Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Снежана

Српкиње се и даље масовно одричу наследства у корист браће и то им је савршено нормално

Оцени ову тему

Recommended Posts

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
пре 2 минута, Војвода7 рече

Има са давањем предности мушкарцима, дошао као мушкарац, изабрао апостоле мушкарце, мислим, стварно није у реду... Требао је доћи као хермафродит, а апостоле изабрати пола-пола, зар не?

Saša, ne brkaj lončiće, Isus nema veze sad sa temom. I ko je dao prednost muškarcima u hrišćanstvu? 

пре 7 минута, Кратос рече

Pa to vas bre teramo da budete prave hrišćanske po Isusosvoj zapovesti,sve da date i da krenete za mužem (Hristom)  :smeh1:

па ако тако тумачиш, то и није рекао жени него богатом младићу, дакле ви мушкарци треба свега да се одрекнете а не ми ако хоћете христови да будете :smeh1:

Управо сада, Кратос рече

Hm osećam neke vibracije da će da bude neko čerupanje na temi...Aleksandra je odma uletela klizeći s leđa s dve noge....otvaram pivo i kokice su spremne...

:D

Taman posla. Nijesam ja za te startove, odma ripam u vis' dva aršina, nego da ne bude po onom: zbuni ga, pa ga *ebi... ne bih da psujem na ovem forumu dobiću ban... :naklon:

пре 1 минут, εργασία рече

Taman posla. Nijesam ja za te startove, odma ripam u vis' dva aršina, nego da ne bude po onom: zbuni ga, pa ga *ebi... ne bih da psujem na ovem forumu dobiću ban... :naklon:

Ti si kolaterna šteta ja bi reko...:smeh1:

пре 1 минут, Кратос рече

Ti si kolaterna šteta ja bi reko...:smeh1:

Evo svima da uputim jedno molim ve' da me promašite, ja se na ovom forumu dobro zezam, čak sam i sa liberteristima prestao da se raspravljam i polako širim krug poznanstva. Ako me primate u društvo, naravno... :eit3du:  

пре 45 минута, Снежана рече

много се ви бусате са тим Исусом кад год вам иде на руку, али при томе заборављате да је на Голготи уз њега остала само његова мајка, она коју називате дрољом Марија и мали Јован 

Храбро од Јована што је остао, али за жене је било безопасно, тако да, никакав посебан подвиг.

пре 5 минута, εργασία рече

Evo svima da uputim jedno molim ve' da me promašite, ja se na ovom forumu dobro zezam, čak sam i sa liberteristima prestao da se raspravljam i polako širim krug poznanstva. Ako me primate u društvo, naravno... :eit3du:  

Чини ми се да си прозван за шлихтање, па ти види...

А то ти је још горе од комунизма. :Д

пре 3 минута, todor рече

Чини ми се да си прозван за шлихтање, па ти види...

А то ти је још горе од комунизма. :Д

Снежа и Ајла (поготову са Ајлом која је једноставно царица) су два члана са којима ја највише комуницирам (и Ћириличар, и Ћириличар) и које су ме другарски прихватиле на овом форуму, па немам потребе ни у једној варијанти да се било коме од њих шлихтам. Мислим, стварно безвезе. Шта ми треба од њих кола, стан, брак, дијаманти, брилијанти!?!? Фасцинантно ми је како се људи истрипују на једном оваквом виду необавезне, па и неозбиљне комуникације. Ало, опуштено, нема потребе за нападима (не кажем теби). То је инфатилно... :dobro:

пре 30 минута, Кратос рече

Hm osećam neke vibracije da će da bude neko čerupanje na temi...Aleksandra je odma uletela klizeći s leđa s dve noge....otvaram pivo i kokice su spremne...

Rezultat slika za gif pop corn

:D

Неће, неће, џаба ти кокице, а пиво си сигурно већ попио :D

Кратосе, опрости ми за оф молим Те, само да Ти махнем :mahmah:

и целивам... Царе.

Одох...

пре 8 минута, АлександраВ рече

Неће, неће, џаба ти кокице, а пиво си сигурно већ попио :D

Кратосе, опрости ми за оф молим Те, само да Ти махнем :mahmah:

и целивам... Царе.

Одох...

Pozz i tebi.:pivo:

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Сличан садржај

• Од ризница богословља,
      Његово високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије служио је данас, 1. јула са свештенством Свету архијерејску литургију у манастиру Свете Петке на Гостиљу мартинићком.
      Литургијску бесједу Митрополит је започео Христовим ријечима „Ко хоће за Мном нека се одрекне себе и узме крст свој, и нека иде за Мном“, подсјетивши да је ова ријеч Господња, позив свакоме људскоме бићу да крене за оним који је пут, истина и живот, за Христом Богом, јединим Спаситељем- искупитељем, чиј је јарам и бреме лако.   Тумачећи данашње Јеванђеље када је Господ дошао у земљу Гергесинску, гдје су била двојица безумника који су били страх и трепет свима из тог краја, Високопреосвећени је казао да оно што многи људи који себе сматрају разумнима нијесу у стању да исповједе,  учинили су ти безумници- демонска сила, исповједили су Христа као Сина Божијега. Демонска сила трепеће пред Њим и исповједа га а човјек који је створен по слици и прилици Његовој, који носи на себи лик Божији, који је огледало славе Божије, ради кога је Бог и сишао на земљу и постао човјек- један од нас, човјек се одриче Њега.   „То одрицање се догађа кроз сву историју. Као што су они Гергесинци када су срели Исуса Христа, изашли пред Њега и тражили да иде од њих, да их остави, зато што су изгубили свиње које су им биле важније од живога Бога који је дошао да их призове, загрли Својом Божанском љубављу. И тако то бива кроз сву историју“, казао је Митрополит и истакао да су људима милија земаљска пролазна богатсва него да понесу Божији крст и крену за Господом.   Наглашавајући да је кроз историју рода људскога увијек било и оних који су носили Крст Христов, ходили за Њим и жртвовали себе за правду и истину Божију- за Бога као вјечну љубав, Архиепископ је рекао да таквих страдалника има и данас широм свијета, на КиМ, Украјини, Блиском Истоку, Сирији.   „Православна Антиохијска патријаршија – Црква Божија, која на тим просторима постоји вјековима, још од апостолских времена, она је данас гоњена и прогоњена. Многи страдају ради Христа, остајући вјерни Њему, исповједајући Га као Бога и Спаситеља свога, не прогонећи Бога из свога срца и живота као ови Гергесинци ради свиња, ради својих земаљских уживања“, рекао је владика и нагласио да се они сретајући са Господом, примајући, носећи и исповједајући Њега, жртвујући земаљско пролазно царство,  опредјељују за вјечно и непролазно Његово Царство.   Подсјетивши да смо недавно прославили Видовдан, Митрополит Амфилохије је казао да је Видовдан свједочанство тог жртвовања онога пролазног, земаљског живота и царства за вјечно и непролазно Небеско царство. Нагласио је да су то својим страдњем посвједочили и мученик Вид у древним временима, Свети кнез Лазар и многи други мученици нашега рода од Светога Јована Владимира па до најновијих страдалника и мученика косовско-метохијских и јадовинских, глинских, јасеновачких, пребиловачких, и наших свештеномученика Јоаникија, митрополита црногорско-приморскога и преко 100 свештеника који су убијени од своје обезбожене браће само зато што су остали вјерни Христу.   „То су они који су се сретали са Господом, који су примили Господа, који су понијели крст Христов, исповједили га и својом мученичком крвљу посвједочили своју вјерност Њему“, закључио је у литургијској бесједи Митрополит црногорско-приморски Амфилохије у манастиру Свете Петке на Гостиљу мартинићком.   Након причешћа освештан је славски колач. Овогодишњи кум славе Милан Стојовић, подсјетио је да већ 7 година живи овај најмлађи манастир у Црној Гори који је направљен на темељима куће у којој је и он рођен. Братсво Стојовић које је шест година домаћин славе на челу са Миланом припремило је хришћанску трпезу љубави око које се након Литругије сабрао вјерни народ.   Весна Девић   Извор: Митрополија црногорско-приморска
      View full Странице
    • Од ризница богословља,
      Литургијску бесједу Митрополит је започео Христовим ријечима „Ко хоће за Мном нека се одрекне себе и узме крст свој, и нека иде за Мном“, подсјетивши да је ова ријеч Господња, позив свакоме људскоме бићу да крене за оним који је пут, истина и живот, за Христом Богом, јединим Спаситељем- искупитељем, чиј је јарам и бреме лако.   Тумачећи данашње Јеванђеље када је Господ дошао у земљу Гергесинску, гдје су била двојица безумника који су били страх и трепет свима из тог краја, Високопреосвећени је казао да оно што многи људи који себе сматрају разумнима нијесу у стању да исповједе,  учинили су ти безумници- демонска сила, исповједили су Христа као Сина Божијега. Демонска сила трепеће пред Њим и исповједа га а човјек који је створен по слици и прилици Његовој, који носи на себи лик Божији, који је огледало славе Божије, ради кога је Бог и сишао на земљу и постао човјек- један од нас, човјек се одриче Њега.   „То одрицање се догађа кроз сву историју. Као што су они Гергесинци када су срели Исуса Христа, изашли пред Њега и тражили да иде од њих, да их остави, зато што су изгубили свиње које су им биле важније од живога Бога који је дошао да их призове, загрли Својом Божанском љубављу. И тако то бива кроз сву историју“, казао је Митрополит и истакао да су људима милија земаљска пролазна богатсва него да понесу Божији крст и крену за Господом.   Наглашавајући да је кроз историју рода људскога увијек било и оних који су носили Крст Христов, ходили за Њим и жртвовали себе за правду и истину Божију- за Бога као вјечну љубав, Архиепископ је рекао да таквих страдалника има и данас широм свијета, на КиМ, Украјини, Блиском Истоку, Сирији.   „Православна Антиохијска патријаршија – Црква Божија, која на тим просторима постоји вјековима, још од апостолских времена, она је данас гоњена и прогоњена. Многи страдају ради Христа, остајући вјерни Њему, исповједајући Га као Бога и Спаситеља свога, не прогонећи Бога из свога срца и живота као ови Гергесинци ради свиња, ради својих земаљских уживања“, рекао је владика и нагласио да се они сретајући са Господом, примајући, носећи и исповједајући Њега, жртвујући земаљско пролазно царство,  опредјељују за вјечно и непролазно Његово Царство.   Подсјетивши да смо недавно прославили Видовдан, Митрополит Амфилохије је казао да је Видовдан свједочанство тог жртвовања онога пролазног, земаљског живота и царства за вјечно и непролазно Небеско царство. Нагласио је да су то својим страдњем посвједочили и мученик Вид у древним временима, Свети кнез Лазар и многи други мученици нашега рода од Светога Јована Владимира па до најновијих страдалника и мученика косовско-метохијских и јадовинских, глинских, јасеновачких, пребиловачких, и наших свештеномученика Јоаникија, митрополита црногорско-приморскога и преко 100 свештеника који су убијени од своје обезбожене браће само зато што су остали вјерни Христу.   „То су они који су се сретали са Господом, који су примили Господа, који су понијели крст Христов, исповједили га и својом мученичком крвљу посвједочили своју вјерност Њему“, закључио је у литургијској бесједи Митрополит црногорско-приморски Амфилохије у манастиру Свете Петке на Гостиљу мартинићком.   Након причешћа освештан је славски колач. Овогодишњи кум славе Милан Стојовић, подсјетио је да већ 7 година живи овај најмлађи манастир у Црној Гори који је направљен на темељима куће у којој је и он рођен. Братсво Стојовић које је шест година домаћин славе на челу са Миланом припремило је хришћанску трпезу љубави око које се након Литругије сабрао вјерни народ.   Весна Девић   Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од александар живаљев,
      Vladika Jovan: Mladi ljudi ovde ne vide budućnost
      Izvor: N1info Autor teksta:Srna
      Gde god se selio i gde god se nalazio srpski narod, stub mu je Srpska pravoslavna crkva koja je već pred izazovom da prihvati novi talas iseljenika, izjavio je vladika slavonsko-pakrački Jovan. "Ono o čemu se ne priča jeste da se nalazimo usred sveopšte seobe koja je sada pogodila Hrvatsku, ali nema sumnje da će zahvatiti i ostatak jugoistočne Evrope, Balkana ili kako već da nazovemo ovaj naš kraj sveta", rekao je vladika Jovan.
      On navodi da se Srbi masovno sele iz Hrvatske, sa Kosova, te da im sledi i selidba iz Srbije.
      "To će se desiti kada EU olakša zapošljavanje državljanima zemalja koje nisu u Uniji - Crne Gore, Srbije, BiH, Makedonije", rekao je vladika Jovan, prenosi Mitropolija crnogorsko-primorska.
      Vladika Jovan smatra da će nove seobe Srba biti prouzrokovane društvenim stanjem nakon ratova devedesetih godina i sveopštim siromašenjem i pljačkom, usled čega mlad čovek ne vidi budućnost u svojoj otadžbini.
      "U takvoj situaciji on se okreće zemljama starog kapitalizma u kojima postoje standardi i radničko dostojanstvo. U ovom trenutku Nemačka nudi milion radnih mesta", pojašnjava vladika Jovan.
      On kaže da je Crkva već pred izazovom da prihvati ovaj novi talas iseljenika koji će uskoro biti mnogo veći i očekuje je ozbiljan rad.
    • Од александар живаљев,
      Vladika Jovan: Mladi ljudi ovde ne vide budućnost
      Izvor: N1info Autor teksta:Srna
      Gde god se selio i gde god se nalazio srpski narod, stub mu je Srpska pravoslavna crkva koja je već pred izazovom da prihvati novi talas iseljenika, izjavio je vladika slavonsko-pakrački Jovan. "Ono o čemu se ne priča jeste da se nalazimo usred sveopšte seobe koja je sada pogodila Hrvatsku, ali nema sumnje da će zahvatiti i ostatak jugoistočne Evrope, Balkana ili kako već da nazovemo ovaj naš kraj sveta", rekao je vladika Jovan.
      On navodi da se Srbi masovno sele iz Hrvatske, sa Kosova, te da im sledi i selidba iz Srbije.
      "To će se desiti kada EU olakša zapošljavanje državljanima zemalja koje nisu u Uniji - Crne Gore, Srbije, BiH, Makedonije", rekao je vladika Jovan, prenosi Mitropolija crnogorsko-primorska.
      Vladika Jovan smatra da će nove seobe Srba biti prouzrokovane društvenim stanjem nakon ratova devedesetih godina i sveopštim siromašenjem i pljačkom, usled čega mlad čovek ne vidi budućnost u svojoj otadžbini.
      "U takvoj situaciji on se okreće zemljama starog kapitalizma u kojima postoje standardi i radničko dostojanstvo. U ovom trenutku Nemačka nudi milion radnih mesta", pojašnjava vladika Jovan.
      On kaže da je Crkva već pred izazovom da prihvati ovaj novi talas iseljenika koji će uskoro biti mnogo veći i očekuje je ozbiljan rad.

View full Странице
    • Од ризница богословља,
      Његова Светост католикос-патријарх грузијски Илија II уредио је 52. масовно крштење деце на Богојављење 2018.г. у Саборној цркви Свете Тројице у Тбилисију, и тако је постао кум још 708 деце.
      Чин крштења је обављен у другом делу дана, после јутарње Литургије. Његова Светост је стигао у Саборну цркву око 8 увече да би благословио новокрштену децу,  која су добила званичне крштенице и крстиће.   Његова Светост је сада кум 33.934 деце.  Претходно крштење је обављено 23. новембра 2017.г. када је 600 деце учлањено у Тело Христово.   Са првим масовним крштењем 19. јануара 2008. патријарх Илија је започео своју иницијативу  с циљем да се побољша лоша демографска ситуација у Грузији настала услед високе стопе абортуса у совјетско време. Таква масовна окупљања организују се четири пута годишње када Предстојатељ ове свете Цркве лично крштава и постаје кум трећем и сваком наредном детету оних родитеља који су  црквено венчани.   Извор: Српска Православна Црква
      View full Странице

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.