Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 9 минута, Lady Godiva рече

Не схватамо. Објасни нам, молим те, на неком адетватном месту. Није фора да Аурорчету загађујемо тему глупостима.

Мадмазел изволите пређите шармамнтно на  нову тему...

пре 32 минута, Рапсоди рече

Увек неко нови одслуша његово предавање те зато није згорег неке ствари понављати . И то понављање наравно итекако  има своју сврху . И Јевађеља се стално  понављају на Богослужењима  и увек су нова . Какве везе имају његове године  и то што стално помиње чланове ЕКВ групе. 

Да ли је могуће да не схватате суштину његових беседа и зашто стално понавља неке ствари ???????

Изгледа да су наши умови превише ограничени за такве истине које само ви иницирани можете да видите. Ми видимо нешто сасвим друго.

Ал ко што неко већ рече, да не спамујемо тему Аурору кад си већ отворила ону другу о њему.

Nikada nije bilo genija koji nije bio i pomalo lud, reče Aristotel. Danas jedan od najcenjenijih umetnika i vlasnik najprepoznatljivijeg slikarskog stila, Vinsent Van Gog, u svoje vreme više je nosio epitet lud, nego što je njegova genijalnost bila prepoznata.

U prilog tome išla je i činjenica da Van Gog jeste patio od nekolicine duševnih bolesti, premda njegovo „ludilo“, i pored brojnih teorija i analiza, još uvek nije u potpunosti razjašnjeno.

Radio je i do 20 sati dnevno, za života stvorio preko 800 slika, od kojih je uspeo da proda samo jednu jedinu. Ona ista dela koja su smatrana bezvrednim dok ih je Van Gog slikao, danas krase zidove najprestižnijih galerija, a njihova se vrednost opisuje milionima dolara.

Slikao sam svim srcem i dušom, a um izgubio negde u međuvremenu“, rekao je jednom.

Uistinu, Van Gogove slike odišu neobičnim nemirom, čak i kada su na njima najidiličniji pejzaži. Ukoliko posmatranje njegovih zvezdanih neba, žitnih polja, irisa, suncokreta ili vatrenih zalazaka sunca uspeva da u vama probudi neobična i jaka osećanja, možda možete naslutiti i emotivno i duševno stanje ovog umetnika.

unnamed-1.jpg

Van Gog, autoportret sa odsečenim uhom, 1889. godine

Poznato je da je Van Gog u jednom od naleta svog ludila odsekao sopstveno uho i poklonio ga prostitutki iz obližnjeg bordela.

Bio je to događaj koji je shvaćen kao kulminacija njegovog ludila, i još jedna stavka u danas opšteprihvaćenoj biografiji ovog umetnika.

Ono što je manje poznato jeste priča koja je prethodila pomenutom događaju.
Naime, tokom nekoliko nedelja boravka u gradu Arlu, Van Gog je delio dom sa još jednim slikarskim velikanom – Polom Gogenom. Njihov odnos, međutim, nije se mogao nazvati prijateljskim. Česte svađe dovele su do toga da jedne noći Van Gog posegne za nožem i odseče svoje uho, ili je to učinio Gogen tokom njihove rasprave, prema drugoj teoriji.

Takođe postoje različite teorije o tome da li je Van Gog odsekao celo uho, ili jedan deo njega. Pismo francuskog doktora Feliksa Reja, koji je Vinsenta lečio, obustavilo je sve dileme. U njemu je crtež kojim je prikazano koliko je uho bilo ozleđeno.

https://kultivisise.rs/van-gog-misterija-umetnikovog-ludila/

пре 3 минута, RYLAH рече

Изгледа да су наши умови превише ограничени за такве истине које само ви иницирани можете да видите.

Сами себи стварате ограде :))) не иницирани већ неограђени :)))

пре 3 минута, RYLAH рече

Ми видимо нешто сасвим друго

Не, ви само не гледате  на страну ка сунцу...

„Ovo su moje ambicije, koje su zasnovane više na ljubavi, nego na besu, zasnovane više na smirenosti, nego na strasti. Istina je da sam često u svom najmizernijem stanju, ali i dalje u meni postoji mir, čista harmonija i muzika. U najsiromašnijim barakama, najprljavijim sokacima, ja vidim crteže i slike. I nekom neodoljivom silom moj je um privučen ovim stvarima. Veruj mi, ponekad se svim srcem smejem što me ljudi optužuju za svakojake zlobe i apsurdnosti, za koje nijedan deo mene nije kriv. Ja, zaista sam niko drugi do prijatelj prirode, učenja, rada, i povrh svega – ljudi.“

Ja mnogo volim njega u njegovim slikama. Sve samo srce i nadahnuce.

Sto kaze jedna moja koleginica, kako treba slikati: "idi kuda te srce vodi" . I ona  sama tako slika a i Vinsent. 

Who sees that once our first life, the life of youth and young manhood, the life of worldly pleasure and vanity, has withered away, as wither away it must - and it will do so, just as the blossoms fall from the trees - who sees that then a new life is ours, in all its strength, a life filled with love of Christ and with a sadness that causes sorrow to no one, a divine sadness?

пре 3 часа, RYLAH рече

Био би он супер, само да се цео живот не представља као "човек који се у младости дружио са ликовима из ЕКВ", тј. кад би схватио колико има година, где је и колико је од тад прошло.

Ovo si u pravu. Malo smara cestim ponavljanjem te price. Mada s druge strane opet i razumem, racuna na one koji ga mozda prvi put slusaju kojima bi pomoglo iskustvo nekog ko je bio i na "onoj" strani ... a opet .... 

On 26/01/2018 at 16:46, Аурор рече

Ovo me podsetilo na najvažniju pravoslavnu monašku knjigu - Philokalia.

Sad, kalos (κάλλος) na grčkom znači lepota

Ево, и овде извукоше овај закључак малопре... Можда шпијунирају ;)

20180219_014311.thumb.png.de30b916f3701eb86ab2db1d21e42957.png

(Морао да поделим)

On 26/01/2018 at 20:41, Аурор рече

Who sees that once our first life, the life of youth and young manhood, the life of worldly pleasure and vanity, has withered away, as wither away it must - and it will do so, just as the blossoms fall from the trees - who sees that then a new life is ours, in all its strength, a life filled with love of Christ and with a sadness that causes sorrow to no one, a divine sadness?

@Grizzly Adams ?

(плава да не би испало геј, пошто је она за дечаке)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...