Jump to content

I ŽENE ĆE MORATI NA VOJNU OBUKU: Ministarstvo odbrane planira da uvede obavezu za oba pola!

Препоручена порука

Равноправност полова. Вероватно зато траже од жена служе војску.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 132
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Nije problem u tome da li će neko služiti vojsku ili ne, problem je što oni planiraju da ozakone svojevrsnu mobilizacijsku obuku svih radno sposobnih žena do 50 godine starosti. To znači da dobijaš ra

Нисам ни ја. Редовну. Служио сам цивилно годину дана. Али ја не навијам за поновно увођење "јер тако треба" да бих преваспитавао друге људе и бавио се туђим животима   Кад год се у Србији поведе полем

Vulin prljava komunisticka lopovcina leci licne komplekse i to nikakve veze nema sa bilo kakvom vojnobezbedonosnom strategijom. Zalonso je sta je nasa zaista slavna vojska dozivela, da najgori sljam i

Постоване слике

пре 1 сат, Иван Ј. рече

Мој деда био 3 године у војсци, кућу није виђао

Један мој рођак се још лепше провео: с обзиром да је ово, где живим, некад била Аустро - Угарска, одслужио је код њих три године; кад се Банат присајединио Србији, а ова постала део Краљевине СХС, онда је и ту служио дуг, исто три године. За тих шест војничких година се и оженио, и отац постао, и прва младост прохујала... 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja bih prokomentarisao, pošto je naslov teme kao u novinama da zapali masu, a kad pročitaš ono nešto sasvim drugo.

Dakle, ovo je samo PREDLOG da se uvede VOJNA OBUKA za muškarce i žene koji su SLUŽILI VOJNI ROK, dakle ne odnosi se na one koju su samo evidentirani kao rezerva u slučaju da cela vojska izgine tokom rata. 
Još sam negde pročitao da je to PREDLOG da bude samo u SREDNJIM ŠKOLAMA da deca idu u VOJNI KAMP na 2, 3 dana kako bi videli šta mogu očekivati ako budu želeli da se opredele za profesionalnu vojsku. 
Dakle, nemojte čitati vesti sa ovakvim retardiranim i manipulativnim naslovima koji samo služe da zapale masu, već čitajte vesti tamo gde su naslovi normalni i ispisani su malim slovima, kao što je npr. N1.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Филозоф рече

Vulin prljava komunisticka lopovcina leci licne komplekse i to nikakve veze nema sa bilo kakvom vojnobezbedonosnom strategijom. Zalonso je sta je nasa zaista slavna vojska dozivela, da najgori sljam iz 90ih i ratni profiteri isplivaju i njome zapovedaju

Amin.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sad nađoh odakle si povukla ovu vest. Sa informera. Od čoveka koji donosi haos tako što manipuliše ljudima preko novina. Za jednu moju sugrađanku (a i prijateljicu) je napisao da je "SEX BOMBA", a devojka totalno suprotna od svega što je on tamo napisao. Moj savet je da tražite vesti tamo gde vesti donose normalni i kulturni ljudi, a ne da vesti slušate od Pinka i Vučićevića. 

I evo, upravo nađoh vest, na B92.net (mada i oni nekad malo preteraju) i jasno piše da je to plan da se uvede u srednje škole.

Artikal ovako glasi :

" I žene na vojnoj obuci?

Beograd -- Obuka prve pomoći i civilne zaštite ponovo bi od sledeće godine mogla da postane obavezna za sve građane bez obzira na pol. "

A kad malo prolistate dole da se pročita ostatak piše "plan je da se uvede u srednje škole." dajke, plan, nije sigurno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 8 часа, АлександраВ рече

da li su stvarno poludeli sa ovom idejom?

Oni su odavno i u svemu potpuno poma`nitali, i to sasvim i bez ostatka.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 часа, Џуманџи рече

Psiholoska mobilizacija i uzbunjivanje ljudi.

Pa naravno, sad treba progurati ogromnu kosku zvanu "konacno priznavnje nezavisnog KiM", i onda olos maze kojekakvo mazanje da bi sto moze vise skrenuli paznju sa toga. Ocekujem da ovi` dana ponovo pocnu da se pojavljuju naslovi o "agresiji mladih izazvanoj agresivnim igricama", i slicno tupicenje.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
1 hour ago, Кратос рече

... tebe treba dobrano istesati u vojsci sve dok ne prsne to stakleno zvono pod kojim si odrasla.12:smeha:

Uzecu stit vere.    :snoozer_11:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Кратос рече

tebe treba dobrano istesati u vojsci sve dok ne prsne to stakleno zvono pod kojim si odrasla.12:smeha:

Oprosti ali ti ovo nije najbolji komentar. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 19 минута, obi-wan рече

Pa naravno, sad treba progurati ogromnu kosku zvanu "konacno priznavnje nezavisnog KiM", i onda olos maze kojekakvo mazanje da bi sto moze vise skrenuli paznju sa toga. Ocekujem da ovi` dana ponovo pocnu da se pojavljuju naslovi o "agresiji mladih izazvanoj agresivnim igricama", i slicno tupicenje.

Мени се чини управо да је обрнуто - да неко хоће сукобе, но се најискреније надам да је то само моја параноја.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 10 часа, Juanito рече

Па можеш већ сутра ујутру да се пријавиш. Војна служба није забрањена, само није обавезна.

Колико ја знам, код нас у БиХ можеш само да будеш професионални војник, нема добровољног служења војног рока.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 9 часа, Милан Ракић рече

Какве везе има сваки твој појединачан и свеукупни разлози са тиме да просто ниси служио војску? Дакле, да си хтео, служио би ју. Овако, само тлапиш и лупеташ о ОБАВЕЗИ...

Тон је мало забрињавајући, рекао бих да се нешто крије у позадини....

Једно вријеме сам одгађао због школе, колико се сјећам...после се прешло на професионалну војску, тако да сам могао само да се кандидујем за професионалог војника. Ја сам из Бих. Али искрен да будем, да сам тада размишљао као данас... не бих одгађао због школе...него бих отишао и служио.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 часа, Кратос рече

A koji je to zakon?

Ено записани у Мојсијевој Петој књизи (Закони поновљени).

Тачно наведено ко се позива у војну службу, а ко не.

Ко не мора д'иде у армију нпр: Још и ово нека кажу војводе народу: Ко је страшљив и трне му срце? Нека иде, нек се врати кући својој, да не би трнуло срце браћи његовој као њему. (5 Мој. 20, 8)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      Čini se da je ovaj novi oblik zajedničkog vaspitanja deteta bolji, uspešniji i prirodniji nego onaj raniji način, kada je uticaj majke bio prevashodan.
      Savremena psihologija, naročito dubinska psihologija, već odavno tvrdi da je za pravilan psihofizički razvoj deteta neophodna identifikacija sa oba roditelja. I bez savremenih objašnjenja potrebe da dete u razvoju ima i majku i oca, patrijarhalan način života hiljadama godina negovao je relativan porodičan sklad, znajući da su detetu nužna oba roditelja. Moglo bi se ipak primetiti da u patrijarhatu (i u onom srpskom, balkanskom), kada je u pitanju uticaj, samim tim i vaspitanje dece, majka je igrala prvorazrednu ulogu.
      Otac, i kada je bio požrtvovani srpski domaćin, manje je uticao na tok vaspitanja svoje dece. Kada su bile u pitanju ćerke, otac je još manje brinuo – duševno i intelektualno – nego kada je bilo sinova u porodici. Ali tek tada (još gore ako je sin bio jedinac ili jedino muško među decom), odnosi oca i sina nisu bili dobri. Da li je moguće da i danas u XXI veku (možda i češće nego u ranijim decenijama) ne prođe mesec dana, a da se u novinama ne pročita kako je sin ubio oca ili otac sina!
      Kako se i zašto radost očeva kada im se rodi sin – naslednik promeni (najčešće od vremena adolescencije sina) u sukobe, neprijateljstva, čak i mržnju? Da li je u pitanju očeva ljubomora zbog preterane ljubavi majke prema sinu; da li se javlja rivalstvo, bilo oko dominantnog položaja u porodici, zavidljivost prema boljoj pameti sina u odnosu na oca; da li je u pitanju nasleđivanje očevog imanja (naročito kada je više sinova u porodici)? Od svega je ponešto istina, a postoje i drugi razlozi javljanja neprijateljstva između oca i sina koji se nekada završe trajnim rastankom (najpre emotivnim, a onda i prostornim). Da li su takvi odnosi u Srbiji (vekovima?) tipični i za druge evropske, civilizovanije države? Da bi se odgovorilo na ovakvo, ne baš nevažno pitanje, bile bi potrebne uporedne studije porodičnog života balkanskih i evropskih zemalja, i to najpre poređenje nekoliko pravoslavnih država (na primer, Srbije i Rumunije, Bugarske, Grčke), a zatim i sa nekoliko katoličkih i protestantskih država. uloga majke i oca
      Na pragu smo, međutim, ulaska u neko sasvim novo doba – da li je to zbilja početak new age u zapadnoevropskom svetu? Patrijarhalno vreme koje je u hrišćanstvu trajalo dve hiljade godina – a u drugim delovima sveta, u drugim civilizacijama i religijama (Indija, islamske države) još traje – na samom je kraju svoga dugog postojanja, sa neznatnim izgle- dima na oporavak ili povratak starom. U Srbiji, koja se doskora smatrala prilično konzervativnim društvom, sa još mnogo ostataka starog načina mišljenja, osećanja i življenja (pozitivnim i negativnim slojem paganstva), duh novog doba već je dobrim delom prodro u srpski narod i u srpsku porodicu. Neprirodno brzo prodire uticaj Zapadne, sve brže tehokratske civilizacije koja, koliko god bila ubrzana i na Zapadu, tamo manje oštećuje daleko bolje prilagođeno zapadno društvo na nove načine života, nego što je to bilo pripremljeno u konzervativnom, i u isto vreme neubedljivom socijalističkom društvu Srbije.
    • Од Ćiriličar,
      Pretili su mi, a sad su mi i zapalili kuću!
      Ono što je zanimljivo je da čitavo naselje, u kojem se nalazi kuća, nije imalo vode.
      - Isključena je voda juče u popodnevnim satima. Nije imalo vode, jer da je imalo, pristupili bismo gašenju komšije i ja. Saznali smo da voda nije isključena na ventilu koji je za ovo naselje, već na dalekom magistralnom vodu, gde se nikada ne isključuje. Vodovod ne zna kako je neko tamo otišao da isključi vodu.

Predsedniku sindikata "Sloga" zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejanu Pavloviću jutros oko 1.45 zapaljena je kuća u Surčinu, gde živi kao vojni zakupac, a Pavlović je za Direktno.rs detaljno opisao šta se dešavalo u noći između subote i nedelje, te šta misli da je pozadina požara.
        Dejan Pavlović Foto: Printscreen - Legao sam da spavam noćas oko 1 sat posle ponoći. Sa zadnje strane mi je boks za pse, a jedan pas je unutra. Negde oko 15 do 2 sam čuo besan lavež pasa, ali nisam obratio pažnju. Međutim, mali pas koji je unutra je počeo da laje i da lupa u vrata i ja sam ustao i video plamen napolju. Istrčao sam, otvorio boks da spasim pse, pozvao policiju i vatrogasce - priča za Direktno.rs Dejan Pavlović.
      "Predsedniku 'Sloge' u Vojsci Srbije zapaljena kuća"
      Ono što je zanimljivo je da čitavo naselje, u kojem se nalazi kuća, nije imalo vode.
      - Isključena je voda juče u popodnevnim satima. Nije imalo vode, jer da je imalo, pristupili bismo gašenju komšije i ja. Saznali smo da voda nije isključena na ventilu koji je za ovo naselje, već na dalekom magistralnom vodu, gde se nikada ne isključuje. Vodovod ne zna kako je neko tamo otišao da isključi vodu.
      Foto: Sindikat Sloga Budući da je ostao bez krova nad glavom, kao i bez ličnih stvari, Pavloviću je prva briga gde i kako da se smesti.
      - Rano jutros su dolazili iz Vojne ustanove Dedinje da mi daju drugi bungalov. Ostali su mi samo majica, pantalone i patike. Ceo nameštaj je izgoreo i sve stvari. Totalna je šteta.
      Foto: Sindikat Sloga Kako je požar došao spolja, Pavlović smatra da je on namerno izazvan.
      - Sa zadnje strane je šuma i jezero, nepristupačno je, nema osvetljenja, mogao je da dođe ko god hoće. To mislim jer sam dao pre dva, tri meseca intervju za novine "Svedok" u kojem sam objasnio stanje u vojsci, rekavši zbog čega je odliv kadra toliki, šta rade vojnici, te da imaju platu kao radnici na trafici. Posle toga su po nečijem nalogu protiv mene pokrenuli disciplinski postupak za navodno rušenje ugleda vojnika. U vreme korone sam pisao dve krivične prijave protiv neodgovornih komandanata, jednog na Pasuljarskim livadama, drugog u Valjevu, jer su njihovom greškom oboleli ljudi. Tada su krenuli pritisci da se manem Sindikata, da pazim šta pišem na Facebook-u, da ne treba da dajem saopštenja i da pazim šta radim.
      Foto: SIndikat Sloga Pre nekoliko dana predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je kasarnu u Jakovu, pa se i tim povodom oglasio Pavlović.
      - On je obećao da će osnažiti vojsku, a ja sam izdao saopštenje da prvo ispuni obećanje koje je dao pre tri godine kao premijer, kada je obećao da će plate profesionalnih vojnika i podoficira biti značajno povećane, da će svaki vojnik imati tri kompleta uniforme.
      Aleksandar Vulin Foto: Direktno.rs Pavlović je istakao da ga ovaj potez neće ućutkati, a posebnu poruku imao je za ministra Aleksandra Vulina.
      - Samo se lud čovek ne plaši, ali nisam u panici. Ovo je opomena samo. Da će baš neko da me ućutka, neće. Voleo bih da dođe ministar lično da pogleda kakvo je to političko saopštenje kada vam se spali sve što imate i ispadnete političar zato što kažete da vam je spaljeno sve to - zaključio je za Direktno.rs Dejan Pavlović, koji je dodao da će podneti krivičnu prijavu protiv N.N. počinioca, ali i protiv Vojne ustanove na Dedinju, jer nisu obezbedili ni hidrant, ni PP aparate.

Pavlović za Direktno: Pretili su mi, a sad su mi i zapalili kuću! | Društvo i ekonomija | Direktno
      DIREKTNO.RS Predsedniku sindikata 'Sloga' zaposlenih u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejanu Pavloviću jutros oko 1.45 zapaljena je kuća...  
    • Од kopitar,
      Papa osnovao stručno povjerenstvo o ženskom đakonatu - IKA
      IKA.HKM.HR Sveti Otac, u tijeku nedavne audijencije u koju je primio prefekta...  
    • Од Danijela,
      Posto imamo musku temu:

Red je da imamo i zensku
      Nije lako izdvojiti al da pocnem od @Ayla @Paradoksologija @Данче*
    • Од JESSY,
      Jedan od stereotipa koji prati muški pol jeste da je grub, neotesan, jak i nadrndan, a žene bije glas da su slabe, ranjive i plačljive, a kao takve onda i histerične. Prateći društveni kontekst i porodične okolnosti u kojima se žene i muškarci razvijaju, odnose koji postoje i iz kojih uče o svom polu onda to i nije mnogo čudno.
      Kada su osećanja u pitanju, pogotovo iskazivanje istih, tradicionalno gledano postoje osećanja koja su društveno poželjna i ona koja to nisu, takođe ona su i nekako polno razdeljena, pa su osećanja koja ,,pokazuju slabost“ muškarcima zabranjena. Jer, gde muškarac sme biti slab? Pod slabostima svakako, u prvom redu podrazumeva se pokazivanje tuge, žaljenja za nečim, suze. ,,Ajde ustaj, šta se tu pekmeziš, nisu ti creva ispala ako si pao.“, ,,Ajde, ajde, šta plačeš, to samo devojčice rade.“, ,,Uuu što si ružan tako dok cmizdriš.“, samo su neki od potencijalnih primera koji ilustruju situacije u kojima se dečacima osporava pravo na plač i na tugu. To podjednako rade i očevi i majke, i dede i babe, strine i stričevi, nezavisno od pola, stereotipno mišljenje je da muškarci ne smeju biti tužni. Muškarci trebaju biti muškarčine, a takvi ne znaju za ,,slabost“ koju tuga predstavlja.
      Ono što muškarce čini muškarčinama, a spada u domen osećanja jeste ljutnja. To osećanje je dopušteno, stimulisano i podržavano. Ljutnja je deo muškog sveta, njome se izražava moć, a moć je muška karakteristika, nikako ženska.
      S druge strane, ženama je moguće ono što muškarcima nije, pa imaju to pravo da se ipak osećaju ljudski, ranjeno, razneženo, rastuženo. Pravo da tuguju, žale i plaču nije im uskraćeno. Baš naprotiv, to je osećanje koje se smatra sasvim svojstveno ženama, kao neotuđivi deo ženskog identiteta. Na ženske suze tate najčešće padaju, njihove princeze će na taj način uvek prizvati svog snažnog zaštitnika.

• Креирај ново...