Jump to content

Именујте тему на форуму коју никада нећете да погледате :)

Оцени ову тему

Препоручена порука

Овде именујте тему која постоји на форуму а коју никада нећете да погледате. :)

ПУТИН ТРАЖИ ИСТРАГУ О АМЕРИЧКОМ СЛЕТАЊУ НА МЕСЕЦ

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 54
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

super ti je tema...   recimo...Predsednik Amerike Tramp, Bivsi ministar Sasa Radulovic, Feminizam....

Sve što ste hteli da znate o feminizmu,na primer

Svo dužno poštovanje prema Paradoksi, ali me bratac feminizam ne zanima. 

пре 11 минута, Milan Nikolic рече

Некада се зезнем па погледам. :)

Па што? Баш је занимљиво. Забави човека. Ко јучер онај руски "академик" са "дуплом" Земљом... Бајо мој, која се ту ганџа "троши"

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 минута, Milan Nikolic рече

Овде именујте тему која постоји на форуму а коју никада нећете да погледате.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Phoebe рече

Најгора је та тема о феминизму, само се изнервирам...некад бих нешто написао и онда сконтам да нема сврхе, тако да не улазим...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Sasa Vojvoda рече

Најгора је та тема о феминизму, само се изнервирам...некад бих нешто написао и онда сконтам да нема сврхе, тако да не улазим...

Vrlo čudnovato  :D

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Men ove Djurovićeve teme ić ne bi mogle da me privuku ali kad vuci krenu mi jaganci se skupimo oko Pastira :))

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 35 минута, Phoebe рече

Покушао сам, ал није ишло баш, само бацих неких пост поводом Зајронових песмица за неожењебну момчад.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 23 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Djurovićeve teme

Њих исто не отварам...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 44 минута, Phoebe рече

Sve što ste hteli da znate o feminizmu

Nikad nisam ušla na ovu temu! 

Evo to je ta tema, za sad. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Данче* рече

Nikad nisam ušla na ovu temu! 

Evo to je ta tema, za sad. 

A ja recimo poštujem Paradosksologojiju dok trampa i ekipu oko njihovih prepucavanja potpunosti ne mogu izgooglati.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

poštujem Paradosksologojiju

Svo dužno poštovanje prema Paradoksi, ali me bratac feminizam ne zanima. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 20 минута, Страле рече

момчад

Mladenci, kolega. MLADENCI

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Иван Ивковић,
      Мене би за почетак занимало неколико тема:
      - однос хришћанства и античке културе са посебним освртом на философију стоицизма
      - разне врсте прелести, њихово препознавање и сузбијање/лечење
      - смирење, кеноза, сиромаштво духа

Шта би занимало Вас?
    • Од sanja84,
      Е људи, одгледах занимљив видео. Шта ви мислите на ову тему?

• Од obi-wan,
      https://www.businessinsider.com/stolen-data-of-533-million-facebook-users-leaked-online-2021-4
      ...

...
      The personal data of over 500 million Facebook users has been posted online in a low-level hacking forum.
      The data includes phone numbers, full names, location, email address, and biographical information.
      Security researchers warn that the data could be used by hackers to impersonate people and commit fraud.
      A user in a low level hacking forum on Saturday published the phone numbers and personal data of hundreds of millions of Facebook users for free online.
      The exposed data includes personal information of over 533 million Facebook users from 106 countries, including over 32 million records on users in the US, 11 million on users in the UK, and 6 million on users in India. It includes their phone numbers, Facebook IDs, full names, locations, birthdates, bios, and — in some cases — email addresses.
      Insider reviewed a sample of the leaked data and verified several records by matching known Facebook users' phone numbers with the IDs listed in the data set. We also verified records by testing email addresses from the data set in Facebook's password reset feature, which can be used to partially reveal a user's phone number.
      A Facebook spokesperson told Insider that the data was scraped due to a vulnerability that the company patched in 2019.
      While a couple of years old, the leaked data could provide valuable information to cybercriminals who use people's personal information to impersonate them or scam them into handing over login credentials, according to Alon Gal, CTO of cybercrime intelligence firm Hudson Rock, who first discovered the entire trough of leaked data online on Saturday.
      "A database of that size containing the private information such as phone numbers of a lot of Facebook's users would certainly lead to bad actors taking advantage of the data to perform social engineering attacks [or] hacking attempts," Gal told Insider.
      Gal first discovered the leaked data in January when a user in the same hacking forum advertised an automated bot that could provide phone numbers for hundreds of millions of Facebook users in exchange for a price. Motherboard reported on that bot's existence at the time and verified that the data was legitimate.
      Now, the entire dataset has been posted on the hacking forum for free, making it widely available to anyone with rudimentary data skills.
      Insider attempted to reach the leaker through messaging app Telegram but did not get a response.
      This is not the first time that a huge number of Facebook users' phone numbers have been found exposed online. The vulnerability that was uncovered in 2019 allowed millions of people's phone numbers to be scraped from Facebook's servers in violation of its terms of service. Facebook said that vulnerability was patched in August 2019. 
      Facebook previously vowed to crack down on mass data-scraping after Cambridge Analytica scraped the data of 80 million users in violation of Facebook's terms of service to target voters with political ads in the 2016 election.
      Gal said that, from a security standpoint, there's not much Facebook can do to help users affected by the breach since their data is already out in the open — but he added that Facebook could notify users so they could remain vigilant for possible phishing schemes or fraud using their personal data.
      "Individuals signing up to a reputable company like Facebook are trusting them with their data and Facebook [is] supposed to treat the data with utmost respect," Gal said. "Users having their personal information leaked is a huge breach of trust and should be handled accordingly."
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Митрополит загребачко-љубљански Порфирије од првог је дана с народом који је претрпео стравичне губитке после серије разорних земљотреса у Сиску, Глини и Петрињи, као и околним селима у Хрватској.

У овим тешким данима, још једном се, како каже, показало да трагедије спајају људе, а да Српска Православна Црква не гледа ко је које националности и вероисповести, већ свима нуди солидарност и љубав. У интервјуу за Kурир митрополит Порфирије каже да неће заборавити лица људи, а поготово деце, пуна страха и зебње, након што су за само неколико минута изгубили све што су имали. Ганула га је, истиче, брзина којом су реаговале институције из Србије да помогну угроженима.

Kаква је ситуација у овим местима после земљотреса?

- Многи људи су остали без крова над главом, а будући да се земљотреси настављају, да се тло не смирује, зебња не престаје. У првих неколико дана људи су спавали у аутомобилима или су морали да потпуно напусте тај простор.

Ви сте одмах после трагедије отишли на лице места, обишли сте народ, рекли сте да су то биле сцене попут „библијске катаклизме”... Шта сте видели у њиховим очима, на њиховим лицима?

- Два доминантна утиска и осећања су била. Један је - дубоки страх који се граничи са ужасом, нарочито код деце. Огромна забринутост. Други је - ужас пред чињеницом да је све што сте имали нестало. Да у једном тренутку имате, а у другом тренутка немате. Велики број људи са тих простора је то већ и доживео. У селима живе повратници који су се већ селили у ратовима, па се сада поново десила ова трагедија.

Kолико је људима духовно значило ваше присуство?

- То је пробудило неку врсту наде, без обзира на то што смо дошли у првом тренутку само да видимо каква је ситуација. Људи су осетили, чини ми се, неку врсту олакшања због тога што су схватили да неће бити сами. Брзо је почела да се пружа ургентна помоћ у виду мобилних кућица, контејнера. Потребно је 1.000 кућица да би се сви сместили у топлом и колико-толико сигурном. Ми смо се као Црква, по природи ствари, ставили на располагање и ангажовали смо се и били уз народ, не правећи разлику међу људима у зависности од националности и вероисповести. Kао што елементарне непогоде, било да се зову корона или земљотрес, не бирају људе по националности и верском опредељењу. Још је важније да ми као људи, нарочито у оваквим тренуцима, осетимо да смо једни другима потребни и да је свако, пре свега, човек, а да у је у свакој невољи и искушењу човеку потребан други човек.

Kо се јавио за помоћ? Да ли је ова трагична ситуација пробудила солидарност?

- Пробудиле су се емоције и солидарност и сви смо се трудили да будемо од користи. Ми смо као црква били задивљени и ганути чињеницом да су многе институције из Србије истог трена осетиле потребу да неком помогну, почевши од Владе Србије, позива Града Београда, који је обезбедио 200.000 евра, Града Новог Сада, који је обезбедио 35.000 евра, Извршног већа Војводине, које је помогло са 100.000 евра, затим помогле су наше две епархије, друге институције. И после позива није остало само на доброј вољи, него се помоћ одмах остварила. До сада је обезбеђено око 70 мобилних кућица и у њима је оно што је најпотребније, мокри чвор, сточић и место где се може ставити глава. А ако Бог да да се смире потреси, и ми ћемо дати све од себе да помогнемо да људи добију нову кућу, нови дом. Осећамо велику захвалност према свима који су осетили потребу да помогну.

Велика помоћ је стигла из Србије. Kако су на то реаговали званичници из Хрватске? Да ли је ово била прилика да се смање тензије?

- Треба рећи да је држава Хрватска максимално ангажована на опскрбљивању људи који су остали без крова над главом. Мој утисак је да у последње време постоје напори, па и конкретни кораци који долазе из смера Србије ка Хрватској и обрнуто, од Хрватске ка Србији, да се створе услови који ће бити нормални за живот српске мањине у Хрватској, као и хрватске мањине у Србији, за коју мислим да ипак, већ годинама уназад, не постоји та врста искушења и проблема са којима се српски народ суочавао годинама уназад у Хрватској. У овом тренутку има позитивних и добрих помака на плану успостављања међусобне комуникације између две државе. Овај катаклизмични земљотрес је прилика да још боље разумемо да смо једни другима потребни и да једни без других не можемо. И нека свако у свом политичком и државном смислу иде како жели, али је важно да у исто време разумемо истину, а истина је да је неопходно и важно да, у најмању руку, цивилизовано разговарамо. Хвала Богу, видим да на политичком плану то тако и функционише.

Иза нас је тешка година, а и СПЦ је претрпела велике губитке, напустиле су нас велике црквене личности. Kоји су изазови сада пред СПЦ?

- Поред нашег патријарха Иринеја, отишли су у царство Божје митрополит црногорско-приморски Амфилохије и владика ваљевски Милутин. У неком људском смислу осећате тугу и губитак. Истина је да је смрт смрћу побеђена и када из те перспективе посматрамо одлазак било кога од нас, схватамо да одлази у наручје Божје и ми смо тада испуњени огромном надом и оптимизмом у љубав Божју. Треба да сваког човека доживимо као свога брата и свога ближњег.

Да ли то људима у савременом свету полази за руком?

- Често и не. Још увек треба да растемо и да се учимо, за почетак, да разговарамо, да не гледамо једне друге преко нишана и да не доживљавамо једни друге као непријатеље, то је увек изазов и искушење. И не треба да као појединци будемо испуњени егоизмом и самољубљем, користољубљем и да другог човека доживљавамо као препреку за остваривање наших циљева. То је не само супротно од духа, Јеванђеља и цркве него је и супротно и самој природи човековој. Човек постоји као биће заједнице. Човек заправо не постоји сам по себи. Ја не постојим без вас и ви не постојите без мене.

Одласком патријарха Иринеја, митрополита Амфилохија, владике Милутина, СПЦ је претрпела велики губитак. Kако даље?

- Они су доста допринели Цркви. Бог пре или касније свакога позове на начин на који он мисли да је најбољи и у најбољем тренутку за свакога од нас. Kакви год да су проблеми и искушења, ако је наш циљ служба људима и служба Богу, ако је наш циљ заједница, превазилажење егоизма, превазилажење самољубља, онда ће потешкоће бити полигони на којима се ми испитујемо. Ми нисмо криви ни заслужни што смо се родили у овим временима. Свакоме је његова мука највећа, али свако има задатак да ту конкретну муку разрешава и да кроз њу расте, као појединац, али и да растемо сви заједно. Изазова ће бити, али никада нећемо изгубити веру да је Бог с нама.

Патријарха Иринеја су окарактерисали као ујединитеља свих Срба...

- Тачно је то што кажете за нашег блаженопочившег патријарха. Он је чуо реч Христову: „Молим вас, браћо, именом Господа Исуса Христа да сви исто говорите, да међу вама нема раздора и да сви мислите истом мишљу.” То не значи да ми немамо право на мишљење, ми имамо своје ставове и своја мишљења, али за нас Србе је ово позив да ми међу собом разговарамо да сваку тему и проблем расправимо са сваког аспекта, али да имамо исту реч и исту мисао. Да се превазиђе потреба коју модерни свет има - да хоћемо да оставимо свој лични печат. Ако имамо циљ да оставимо свој лични печат, онда он не долази из егзистенцијалних корена из читавог нашег бића, него долази из рација и има лични интерес који често неће бити у складу са даровима од Бога.
      Огромна штета и на Божјим кућама. Храмови ће се обнављати годинама.

Страдали су и храмови... Kада ће они доћи на ред за обнову? 

- Страдало је осам храмова, два су потпуно порушена. Сада помажемо људима, чинимо све да људи добију кров над главом, а када се то заврши, мораћемо да се позабавимо и обновом храмова. Штете су велике, обнове ће трајати низ година. 

Kурир.рс/Силвија Сламниг

Извор: Инфо-служба СПЦ
    • Од Поуке.орг - инфо,
      “Ослободивши нас Митрополит Амфилохије нам је дао да осјетимо укус побједе који је најава нашег пута у будућности, а наш пут је да не дамо Светиње. И поред много наших непокајаних гријехова, велики гријех је управо онај зигурат на Ловћену на мјесту срушене Његошеве капеле.

Звучни запис емисије

Иако је то било прије него што сам се ја родио ипак смо ћутали када се није смјело ћутати. Пристали смо на ћутање а тиме на издају, у оном титоистичком режиму који је дубоко у својој основи и дјелима био антисрпски а што се види на маузолеју на Ловћену, и изразито националистички хрватски. То су традиције Аустроугарске на које смо ми пристали. Е, Сада је вријеме покајања.
      То је наш пут. Иако је за многе, који су мислили да је Црна Гора дубински атеизирана, то било неочекивано, покајање је, ипак, почело у Црној Гори и ако се овако настави сигуран сам да ће се вратити Његошева капела на Ловћен. Оно што је у Црној Гори почело литијама а настављено изборимо могао би да буде знак свеопште обнове српског народа.
      Дај Боже да та обнова, која је започела у малој али симболички огромној, за српски народ, Црној Гори буде знак једне шире и дубље обнове цијелог српског народа, која ће почевши покајањем, кроз једну одлучност, водити ка прије свега духовном али и политичком ослобођењу српског народа“-казао је историчар проф. др Милош Ковић ванредни професор на Филозофском факултету Универзитета у Београду.
      Наша Света Црква испратила у наручје Господње двојицу духовних стубова наше Цркве, наше духовне оце: Митрополита Амфилохија и Патријарха Иринеја док је на духовном плану наш народ добио и двојицу усрдних молитвеника пред престолом Божијим. Говорећи о овој двојици архијереја, који су постали монаси у вријеме када је јако тешко било носити мантију, и у вријеме тешких искушења, више од пола вијека, носити тежак крст Светосавске цркве, историчар Милош Ковић каже да је одласком, најприје, оца Момчила Кривокапића почео завршетак једне епохе која је коначно завршена одласком чврстих карика у осам вијекова дугом ланцу Српске цркве Митрополита Амфилохија и Патријарха Иринеја.
      Као средњошколац професор Ковић, памти Митрополита Амфилохија и онај духовни огањ који је покренуо на трибинама у Београду 80-их година прошлог вијека када је за собом покренуо читав талас младих интелектуалаца и људи жељних ријечи Божије у оно вријеме духовне пустоши коју је оставио комунизам. Тај благодатни талас, сјећа се др Ковић, изродио је велики број данашњих владика, игумана, монаштва, свештенства и вјерника.
      “На првом мјесту монах Митрополит Амфилохије, као човјек предања очувао је традицију Преподобног аве Јустина Ћелијског, Светог Владике Николаја и Његоша. Егзарх Светог Трона Пећког Митрополит Амфилохије био је чувар Косовског завјета“- каже проф. др Милош Ковић, истичући Митрополитову подршку Апелу за одбрану Косова и Метохије.
      “Та подршка и тај апел покренули су буђење јавног мњења у Београду које нас је учврстило у ставу да нема напуштања Косова и Метохије ни по коју цијену што се није допало нашим медијима, који очигледно нису наши, који су тада нападали нашег Митрополита који је био кључни стуб одбране Косова у нашој Цркви“- каже проф. др Ковић.
      Васкрснувши Црну Гору, својим 30-огодишњим трудом на Трону црногорско-приморских митрополита, Митрополит Амфилохије је ослободио народ Црне Горе оним величанственим литијама за одбрану вјере православне, оставивши нам у аманет јачање братске љубаве и слоге.

Извор: Радио Светигора
  • Креирај ново...