Jump to content

Citamo Bibliju

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 38
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Из данашњег читања.... "Нисмо ни чули да има Дух Свети." Дап. 42 (19:1-8)У дане оне, догоди се пак, кад бјеше Аполос у Коринту, да Павле пролажаше горње земље, и дође у Ефес, и нашавши неке учени

Svejedno samo da je iz Biblije da se malo motivisemo i citamo Boziju rec

Hajde da zajedno citamo Bibliju i postavljamo citate

Постоване слике

Из данашњег читања.... "Нисмо ни чули да има Дух Свети."
:D

Дап. 42 (19:1-8)

У дане оне, догоди се пак, кад бјеше Аполос у Коринту, да Павле пролажаше горње земље, и дође у Ефес, и нашавши неке ученике,
2. Рече им: Јесте ли примили Духа Светога када сте повјеровали? А они му рекоше: Нисмо ни чули да има Дух Свети.
3. А он им рече: У шта се, дакле, крстите? А они рекоше: У крштење Јованово.
4. А Павле рече: Јован је крстио крштењем покајања, говорећи народу да вјерују у Онога који долази за њим, то јест у Христа Исуса.
5. А кад то чуше, крстише се у име Господа Исуса. 6. И кад Павле положи руке на њих, сиђе Дух Свети на њих,
и говораху језике и прорицаху. 7. А бијаше људи свега око дванаест.
8. И уђе у синагогу и говораше смјело три мјесеца, расправљајући и увјеравајући о Царству Божијем. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

“Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

Sent from my iPhone using Pouke.org

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Iz danasnjeg citanja Jevandjelja, izdvajam 1 Кор. 9:26-27

26. Ја, дакле, тако трчим, не као на непоуздано; тако се борим, не као онај који бије вјетар;
27. Него изнуравам тијело своје и савлађујем га, да проповиједајући другима не будем сам одбачен.

Kako vi odolevate iskusenjima tipa iznenadnog gneva kada vas klevecu, vredjaju ili kad vas u oci lazno, bezstidno optuzuju... kada ne mozete vise istrpeti ponizenje I arogantnost...?

Imam zustru narav, brza sam, energicna, pa kad naidje zuta minuta, slabo (ili nikako) mi ide molitva, bez zelje za samokontrolom, vec da izrazim (nekad da isteram pravdu), istinu jasno I glasno, pa da se ide dalje.... nisam majstor za takticnost I diplomatiju, jer to ne mogu uvek I u svakoj situaciji da iznedrim...; drugim recima kako da savladamo kojekakve okidace koje nas izbace iz cipela I da se drzimo Jevandjelskih vrlina uvek...

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, "Tamo daleko" рече

Iz danasnjeg citanja Jevandjelja, izdvajam 1 Кор. 9:26-27

26. Ја, дакле, тако трчим, не као на непоуздано; тако се борим, не као онај који бије вјетар;
27. Него изнуравам тијело своје и савлађујем га, да проповиједајући другима не будем сам одбачен.

Kako vi odolevate iskusenjima tipa iznenadnog gneva kada vas klevecu, vredjaju ili kad vas u oci lazno, bezstidno optuzuju... kada ne mozete vise istrpeti ponizenje I arogantnost...?

Imam zustru narav, brza sam, energicna, pa kad naidje zuta minuta, slabo (ili nikako) mi ide molitva, bez zelje za samokontrolom, vec da izrazim (nekad da isteram pravdu), istinu jasno I glasno, pa da se ide dalje.... nisam majstor za takticnost I diplomatiju, jer to ne mogu uvek I u svakoj situaciji da iznedrim...; drugim recima kako da savladamo kojekakve okidace koje nas izbace iz cipela I da se drzimo Jevandjelskih vrlina uvek...

pa na kraju bude bolje da sam cutala, znam to vec. Ljudi koji su brzi na jeziku slabog su karaktera rece mi jednom jedan pametan covek. Pavle je mogao da savlada i blud na isti nacin, verovatno saceka da prodje :) ...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, Бранко Авдагић рече

Jovan 1:1-18 mi je nešto najlepše što je ikada napisano. Slikano iz Đakovićevog prevoda.

20180118_152716.jpg

20180118_152725.jpg

samo pokusaj drugi put da okrenes sliku da mogu da citam, lakse je ovako kad citamo u drustvu :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Ana B. рече

samo pokusaj drugi put da okrenes sliku da mogu da citam, lakse je ovako kad citamo u drustvu :)

OK

• Свиђа ми се 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Ana B. рече

Притисни CTRL + ALT + ←

Да се вратиш CTRL + ALT + ↑

:)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 18 часа, Ana B. рече

pa na kraju bude bolje da sam cutala, znam to vec. Ljudi koji su brzi na jeziku slabog su karaktera rece mi jednom jedan pametan covek. Pavle je mogao da savlada i blud na isti nacin, verovatno saceka da prodje :) ...

Hvala Ti na opaski u vezi "slabog karaktera" . Nije mi bila namera da analiziramo moj karakter jer se ne poznajemo, vec da razmenimo iskustva po pitanju borbe sa slabostima. Toplo preporucujem ovaj odlican post od Jessy, pa neka nam je svima na korist.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...