Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
александар живаљев

Драган (др Богосављевић): ВИЂЕЊЕ С. Р. О РАВНОЈ ЗЕМЉИ, НЕБЕСКОМ СВОДУ И ЗВЕЗДАМА

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 5 часа, александар живаљев рече

Очито је, да је устројство неба и земље из виђења с. Р. у потпуности сагласно слици коју описује и дочарава текст Књиге Постања: земља је раван диск, на којој је копно окружено морем, а изнад ње стаклена купола, која је састављена из два слоја, испуњена брзом, покретном водим; унутар купола, а изнад земље су сунце и месец; још су на своду куполе окачене звезде, које трепере на небу. Изнад куполе је мрак, и, као што то потврђују записи Светог Писма, горња неба, којих има седам. Св. Ап. Павле се попео, „да ли у телу, да ли ван тела“, не знамо заједно с њим, до трећег неба (2. Кор. 12, 1-4). По истом сведочанству Св. Ап. Павла, изнад нашег неба је Рај.

Lepo covek odlepio k`o pervajz lajsna... da se nesto pitam - ja bi njega na sistematski, za svaki slucaj...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Извињавам се, морам да питам јел ово нека шала или озбиљно говори овај отац? Видим да је доктор теологије... Може ли неко да ми онако у неколико реченица каже о чему се овде ради?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Bogdan011 рече

Извињавам се, морам да питам јел ово нека шала или озбиљно говори овај отац? Видим да је доктор теологије... Може ли неко да ми онако у неколико реченица каже о чему се овде ради?

Radi se o jednom klasicnom pseudoprotestantskom baljezganju, da prostis na izrazu - kad covek samog sebe prevari (= upadne u prelest, po Ocima) da je neko i nesto, kad ga necastivi zavede u samomnjenje i umisljenost sobom, i kad krene da se time sladi, a pri tome je dokon od nekog teskog i otreznjujuceg posla (nosenje kamenja, kopanje, jos kopanja...), onda mu svasta-nesto padne na pamet, pa krene da "bogoslovstvuje", da se bavi "naukom", i tako to.

A to sto ima tamo neku dr. titulu - pa ima je i Seselj, i opet lupa ko otvoren prozor, a tek Nesa slina... tu titulu imaju i zasluzni i nezasluzni, tj. danas su je nabavili kojekakvi, sto je samo dodatni dokaz da je ta titula u ovo nase vreme mnogo izgubila na tezini, ako vec nije postala sasvim besmislena.

O. Nikodim ima tu neku titulu iz Soluna, evo sad na bruku tog fakulteta.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Него, братијо, паде ми на памет да се ми можда не грешимо? Да нису неким случајем ванземаљци отели о. Никодема и уградили му оно метално, не знам како се то зове, али он и Влада Димитријевић то сигурно знају, па зато није свој? 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, obi-wan рече

То ја рекох Марији Миладиновић, јер је она тамо завршила, али је антипод овог мученика савести. Њега би и Грцима требало пријавити. Остадоше за бруку. Код овим мојих августинијанаца може да заврши школу и битанга, али никако неко ко је поремећен свешћу и лупа као Максим по дивизији. Јер, мишљење је занат.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Изнето виђење се не поклапа са живим искуством човека изнетом у овом звучном запису (у коме је Земља виђена као кугла):

Послушати од 15. минута

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ми уопште овде не улазимо у његово мишљење, јер је то посве бесмислено. Само исказујемо запрепашћење да се виђење неке прелешћене жене која сања неке аутиће како развозе звезде по небесима третира као откровење.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 часа, obi-wan рече

Radi se o jednom klasicnom pseudoprotestantskom baljezganju, da prostis na izrazu - kad covek samog sebe prevari (= upadne u prelest, po Ocima) da je neko i nesto, kad ga necastivi zavede u samomnjenje i umisljenost sobom, i kad krene da se time sladi, a pri tome je dokon od nekog teskog i otreznjujuceg posla (nosenje kamenja, kopanje, jos kopanja...), onda mu svasta-nesto padne na pamet, pa krene da "bogoslovstvuje", da se bavi "naukom", i tako to.

A to sto ima tamo neku dr. titulu - pa ima je i Seselj, i opet lupa ko otvoren prozor, a tek Nesa slina... tu titulu imaju i zasluzni i nezasluzni, tj. danas su je nabavili kojekakvi, sto je samo dodatni dokaz da je ta titula u ovo nase vreme mnogo izgubila na tezini, ako vec nije postala sasvim besmislena.

Ја сам чуо да је веома поштован од стране његовог епископа. Зато ме чуди да овакве ствари пише.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Него, братијо, паде ми на памет да се ми можда не грешимо? Да нису неким случајем ванземаљци отели о. Никодема и уградили му оно метално, не знам како се то зове, али он и Влада Димитријевић то сигурно знају, па зато није свој? 

Samo se ti segaci, a haarp radi svoje...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Bogdan011 рече

Ја сам чуо да је веома поштован од стране његовог епископа. Зато ме чуди да овакве ствари пише.

Sta reci a ne opsovati...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, obi-wan рече

Милутин га је поставио за главног духовника у епархији... Е, сада можете замислити шта се све ту може десити. Ја ни не покушавам...

- Мада је егзотична она беседа на дан Православља од Милутина. Ово су антологијске речи: "Поред многих јереси, нећемо заборавити римску јерес – римског папу, који је највећу јерес прогласио на овоме свету, када је рекао, да је он намесник Сина Божијег, vicarius filii dei. Како то, папо римски, како ти, смртан човек, можеш бити наследник, намесник Сина Божијег? – Није истина, ма колико то било тешко да разумеју и да схвате. Он је родио Мартина Лутера, а Мартин Лутер на хиљаде секти које харају светом, које често пута крв људску пију, децу убијају да би крв пили, разне секте ужасне, које су плод, рекао сам чији".

И @Васијан добро примети да је грађење теологије на визијама, које су увек подложне сумњи у аутентичност, осим ако нису из пера неког великог светитеља у чију духовност не можемо да сумњамо, је ћорава работа. Ово је класични секташки поступак. Тако су се код нас у неким манастирима запатиле ове накарадне "духовничке" ствари, па добисмо "праве православце" и артемите. Ничему од овога не треба давати легализам. Приватно се испитује свако ко има неку визију, јер оне могу бити условљене нашим жељама и искуствима, и не значи аутоматски да је ђаво убацио слике у душу видеоца, или пак да је овај психопата. И зато се гледа случај за себе, а не да се нешто генерализује.       

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 23 часа, Икар Губелкијан рече

'Ladno čovek gledao klipove na tjubu o ravnoj zemlji, i za sedam dana odlučio da piše knjigu. Stručnjak, nema šta.

SLIKA KOJU NASA NE ZELI DA VIDIMO!

2G72V8u.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, obi-wan рече

Шта рећи.. ево брате, али све ово што пишем, пишем невољно. Једна или можда пар особа знају за ово, више се и не сећам, али, ето.. да кажем и овако јавно. Као увод могу рећи да приказ Часног Крста или Крсног знамења треба да да сигурност у то да је особа за коју сматрамо или која нам се у сну или виђењу представља као Господ, треба да да сигурност да та особа ваистину и јесте Господ или неко од Његових Светитеља, Анђела. Бог Свети зна да ово што пишем, пишем невољно, али, па ипак, у Славу нашег Бога Исуса Христа и Његовог сатрудника и борца за Православље, српског патријарха Павла. На дан када се народ из свих крајева сјатио да целива и да се поклони моштима нашег патријарха Павла, пред његову сахрану, с'обзиром да нисам могао да дођем у Београд и да исто то учиним, решио сам да после посла свратим у храм Светога Саве који се налази у мом граду и да упалим свећу за покој душе блаженопочившег патријарха. Када сам био испред централне иконе коју целивах, видох у неком виђењу које не могу описати, да испред Олтара, тј централних двери, стоји патријарх Павле и осењује Крсним знамењем и благосиља. Када сам то видео нисам имао осећај да само мене осењује Крстом, већ цео српски род.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Плаво Небо рече

Шта рећи.. ево брате, али све ово што пишем, пишем невољно. Једна или можда пар особа знају за ово, више се и не сећам, али, ето.. да кажем и овако јавно. Као увод могу рећи да приказ Часног Крста или Крсног знамења треба да да сигурност у то да је особа за коју сматрамо или која нам се у сну или виђењу представља као Господ, треба да да сигурност да та особа ваистину и јесте Господ или неко од Његових Светитеља, Анђела. Бог Свети зна да ово што пишем, пишем невољно, али, па ипак, у Славу нашег Бога Исуса Христа и Његовог сатрудника и борца за Православље, српског патријарха Павла. На дан када се народ из свих крајева сјатио да целива и да се поклони моштима нашег патријарха Павла, пред његову сахрану, с'обзиром да нисам могао да дођем у Београд и да исто то учиним, решио сам да после посла свратим у храм Светога Саве који се налази у мом граду и да упалим свећу за покој душе блаженопочившег патријарха. Када сам био испред централне иконе коју целивах, видох у неком виђењу које не могу описати, да испред Олтара, тј централних двери, стоји патријарх Павле и осењује Крсним знамењем и благосиља. Када сам то видео нисам имао осећај да само мене осењује Крстом, већ цео српски род.

Ne vredi, ne mogu da te ispratim sta si `teo da kazes, ako moze malo jasnije, ne bi bilo lose...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      У Недјељу месопусну – Недјељу о Страшном суду, 23. фебруара, одслужена је Света литургија у Саборном храму Христовог Васкрсења у Подгорици, којом је началствовао архимандрит Сава Јањић, игуман манастира Високи Дечани. Оцу Сави саслуживали су протојереји-ставрофори Драган Митровић и Далибор Милаковић, као и протојереји: Мирчета Шљиванчанин, Бранко Вујачић и ђакон Иван Црногорчевић. Током Литургије појаo је хор Богословије Светих Кирила и Методија из Призрена.       Након прочитаног Јеванђеља, сабранима се надахнутим пастирским словом обратио началствујући архимандрит Сава који је говорио о суштини прочитане јеванђелске приче која нас опомиње и говори о Страшном суду Божијем, али и која нас подсјећа какав требамо дати одговор на Страшном суду Христовом, будући да ће нам Господ судити по дјелима, али и прије свега по томе колико смо током овог нашег живота задобили лик Сина Божијег, колико смо се охристовили. Зато отац Сава у свом обраћању наглашава да сав наш живот треба да буде припрема, стално подсјећање и стално враћање наше свијести која је загледана у безграничну љубав и милост Божију којом смо створени, призвани у живот, којом живимо и којом нас Господ све воли.   Почетни дио свог обраћања отац Сава је посветио првој и основној поуци ове јеванђелске приче, а то је да морамо показати љубав једни према другима:   ,,Господ нас у овом Јеванђељу учи да морамо и требамо да покажемо љубав једни према другима, пре свега да би се удостојили да на та начин примимо дар љубави Божије. А љубав Божија, она је као сунце, сија и даје се свима, но, може да је прими само онај који отвори срце за свога ближњега. Зато је Господ тај коме чинимо, кад чинимо ближњем своме.“   Отац Сава даље подсјећа да је љубав Христова много више од емоција, будући да љубав Христова којом човјек треба да живи заправо значи потпуно нови начин постојања:   ,,Зато ми хришћани постајемо чланови Цркве и на тај начин умиремо старом човеку и рађамо се у новом. Читави наш живот је управо испуњење тог и таквог крштењског завета и цео свој живот позвани смо, да сваког дана скидамо са себе старога човека и облачимо се у новога, просвећујући се животом и уподобљавајући се Господу Богу.   Онај који задобије божанску љубав, он ће и према ближњима показати ту и такву љубав. Он ће знати да нахрани гладне и напоји жедне, да одене наге и прими странце, да посети и болесне, али и оне у тамницама. Чинећи то, чиниће самоме Христу Богу, препознајући Христа у ближњима својим“ – нагласио је отац Сава.   Он је у свом даљем обраћању указао и на то да нас у основи Господ позива да оставимо себични и индивидуални начин постојања у којем нема простора за ближњег:   ,,Господ нас позива да упознамо и видимо лик Божији у сваком човеку. Не само дакле у пријатељима, него и у непријатељима. Јер, они који су непријатељи Бога, они заправо не знају шта раде, као што је Господ и рекао онима који су Га разапињали.   Господ је тај који нас посећује када смо болесни – исцељује нас, јер је Он наш лекар. Он је тај који је са нама у најтежим тренуцима када се осећамо напуштено и понижено. Дакле, Он чини нама, а ми чинимо Њему – чинећи другима. На тај начин живимо као један организам, као једна Црква Божија.“   Архимандрит Сава је напослијетку, на један сликовит начин направио паралелу између заједнице и Цркве – као тијела Христовог и органа и тијела људског које беспрекорно функционише када и органи служе у заједништву један другоме, док пак како отац Сава наглашава болест и дисфункција настају када један од органа престане да функционише правилно:   ,,Тако је благословио Господ, да сви живимо као једно тело Његово. А у организму знамо да не може ниједан орган сам за себе да живи. Сваки служи другима. Када је поредак такав, нормалан, тада је и тело здраво. Насупрот томе, болест управо и настаје тада када један од органа не функционише правилно, када настане поремећај, онда се и цело тело разболи.   Овај тренутак у којем живимо нас подсећа да једино са Христом, у Христу и кроз Христа имамо истинско постојање и да једино кроз Њега имамо истинску љубав са ближњима и да једино заједно живећи као једно тело Господње, као један хлеб узносимо се ка Оцу своме небескоме и ка Христу Господу“, закључио је архимандрит Сава Јањић.   Након одслужене Литургије протојереј Мирчета Шљиванчанин је најавио да ће уважени архимандрит Сава Јањић игуман манастира Високи Дечани заједно са Богословцима из Призрена и архимандритом Тимотејом игуманом манастира Вазнесење из Жичке Епархије предводити вечерашњу литију која ће кренути улуцама Подгорице у 19 часова.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Логос,
      Групна Изложба „Свети Сава Светогорац и Хиландарац, савремени уметнички израз” представљена је у среду, 19. фебруара 2020. године, у „Галерији под сводовима” Конака кнегиње Љубице.   Звучни запис беседе   Изложбу су, поводом 800 година самосталности Српске православне цркве и посвећења Светог Саве за првог архиепископа српског приредили Задужбина Светог манастира Хиландара, Светогорски дом из Солуна и Музеј града Београда.   Испред Светогорског дома у Солуну присутне је поздравио директор Дома и кустос изложбе Анастасиос Дурос. Поздравну беседу је одржао игуман Свете царске српске лавре Хиландара Високопреподобни архимандрит Методије који је истакао да је Свети Сава све то је чинио - "чинио да би спајао, а не раздвајао". Поставку је благословио и отворио Његово Преосвештенство Епископ ремезијански Г. Стефан, викар Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја. Вече су својим музичким наступом обогатили млади уметници из групе „Фенечки бисери”.   Посетиоци изложбе ће до 3. марта бити у прилици да виде групну поставку која даје савремени ликовни матреријал Светог Саве који на изузетно занимљив начин даје приказ светитеља. Изложба има путујући карактер и пре наше престонице била је постављена у галерији Светогорског дома у Солуну, а затим ће бити приказана у Бања Луци, а потом и у Црној Гори.     Извор: Радио Слово љубве
    • Од Логос,
      “Храна оних који се у Христу подвизавају је радост. Радост им храни душу, дух, ум, како би могли да усходе и предају себе Богу.     Ниједан подвиг, ниједно уздржање, ниједна чежња, ниједна љубав не може да стигне до циља ако се не храни.   Замислите некога ко жели да буде добар спортиста, а не једе – просто би се срушио. Управо то се догађа и сваком духовном подвижнику ако нема радости.   Храна подвижника и стога и умилење и хранитељ јесте радост.“     Архимандрит Емилијан,  Радост пропаст туге   Извор: Епархија жичка
  • Креирај ново...