Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Јаков.

PRVE VESTI SA SABORA!!!

Оцени ову тему

Recommended Posts

Сестра Ванда, разумем те...

Знаш како, има људи (и деце) на форумима који живот не схватају тако озбиљно па се спрдају са разним стварима. Не треба се обазирати на то, одбити на глупост, а сам покушати дати неки позитиван допринос за општу слику  bandit

samo fali da je neko pio koka kolu pa da skocim s prozora

То би ми личило на +Атанасија Јевтића.

Кад су му причали како је Кока Кола штетна, како садржи ово и оно, људску крв и сл, он је рекао .. добро али освежава :cmizdrenje:

samo fali da je neko pio koka kolu pa da skocim s prozora

То би ми личило на +Атанасија Јевтића.

Кад су му причали како је Кока Кола штетна, како садржи ово и оно, људску крв и сл, он је рекао .. добро али освежава :)

Ma nije da ogovaram, ali sumnjiv je on meni odavno....Pa secas se kako je jedno vreme pio samo Mirindu? Videla sam ja vec tada kuda to vodi, ali nisam htela nista da pricam...ccccccc...Nego, neka ostane ovo medju nama, ne bi' da bude posle da se od mene culo  :cmizdrenje:

Од кад постоји овај народ се шалио са својим успесима, недостатцима, врлинама и манама,са својим великанима и владикама.

То није ништа ново и ми нисмо ни пуританци нити су нам владике папе.

Имате лепу причу од Стјепана Митрова Љубише о шали коју су приредили Паштровићи и Црногорци , Срби наравно , своме владики и проти паштровачком.

Приповест се зове  "Шалу је Бог оставио".

Pričanja Vuka Dojčevića

XXXIII

ŠALU JE BOG OSTAVIO

Prizovne me jedno veče vladika i reče mi:

- Vuko, ti si tomu Primorju vješt; podrani sutra i šljezi u Krtole, protu Kosti na kuću, pozdravi ga, ponesi mu moj blagoslov i starcu dodaj da sam naumio uz ove gospođine posti, baš u prvu srijedu šljesti u Primorje, da blagoslovim masline a u Soliockom polju da svetim vodicu; evo dvije godine da nijesam silazio; starost me oborila a bolijest popala; pak se ne bih rad griješiti pukom, da u nerodici i nedaći na mene uzdahne. Reci protu da o Preobraženju dobavi morske ribe, i dodaj mu da ću u njega konačiti tri dana.

Ter ti ja sutradan niz Krstac dođi pred noć u Krtole protu na kutnji prag, i donesi mu poruku vladičinu od riječi do riječi.

- Blago meni za dovijeka! - reče proto. - Bože daj da se obrne rod i da vladičine molitve budu primljene na na nebu!

Pripituje proto kako je vladika i može li koju stopu nogama, a ja od djavola:

- Od svega je dobro ka vučina, no mu se zimus obija zla: ogluhnuo kao zvono!

- Nije ni dao Bog! - dodade proto – a koji su mu jadi bili?

- Jest,  vа istinu  , da se čoeku ne mili s njim razgovarati, no da vika kao s pokliča!

Prenoći ja u prota i povrati se sutradan u manastir. Donesoh vladici protove pozdrave, a kad me zapita kako je starcu protu, rekoh:

- Od svega dobro, no mu se proljetos obij zla: ogluhnuo u oba uha; proglušio sam vikom selo, dok me je reazumio.

Stade vladika da žali prota a uz prota i sebe, jer poče pričati da su negdje vrsnici i na Savini učili i djačili ujedno.

U srijedu zorom krene vladika s pratnjom put Krtola i dopre u zahod sunčani na krtoljsku granicu, gdje ga dočeka proto s krstom, s barjakom i sa svijem mihaljskijem zborom.

Kad se primaknu, poče proto iza svega glasa da pozdravlja vladiku dobrodošlicom, a vladika otpozdravlja vikom, da se brda ozivaju:

- A otkad te je, proto, ta nesreća našla, da ogluhneš u oba uha?

A proto, čoek ostroumni i došjetljivi, reče niskijem glasom:

- Otkad si mi na kuću poslao onoga milobrukovića!

Vladika se dade u smijeh. Obojica se obraduju da sam lagao, a istrešte oči na mene ka’da će me proždrijeti; a ja, da svak čuje: Šalu je Bog ostavio! - ter se ova riječ i danas u narodu sponaša.

Тако ето , шалили су се Србљи са својима од увек , није то никакав грех, али није православно гледиште то пуританско да је свака шала зла.

Није свака шала зла, има шала умесних и неумесних.

Клевета, лаж и подметање је једно а шала је нешто друго.

Знаш како, има људи (и деце) на форумима који живот не схватају тако озбиљно па се спрдају са разним стварима.

Овде су такви очигледно већина.

Дражо , човјече !

Поштујем ја твој лик и дело, бат, мани ме тијех прозивки, лепо рекох, ако вам је до пуританизма имате такијех форума ал на другој атреси.

Од кад постоји овај народ се шалио са својим успесима, недостатцима, врлинама и манама,са својим великанима и владикама.

Имате лепу причу од Стјепана Митрова Љубише о шали коју су приредили Паштровићи и Црногорци , Срби наравно , своме владики и проти паштровачком.

Pričanja Vuka Dojčevića

XXXIII

ŠALU JE BOG OSTAVIO

- Vuko, ti si tomu Primorju vješt; podrani sutra i šljezi u Krtole, protu Kosti na kuću, pozdravi ga, ponesi mu moj blagoslov i starcu dodaj da sam naumio uz ove gospođine posti, baš u prvu srijedu šljesti u Primorje, da blagoslovim masline a u Soliockom polju da svetim vodicu; evo dvije godine da nijesam silazio; starost me oborila a bolijest popala; pak se ne bih rad griješiti pukom, da u nerodici i nedaći na mene uzdahne. Reci protu da o Preobraženju dobavi morske ribe, i dodaj mu da ću u njega konačiti tri dana.

Ter ti ja sutradan niz Krstac dođi pred noć u Krtole protu na kutnji prag, i donesi mu poruku vladičinu od riječi do riječi.

- Blago meni za dovijeka! - reče proto. - Bože daj da se obrne rod i da vladičine molitve budu primljene na na nebu!

- Jest,  vа istinu  , da se čoeku ne mili s njim razgovarati, no da vika kao s pokliča!

Prenoći ja u prota i povrati se sutradan u manastir. Donesoh vladici protove pozdrave, a kad me zapita kako je starcu protu, rekoh:

- Od svega dobro, no mu se proljetos obij zla: ogluhnuo u oba uha; proglušio sam vikom selo, dok me je reazumio.

Stade vladika da žali prota a uz prota i sebe, jer poče pričati da su negdje vrsnici i na Savini učili i djačili ujedno.

U srijedu zorom krene vladika s pratnjom put Krtola i dopre u zahod sunčani na krtoljsku granicu, gdje ga dočeka proto s krstom, s barjakom i sa svijem mihaljskijem zborom.

Kad se primaknu, poče proto iza svega glasa da pozdravlja vladiku dobrodošlicom, a vladika otpozdravlja vikom, da se brda ozivaju:

Vladika se dade u smijeh. Obojica se obraduju da sam lagao, a istrešte oči na mene ka’da će me proždrijeti; a ja, da svak čuje: Šalu je Bog ostavio! - ter se ova riječ i danas u narodu sponaša.

Тако ето , шалили су се Србљи са својима од увек , није то никакав грех, али није православно гледиште то пуританско да је свака шала зла.

Tacno tako! Lijepo receno! Ali ova sala je bila neumjesna, krajnje!

Guest свештеник Иван

Па не знам, ја уопште ово не схватам као неку неумесну шалу. Иначе Владан је човек који воли да се шали, мене је обрадио у једној његовој креативној графици, да су многи то схватили озбиљно. Чар ове теме је у томе, да људи кликћу не би ли чули шта је било шта ће бити, ко је кога, зашто, како... а онда хладан туш! Једна безазлена шала. Инеч, тема се и налази тамо где јој је и место.

Иначе, ова тема ме подсећа на неке Батине теме које су за кратко време достигле оигромну популарност, а биле су потпуно безазлене и на овај начин смишљене. Иначе,  и пре него што сам оторио тему, видевши  у којем је ПДФ-у, било ми је јасно о чему се ради.

Зато, опуштено... нема информација и овај сајт није трач сајт, нарочито о овако озбиљним питањима. Владика Иринеј Буловић је рекао да ће све бити објављено по окончаном сабору и ми ћемо се тада потрудити да вампренесемо све могуће вести. За сада нам остаје да се дивимо домишљатости Владана, који је покренуо тему која се већ протегла на три странице.

Procurelo je....

Javljaju da je +Artemije popio za vreme pauze čaj od hibiskusa.

Ти си неки баш духовит човјек  :cheesy2:

Мислим да треба имати границу у свему па и у шалама!

Ibrahim je kriv za sve, on se od nas trojice najčešće šali.

Vladan je gradski lik, navijač Zvezde, Stjepan je smjerni kršćanin, ali ona bena Ibro je .... ma imaš pravo, preterao je. Poslaću ga večeras da kleči na kamenju

Pa niko nije rekao u Crkvi da nema sale. Neznam sto toliko shvatate seriozno to. Crkva nije monotona. Plus imamo slobodu.

Koliko ima primera gde su Sveti Oci uz salu ukazivali ljudima koliko su gresni .... a i mnogo toga je poucno u sali.

Moramo nekako da ubijemo monotoniju

Pričanja Vuka Dojčevića

XXXIII

ŠALU JE BOG OSTAVIO

fala za ovo toliko sam se zasmijala  danas sve citajuci najprije sa cajom  sad ovo  samo se vi salite  isus-sinaii fala sto ste tu

isus-sinai

E vala, slatko se ismejah!

nasznak

Nego da priupitam - ako se desi da mi neka šala nije ... 'legla', da li to znači

da je šala neumesna ili da meni nije 'legla'?

Једноставно није легла, а можбити и легао, зависи , ако шала онда је легла , ако је шалон онда није легао.

Разумеш ?!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...