Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
александар живаљев

Вучић: Трамп прихватио мој позив да посети Србију

Оцени ову тему

Recommended Posts

Детаљно сам образложио председнику САД зашто мислим да је важно да дође у Србију, а када смо се последњи пут руковали, Трамп је прихватио позив, рекао је председник Александар Вучић новинарима у Њујорку

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је амерички председник Доналд Трамп прихватио његов позив да посети Србију.

Изјава Александра Вучића
Your browser does not support the video tag.

"Када сам му упутио позив, детаљно сам образлагао зашто мислим да је важно да дође у Србију. Говорио сам о односу свих грађана у Србији према њему и америчкој политици, како ће га дочекати људи у Србији, зашто је то важно, као и да би његова појава показала колико Срби желе то пријатељство", рекао је Вучић новинарима у Њујорку.

Вучић је рекао да се на синоћњем пријему америчког председника и његове супруге за лидере који се налазе у Њујорку поводом заседања Генералне скупштине УН, чак четири пута руковао са Трампом, са којим је, чини му се, дуже од других имао прилике да разговара.

Захваљујући томе могао је да му изнесе разлоге зашто треба да дође у нашу земљу.

"Имао сам мало више времена од осталих да проведем у његовом друштву, захваљујући причи коју смо започели, ваљда и зато што сам из истог региона и са његовом супругом", истакао је Вучић.

О политици уопште су, каже, врло кратко разговарали, али је о Србији рекао све што је желео.

Пренео је да је, последњи пут када се с њим руковао, Трамп потврдио да је прихватио позив и да жели да дође у Србију.

Са Меланијом Трамп је, навео је српски председник, разговарао на мешавини српског и словеначког, тако да су се "одлично разумели", објаснио је.

Вучић на пријему код Доналда и Меланије Трамп
Вучић на пријему код Доналда и Меланије Трамп

"Она се трудила на словеначком, помало на српском, а ја највећи део на српском и помало на словеначком, оно мало што знам на том језику", указао је Вучић и приметио да је био лепо примљен на том пријему.

Пренео је и да му је председник Трамп рекао да личи на неког кошаркаша НБА.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2876934/vucic-pozvao-sam-trampa-da-poseti-srbiju.html

Vucic-200917.mp4

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, александар живаљев рече

Вучић је рекао да се на синоћњем пријему . . . чак четири пута руковао са Трампом,

12:smeha:12:smeha:12:smeha: 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Џуманџи рече

12:smeha:12:smeha:12:smeha: 

Толико није успјела ни Меркелова, Доналд има неку фобију од руковања. Мора да је то зато што је наш америчком предсједнику личио на НБА плејера:)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, александар живаљев рече

Толико није успјела ни Меркелова, Доналд има неку фобију од руковања. Мора да је то зато што је наш америчком предсједнику личио на НБА плејера:)

Врло је забрињавајуће да се рукују људи 4х током једне вечери, осим ако није због ради  фоткања. :)))

Но, не, ја сам само хејтер и не желим да признам да је ово велики корак за Србију,. :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ovo jeste veliki korak za srbiju jer nas u poslednjih 20 godina minimum nije posetio nijedan americki predstavnik. Nisam siguran da nas je posetio americki predsednik ikad. 

Koliko god da ne volim vucica ako ovo uspe ovo mu je veliki diplomatski uspeh. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, Млађони рече

jer nas u poslednjih 20 godina minimum nije posetio nijedan americki predstavnik

Џозеф Бајден, потпредседник- 2 пута (2009 и 2016)

Џон Кери, државни секретар једаред (2015) и

Хилари Клинтон у својству државног секретара 2 пута (2010 и 2012) ...

пре 8 минута, Млађони рече

Nisam siguran da nas je posetio americki predsednik ikad. 

Као председници, за време СФРЈ:

Ричард Никсон, Џералд Форд и Џими Картер

Долазио је и Кисинџер, потпредседник Мондејл и тсл...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 28 минута, Милан Ракић рече

Џозеф Бајден, потпредседник- 2 пута (2009 и 2016)

Џон Кери, државни секретар једаред (2015) и

Хилари Клинтон у својству државног секретара 2 пута (2010 и 2012) ...

Као председници, за време СФРЈ:

Ричард Никсон, Џералд Форд и Џими Картер

Долазио је и Кисинџер, потпредседник Мондејл и тсл...

Inace napravio sam lapsus, hteo sam da kazem nijedan americki predsednik a ne predstavnik. Moja greska... 
Hvala za  info... 

prvi je vucic uspeo da dovuce predsednika ako jeovo istina ( od kada nismo vise SFRJ)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 12 минута, Млађони рече

prvi je vucic uspeo da dovuce predsednika ako jeovo istina ( od kada nismo vise SFRJ)

Ма брате, немој да си лаковеран...

Оно што се десило је да су се поздравили у пролазу, Вучић реко "дођи у Србију", а Трамп одговорио "оћу, оћу". Што је само узречица. Овај наш балван то онда преноси по свом мегаломанском обичају... Руковао се "четири пута", замисли...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Могао је и Пају Патка да позове у Србију... свело би се на исто!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Grizzly Adams рече

Ма брате, немој да си лаковеран...

Оно што се десило је да су се поздравили у пролазу, Вучић реко "дођи у Србију", а Трамп одговорио "оћу, оћу". Што је само узречица. Овај наш балван то онда преноси по свом мегаломанском обичају... Руковао се "четири пута", замисли...

Isto mu i Putin poželeo sreću "usput" na nekom sastanku, ovi preneli da ima njegovu podršku na izborima :)

Ludilo.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 49 минута, Grizzly Adams рече

Оно што се десило је да су се поздравили у пролазу,

Ма, има ту нешто више:

РАЗРЕШИО ДИЛЕМУ: Дачић открио шта је причао с Трампом (ВИДЕО)

Танјуг | 19. септембар 2017. 13:42

Министар спољних послова открио о чему је јуче накратко разговарао са америчким председником на састанку у седишту УН посвећеном реформи тог тела

Министар спољних послова открио о чему је јуче накратко разговарао са америчким председником на састанку у седишту УН посвећеном реформи тог тела.

Подсетимо, пред сам почетак састанка, Дачић је имао прилику да поразговара са Доналдом Трампом али и да му покаже папире. Многи су се запитали шта је то Дачић показао Трампу. Како се види на снимку, Трампа је оно што је Дачић показивао заинтересовало, али није познато о чему се тачно ради.

Дачић је данас изјавио да су разни скупови прилика за неформалне сусрете и разговоре, какав је био његов јучерашњи сусрет са Трампом.

"Тако сам и овога пута пре почетка скупа причао са Борисом Џонсоном о обележавању 180-годисњице дипломатских односа у Форин офису, са Мирославом Лајчаком о могућој пријави Косова за посматраца у УН, а америчком председнику Трампу, са којим сам се сусрео пре четири године, донео сам фотокопије насловних страна свих наших новина кад је изабран", изјавио је Дачић Тањугу.

Подсетио је на позив председника Србије Александра Вучића Трампу да посети Србију. "Срби су највише навијали за њега", рекао је Дачић и додао да га Србија чека као првог америчког председника после Џералда Форда.

Трамп је, како наводи Дачић, позитивно реаговао, било му је драго, навео је особу за контакт

и питао да ли Ана Ивановић и даље игра тенис.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 минута, александар живаљев рече

и питао да ли Ана Ивановић и даље игра тенис.

Меланија боље да предузме нешто иначе оде у пензију... :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Џуманџи рече

Врло је забрињавајуће да се рукују људи 4х током једне вечери, осим ако није због ради  фоткања. :)))

Но, не, ја сам само хејтер и не желим да признам да је ово велики корак за Србију,. :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански г. Порфирије је боравио 28. и 29. маја 2020. године у посети Епископу аустријско-швајцарском г. Андреју у Бечу.     Владика Андреј је примио Високопреосвећеног Митрополита и његову пратњу у својој резиденцији у центру главног града Републике Аустрије. После учешћа на богослужењу и Богом надахнутих проповеди у Саборној цркви, митрополит Порфирије је разгледао Владичански двор и одржао више састанака са епископом Андрејем.   Разговарајући о актуелним темама Цркве у Отаџбини и у Западној Европи, митрополит Порфирије и владика Андреј су разменили мишљења о заједничкој мисији и сарадњи.     Извор: Епархија аустријско-швајцарска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Архиепсикоп пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски Г. Иринеј био је у дводневној посети манастирима Богоспасаване Епископије нишке. Домаћин ове посете био је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније.     У понедељак 25. маја 2020. године, у послеподневним часовима Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј и Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније стигли су у манастир Светог Ђорђа у Тeмској. У Темској их је дочекала игуманија мати Ефросинијa, архимандрит Леонид духовник овог манастира, као и верни народ ових крајева који је дошао у манастир како би узео благослов од свог Патријарха. Након посете манастира у Темској пут се наставља ка манастиру Светог Јована Богослова у Поганову. Игуман манастира Светог Јована Богослова отац Мардарије са својим братством дочекали су Његову Светост и Владику Арсенијa. Пут Његове Светости се наставља ка манастиру Успења Пресвете Богородице у Сукову. Братство манастира предвођено својим игуманом високопреподобним архимандритом Серафимом направили су торжествен дочек Његовој Светости Г. Иринеју и Владики нишком Г. Арсенију. Његова Светост је ноћио у манастиру у Сукову. Ујутру је Његова Светост присуствовао јутарњем богослужењу, након кога заједно са Игуманом Серафимом обилази економски део манастира где га игуман упознаје са производном делатношћу манастира, након тога Његова Светост наставља обилазак манастира Епархије нишке.         Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј и Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније свој пут настављају ка манастиру Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани. Братство манастира срдачно је дечекало Његову Светост и Владику Арсенија. Након Височке Ржане Патријарх је посетио настојатељицу манастира Светог Илије у Рсовцима. Овог дана град Пирот је имао велики благослов да га после пуних десет година посети Његова Светост који је проглашен за почасног грађанина града Пирота. Његову Светост и Преосвећеног Владику у Пироту су дочекали свештеници, верни народ као и мноштво деце која су Његову Светост поздравила изговоривши саборно молитву „Оче наш.“ Градоначелник града Пирота господин Владан Васић уприличио је пријем за Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја и Његово Преосвештенство Епископа нишког Г. Арсенија. Након Пирота пут се наставља ка манастиру Светог Димитрија у Дивљани. Настојатељ манастира Светог Димитрија протосинђел Серафим заједно са својим братством дочекује Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја и Преосвећеног Епископа нишког Г. Арсенија. Последњи манастир који Његова Светост обилази је манастир Светог Стефана у Липовцу. У Липовцу Његову Светост са Епископом нишким Г. Арсенијем дочекују: Високопреподоним архимандрит Дионисије духовник манастира, високопреподобна игуманија мати Меланија са својим сестринством.        Ова посета Његове Светости представља велики благослов Светог Саве и свих потоњих Архиепископа и Патријараха на чијем је трону Његова Светост целу једну деценију.         Као Епископ нишки Његова Светост је велики труд уложио у обнову манастирског живота и монаштва. Велики део свог Епископског служења је усмерио устројавајући општежиће, које је под вихором нецрквености једног времена почело да изумире.         Његова Светост је обнављајући ове светиње уложио себе у њих и због тога их са великом радошћу обилази, а братства и сестринства манастира Епархије нишке се увек радују поновном сусрету са својим некадашњим Епископом, а садашњим првојерархом Српске Цркве.     Извор: Епархија нишка
    • Од PredragVId,
      Пештере су велике тајне Божијег стварања; у једној од њих родио се наш Спаситељ, Сунце Које засијало из пештере у Витлејему, и које нас греје више од два миленијума.
                   Старац Сава, чији су живот, чуда и поуке загрејали странице ове књиге, заблистао је из пештера Господњих у Псково-Печерском манастиру. Људима је даривао пуно наручје светлости Сунца правде, учећи их како да живе животом који се наставља и с оне стране гроба.
                   Свуда око нас је хладно, јер су људи, пуни мржње и омрзнути, смрзнути; и зато нам отац Сава долази да нас греје и одлеђава љубављу Христовом, која сваки ум превазилази и сваку душу приводи огњишту вечне радости …
  • Креирај ново...