Jump to content

Rate this topic

Ekumenizam da/ne  

204 members have voted

1. 1. Ekumenizam da/ne

• Da
      57
    • Ne
      126
    • Ne znam.
      22

Recommended Posts

Не бих се сложио,али да не дужимо причу...Екуменизам(барем како га схвата Православна Црква)се састоји у проповедању Истине међу инославнима,а не у уједињењу са сваком сектицом која постоји.

Da li je više štete ili koristi od priče o ekumenizmu?

Da li ekumenizam ima ikakvih rezultata?

Da li je realan?

Da li je normalan?

Čemu uopšte ekumenizam?

Zašto antiekumenizam nije politički korektan?

Zašto se ne razgovara o antiekumenizmu?

Da li postoji međukonfesionalno udruženje antiekumenista?

Ako ne postoji , mišljenja sam da ga treba osnovati !

Наслов теме је екуменизам ДА/НЕ, а питање је да ли је било веће штете него корист од екуменизма. Онај ко би на наслов одговорио НЕ на питање би одговорио ДА, па то оставља могућност да неко приликом гласања погреши због овога.

Не бих се сложио,али да не дужимо причу...Екуменизам(барем како га схвата Православна Црква)се састоји у проповедању Истине међу инославнима,а не у уједињењу са сваком сектицом која постоји.

Мислиш не са сваком сектом која постоји већ само са неким сектама ?

Нема никаквог "уједињења",већ они или могу да се врате Православљу или да остану у својој заблуди.Извини не могу да наставим,пошто морам у школу.

Нема никаквог "уједињења",већ они или могу да се врате Православљу или да остану у својој заблуди.Извини не могу да наставим,пошто морам у школу.
И до сада је могао да се врати Православљу ко увиди своју заблуду, али екуменизам је нешто сасвим друго.

Guest ага пије млеко

Управо тако. То је православни став према Екуменизму.

Управо тако. То је православни став према Екуменизму.

Екуменизам је глобалнополитички процес и то је истина. Не верујем да ће Папа да постане Православац.

И до сада је могао да се врати Православљу ко увиди своју заблуду, али екуменизам је нешто сасвим друго.

Управо тако брате Драгане. Ко хоће уз известан духовни напор и подвиг увек се може одрећи својих заблуда. Управо то ураде сви обраћеници у Православље, али ураде то из срца и душе а не због некаквих преговора и договора на папиру озваничених са њиховим инославним "духовним" вођама. Смешно.

Модерни екуменизам је најгори могући сценарио и за нас и за оне који се тобоже кроз њега требају вратити правој вери.

Управо тако брате Драгане. Ко хоће уз известан духовни напор и подвиг увек се може одрећи својих заблуда. Управо то ураде сви обраћеници у Православље, али ураде то из срца и душе а не због некаквих преговора и договора на папиру озваничених. Смешно.

Модерни екуменизам је најгори могући сценарио и за нас и за оне који се тобоже кроз њега требају вратити правој вери.

Таквих и нема, овде правдају екуменизам нечим што заправо не постоји. Што се става клирика на форуму тиче и не очекујем да износе политички не подобан став, то јест став који није у сагласју ставу њима надређеног епископа.

Сава Савановић,

Ниси могао на глупљи начин да поставиш питање.

Ја сам гласао у журби за ДА мислиће да је питање да или не за екуменизам. А уствари си поставио још оно бесмислено питање.

Ствари су данас јасне. Некада је екуменизам био свејерес, данас је свеврлина.

Сава Савановић,

Ја сам гласао у журби за ДА мислиће да је питање да или не за екуменизам. А уствари си поставио још оно бесмислено питање.

SveSmešno  !

Сава Савановић,

Izmedju ova dva stoji neverovatna provalija... bice da jedno od njih nije tacno... ja smatram - ovo drugo...

A pitanje je postavljeno sasvim jasno, samo ga lepo procitas...

Сава Савановић,

Ја сам исто погрешио само обратно тако да ако нису други грешили у реду је. Само ја би рекао овако; Некада је екуменизам био јерес, а данас је потпуно отпадништво од Христа.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...