Jump to content

Шта тренутно читате?

Оцени ову тему

Recommended Posts

???????? ????? ?????: ????????? ?? ?? ???, ???????? ????????? 8084.gif ?? ????????? ??? ????

????? ?? ?????!  :smiley:

jao,posavetuj me o?e...to sam ?itao pre nekih 6-7 godina...pored takvih knjiga,kome treba nešto drugo  0205_whistling

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 2.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Цитираћу мишљење о.Рафаила о овој књизи, коју сам управо прочитала и свима је препоручујем, јер је бескрајно корисна и занимљива. "У питању је једна од најдубљих анализа савременог човечанства. И у

Живе речи утехе - тема "Шта тренутно читате? - препоруке"

1. Арапска поезија 2. Даглас Адамс - аутостоперски водич кроз галаксију 3. Андрићев азбучник 4. Шекспир - Сонети 5. Чехов - Приповетке 6. Џон Гроган - Марли и ја 7. Маргарет Форстер - Дневник је

Постоване слике

po ko zna koji put citam "sto" knjiga u isto vreme, kako mi obaveze dozvoljavaju. Tu je upravo bila "koliba", sada je na "tapeti" starac Porfirije, kao nepresusni izvor moje inspiracije, a i "nevidljiva borba".

Za sada toliko, prilicno sam se ulenjila poslednjih meseci i bas slabo citam...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

knjiga se zove

НЕВИДЉИВА БОРБА КЊИГА ЗА МОНАХЕ И МОНАХИЊЕ-НИКОДИМ АГИОРИТ

mislim da bi neko od sveštenstva trebalo da da komentar o literaturi....svako ima pravo da ćita šta hoće ali ima puno naslova koje mi kao mirjani ne bi trebalo da čitamo,iz prostog razloga što nisu nama namenjeni-mislim na naslove....lestvica,nevidljiva borba,mitarstva,posavetuj me oče....itd.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mozarte, slozicu se tobom, zaista sto ljudi sto cudi, mnogi mirjani citaju svasta nesto sto zbog njihovog psihofizickog zdravlja nikako ne bi smeli.

Eh da je tu samo i citanje, to je onda i samoinicijativni post ponedeljkom da bi bili "kao andjeli", pa onda sati i sati molitve, metanija, govorim tiho i nosim psa sa sobom stila. A cesto ljudi koji tako mic po mic upadnu u prelest nemaju duhovnika, kod parohijskog svestenika im se ne mili, nemaju nekog "svetog blagocestivog" oca blizu, a savete svestenika uzimaju kako im se svide, obicno su sami, bez porodice, a u manastir nece jer oni znaju bolje, kako da slusaju nekog tamo...

Ma primera prelesti i promasaja ima nazalost.

Makar za sebe mogu da kazem da nisam "odusevljena" monaskim zivotom u tom smislu, nisam za to da ljudi u svetu opterecuju svoju dusu stvarima koje nisu za njih, a da zapostave porodicu, posao prijatelje, jer je to njihovo poslusanje ako vec tako hoce da posmatraju svet. Ocekujuci "cudo" kao nesto sto nam pada s neba, preziru sve "svetsko", a zive u svetu...

Nevidljivu borbu citam vec godinu dana, stranu po stranu, sta me zbuni preskocim i idem na sledece poglavlje, kao i kod ostalih knjiga ne volim da pravim od njih idole, nekako pokupim ono sto je u tom trenutku "na mojoj talasnoj duzini", a ostalo odbacim. Tako se uvek iznova odusevim jer neke knjige citam po 5-6 puta, a svakog puta procitam nesto drugacije i svaki put kao da citam sasvim novu knjigu.

Samo sto ta knjiga odgovara mojoj trenutnoj situaciji i iskusenjima sa kojima se borim, mom "stanju svesti" da tako kazem.

Ja nisam mogla da biram svoj zivot niti sta drugo, na meni je kao i na svakom da plivam sto bolje mogu u tom moru u koje sam bacena.

Ali je ne preporucujem drugima, sigurno ne pocetnicima u veri i mojim prijateljima.

Za to sluze starci Porfirije, Pajsije, starecnici ili Teofan Zatvornik i njegova pisma, zaboravih tacan naziv knjige, koje i sada citam po ko zna koji put i uvek me oduseve...

Lestvica mi ne lezi nekako, tvrda je to hrana za mene...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

tako je after_silence , a najopasnije je duži period ostati u takvom stanju....bez promene  dada https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/joooj.gif 0912_sport

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од obi-wan,
      Procureo izvorni kod Windowsa XP
      ...
      Internetom se pronela vest da je kičma jednog od najvoljenijih operativnih sistema sada „na izvol’te” za sve hakere i bezbednosne stručnjake koji iskopaju torrent ili Mega upload link. Screenshot koji ovo svedoči prvo se ukazao na 4chanu i čini se da je verodostojan. Iz Microsofta su za sada nemi...

Iako je Windows XP odavno prevaziđen, on i dalje ima malu ali odabranu grupu korisnika koji tvrdoglavo odbijaju da ga batale. Oni svakako ne treba da se brinu oko hakerskog napada, jer je jasno da on ne bi bio naročito profitabilan po počinioca. Međutim, sve verzije Windowsa imaju određeni procenat kôda koji se poklapa, pa bi ovo sa bezbednosne strane moglo ubuduće da se odrazi na korisnike Sedmice (kojih je znatno više) ili Desetke (kojih je još više). Sa druge, pozitivnije strane, reverzni inženjering mogao bi da rezultira patchevima domaće radinosti, koji bi omogućili podršku modernog hardvera na XP-u, kao i dobroj emulaciji na Linuxu ili macOS-u.
    • Од Изида,
      Не знам колико ће ова тема бити интересантна. Један данашњи догађај ме подстакао да је поставим.
      Кажу да је цео свет полудео...Изгледа да јесте. "Досеткама" неких људи и Луцифер завиди. Хвала Богу што ме је благословио да још у фебруару 1993. на једном од првих часова веронауке отац Милан Филиповић каже да се неки људи баве "магијом" али да она нема дејства....
      Елем, данас је неко крадимице ушао у наше двориште и оставио "нераспаковану" мушку мајицу. Као што рекох не верујем у враџбине, али се ипак питам зашто би нам неко то урадио.
    • Од Hadzi Vladimir Petrovic,
      Одломци текста: "Фенеменолошки аспекти параноично критичког метода" Ликовне Свеске 7

Гнусова и беда апстрактног стварања

/Очигледни недостатак филозофске и опште културе веселих заточеника тог модела менталне дебилности који се назива апстрактном умјетношћу, апстрактним стварањем, нефигуративном умјетношћу итд., једна је од оних најаутентичније слатких ствари са становишта интелектуалне и "модерне" пустоши нашег доба.
      Закснели кантовци, љигави од скатолошких златних пресјека, и даље хоће нам на новом оптимизму свог новог фотопапира сервирају тај чорбуљак од апстрактне естетике који је, истину говорећи, још гори од оних колосално одвратних супа неотомизма са охлаћеним резанцима којима ни изгладњеле мачке у грлевима неће да се приближе.
      Ако по њима форме и боје имају неку естетску врједност саме по себи, и изван своје "представљачке" вредности и анегдотског значење, како би они могли да објасне класичну параноичну слику.../ Овде би за сад прекинуо цитат.

Слика у прилогу је Далијево откриће рјеч је о фотографији људи који сједе испред шатора, Дали је фотографију посматрао под другим углом и уочио лице, назвавши га параноично лице.

Овај феномен о двије потпуно различите слике у једној фотографији које чак не ремете једна другу је класичан надреалистички феномен.

Ово има антрополошки значај и на овом феномену Дали развија " Параноично критички метод"

Тумачи писма и отаца који се сматрају објективним су овом форографијом сахрањени, јер не само да превиђају него негирају властиту параноју у коју улази и научни апарат!

Нпр, када би једна реалност слика "људи сједе испред шатора" била "римокатолизам", а друга слика " портрет жене" била православње, како би по основу факта: фотографије, нешто могли доказати?
      Остаје да преиспитујемо, критикујемо властиту параноју, без предрасуде да је наша слика реална, јер је као и многе друге надреална.
      На овоме расту други надреалистички методи, покушај да се реално ослободи од "над" да се "над" обликује и преобликује да се квадрира итд., све у оквиру склопа сплета, човјека и свијета.
      Међутим сваки (надреални) склоп човјека и свјета је лажни, уклањање сваког опосредовања је нихилизам параноје, ништње општег смисла бића у цјелини.

Сваки покушај човјека да се повеже са свјетом је страст и увлачи га у бесмислен сплет јер свјет нема смисао! Метафизика је кроз своју историју све покушала и све могућности исцрпила, закапњели "теолошкоперсоналистички" покупај да то буде личност није врједан помена јер се личност не јавља у свјетовности, метафизици, онтологији и криминалан је, јер личност своди у магијско, али пошто се болест запатила дужан сам.

Да свјет нема никаквог смисла (осим разноврсних параноја, привида) знали су Оци коју су сваку повезаност са свјетом дефинисали као страст.

Када се ослободимо параноје "смисла" свјета и бића у цјелини , "опште истине" праве слике, свјета, ми ипак остајемо окружени појединачним бићима, стварима, бивствијућим, која постоје себи самим истовјетна, без заједничког смисла у апсурду, укључујући и нашу властиту самоистовјетност.
      Тотално без везе са другим бивствијућим, без утопљености у свјет (параноју свјета) и без Бога.
      То је реалност без оног "над" чист апсурд, онако како га Симеон Бекет духовни отац Мирчеа Елијадеа описује, Мирче се упустио у археологију оног "над" у религију као повезивање - везу које превазилази, апсурд појединачног бића по себи у својој савршеној заокружености и бескрајној усамљености, што је апсурд, али за слављење, док је сливање у свјет магија и демонизам, лажна "веза" међу појединачним бићима, страст.
      Дакле није страст "сексуална" моћ, или било која друга човјекова моћ својствена његовој природи, него је страст свака лажна "веза" са свјетом или појединачним бићима у њему! Чак и када је та моћ говор или мишљење!
      Човјек не може како то тврди онтотеологија и метафизика да својом слободом буде личност или да увећањем слободе направи везу (религију) са Богом!
      Човјек може слободом баш оно што може монашким подвигом, да покида страсти - везе са свјетом, да деконструише свјетовност, уништи привид, "општу истину" освјести своју грешност - лажну повезаност са другим и "Другим"...
      И да се наће сам себи истовјетан, савршено заокружен без везе са свијетом у апсурду постојања и смртности.
      Ово је смисао монашке самоће, слобода од свјета и свјест о богоостављености као припрема за тек тада могући долазак Духа Светога који нас утјеливљује и везпросторно Тјело Христово.
      Отуд су нам потребне велике и тешке припреме кидања наших параноја и безивање свих светих сила (моћи) човјекових, па и "сексуалности" за Бога, а тек преко Духа Светога и Христа у којима је једино могућа веза (религија) и заједница међу појединачним бићима (Црква).

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

• Од obi-wan,
      Od 1. septembra fb prelazi na novi izgled, tog i sad ima kao opcija, a onda ce da bude kod svih.
      Sto se mene tice, novi izgled je ruzan k`o pacov, ali to manje-vise.
      Ono sto je glavno je da su najavili da ce da potpuno izmene news-feed, odnosno cuvenu "pocetnu stranicu", gde svi mi cesto odemo da vidimo sta prijatelji kazu i postavljaju. Ubuduce, dakle, bice algoritam takav da se mnogo vise insistira na grupama i manjem broju "bliskih prijatelja" (njihova rec), dok ce uobicajene novosti da budu potisnute u neki treci plan, ako ne i sasvim ukinute.
      Ja vec nekoliko dana unazad na toj pocetnoj stranici sa novostima od prijatelja vidim poruke stare najmanje 10 sati, a vecina ih je od pre dan-dva, dok su neke stare po tri dana ili cak i vise. Ovo proverite kod sebe, jer mi se ovih dana desavalo u nekoliko navrata da odlaskom na profil nekog od prijatelja nadjem nove poruke meni vrlo bitne, kojih uopste nije bilo ni u kakvoj najavi u novostima.
      Ocigledno je da sve ide u tom pravcu da se ljudi uguraju u torove, tj. da se sto vise ogranici sloboda naseg kretanja po ovom mestu, sasvim nalik na slicne pokusaje tokom ovog blamiranja sa virusom. Sto se mene tice, ako tako nastave, ja cu vecinu svoje aktivnosti da prebacim na ruski VK (Vkontakte), koji je najpribliznija alternativa fb-u, i u nekim stvarima i bolje odradjena.
      Nadam se da ce i prijatelji da porazmisle o ovome, pa da ako se pokaze da je to osnovano i razborito, lepo svi polako tamo predjemo u svoje vreme.
      Pogledajte i sami, podvlacenja su moja.
      ...
      https://www.pocket-lint.com/apps/news/facebook/150761-the-new-facebook-update-how-the-all-new-design-looks-and-works

• Од Иван Ивковић,
      Можемо ми да сводимо пост на посни кувар али сложићемо се сви да се тиме пост не исцрпљује. Напротив, залуд и уста пуна молитве и испошћено тело ако је срце празно.
      Шта је, дакле, добро рећи себи кад осване дан поста? Како зауздавати срце?

• Креирај ново...