Jump to content

Ко је Христос?

Оцени ову тему

Препоручена порука

Како бисте у пар реченица објаснили нпр. некој младој особи која није религиозна и која се никада није интересовала за било коју веру, те не зна ништа осим да неки верују да је Он Син Божији?

Изволите. :)

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Џуманџи рече

Како бисте у пар реченица објаснили нпр. некој младој особи која није религиозна и која се никада није интересовала за било коју веру, те не зна ништа осим да неки верују да је Он Син Божији?

Христос је негација Адама. Нови Адам. Све што је Адам погрешио, Христос је исправио. Због тога је и унизио Себе до Крста и био послушан Оцу. И кроз послушање, смирење, љубав и страдање, уздигао човека до неба. И било је потребно да сиђе сам Бог на земљу да би исправио човека који је залутао. И после овога, треба говорити о Оваплоћењу.

Најважнија Истина о вери, по речима Светих отаца, јесте Оваплоћење. О. Рафаило је то лепо објаснио предавању ,,Руке за бој,, 

Подели на овим сајтовима

UzNes Jevandjelje i citas blazenstva. Pa onda tako na raspecu kad se obrati razbojniku pa onda kad se moli za ove sto su ga razapeli pa sta kaze uceniku za majku pa kako je postupao sa gresnicima kako isceljivao kome je pruzao milost i tako dalje i tako dalje i onda kazes e to ti je Gospod Isus Hristos. A ovo ostalo ovi svetski mudraci uspesni ovaki onaki slavni glamurozni to ti je sve neka sitna buranija u pokusaju.

:D

Подели на овим сајтовима

Овако бих га(је) питао.

Желиш ли да научиш да волиш? Или, волиш ли да волиш? А он(а) би рекао(ла) : Даааааааааааа, иииииии? :0205_whistling:

Е, па он је научио многе, а и даље их учи! 

Знаш, има једна Џуманџи која је то научила од Њега! Сад ћу да те повежем! 

Џуманџи отвара маил, претрпан с порукама!

БанеЛ сели на ФлоридА. 

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Лапис Лазули рече

A ovo ostalo ovi svetski mudraci uspesni ovaki onaki slavni glamurozni to ti je sve neka sitna buranija u pokusaju.

:D

Ау, препесимистично! :D

Подели на овим сајтовима

Prava mozgalica, nema sta . :945729:

Recimo, ako je takva situacija, kakvu si opisala, ...rekao bih, pojavio se i dosao je covek koji je rekao, da ce da pomogne nama ljudima u ovom nasem zivljenju, jer je 'mnogo' blizak sa Bogom i ima mogucnost da to izvede. 

Nesto tako, odprilike. Just_Cuz_19

Подели на овим сајтовима

Да сам ја тај млади неупућени лик,који нема појма о вери,а да ми рецимо "Грешни слуга" презентира своје виђење,ладно бих му рекао : "брате на чему си,дај и мени мало " .... :smeh1:  

Мислим да та хеви теолошко светоотачка терминологија није продуктивна,и тешко или никако допире до некога неупућеног,поготово младог урбаног клинца...

"Исус је један супер лик и пријатељ,који ће ти се увек наћи у невољи и радо помоћи"...бих ја рекао онако из прве руке неком тинејџеру...

Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Зосима рече

Мислим да та хеви теолошко светоотачка терминологија није продуктивна,и тешко или никако допире до некога неупућеног,поготово младог урбаног клинца...

(Мислила сам да се то подразумева) - 'начи, људи, без благоглагољања и архаизама. :D

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Џуманџи рече

(Мислила сам да се то подразумева) - 'начи, људи, без благоглагољања и архаизама. :D

Праштајте онда, мало сам се занео (погордио).  

Подели на овим сајтовима

Ја бих то рекао једном песмицом

ЈУНАК

Тако лако

Није говорио свако

Јер га страх није морио

Иако свет га је корио

Стајао је сасвим стасито

Одговарао није прасито

Слушао је друге

И штитио их од њихове куге

Причали су да је луд

Да  има несвакидашњу ћуд

Као гаврани су га кљуцали

Али су због тога заувек муцали

Пружио је сваком руку

Да ублажи сваку муку

Стару кућу опет подиго је

Госту намернику служио је

Подели на овим сајтовима

Rekao bih mu: Sve sto si iakda zeleo, sanjao, ili ocekivao od jedne osobe nalazi se u Njemu. Nikada te niko nije voleo i brinuo se o tebi niti ce te voleti i brinuti se o tebi kao On. Svi na ovoj zemlji su prolazni a jedini on je vecan jer je ustao iz mrtvih i dolazi po tebe bio ti spreman ili ne.  Eto tako bih nesto kazao. 

Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Џуманџи рече

Рекла бих тој младој особи : Ако хоћеш да заувек останеш млад , ако желиш да радост никада не пресуши у теби без обзира на околности....послушај глас " Тихог  Поветарца " .

Он је Тај, који те никада неће оставити , ни када те сви оставе, Он је Тај, који увек шири руке према тебе, Он је Тај који стално куца на врата твог срца и чека да отвориш. Он је Тај  који те никада не би замрзео, ни када будеш можда некада, због нечега мрзео сам себе. Он је Тај  кога само делимично можеш појмити логиком и умом, а само срцем потпуно. Он је Тај који увек чека на тебе. И напокон, Он је Тај који те ни на шта не сили, љубављу непојмљивом те зове, а на теби је да ли ћеш отворити врата свога срца на Његов зов. А ако пођеш у сусрет Његовој љубави, још овде на земљи наслутићеш блаженства раја....      

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Креирај ново...