom je ludak, najbolje je skloniti se, drugacije ne vredi.

A kad mi budemo na toj duhovnoj visini pa nam se oni budu pojavljivali kao podviznicima, onda je sistem drugaciji potpuno...

To je bar neko moje vidjenje.

Da,Hristos je svojim stradanjem i vaskrsenjem otkupio coveka od djavola.Jedini uticaj koji djavo ima je ubacivanje mislim i osecanja.Starac Tadej je govorio da kad dobijemo negativnu misao da je odbacimo a Porfirije da ce nas djavo uvek vuci za rukav ali da se ne osvrcemo.Sto se osecanja tice njih treba posmatrati kao strano telo u sebi

Da,Hristos je svojim stradanjem i vaskrsenjem otkupio coveka od djavola.

?????, ?????? bleh

????? ?? ?? ?? ?? ???? ??????? ? ?? ?????? ?? ???? ????????, ?? ??? ????  8084.gif

Tema je odlicna, i nije bas gubljenje vremena.

Evo i mojih dozivljaja ukratko, nadam se da necu nikog da uplasim 0203_cool

Mislim da nam se vecini to uglavnom desavalo tj direktni napadi demona kad smo bili malo vise u podvigu ili na dobrom putu,iz prodstog razloga sto nas je demon zeleo da zastasi, da nas skrene sa pravog pita....sad tu se zavisi od duse kakva je, dal prihvata borbu, dal je plasljiva ili ne i kao to sve prihvata.

Pre nekoliko godina krenem ja bas onako udarnicki sa pravoslavljem i sa tim dodjose i ta iskusenja.Konkretno da e dubim,( te utvare su se uglavnom prikazivale oko 20 puta sigurno) pred san..neko stanje kad nisi ni budan, al nisi ni zaspao savsim..kao polusvesan, opijen...

uglavnom pored mene se pojavljivala crna silueta od koje jeza prodire i u kosti i dok je tu bila ista nisam mogao da uradim sa sobom ni da pustim glasa, ni da mrdnem telom..blagi uzas.I tako se to pocelo poavljati i aj se obratim jednom sad vec uokojenom svesteniku koji je imao slicna iskustva i kaze sledec"samo ti umom udari po molitvi pa ce da pobegne.I ja ga poslusam.Al nije ni vrag naivan, ma nikako se ljudi skoncentrisati na oce nas u tom stanju,misli lete svuda, samo na molitvi s ene mogu zadrzati..to je tako potrajala ta bitkica do mometa kad me nije poceo pomerati,bacati sa krevata, pdizati noge i slicno.Na svu srecu tad sam upoznao svog duhovnika koji je to preuzeo na sebe da ga sred -oda tad ne mam ta iskusenja.

par puta sam poludeo od besa pa sam sav iznerviran posle iskusenja u sred noci poceo da ag izazivam da se pojavi u vidljivom  obliku da mu polomim i ruke i noge i krila clapc 0110_hahaha 0110_hahaha

eto, al ziva je istina sve sto sam napisao

Nadam se da nisam nikog sablaznio pricom

Mislim da svako ko vodi duhovmu borbu postane svestan da postoji neko ko ga ometa. To ne mora biti strasno kao u slucaju brata Konstantina. Naprimer kad nas napadnu hulne pomisli ili kad hocemo da se pomolimo a neko pocne da nas zivka telefonom. Meni se najcesce desavalo posle pricesca da pocnu da me neki ljudi smaraju i pokusavaju da me iznerviraju. Ili nekad kad propustim uvece da se pomolim sanjam sto djavola. Ili kad nam bude muka na molitvi ili nas nesto svrbi ili nam se odjednom prispava itd. Ali takodje sam upoznao jednu devojku za koju mislim da je posednuta. Plasi se ikona i svetinja, vidjala je kako joj se u kuci pomeraju neke stvari sanja gluposti.

Da,Hristos je svojim stradanjem i vaskrsenjem otkupio coveka od djavola.

?????, ?????? 0110_hahaha

????? ?? ?? ?? ?? ???? ??????? ? ?? ?????? ?? ???? ????????, ?? ??? ????  clapc

??? ????????? ?? ???? ???? ????? ???? ?????? ?? ????? ??????,???? ?? ?????? ??????? ???? ????? ??? ?? ????? ?????? ?? ???????

Mislim da nije potrebno demonima da nas slabasne nesto posebno uznemiravaju i plase. Mislim da im je televizija danas dovoljna. Preko televizije u jednom danu mozemo videti hiljadu scena nasilja bluda i koje cega koje se utisnu u nase secanje i prljaju nase srce i odvajaju nas od Boga. Onome ko gleda ceo dan Tv nije potrebno ubacivati pomisli kad ima umesto njih zivu sliku.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...