Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
  1. Ana B.

Ana B.

2. Милан Ракић

Милан Ракић

3. Paradoksologija

Paradoksologija

4. александар живаљев

александар живаљев

5. Џуманџи

Џуманџи

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Ćiriličar,
      Имали смо неслагања међу нашим епископатом; имамо васељенски раскол; имамо напада на нашу помесну Цркву. Ти немири су се пренели и овде на форум. Верујем  - како то рече владика Максим у једном интервју - да су вићина учесника у тим несугласицама, ма како то испољавали, то чинили из бриге за Цркву. Дакле, када Тело страда, удови пате и страдају са Телом и обрнуто. Иако на негативан начин, то показује да смо Црква...и ми овде. Да да Бог!
      Ја сам придошлица овде, а видех да су многи отишли одавде током и након тих форумских немира и кавги. Само уреднипво је било затечено. Не бих судио како су одрадили посао. Сада се мења уређивачка политика, сада неки бивају бановани.
      Мислим да треба чувати људе....мени је савкога ко добије бан жао, мада некима треба да се "охладе". Зато, мислим, да је боље да на некој теми, овој, ако се "главоње" слажу, буде нека врста пражњења. Исто тако да се критикују међусобно чланови, боље него на теми.
      Сама по себи, тема би била и поучна и огледало свих нас, а на једном месту. Па ком образ, а ком...бан
      Верујем да би и уредништву помогла у раду. Ако већ постоји, онда бришите ово, а нека неко освежи стару. У сваком случају, место где су чланови равноправни са админима...док не добију бан
      Можда да, касније, ако заживи тема, оснујемо форумски НВО
    • Од Логос,
      У суботу, 28. децембра 2019. године, када Црква прославља светог свештеномученика Елефтерија и преподобног Павла, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Господин Јован служио је архијерејску Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице у Вреоцима, надомак Лазаревца, у колубарско-посавском намесништву.   Звучни запис беседе   Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Миладин Михаиловић, архијерејски намесник опленачки и рачански, протојереј-ставрофор Раде Тодоровић, гост из Епархије шабачке, протојереј-ставрофор Златко Димитријевић, архијерејски намесник колубарско-посавски, игуман Доситеј Хиландарац, настојатељ манастира Светог великомученика Георгија у Ћелијама, као и протођакон Иван Гашић, јерођакон Јован Прокин и ђакон Никола Урошевић. Благољепију сабрања допринело је појање “Србских православних појаца” из Београда.   Поучном беседом Владика Јован је подсетио окупљене вернике на важност редовног читања и пруочавања Светог Писма за православне хришћане. Ова књига нуди човеку одговоре на сва питања која у животу можемо поставити. Зато Свето Писмо и јесте Књига над књигама. Речи које се најчешће понављају у Светом Јеванђељу су Царство Небеско и Љубав. “То Царство Небеско се налази у сваком човеку, када он живи Богом. Такав човек у себи има веру, наду, милосрђе... А темељ врлинског живота је смирење.”, поучавао је Владика Јован.     Извор: Епархија шумадијска
    • Од Логос,
      Свакој речи поклони подједнаку пажњу и поштовање као што их поклањаш живом човеку, и чврсто веруј да је Реч Божја жива и делотворна, као живо биће, као анђео, и да – услед своје духовне истанчаности – продире до раздеобе душе и духа, зглобова и сржи, и суди намере и помисли срца.     Реч Божја јесте Сâм Бог. Према томе, када говориш веруј да имаш посла са живим а не са мртвим бићима, са делотворним а не са пасивним и немоћним. Знај да би сваку реч требало да изговориш са вером и убеђењем. Речи су – живи бисери.   Свети Јован Кронштатски,  Мој живот у Христу,  Београд, 2011.   Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Логос,
      Драга моја браћа и сестре, чланови Световладимировске породице,   Желим да вам се захвалим из дубине свога срца за вашу љубав, молитве и бригу. Ниједна реч не може да изрази радост коју сам искусио када сам осетио како ме је тај топли талас целога понео и унео у само срце вере, љубави и наде – свега онога што називамо животом у Христу, Црквом… Недостајете ми и у духу сам све време са вама. Ови дани ишчекивања обасјани су јарком светлошћу. Много од те светлости дугујем и вама. Свагда се радујте. Непрестано се молите. За све благодарите” (1Сол 5, 16-18)…     Благодарим ти, Господе     Отац Александар Шмеман је своју последњу Божанску Литургију служио две и по недеље пре упокојења, 24. новембра 1983, у параклису Богословске академије Светог Владимира. На крају Литургије, он је позвао све присутне да заједнички заблагодаре Богу, речима сверадосног и потресног литургијско-богословског благодарења.   Свако ко је кадар за благодарење, кадар је за спасење и вечну радост.   Благодарим Ти, Господе, што си прихватио ову Евхаристију, која се приноси Светој Тројици – Оцу, Сину и Духу Светоме, и која је преиспунила срца наша радошћу, миром и праведношћу у Духу Светоме!   Благодарим Ти, Господе, што си нам открио Себе и даровао нам да предокушамо од Царства Твога!   Благодарим Ти, Господе, што си нас сјединио једне са другима у служењу Теби и Твојој Светој Цркви!   Благодарим Ти, Господе, што си нам помогао да превладамо све тешкоће, напетости, страсти и искушења, и што си обновио мир, узајамну љубав и радост у учествовању у заједничењу Духа Светога!   Благодарим Ти, Господе, за послата нам страдања, јер нас она очишћују од себичности и подсећају нас на оно што је једино потребно – на Царство Твоје вечно!   Благодарим Ти, Господе, што си нам даровао ову земљу где смо слободни да Те поштујемо као Бога!   Благодарим Ти, Господе, за ову школу у којој се прославља Име Божије!   Благодарим Ти, Господе, за наше породице, за мужеве и жене, и нарочито за дечицу која нас уче како да прослављамо Твоје Свето Име, у радости, кретању и светоме жагору!   Благодарим Ти, Господе, за све и за сва!   Велики си, Господе, и чудесна су дела Твоја и нема речи достојне да опева сва чудеса Твоја!   Господе, добро нам је овде бити!   Амин!     (Протопрезвитер Александар Шмеман,  Наш живот у Христу, Христов живот у нама,  Београд, 2007,  превео и приредио Матеј Арсенијевић,  стр. 17, 22-23)     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од александар живаљев,
      ДРАМУ РЕЧИ О СВЕЧОВЕКУ ПОСЛУШАЈТЕ ОВДЕ:
      http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2018/11/13/34432018/drama.mp3

Владика Николај Велимировић Ово рано дело владике Николаја Велимировића насталo је у дијалогу са Ничеовим Заратустром. У њему аутор, инспирисан Достојевским, идеји натчовека супротставља идеју свечовека. Радијска адаптација у наративно-параболичној форми прати главног јунака на путовању кроз имагинарне пределе митске Индије. Он у низу сусрета и спознаја открива идеју која би људску историју могла да усмери другачије, а не ка претећем и, чини се, неизбежном светском рату.
        Улоге тумаче: Небојша Кундачина, Сена Ђоровић, Бојан Жировић, Дубравко Јовановић и Никола Вујовић
      Драматизација: Владимир Коларић
      Лектор: Олга Бабић
      Музички сарадник: Предраг Стаменковић
      Тон-мајстор: Милан Филиповић
      Редитељ: Зоран Рангелов
      Уредник серије: Оливера Коларић
  • Креирај ново...