Jump to content
Sign in to follow this  
Лазар

Које празнике признајете а које не ?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ja bas i ne. Te uranke nikad nisam volela, a pojma nemam zasto. Malo mi to deluje paganski- idemo malo u sumicu, pa malo palimo vatricu, pa bacimo neku zivotinju na vatricu... a pre dvadesetak godina smo i igrali oko te vatre, sto je tek licilo na paganstinu.

Ja vec duzi niz godina praznik osecam praznikom jedino ako se tim povodom sluzi Liturgija. Tako mi je i svaka nedelja praznik.

Ovo ostalo- rodjendani, nove godine, godisnjice i ostalo... to mi bas nista ne znaci.

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=4&t=3843&p=46080&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%B2%D0%B8+%D0%BC%D0%B0%D1%98#p46080

Znala sam da se razumemo :-)

Priznajem sve praznika, a praznujem samo 4-5. (Slavu, Uskrs, Božić,..)

Svaki praznik koji neko praznuje priznajem bez obzira što ga i sam ne obeležavam.

Možda je preciznije pitanje bilo "Koje praznike proslavljate?", jer nema ja šta da priznajem ili ne. Država i njeni građani su tu da odrede koji su im praznici bitni....Dan rudara, Dan policije, Dan vunovlačara, Dan Zemlje...

Helloween, Independence Day...

Прослављам и признајем вјерске празнике!

А ове, државне празнике као што је 1. мај прихватам, нерадни дан добро дође  :drugarstvo:, али нема ту празновања. Ове године за 1. мај је било сијање поврћа brokoli, али је зато у понедељак био роштиљ са друштвом  :smiley:

Само Црквене празнике, светом Литургијом празнујем и Славу поред свете Литургије и обичајно код куће са гостима. Други празници, не-Црквени ме не занимају јер не видим смисао у томе.

Исто му дође и са слављењем рођендана, ни то није у Хришћанском духу, а за светог Трифуна на телевизији цео дан пропагирали "дан заљубљених", мењају светог Трифуна за Валентина, већ су прихватили католицизам на тај начин. Ту је и осми март као дан жена за који је заслужна левичарска феминисткиња Клара Цеткин.

Исто му дође и са слављењем рођендана, ни то није у Хришћанском духу,

а што није кад ти је Бог дао живот?

Колико знам и атеисти славе рођендане, а они не верују да им је Бог дао живот. Двадесетпети мај такозвани дан младости био је државни празник јер се веровало да је Јосип Броз Тито рођен тог дана, па је омладина трчала носећи штафетну палицу око чега је цела држава ангажована и путем свих јавних медија је преношено, док се Рождество Христово ни преко једног медија није ни спомињало. Народ не видећи у Богу Спаситеља, слављаше рођендан човека.

Колико знам и атеисти славе рођендане, а они не верују да им је Бог дао живот. Двадесетпети мај такозвани дан младости био је државни празник јер се веровало да је Јосип Броз Тито рођен тог дана, па је омладина трчала носећи штафетну палицу око чега је цела држава ангажована и путем свих јавних медија је преношено, док се Рождество Христово ни преко једног медија није ни спомињало. Народ не видећи у Богу Спаситеља, слављаше рођендан човека.
али ја славим Бога мојим рођењем а не сопствено идолопоклонство.

славим подједнако и своје крштење, Материце, Патерице и Детињце, па то није идолопоклонство члану или скупу, заједници.

славим и славу која није одраз мојег идолопоклонства светитељу, већ одраз захвланости и љубави према Богу.

све је то одраз Бога, и онда је то ок.

у супротном, као што си и сам приметио, то јесте идолопоклонство.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...