Jump to content
  1. Milica Bajic

Milica Bajic

2. Sanja Т.

Sanja Т.

3. Дијана.

Дијана.

4. StefanLugic

StefanLugic

5. Nektarija*

Nektarija*

6. Иван Ивковић

Иван Ивковић

7. "Tamo daleko"

"Tamo daleko"

8. Sofija_

Sofija_

9. Драгана Милошевић

Драгана Милошевић

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      DON MIGUEL RUIZ
        Šta god da se dogodi u vašoj okolini nemojte to shvatati lično. Ništa od onoga što drugi ljudi rade nije zbog vas. Oni to rade zbog sebe. Svi ljudi žive u vlastitom snu, u vlastitom umu; oni se nalaze u potpuno drugačijem svetu od onoga u kojem mi živimo. Kada nešto shvatimo lično, mi stvaramo pretpostavku da oni znaju kako je u našem svetu, i mi pokušavamo da njima nametnemo svoj svet.
      Šta god da drugi ljudi rade, osećaju, misle, ili kažu, nemojte to shvaćati lično. Ako vam oni kažu da ste divni, oni to ne govore zbog vas. Vi znate da ste divni. Nije potrebno da verujete drugima koji vam kažu da ste divni.
    • Од sasluzitelj,
      znamo li se mi forumasi ja poznajem jedno 30 ak ljudi
    • Од JESSY,
      Sa izbeglicama sam počela da radim početkom decembra 2015. godine na projektu urgentne humanitarne pomoći izbegloj deci i njihovim porodicama koji, uz podršku fondacije Terre des Hommes Lausanne, realizuje Novosadski humanitarni centar (NSHC). Ciljevi projekta su pružanje psihološke podrške, organizacija rekreativnih aktivnosti za decu, informisanje i obezbeđenje neophodne pomoći u odeći i higijenskim sredstvima. Posao je podrazumevao prvenstveno pružanje psihološke podrške izbeglicama (primarno ženama i deci) i animaciju dece, ali i podelu materijalne pomoći.
      Do početka marta 2016. godine granice su bile otvorene i sa izbeglicama smo radili u tranzitno-prihvatnom centru u Adaševcima gde su pristizali autobusima i zadržavali se do polaska voza za Hrvatsku. U tom periodu dok su granice bile otvorene, situacija je bila znatno drugačija u odnosu na period od kada su granice zatvorene (od 8. marta 2016. godine) od kada je moguće ući u Srbiju i ostale zemlje najčešće ilegalno. Od juna 2016. godine radim u Kutku za majke i bebe koji vodi Novosadski humanitarni centar, u prostorijama Centra za pomoć izbeglicama Miksalište u Beogradu. U tom prostoru se pruža mogućnost majkama da okupaju decu, dobiju sredstva za higijenu, pelene, odeću i obuću za decu, da one i deca odspavaju i odmore se. Ta usluga se pokazala kao dragocena jer imaju mogućnost da borave na toplom, tihom i mirnom mestu.
  • Креирај ново...