Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

vinston

Шта тренутно читате?

Оцени ову тему

Recommended Posts

???????? ????? ?????: ????????? ?? ?? ???, ???????? ????????? 8084.gif ?? ????????? ??? ????

????? ?? ?????!  :smiley:

jao,posavetuj me o?e...to sam ?itao pre nekih 6-7 godina...pored takvih knjiga,kome treba nešto drugo  0205_whistling

po ko zna koji put citam "sto" knjiga u isto vreme, kako mi obaveze dozvoljavaju. Tu je upravo bila "koliba", sada je na "tapeti" starac Porfirije, kao nepresusni izvor moje inspiracije, a i "nevidljiva borba".

Za sada toliko, prilicno sam se ulenjila poslednjih meseci i bas slabo citam...

knjiga se zove

НЕВИДЉИВА БОРБА КЊИГА ЗА МОНАХЕ И МОНАХИЊЕ-НИКОДИМ АГИОРИТ

mislim da bi neko od sveštenstva trebalo da da komentar o literaturi....svako ima pravo da ćita šta hoće ali ima puno naslova koje mi kao mirjani ne bi trebalo da čitamo,iz prostog razloga što nisu nama namenjeni-mislim na naslove....lestvica,nevidljiva borba,mitarstva,posavetuj me oče....itd.

Mozarte, slozicu se tobom, zaista sto ljudi sto cudi, mnogi mirjani citaju svasta nesto sto zbog njihovog psihofizickog zdravlja nikako ne bi smeli.

Eh da je tu samo i citanje, to je onda i samoinicijativni post ponedeljkom da bi bili "kao andjeli", pa onda sati i sati molitve, metanija, govorim tiho i nosim psa sa sobom stila. A cesto ljudi koji tako mic po mic upadnu u prelest nemaju duhovnika, kod parohijskog svestenika im se ne mili, nemaju nekog "svetog blagocestivog" oca blizu, a savete svestenika uzimaju kako im se svide, obicno su sami, bez porodice, a u manastir nece jer oni znaju bolje, kako da slusaju nekog tamo...

Ma primera prelesti i promasaja ima nazalost.

Makar za sebe mogu da kazem da nisam "odusevljena" monaskim zivotom u tom smislu, nisam za to da ljudi u svetu opterecuju svoju dusu stvarima koje nisu za njih, a da zapostave porodicu, posao prijatelje, jer je to njihovo poslusanje ako vec tako hoce da posmatraju svet. Ocekujuci "cudo" kao nesto sto nam pada s neba, preziru sve "svetsko", a zive u svetu...

Nevidljivu borbu citam vec godinu dana, stranu po stranu, sta me zbuni preskocim i idem na sledece poglavlje, kao i kod ostalih knjiga ne volim da pravim od njih idole, nekako pokupim ono sto je u tom trenutku "na mojoj talasnoj duzini", a ostalo odbacim. Tako se uvek iznova odusevim jer neke knjige citam po 5-6 puta, a svakog puta procitam nesto drugacije i svaki put kao da citam sasvim novu knjigu.

Samo sto ta knjiga odgovara mojoj trenutnoj situaciji i iskusenjima sa kojima se borim, mom "stanju svesti" da tako kazem.

Ja nisam mogla da biram svoj zivot niti sta drugo, na meni je kao i na svakom da plivam sto bolje mogu u tom moru u koje sam bacena.

Ali je ne preporucujem drugima, sigurno ne pocetnicima u veri i mojim prijateljima.

Za to sluze starci Porfirije, Pajsije, starecnici ili Teofan Zatvornik i njegova pisma, zaboravih tacan naziv knjige, koje i sada citam po ko zna koji put i uvek me oduseve...

Lestvica mi ne lezi nekako, tvrda je to hrana za mene...

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах