Jump to content
JESSY

„Nemoj pogrešno da me shvatiš“

Recommended Posts

не волим да користим фразу "немој погрешно да ме схватиш", ако је и користим то је само у комуникацији са људима који ме не познају довољно  и са којима нисам блиска.

јел сматрате да је немогуће бити погрешно схваћен?јел вам се никад није десило то?да вас неко погрешно схвати. 

та фраза може бити веома корисна уколико желите да буде мира у комуникацији и односима а не мора бити манипулација.У само тексту се помиње може ово а може и оно,мада ја га  разумем као  да је тежиште пребачено на манипулативно деловање.

Ако је  перцепција(опажање)  процес стицања, интерпретације, селекције и организације информација. Опажање није просто и пасивно одражавање стварности, већ укључује повезивање  података са ранијим искуством, њихово категорисање и придавање значења.По овоме и није  искључено да је и те како могуће доћи до погрешног схватања те и пуног и оправданог смисла коришћења ове фразе.

Све више се срећем са оваквим типом психолошких текстова који по мом разумевању имају исувише уско посматрање одређене ситуације-теме ,а не дефинишу га у  самој теми или у наслову као такво.То јест не остављају могућност илити не објашљњвају јасну  разлику,другу опцију.

Можда је и то повезано са уштедом броја слова и трошкова штампања,ал мени сами такви текстови делују понекад више манипулативно ,него корисно.У смислу да неком могу нети више штете него користи.

Често ми се чини да такви текстови нарочито који имају за циљ да некоме поправе самопоуздање представљају ништа друго него генератор за појачање егоизма.

пре 14 часа, JESSY рече

мени се лично ова реч никако не допада...боље ми директно саспи све у лице...без цинцулирања...

а јел применљиво кад ти треба неком другом да саопштиш нешто?

Мислим да се овај израз више користи у смислу "немој да се љутиш" или "не желим да се увредиш"...мада је понекад помало бесмислен скуп речи. 

С друге стране имамо људе који се зачас пронађу и увреде шта год да кажемо... Увек се у свему пронађу. Па некад и сама морам да искористим тај израз, да ме стварно не схвате погрешно, тј. да се не односи на њих оно што је речено. 

Управо сада, AnaLaz рече

Мислим да се овај израз више користи у смислу "немој да се љутиш" или "не желим да се увредиш"...мада је понекад помало бесмислен скуп речи. 

С друге стране имамо људе који се зачас пронађу и увреде шта год да кажемо... Увек се у свему пронађу. Па некад и сама морам да искористим тај израз, да ме стварно не схвате погрешно, тј. да се не односи на њих оно што је речено. 

Просто уђе у говор... 

пре 19 часа, JESSY рече

„Nemoj pogrešno da me shvatiš“

Не видим шта фали овој реченици, особа која то каже, она по мени показује да је осјећајна, да се плаши да се не увриједимо али нас жели упозорити на нешто, скренути нам пажњу...

пре 1 сат, Phoebe рече

Nije do reči- fraze, do ljudi je. Ko hoće da se ljuti, naći će dlaku u jajetu ili će je izmisliti.

Mislim da ovdje nije riječ o onome kome je upućena, već o onome ko upućuje. Obično su to ljudi koji sebi daju za pravo da drugima drže lekcije.

1 hour ago, Војвода7 рече

Не видим шта фали овој реченици, особа која то каже, она по мени показује да је осјећајна, да се плаши да се не увриједимо али нас жели упозорити на нешто, скренути нам пажњу...

Onaj ko ti želi dobro, a definitivno prepoznajemo te osobe, rećiće ti otvoreno to što misle. Tebi bliski ljudi, neće smatrati za potrebnim da te upozoravaju da imaju dobru namjeru, i sigurno ih nećeš pogrešno shvatiti.

1 hour ago, Војвода7 рече

Nemoj pogrešno da me shvatiš ali ako kršiš Božije zakone koje je propisao Mojsije imaš tri opcije:

1.Da se lečiš

2.Da dobiješ kartu u jednom pravcu za Nizozemsku

3.Ideš pod mač bato

:)) 

пре 1 минут, Кратос рече

Vi žene ste poznate po tome.12:smeha:Ono debela drugarica vas pita el sam debela ma ne dušo,baš si slatka bucka,da si mršavija ne bi valjalo...:ani_biggrin:

Nemoj pogrešno da me shvatiš ( :))) ), ali sigurna sam da muškarci prave razlike između debljih i mršavijih žena....meni zaista nije od značaja fizički izgled kada su moje prijateljice u pitanju. Bitno je kakav je čovijek, a ne koliko kg ima.

Управо сада, Ayla рече

Nemoj pogrešno da me shvatiš ( :))) ), ali sigurna sam da muškarci prave razlike između debljih i mršavijih žena....meni zaista nije od značaja fizički izgled kada su moje prijateljice u pitanju. Bitno je kakav je čovijek, a ne koliko kg ima.

Nije stvar u značaju nego u iskrenosti odgovora na pitanje i garantujem da bi i ti slagala ko i svaka žena,nemoj pogrešno da me shvatiš.;)

Kod nas bi bucko bio zaebavan do 101 i nazad a vi bi ste je tešile svojim ,,iskrenim,, odgovorima.Nema veze šta je u pitanju,debljina je samo primer ....

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...