Jump to content

МИЛИЦА ЂУРЂЕВИЋ: Амфилохије ме упоредио са мајком девет Југовића

Оцени ову тему

Препоручена порука

Милицу Ђурђевић, портпаролку покрета „Заветници“, затекли смо у једном престоничком кафићу и са њом проћаскали како о политици, тако и о приватном животу.

milica-djurdjevic-768x448.png

Младу политичарку, која се недавно заклела на вечну љубав Стефану Стаменковском, свом дугогодишњем партнеру и председнику покрета „Заветници”, одмах смо упитали – како је то када вам је муж уједно и партијски шеф?

– Ми смо осам година заједно, заједно смо основали „Заветнике”, наша веза је старија од странке. Обоје смо имали иста интересовања и те идеје су нас негде и повезале. Он је исто као ја врло посвећен љубави према земљи и српском народу. Али занимљиво је да када имамо седнице ГО, углавном сам ја та која има различито мишљење у односу на његово, обоје желимо само најбоље, али се размимоилазимо због неке методологије, јер сам ја мало флексибилнија према чланству. Уме он кући понекад да каже: „Жено, докле ћеш да се свађаш са мном на ГО”, и да се љути када је под утиском, али то брзо прође јер обоје у ствари имамо исте циљеве.

Kолико вам је важно што вас је венчао владика Амфилохије лично? Шта вам је он поручио након венчања?

– Владика Амфилохије је наш породични пријатељ и саборац мог оца из времена комунизма и то пријатељство је тата пренео на мене. За мене је била велика част што нас је он венчао јер сматрам да је он највећи духовник међу великодостојницима СПЦ. Он нам је пожелео да нам прво дете буде за нас двоје као родитеље, друго дете за наше родитеље, а треће дете да буде за Цркву и за отаџбину, а онда је набрајао и даље и упоредио мене са мајком Југовића.

Зашто сте одбили учешће у ријалитију „Задруга” када вам је нуђен велики новац за то?

– Просто јер не желим да учествујем у процесу ријалитизације Србије, као и зато што не видим себе у једном таквом концепту. Немам ништа против неке врсте забаве и комерцијалних садржаја на телевизијама, али смтрам да је све то отишло предалеко и то је постао процес који је врло опасан у друштву јер скреће пажњу грађана са кључних животних тема. Некоме ко се бави политиком тамо није место.

На којој државној функцији бисте се најбоље снашли?

– Kад сам имала три године, певала сам косовске песме, када сам била у вртићу и када су све девојчице говориле да ће бити учитељице, певачице, фризерке, ја сам и тада говорила да ћу бити политичарка. Мене у суштини највише занимају спољњи послови зато што сматрам да се спољња политика директно одржава на унутрашњу и да је она приоритетна и мислим да би тај неки ресор био најбољи за мене.

Да ли би вам ласкала титула најлепше политичарке и ко је, по вашем мишљењу, најлепша политичарка у Србији?

– Не мислим да сам најлепша политичарка. Ту титулу су ми доделили новинари и пуно им хвала, то је комплимент и прија ми наравно и била бих лицемерна када бих рекла да ми не прија. Занимљиво ми је да ми је Стефан причао да су га људи када је после извештаја са нашег венчања у „Ало!“ новинама ушао у кафић где обично иде поздравили речима: „Где си Стефане, који си оженио најлепшу српску политичарку!“ Има их пуно лепих, нарочито међу онима које нису популарне толико, а од популарних мислим да је лепа Марија Обрадовић из СНС-а.

Одбила сам Шекија

Да ли сте имали понуде да пређете у друге странке?

– Имала сам понуду од господина Војислава Шешеља прошле године да постанем члан Централне отаџбинске управе, највишег органа СРС-а, он је о томе разговарао са мојим оцем, он му се на томе у моје име, знајући мој став, захвалио. То је странка дуге традиције, ја то поштујем, али сматрам да је то странка прошлости и да је то нешто што је осуђено да у периоду који долази просто не буде на политичкој сцени.

Извор: Ало – Јелена Ђондовић / Демира Рамадани

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 7 минута, Милан Ракић рече

Мене у суштини највише занимају спољњи послови зато што сматрам да се спољња политика директно одржава на унутрашњу и да је она приоритетна и мислим да би тај неки ресор био најбољи за мене.

E, мој Ђедо: "И ту мајка чврста срца била и из ока сузу не пустила..."

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 минута, Кратос рече

da je Bog daruje sa gomilom malih srbčića.

9 малих срБчића и десетим стар Југ Богданом :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Света литургија на Месопусну недјељу, у недјељу 7. марта, служена је у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу. Надахнутом литургијском бесједом окупљене вјерникеје поучио Архијерејски намјесник никшићки Протојереј-ставрофор Слободан Јокић.

Ризница литургијског богословља и живота: Прота Слободан Јокић: Митрополит Амфилохије нас је учио да једини другима дугујемо једино љубав
      BRANISLAVILIC.BLOGSPOT.COM    
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Пред читаоцима је нови јануарско-фебруарски 377. број „Православног мисионараˮ, званичног мисионарског гласила Српске Православне Цркве за младе. Тема овог првог броја у 2021. години је „Сећајте се својих старешинаˮ. На таласима Радија Светигора наведени број представио је катихета Бранислав Илић, члан уређивачког одбора званичног мисионарског гласила СПЦ за младе. 

Звучни запис разговора

Извор: Радио Светигора
    • Од Поуке.орг - инфо,
      “Ослободивши нас Митрополит Амфилохије нам је дао да осјетимо укус побједе који је најава нашег пута у будућности, а наш пут је да не дамо Светиње. И поред много наших непокајаних гријехова, велики гријех је управо онај зигурат на Ловћену на мјесту срушене Његошеве капеле.

Звучни запис емисије

Иако је то било прије него што сам се ја родио ипак смо ћутали када се није смјело ћутати. Пристали смо на ћутање а тиме на издају, у оном титоистичком режиму који је дубоко у својој основи и дјелима био антисрпски а што се види на маузолеју на Ловћену, и изразито националистички хрватски. То су традиције Аустроугарске на које смо ми пристали. Е, Сада је вријеме покајања.
      То је наш пут. Иако је за многе, који су мислили да је Црна Гора дубински атеизирана, то било неочекивано, покајање је, ипак, почело у Црној Гори и ако се овако настави сигуран сам да ће се вратити Његошева капела на Ловћен. Оно што је у Црној Гори почело литијама а настављено изборимо могао би да буде знак свеопште обнове српског народа.
      Дај Боже да та обнова, која је започела у малој али симболички огромној, за српски народ, Црној Гори буде знак једне шире и дубље обнове цијелог српског народа, која ће почевши покајањем, кроз једну одлучност, водити ка прије свега духовном али и политичком ослобођењу српског народа“-казао је историчар проф. др Милош Ковић ванредни професор на Филозофском факултету Универзитета у Београду.
      Наша Света Црква испратила у наручје Господње двојицу духовних стубова наше Цркве, наше духовне оце: Митрополита Амфилохија и Патријарха Иринеја док је на духовном плану наш народ добио и двојицу усрдних молитвеника пред престолом Божијим. Говорећи о овој двојици архијереја, који су постали монаси у вријеме када је јако тешко било носити мантију, и у вријеме тешких искушења, више од пола вијека, носити тежак крст Светосавске цркве, историчар Милош Ковић каже да је одласком, најприје, оца Момчила Кривокапића почео завршетак једне епохе која је коначно завршена одласком чврстих карика у осам вијекова дугом ланцу Српске цркве Митрополита Амфилохија и Патријарха Иринеја.
      Као средњошколац професор Ковић, памти Митрополита Амфилохија и онај духовни огањ који је покренуо на трибинама у Београду 80-их година прошлог вијека када је за собом покренуо читав талас младих интелектуалаца и људи жељних ријечи Божије у оно вријеме духовне пустоши коју је оставио комунизам. Тај благодатни талас, сјећа се др Ковић, изродио је велики број данашњих владика, игумана, монаштва, свештенства и вјерника.
      “На првом мјесту монах Митрополит Амфилохије, као човјек предања очувао је традицију Преподобног аве Јустина Ћелијског, Светог Владике Николаја и Његоша. Егзарх Светог Трона Пећког Митрополит Амфилохије био је чувар Косовског завјета“- каже проф. др Милош Ковић, истичући Митрополитову подршку Апелу за одбрану Косова и Метохије.
      “Та подршка и тај апел покренули су буђење јавног мњења у Београду које нас је учврстило у ставу да нема напуштања Косова и Метохије ни по коју цијену што се није допало нашим медијима, који очигледно нису наши, који су тада нападали нашег Митрополита који је био кључни стуб одбране Косова у нашој Цркви“- каже проф. др Ковић.
      Васкрснувши Црну Гору, својим 30-огодишњим трудом на Трону црногорско-приморских митрополита, Митрополит Амфилохије је ослободио народ Црне Горе оним величанственим литијама за одбрану вјере православне, оставивши нам у аманет јачање братске љубаве и слоге.

Извор: Радио Светигора
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Стари и Нови завет јесте савез Бога и људи и чин обрезања био је символички израз склапања тог савеза. То су Јевреји чинили са мушком децом од патријарха Авраама до Господа Христа, чије обрезање обележавамо 14/1. јануара. У Новом завету, тај обред се укида, више није услов изабраности, јер су сви народи изабрани. Христос је стари закон испунио и превазишао Га, рекао је протонамесник Дарко Ђурђевић, тумачећи Свето јеванђеље по Луки зачало 6 и 8, које говори о раном животу Господа Христа.

Остајање Господа Христа у храму мимо знања родитеља, Његово слушање, Његово питање и дивљење које је изазвало Његово тумачење старозаветних списа поручује да је Он сам испуњење Старог завета, указао је, поред осталог, протонамесник Дарко Ђурђевић у емисији „Сведочења“ на Радију Источник.

Извор: Радио Источник
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Православног Колумбијца и цетињског богословца Родрига Јухуму Трухиља Теофила вечерас је у Цетињском манастиру Епископ буеносајрескли и јужно-централноамерички г. Кирило замонашио и дао му монашко име Амфилохије.

Звучни запис беседе

Након монашења Владика Кирило је рекао да је нови монах име добио по његовој сопственој жељи у част Светога Амфилохија Иконијског.
      “А можемо слободно рећи и у част Светога Амфилохија Цетињскога, али нећемо ништа прејудицирати – то ће Бог и Црква света открити и казати у своје вријеме. У сваком случају, то је била жеља нашега брата бившега Теофила, сада Амфилохија због тога што је и њему као и многима од нас наш блаженопочивши Митрополит Амфилохије био духовни отац”, рекао је Владика буеносајрески.
      Подсјетио је да је блаженопочивши Митрополит Амфилохије бринуо и о црквама у јужној хемисфери, па је отуда и Теофило и дошао на Цетиње да би се оправослчавио.
      “Интересантно је да се он монаши на нову годину. Почиње, дакле, нови живот.  Такође се монаши на дан обрезања Господњег и на тај начин показује да и он обрезује свој стари живот и одбацује га, и почиње нови живот у монашком послушању.”, рекао је он.
      Новом монаху Амфилохију пожелио је да своје име часно пронесе до Колумбије сјећајући се увијек живота Светога Амфилохија Иконијског и свог духовног оца Митрополита Амфилохија.
      “Који нас је све завиолио и зато смо сад овдје заједно, због његове љубави која је обухватала сав свијет. Тако и прави хришћани треба да воле сав свијет и све људе. То није празни космополитизам него је то јединство у Цркви Божјој”, нагласио је Владика Кирило.
      Додао је да такође није случајно што је монах Амфилохије постриг примио на празник Светог Василија Великог.
      “Управо је Свети Василије Велики писао Амфилохију Иконијском један трактат о Духу Светоме. И вама у западним крајевима треба да размијете мало боље треће лице Свете Тројице”, казао је Епископ Кирило.

Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Креирај ново...