Jump to content

Оцени ову тему

Препоручена порука

Prvo da napišem da nemam nameru nikoga da uvredim.

Naime, pregledavao sam snimke sa katoličke mise na youtube-u, i sa strane mi se pojavio jedan video sablažnjiv na prvi pogled.

Nadam se da postoji neko objašnjenje, pa zato pitam one koji znaju.

Zašto se spominje ovde onaj koji se ne spominje: 

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ГрешниСлуга рече

Naime, pregledavao sam snimke sa katoličke mise na youtube-u, i sa strane mi se pojavio jedan video sablažnjiv na prvi pogled.

Nadam se da postoji neko objašnjenje, pa zato pitam one koji znaju.

Zašto se spominje ovde onaj koji se ne spominje: 

https://douglasbeaumont.com/2016/01/07/does-the-pope-promote-lucifer-worship-in-catholic-mass/

http://www.catholicforum.com/forums/showthread.php?52400-Does-anyone-here-know-any-Latin-Someone-s-claiming-Pope-Francis-Invoked-Satan-at

---------------

Slugo pa još i grešni, ako već koristiš internet onda to radi do kraja i na pravi način. Inače uopšte ne stoji ova tvoja prva rečenica, "prepodobni" - 

Цитат

Nemo` se ljutiš, al` je to veoma naivno, rekao bih ti da nisi maliciozan k`o što jesi. 

Uzdravlje.

Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Iulianus рече

https://douglasbeaumont.com/2016/01/07/does-the-pope-promote-lucifer-worship-in-catholic-mass/

http://www.catholicforum.com/forums/showthread.php?52400-Does-anyone-here-know-any-Latin-Someone-s-claiming-Pope-Francis-Invoked-Satan-at

---------------

Slugo pa još i grešni, ako već koristiš internet onda to radi do kraja i na pravi način. Inače uopšte ne stoji ova tvoja prva rečenica, "prepodobni" - 

Nemo` se ljutiš, al` je to veoma naivno, rekao bih ti da nisi maliciozan k`o što jesi. 

Uzdravlje.

Хвала. :) 

Подели на овим сајтовима

Управо сада, ГрешниСлуга рече

Хвала. :) 

Molim :)

(Možda sam bio grub u prethodnom postu, ali ako već kačiš protestanske budalaštine bolje bi bilo, velim, da prvo vidiš i saslušaš et altera pars šta ona ima da kaže u svoju odbranu. Jer ovako to liči na informersko-kurirsku "ovako nešto još niste videli" vest. I još nešto. Potraži protestantske apologetske sajtove i blogove i sam ćeš se moći uveriti koliko je nekonzistentnosti i nekoherentnosti u njihovim "apologijama". To nisu samo napadi na KC nego u isto vreme i napadi na PC, samo pravoslavci ne vole to da vide uvek na taj način, što je za svako žaljenje)  

Подели на овим сајтовима

Nisi bio grub, samo ja nisam precizirao odmah situaciju. Dakle, ja sam kriv. Izvinjavam se i tebi i ostalima. Pretraživao sam na jutjubu, pa sam naleteo na video od neke mise, pa mi se sa strane kao preporučeno pojavljivalo dosta stvari, pa sam naišao i na ovu. Nisam baš najbolji sa engleskim, zato nisam ni pretraživao dalje, već sam postavio ovde radi boljeg objašnjenja. Ni ove linkove nisam dobro razumeo, ali jesam suštinu valjda. Još jednom izvinjavam se svima na mojoj lenjosti. :) 

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ГрешниСлуга рече

Ni ove linkove nisam dobro razumeo, ali jesam suštinu valjda. Još jednom izvinjavam se svima na mojoj lenjosti. :) 

Ne treba baš toliko da se izvinjavaš i da preteruješ tako :smeh1:. Sve je OK. Nadam se da si kontekst makar razumeo ovih tekstova.

Svako dobro! :)

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Iulianus рече

Ne treba baš toliko da se izvinjavaš i da preteruješ tako :smeh1:. Sve je OK. Nadam se da si kontekst makar razumeo ovih tekstova.

Svako dobro! :)

Otprilike jesam. Hvala još jednom. 

Takođe. :) 

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од damsoyu,
      Stavio sam ovu temu na drugi forum ali mislim da se tice i ovog foruma
    • Од Милан Ракић,
      Grupa derviša sa Kosova i Metohije došla je u Beograd gde su danas u Šejh Mustafinom turbetu kod Studentskog trga odrzali zikr (molitvu), prvu posle 236 godina u Beogradu.

Okupljeni koji su došli iz Đakovice, nosili su tradicionalnu garderobu, a molitva Bogu je počela uz karakteristične ritmičke pokrete koji se razlikuju od ostalih pripadnika muslimanske veroispovesti.
      Derviši kažu da su se okupili kako bi odali počast preminulom rođaku, čija duša je, kako smatraju i dalje živa.
      „Ta duša koja je ostala ovde, među svim ostalim koje su otišle i nestale, nama to simbolično mnogo znači. I mi zato volimo da ga posećujemo, da ga obeležavamo i slavimo, da radimo neka dobra dela i poklonimo njegovoj duši. Mi imamo to verovanje u islamu da taj živ čovek kada radi neko dobro delo i dobije nagradu od boga za to dobro delo, tu nagradu može da pokloni nekom umrlom“, objasnio je Muhamed Nasir iz Islamska zajednica.
      Šejh Mustafino turbe posvećeno je Mustafi Bagdađaninu, starešini Hadži-šejh Muhamedove tekije u kojoj su se okupljali derviši moćnog reda Kadir.

• Од kosmopolit,
      Cesto procitam da molitva za druge donosi teskoce (starac Jefrem, starac Tadej...) pa me interesuje vase misljenje i iskustva.
    • Од Ana B.,
      Šta mislite šta se dešava kada se molimo za drugog? Da li to može da bude ko neki baksuz u prevodu i te grehove treba neko da plati, nije dovoljno samo moliti se. O tome su govorili i neki monasi kako nije baš jednostavno moliti se za nekog, jer treba da poneseš i teret grehova. Jedan monah je odbio da se moli za nekog čoveka, jer mu se u snu javilo da je čovek jako grešan i jednostavno nije bio spreman da ponese taj teret... 
    • Од Милан Ракић,
      Iako se mislilo da su istopolni brakovi stvar modernog doba, jedan gej par uspeo je da se venča pre više od 100 godina i to u španskoj katoličkoj crkvi. Istina, nije kao da je sveštenik koji ih je venčao znao da su u pitanju dve žene.

Marselu Graciju Ibeas i Elisu Sančez Lorigu venčao je sveštenik u Galiciji, ne posumnjavši da je jedna od njih prerušena u muškarca. Elisa je u tom činu glumila muškarca, predstavivši se kao Mario. Ipak, ubrzo su razotkrivene i ceo život provele su u bekstvu, piše Dejli mejl.

Par se upoznao u Korunji, gradu na severozapadu Španije, a kada je Marselina majka posumnjala da se nešto događa između njih dve, poslala ju je u Madrid. Uprkos inicijalnom razdvajanju, Marsela i Elisa su se ponovo srele u Madridu i počele da rade u školama nedaleko jedna od druge, rekao je istoričar Narcisio de Gabrijel.
      Deo njihovog plana bilo je da Marsela objavi da će se udati za svog rođaka Maria iz Londona (kojeg će da glumi Elisa). Maria su krstili, a onda je i venčao Marselu.

Njih dve su živele srećno sve dok ih nije otkrio novinar novina Galicija, koji je uz sliku objavio njihovu prevaru. Dve žene su bile primorane da se presele u Porto, odakle su prebegle u Buenos Ajres, pošto su se plašile da će biti uhapšene u Portoriku i izručene Španiji.
      Marsela je već bila trudna sa nepoznatim muškarcem kada se udala za Elisu i rodila je ćerku neposredno pre nego što su napustile Porto.

Priču o ovom intrigantnom paru BBC-ju je ispričala rediteljka Izabela Koikset, koja je rekla:

- Kada pomislim na ove dve žene i smelost koja je bila potrebna jednoj od njih da se pretvara da je muškarac... To je neverovatno hrabro. Bila sam fascinirana pričom kada sam je prvi put čula i više sam imala pitanja nego što sam dobila odgovora. Ne znamo na kraju šta se dogodilo s njima i kako su mislile da se izvuku sa ovom prevarom? - zaključila je Koikset.

• Креирај ново...