Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Свети архијерејски Сабор Српске православне цркве одлучио је данас већином гласова да пензионише епископа рашко-призренског Артемија, сазнаје РТС из поузданих извора.

Сада ће владика Артемије (умировљени) и владика Атанасије (умировљени) коначно да среде стање у Цркви.

ПУПС је најбољи кажем вам ја.

Необично је да је Патријарх СПЦ старији од пензионисаних владика, а тек је кренуо са каријером.

Очекујем пензионисање још неколико владика до краја године.

0102_laugh

Кад ли ћу ја дочекати пензију.

Срамота! Срби моји Срби, заслужили смо ми још једно 500 година Турке у најмању руку! Најбоље смакињемо, знањем и храброшћу се спрдамо...Не заслужујемо да живимо већ једну атомску па да се заврши прича о једном великом народу!

Ако је ово стварно почетак "чишћења кукоља", како неки кажу, у нашој Цркви кад ће на ред доћи педофили и ови случајеви попут овога:

Нећемо постављати непроверене и квази информације о епископима наше Цркве.

Александар

Св. Арх. Сабор СПЦ трајно разрешио Епископа Артемија дужности епархијског архијереја, Еп. Атанасије поднео оставку на место администратора

4. Мај 2010 - 19:23

Пошто је Св. Архијерејски Сабор СПЦ трајно разрешио, у коначној инстанци, Његово Преосвештенство Епископа Рашко-призренског Г. Артемија управљања Епархијом, Његово Преосвештенство умировљени Епископ Захумско-херцеговачки Г. Атанасије, досадашњи администратор исте Епархије, поднео је оставку на ту дужност, али је на молбу Патријарха и Сабора прихватио да дужност администратора обавља до избора новог Епископа Рашко-призренског или постављања новог администратора.

С благословом Еп. Атанасија у прилогу достављамо факсимил његогог акта Св. Архијерејском Сабору СПЦ.

Постављена слика

http://www.eparhija-prizren.com/sr/saopstenja/sv-arh-sabor-spc-trajno-razresio-episkopa-artemija-duznosti-eparhijskog-arhijereja-ep-ata

Шта смо заслужили, то се зна, уосталом свако жање што је сијао, тако да ћемо тек видјети је ли ово било на мјесту или није. Нико од нас није без гријеха, је ли то значи да сви треба да будемо смакнути??? Наши животи су ионако у рукама јединога Бога, што да ми бринемо о атомској бомби? Сви ћемо ми отићи под земљу прије или касније, и без тога, а онда и Богу на истину, све по заслугама.

Ако је грешка што се ово догодило, онда треба да се радујемо због Владике, јер трпи последице онога за шта није одговоран - добро је за његово спасење.

Ако јесте крив, онда је одлука у реду и праведна. Ја на то тако гледам.

Срамота! Срби моји Срби, заслужили смо ми још једно 500 година Турке у најмању руку! Најбоље смакињемо, знањем и храброшћу се спрдамо...Не заслужујемо да живимо већ једну атомску па да се заврши прича о једном великом народу!

Ако је ово стварно почетак "чишћења кукоља", како неки кажу, у нашој Цркви кад ће на ред доћи педофили и ови случајеви попут овога:

Обрисан линк. Миш Мицко

???

Zanimljiv komentar, da narod treba unistiti atomskom bombom.

Jos zanimljiviji clanak u kome se jedan Vladika oslovljava svetovnim imenom, Pontijem Pilatom i sl. Verovatno je i izvor koji je napisao clanak vrlo `pouzdan`  0102_laugh

Inace, rec "смакињемо" ne postoji...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...