Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Уколико тражите бројанице, наруквице, огрлице, иконе, значке, привеске, можете поручити преко е-продавнице.

Бројанице су феноменалне, једну сам добио на поклон и врло је издржљива.

Можете куцати у Гугл " brojanica shop " или посетити са линка: www.brojanica.shop

Свако добро! :)

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од ризница богословља,
      Клуб „Кана Галилејска” на форуму „Живе речи утехе” има више од 2.500 чланова који траже сродну душу са којом би склопили хришћански брак
      Свадба у Кани један је од најпознатијих делова Новог завета и описује чудо које је Исус Христос извео међу сватовима: претварање воде у вино. Овај одломак Светог писма чита се током обреда црквеног венчања, а засигурно има оних младенаца за које ова прича носи посебну симболику. Говоримо о десетинама парова који су се упознали у „Кани Галилејској” – не оној новозаветној, већ, сасвим у духу 21. века, једној виртуелној. Реч је о затвореном клубу који је део православног форума „Живе речи утехе” и испод чијег имена „Кана Галилејска” кратко и јасно пише опис: упознавање ради хришћанског брака. Модератори клуба објашњавају да су плодови ове виртуелне заједнице и те како видљиви у „офлајн” свету: већ је склопљено више десетина бракова, а у појединима је стигло и потомство. Како каже Данијела Олуић, модератор клуба „Кана Галилејска”, управо прошле недеље младенци који су се упознали код њих на форуму обавестили су их да су добили бебу.
      Први корак који су направили ови новопечени родитељи, као и многи пре њих, био је да администратору пошаљу пријаву са својим основним подацима, јер клуб је затвореног типа и није видљив осталим члановима и посетиоцима форума „Живе речи утехе”.
      – Онај ко жели да се придружи пошаље, дакле, своје име, презиме, годиште, одакле је, да ли је већ био у браку, чиме се бави, каква су му интересовања, хобији... Сви су најчешће врло искрени, не остављају надимке, који су уобичајени за форумаше, већ пуно име и презиме – објашњава Данијела.

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

ИЗВОР: Политика

View full Странице
    • Од ризница богословља,
      Свадба у Кани један је од најпознатијих делова Новог завета и описује чудо које је Исус Христос извео међу сватовима: претварање воде у вино. Овај одломак Светог писма чита се током обреда црквеног венчања, а засигурно има оних младенаца за које ова прича носи посебну симболику. Говоримо о десетинама парова који су се упознали у „Кани Галилејској” – не оној новозаветној, већ, сасвим у духу 21. века, једној виртуелној. Реч је о затвореном клубу који је део православног форума „Живе речи утехе” и испод чијег имена „Кана Галилејска” кратко и јасно пише опис: упознавање ради хришћанског брака. Модератори клуба објашњавају да су плодови ове виртуелне заједнице и те како видљиви у „офлајн” свету: већ је склопљено више десетина бракова, а у појединима је стигло и потомство. Како каже Данијела Олуић, модератор клуба „Кана Галилејска”, управо прошле недеље младенци који су се упознали код њих на форуму обавестили су их да су добили бебу.
      Први корак који су направили ови новопечени родитељи, као и многи пре њих, био је да администратору пошаљу пријаву са својим основним подацима, јер клуб је затвореног типа и није видљив осталим члановима и посетиоцима форума „Живе речи утехе”.
      – Онај ко жели да се придружи пошаље, дакле, своје име, презиме, годиште, одакле је, да ли је већ био у браку, чиме се бави, каква су му интересовања, хобији... Сви су најчешће врло искрени, не остављају надимке, који су уобичајени за форумаше, већ пуно име и презиме – објашњава Данијела.

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

ИЗВОР: Политика
    • Од Данило7,
      Помаже Бог,
      Читао сам више књига о Исусовој молитви и тек тада сам схватио шта је сврха бројанице које наш народ (поготово млади) носи често око руке као нека врста накита. Чак имате овде у немачкој католичких свештеника који су писали књиге о прелепој, моћној исосовој молитви. Они сами носе бројанице на руци и препоручују то, јер овако се верник може у сваком тренутку посетити да је скине са руке и да се моли. За нашег човека би вероватно било конфузно видети немца-католика са бројаницом око руке, јер шира јавност то повезује са православљем, српством и СПЦ. И ја сам морао да се навикнем  
      Међутим, као што ми сви знамо у пракси то изгледа мало другачије. Овде у немачкој нпр. велики број Срба носи бројаницу ради "србовања" и да би се међусобно препознали. Увек ми је та слика чудна, када сте петком негде у кафићу у Србији или другим српским земљама и сви имају по једну (неко и два или три) бројанице око руке а нико не пости  Мислим, никоме неби падало на памет да носи кандило са собом, јер тачно зна за шта оно служи. А бројаницу носи онако око руке а вероватно нити иде редовно у своју парохију нити се пречестује. Али овако може да покаже да је формално православац и формално верује у бога. Приметио сам да смо ми Срби један јако идеопоклонички (не знам да ли то права реч на српском: мислим на направити себи идоле или веровати у неке предмете које те чувају итд.) народ. И баш из тог разлога људи носе бројанице.
      Ја сам нпр. пре две године у манистиру студеница купио бројаницу. Признајем, носио сам је годину дана као накит, јер увек кад сам је погледао сетио сам се лепог манастира и одакле уствари потичем и где су ми корени. Али од када знам за шта бројаница служи мени ме пада на памет да је носим као накит. Него је носим и џепу са собом и вадим је само за молитву. Приметио сам да, када је носим у џепу, више пута на дану се молим уз њену помоћ. Када је константно на мојој руци и стално је видим она постаје нешто формално и дешавало ми се да се данима не молим уз њу. Чисто за мене изгуби своју функцију када је око руке и постаје нека врста накита.
      Сад бих хтео сазнати како и где ви носите вашу бројаницу или да ли можда грех претворити бројаницу у модни асесуар? 
      Хвала. 
      Ваш брат у христу,
      Данило 
    • Од Милан Ракић,
      Ових дана се на сервису „Google Play“ резервисаном за апликативну подршку корисника уређаја заснованих на Андроид оперативном систему појавила видео-игра под насловом „Томовача“.

Како у опису игру њени творци, студио „Лукица“ кажу: „Хеликоптер се покварио, џипери су се зардржали у Зајечару, па се Тома запутио кроз шљивике и ливаде. Помози му да сакупи што више шљива и направи ракију. Уништи пивске кригле тако што ћеш да скачеш на њих. Не дозволи да те хмељ измеље. Користи Томину верну чутуру како би одбијао непријатељске маневре. Скупи бар 15 шљива и онда је време за ТОМОВАЧУ!!!„

У најкраћем, циљ ове десноскролујуће платформске игре урађене на сличан начин као легендарни „Супер Марио“ је да водећи Председника обученог у народну ношњу, избегавате разне препреке, од којих су најопасније пивске кригле, јер је познато да „ракијски“ људи нису претерано заинтересовани за пиво. То чините тако што кригле уништавате чутурицом пуном ракије, која се током те активности троши. Срећом, на том путу наилазите и на плодове шљиве, а када скупите 15 шљива, време је да скокнете до Бајчетине и испечете ракију. Када изгубите „живот“, лично ће вам се „обратити“ Председник са својим чувеним говором одржаним на пријему српских олимпијаца након доласка из Рија…
      Наравно, као и у свакој игри оваквог типа, постоји и својевсрни „штит“, којег када укључите, смешта Председника у ракијско чокањче, док се музика мења и чује се рефрен легендарног хита Митра Мирића, „Не може нам нико ништа“! Тада за Тому не постоје препреке.
      Такође, ту је и „супер-бонус“ којим можете да „заштитите“ Председника. Он је представљен у виду анђела у лику Боре Дрљаче, који „васкрсава“ Тому уз тактове песме „Стари вук је још у пуној снази“
      А ако пажљиво играте, не трошите шљиве на печење ракије и скупите их бар 400 комада, заузврат можете Председнику да купите лопату која је „делотворнија“ у „борби“ против пивских кригли, односно ДИПЛОМУ! Када му купите ДИПЛОМУ, за Председника је само небо граница!
      Милан Ракић, ПАТРИОТ
    • Од SANJA,
      Dragi pravoslavni narode, interesuje me da saznam nešto više o brojanicama. Znam da one služe za molitvu a da se ne nose kao amajlija, ali me pre neki dan "uzdrmala" moja sestričina i rekla da se brojanice ne kupuju sebi nego drugima na 0102_laugh. 0102_laugh Pošto sam ja samoj sebi kupila brojanicu, poklonila sam joj i sada čekam da mi neko drugi pokloni novu 0104_cheesy Da li to ko je kupio brojanicu u crkvi ima veze s mozgom? (da ponovim, ja sam ih uvek samoj sebi kupovala...)