Jump to content

Српкиње се и даље масовно одричу наследства у корист браће и то им је савршено нормално

Оцени ову тему

Снежана

Препоручена порука

пре 3 минута, Војвода7 рече

Нема ми ништа мрже него та родна равноправност кроз коју се жели ''убити'' разлика између мушкарца и жене и створити некакво бесполно друштво..

да, само какве то везе има са дељењем наследства равноправно између сина и ћерке?

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Снежана рече

не погађа ни мене ни Ракића умислио си ти ту нешто

Зезам се :)

пре 5 минута, Снежана рече

о каквом ми то хришћанству причамо и љубави ако ћемо делити децу по полу?

Па ако ти не би дозволила кћеркама да свој дио оставе брату, онда ти ту више гледаш пол него неко ко допусти кћерци да свој дио остави брату или обрнуто....

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Војвода7 рече

Нема ми ништа мрже него та родна равноправност кроз коју се жели ''убити'' разлика између мушкарца и жене и створити некакво бесполно друштво..

Ja ti s tim, iskrena da budem, nemam nikakav problem. Ja sam žena, mila i nježna, i volim da se zna, ko kosi a ko vodu nosi...ko je u PMS-u, a ko ga nikada imati neće, ali zlo vrijeme, brate moj. Danas više muškaraca nego žena pokazuje simptome PMS-a. Čudo...i griješiš. Neće ovo uskoro biti bespolno društvo, nego se ja plašim da će biti jednoplno...sve žene. Zlo i naopako. 

Подели на овим сајтовима

Зезам се :)

Па ако ти не би дозволила кћеркама да свој дио оставе брату, онда ти ту више гледаш пол него неко ко допусти кћерци да свој дио остави брату или обрнуто....

ја причам тако јер имам и сина и ћерку, исто то бих рекла и да имам два сина или две ћерке... и као што рекох не бих јој допустила баш због оваквих схватања и односа овде, као прво она ми је исто што и син волим их једнако, као друго не желим да ми ћерка сутра удајом бежи од куће, уда се за првог који јој се насмеши и сложи лепу причицу, као треће ако и направии погрешне изборе у животу има увек где да се врати и не мора да зависи од милости било чије.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Снежана рече

ја причам тако јер имам и сина и ћерку, исто то бих рекла и да имам два сина или две ћерке... и као што рекох не бих јој допустила баш због оваквих схватања и односа овде, као прво она ми је исто што и син волим их једнако, као друго не желим да ми ћерка сутра удајом бежи од куће, уда се за првог који јој се насмеши и сложи лепу причицу, као треће ако и направии погрешне изборе у животу има увек где да се врати и не мора да зависи од милости било чије.

Ок је то, само ја бих допустио дјеци да се одрекну свог дијела ако то желе. Ако су дјеца ок, брат ће увјек да прими своју сестру, не из милостиње него зато што су брат и сестра.

Подели на овим сајтовима

Ок је то, само ја бих допустио дјеци да се одрекну свог дијела ако то желе. Ако су дјеца ок, брат ће увјек да прими своју сестру, не из милостиње него зато што су брат и сестра.

добар си дечко, али романтизујеш ствари, не желим да доводим дете (било које) у ситуацију да зависи од другог, када сам хвала Богу тако у могућности. Знаш како наш народ каже: "Јесмо ми сестре, али нам кесе нису сестре"

Подели на овим сајтовима

Mislim da su pretpostavke da se žene na selu masovno odriču nasledstva u korist muških članova porodice zasnovane na starijim izvorima.Na selu ne žive isključivo žene koje su domaćice,kuvarice i sl.nego na selu žive i zaposlene žene.To su više stereotipi,kao što je i stereotip da se žene odriču nasledststva u korist muških članova porodice.

Dokoni ljudi ponekad nemajući drugog posla prave kombinacije kako bi bilo lepo da stigne vest o nekom nasledstvu,san o bogatom rođaku iz Amerike,koga i ne poznaju, koji npr.nije imo decu ,nikad ne umire.No,najčešće to budu samo lepi snovi :)

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

знајући колико смо глупи и Бог је нама дао ограничење на слободну вољу :smeh1:

Al ti nisi Bog Sneki.:smeh1:

I šta bi sa slobodom kao svetinjom koju Bog najviše ceni i voli i poštuje?Ima li po tebi tvoja ćerka pravo kao biće da se odrekne svoga dela nasledstva ili ne?

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Кратос рече

I šta bi sa slobodom kao svetinjom koju Bog najviše ceni i voli i poštuje?Ima li po tebi tvoja ćerka pravo kao biće da se odrekne svoga dela nasledstva ili ne?

ма наравно да има, али бих јој препоручила да то не ради, и да поновим и да је син у питању исто бих поступила.

Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Кратос рече

Kako bi ti riješio to pitanje...hipotetički, imaš dvoje djece, sina i ćerku, i dijeliš...kako?

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...