Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Alefshin

Јереј Угрин Поповић

Оцени ову тему

DA LI SE NAKON LITURGIJE ZADRZITE U PAROHIJSKOM DOMU RAZGOVARAJUCI MEDJUSOBNO   

12 члановâ је гласало

1. 1. DA LI SE NAKON LITURGIJE ZADRZITE U PAROHIJSKOM DOMU RAZGOVARAJUCI MEDJUSOBNO

• DA, pet minuta
      0
    • DA, deset minuta
      2
    • DA, sat i vise
      5
    • Kako kada
      2
    • NE, nikada
      3

Recommended Posts

тек се спремам да прочитам, и да знате пола једне клинике чита ваше текстове и носе својој деци да читају, а надам се да ће нјихова деца дати својим другарима да читају :cheesy1:

Guest O.Ugrin

Koje klinike, ako nije tajna? A ako jeste, ili ako vam je zbog bilo kog razloga neprijatno da navedete, nemojte to uciniti a ja vam to necu ni najmanje zameriti ;) Vazno je samo da znaju da je to svestenik SPC-a napisao. Da li to znaju, posto ono jerej ume da zbuni onog ko nije utemeljen u Crkvi. Dakle, za svaki slucaj, i na blogu i bilo gde drugde, stavite svestenik Ugrin V. Popovic. Mozda ne bi bilo lose ako biste ih uputili i na Pravoslavni misionar, posto je vecina mojih tekstova tamo i objavljena, rekavsi im da ih tamo ocekuju tekstovi istog, pa i boljeg, kvaliteta.

Mir Vam - Ugrin

Guest O.Ugrin

Sa radoscu iscekujem sutra. Nadam se da ce i MILICA, kojoj je ovaj tekst i upucen, takodje da ti svoj komentar jer me zivo interesuje da li joj je ovaj tekst pomogao malo u razresavanju njenih nedoumica.

Bog Vas blagoslovio - Ugrin

Postovanje oce Ugrine,

Sa posebnom paznjom sam procitala Vase tri poslednje price. Izuzetno su jake, teske, upecatljive i zaista pre bilo kakvog odgovora i komentara traze suocavanje sa samim sobom, teraju na stid prepoznati u nekom licnom delu u ovim redovima.

Ja jos cujem krik starog i tuznog dalmatinca...

Hvala za ovakve trenutke i radujem se Vasim narednim pricama...

Kritika, proizilazi iz grcke reci kriseos ili u glagolskom obliku krisis a znaci sud ili suditi. Tako da, kritika moze biti i pozitivna a u zavisnosti je od vaseg stava, reakcije, dakle suda o necemu. Mada se uvrezilo poslednjih godina misljenje da je kritika samo losa, sto, logicno, nije tacno.Drago mi je sto vas je ova moja prica ganula, ali kako se ne bi doslo u zabludu da je vreme vitestva proslo, kao i ad je moguce voleti Drzavu ako li se ne voli taj brat koji je pored vas, postavicu jos jednu pricu slicne tematike a odnosi se na pristup patriotizmu koji je nemoguc, ponavljam, ako se ne voli pojedinac, komsija...jer ljubav je konkretna i uvek se vezuje za konkretnu osobu, osobu sa kojom mozemo imati odnos, prozimati se... ova prica je u spomen toga.Nadam se da ce vam koristiti... - Ugrin

????? ?? ????????? ?? ????? ???????, ??????? ?? ? ?? ?????.??? ?? ???? ?????? ????? ????????? ??? ??? ?? ????????,??? ?? ?? ?? ???? ???? ?????? ???? ?? ??????:???? ?????? ???? ???? ?? ??????? ???? ??????????...

??????? ?? ?????? ????

???????? ? ??? ?????, ?? ????? ?? ???????????????, ?????? ??? ?? ??? ??????????? ??? ??...???? ??????? ? ??????? ????? ???? ?? ????????? ?????? ?????? ?? ?? ?????? ???? ????? ?????? ?? ???? ???????,? ?????? ??? ?? ??????? ??????  :)??????? ??????? ?????? ???? ? ????? ?? ??????????,????? ?? ?? ?? ? ??????? ?? ??????? ? ???? ?? ???? :-)? ???? ?? ???????? ??? ???????? ????????:

??? ?? ?????? ???????? ?? ?? ???????? ????, ??? ?????? ?? ?????? ?????? ?? ?????????? ??? ??? ???? ? ?? ???? ? ??? ??? ? ???? ?????? ?????? ???? ?????? ???? ?????? ?? ?? ???? ?????? ????? ????? ? ??????? ????? ????? ???? ?? ???? ?? ?????? ? ???????? ???????? ???????? ??? ?? ????????????? ???? ?????.

??????? ??? ?? ?? ??? ? ?????? ???? ?????? ????, ??? ??? ? ????, ??? ?? ???? ????????.?? ?? ????? ?? ?? ???? ? ????????? ?? ????? ??????, ???? ?? ?????????? ?? ??? ???????...????? ?????? ????? ? ???? ??????? ????...:

?? ?? ?? ?? ??????? – ?????? ?? ???????? ?? ???????? ????????? ????? ???? – ?? ?? ?? ?? ????? ???????

Ne znam da li je Milica procitala ovu poslednju pricu - Domacin je krenuo kuci - ali znam da je postavila pitanje o spasavanju zivotinja, odnosno o njihovom eventualnom zivotu posle smrti. Odgovorio sam na to sa iskljucivo bogoslovskog stanovista prizivajuci i ocenu toga od dr. Aleksandra Smemana;no, sada cu, a samo zbog MILICINE znatizelje, postaviti svoju pricu o tome, a koja bi bila ujedno i odgovor, samo na jedan emotivniji nacin. Milice, nadam se da ce vam se ova prica dopasti kao i to, da ce sobom razresiti neke vase nedouimce po tom pitanju.Pozdrav - Ugrin

?????, ???!? ?? ????? (???? ?? ??????? ????????? ? ?????????????)? ?? ??? ??????? ?? ????? ?????????? ??????, ??? ???? ?? ???? ?? ?????,??????? ??? ? ??????????? ??? ?? ?????.

??? ????

?? ?? ???? ????? ? ?????? ???? ??? ?? ?? ????? ????????? ? ?????? ???? ??????? ?? ???????? ...

????? ?? ?? ???? ??? ????? ? ?? ?????. :-)

''???? ?? ??????, ?? ?? ???'' – ??????? ?? ??????? ?????? ?????????? ????.

???? ??? ??? ?????? ????? ?? ????...??? ?? ?? ??????? ?? ???? ?????? ???????????? ???????? ???,

??? ???? ???? ???? ??????. ???? ?? ? ???? ????????? ??? ???? ?? ???? ?? ????? ? ???? ????? :-(

???? ?? ??????? ? ????? ????, ???? ?? ?? ???? ?????? ??? ?? ????? ??? ??????? ????? ?????? ?????? ? ???? ?? ?????? ?? ?? ?? ? ?? ???? ????, ???? ?? ???? ?? ????? ? ?????, ????? ? ?????.

??????? ?? ??? ?? ????? ????? ??? ?????? ???????, ??? ??? ???? ???? ??????, ???? ?? ????? ???? ????? ????????.

???? ?? ??? ? ????????? ???? ??????? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ???? ???????? ????????? ?? ????.

?? ?? ???? ??????? ??? ????? ? ????? ???? ? ????? ???????? ??????? ? ?????

?? ???? ???? ?? ?? ???????? ? ??? ?????...

????????? ??? ?????? ????, ???...  :)

?????? ? ?????? ???? ?? ?? ?? ??????? ??????? ??:

"????? ????????????? ?????"

"???????? ?? ???? ?? ????? ???? ?? ?????????, ?? ?????? ???? ????, ?? ???? ?????????? ????????? ???? ????? ???? ???? ??? ?? ?? ??????? ??????? ??? ???? ??? ?? ???? ???? ????????? ??????? ???? ?????? ????? ??????????, ?????????? ?????? ?? ???????? ?????????."

Sa radoscu iscekujem sutra. Nadam se da ce i MILICA, kojoj je ovaj tekst i upucen, takodje da ti svoj komentar jer me zivo interesuje da li joj je ovaj tekst pomogao malo u razresavanju njenih nedoumica.Bog Vas blagoslovio - Ugrin

????? ??????? ?? ?? ??? ??????? ? ??????????????  :)?? ????????? ????? ????????:???? ????????? ???? ??????..???? ??? ?? ???? ???????? ???????? ? ???? ?? ?? ??? ???? ?????? ????,? ????? ?? ???? ?? ????????? ????????...?????? ?? ? ??? ????? ???? ???? ?? ????? ??????????.

Guest O.Ugrin

Ne mozete da nadjete pitanje posto moje teme na forumu razgovarajte... vise nema. Podseticu vas - pitali ste o zivotu zivotinja, da li je konacan i ako jeste kakvu one dusu imaju. Nadam se da nisam pogresio, mada je ime Milica relativno cesto u nas, tako da je moguce...no, sumnjam. U svakom slucaju, nadam se da ste uvideli bas iz tog primera koji vas je najezio da ako se ne voli svoja njiva ne moze se voleti ni svoja Drzava ma koliko se mi izjasnjavali drugacije...

Patriotizam je uvek konkretan i mora biti utemeljen u realnom odnosu dveju licnosti. Po sebi se razume da taj odnos jeste Ljubav. Dulce et decorum est pro Patria mori!

Mir Vam - Ugrin

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...