Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Милан Меденица :)

Видне (физичке) појаве демонске природе

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ne vidim kakve veze ima sa Radio Milevom. Ovo ti je manje-vise opis idealizma. Onostrano ti je u sustini isto sto i transcedentno.

Izbaci ono "formira se lanac radio Mileva". A veza, pa eto pošten čovek ispriča svoj doživljaj "onostranog" i mi to prihvatimo kao istinu jer mu verujemo.

Kaže Muhamed da mu se u nekim transevima javi Alah i eto ti nove Jevrejske sekte (kontaktirao sa onostranim-transcedentnim).

Нигде нисам нашао у православљу, да је Христос дошао, да победи страх од смрти али сам стално наилазио на љубав Христову, која носи Благодат вечнога живота. 

Пошто је Христос и почетак и крај, закључак може лако да се донесе и одговори на питање. какви су корени религије (вере).

Зато је у хришћанству Писмо плод заједнице-Цркве а у Исламу Куран директно издиктиран Мухамеду од Алаха. Разлика је више него очигледна

Tačno, ali razlika nije suštinske prorode. Efekat je isti a to se broji.

Нигде нисам нашао у православљу, да је Христос дошао, да победи страх од смрти али сам стално наилазио на љубав Христову, која носи Благодат вечнога живота

"Nije došao da pobedi strah od smrti"

"Nosi Blagodet večnoga života".

"закључак може лако да се донесе и одговори на питање. какви су корени религије (вере)."

Ljudi se plaše stvari koje mogu da mu nanesu zlo a ne dobro. A ti kažeš da se ja plašim da upoznam ljubav i da je odbijam.

E sad ili je ljubav zlo pa je se ja plašim  ili........

Нажалост, човек је превише сложено биће да би се, тако олако, као што велиш, плашио од зла, а пригрлио добро... заправо, зло је велики магнет који лако привлачи човека... тј. човек добровољно иде у сусрет злу.

Ја нисам рекао да се ти плашиш љубави (и Љубави) већ да, вероватно, постоји нека препрека, неки страх, који пружа отпор према вери ...  или је у питању претерани идеал Ја па Ја... и нико други осим Мене.

(2) Naivnost

Zato kad nam neko, koga prihvatamo kao poštenu osobu, ispriča nešto neobično, mi ćemo to verovatno prihvatiti kao istinu. Pa kada prenesemo priču drugima, formira se lanac “Radio Mileva” i uskoro će cela okolina sa istom količinom poverenja uživati u neobičnoj priči.

Као што ти рекоше у предходним порукама, схватање овакве наивности у хришћанској вери је баш наивно :) мада буде и радио Милева али једно је када неко пренесе, ма био ми он и рођени и имао ја поверења у њега али док се та "вест/необичан догађај", обожење, нечије лично искуство не потврди у другима, доживим је ја кроз тај однос или слично је нешто друго.

Као што сам једном приликом у једној поруци куцнуо, на примеру обожења, личносног односа са Богом, не говори само једна особа, не сведочи једна већ мноштво, Црква. Да се одигра само један историјски догађај на пример, да нам је то пренела само једна добра, блага и правична особа и нико други наравно били би скептични. И не треба прихватати све на слепо што и није својствено хришћанској вери. 

Хришћанска теоријска мисао је веома блиска агностичком или чак како неко још каже и атеистичком ставу. Испитуј, истражуј...

Po neki deda i baba. Mnogo, mnogo, mnogo više.

Da upoznam bolje hrišćamsku veru. Pa zato sam ovde. Nego zašto hrišćansku? Zašto ne muslimansku, jevrejsku, budističku itd.  itd   itd.

Добро је што испитујеш и истражујеш али мислим да поред нас који и нисмо утврђени у вери (пођем бар од себе) имаш и много кориснијег начина, душекорисног, да се упознаш са хришћанском вером поред читања квалитетне духовне литературе. Литургија, разговор са свештеником, обилазак манастира... И оно што мислим да би ти највише користило на том путу је лични доживљај, искрен и чистог срца приступ.

Не вреди на силу. Може се читати, штребати теологија и читати о искуству оних који су достигли обожење. То је пут,трновит за већину нас, узак, који има своју суштину.

"Nije došao da pobedi strah od smrti"

"Nosi Blagodet večnoga života".

"закључак може лако да се донесе и одговори на питање. какви су корени религије (вере)."

Да пробам још једном...

Дошао је из љубави и то је корен а понео је и пакетиће са собом, као сваки нормалан деда мраз.

У тим пакетићима имаш свашта и само је твој задатак, да испразниш садржај кесице која садржи прашак против мољаца.

Нажалост, човек је превише сложено биће да би се, тако олако, као што велиш, плашио од зла, а пригрлио добро... заправо, зло је велики магнет који лако привлачи човека... тј. човек добровољно иде у сусрет злу. Ја нисам рекао да се ти плашиш љубави (и Љубави) већ да, вероватно, постоји нека препрека, неки страх, који пружа отпор према вери ... или је у питању претерани идеал Ја па Ја... и нико други осим Мене.

"тј. човек добровољно иде у сусрет злу". Vrlo, vrlo teške reči. Tačno je da postoje mazohisti ali koliko ja znam ogromna većina ipak želi sebi dobro i itekako beži od loših stvari.

Kažeš možda postoji neki strah, neka prepreka koji kod mene pruža otpor veri. A ja te ponovo pitam (nisam mazohista) zašto bih se plašio vere (ljubavi koja mi se nudi). Potpuno nelogično. Sasvim drugačije stoje stvari kada bi strahovi nadvladali moj razum.

Као што сам једном приликом у једној поруци куцнуо, на примеру обожења, личносног односа са Богом, не говори само једна особа, не сведочи једна већ мноштво, Црква. Да се одигра само један историјски догађај на пример, да нам је то пренела само једна добра, блага и правична особа и нико други наравно били би скептични. И не треба прихватати све на слепо што и није својствено хришћанској вери

U redu. Koliko je ljudi reklo da su Božji sinovi? Koliko je ljudi umrlo i vaskrslo?

A ja te ponovo pitam (nisam mazohista) zašto bih se plašio vere (ljubavi koja mi se nudi)

Си упознао љубав која ти се нуди (нек буде твоја и не везана за религију) а коју си могао да пронађеш и у православљу?

То би могао бити почетак, да вера сама по себи и није неко зло које контролише и манипулише људима?

Не мора на почетку баш толико да ти смета ако ми верници ту љубав коју и ти осећаш прирписујемо Богу.

Ако ме разумеш? 

Дошао је из љубави и то је корен а понео је и пакетиће са собом, као сваки нормалан деда мраз. У тим пакетићима имаш свашта и само је твој задатак, да испразниш садржај кесице која садржи прашак против мољаца.

I prestajemo da se plašimo moljaca. Eto vidiš da se slažemo.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...