Jump to content

Vučić: Mislim da sam pravi čovek za rešavanje pitanja Kosova

Оцени ову тему

Препоручена порука

Vučić: Mislim da sam pravi čovek za rešavanje pitanja Kosova

FoNet

>0
Vučić: Mislim da sam pravi čovek za rešavanje pitanja KosovaIzvor: Tanjug / Dragan Kujundžić

Želim da Srbija krene novim putem i da otvoreno i pošteno razgovaramo o rešenju za Kosovo, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu švajcarskom dnevniku Blik.

Lako je reći idi i bori se za Kosovo, ali to nas je uvek vodilo u rat, ukazao je Vučić, ističući da on želi da ide novim putem za Srbiju. 

"Želim otvorene razgovore o rešenju za Kosovo, čak i ako Srbi za to još nisu spremni. Neću se predati, jer će ta debata imati dobar efekat za sve nas, bilo da postignemo dobar rezultat ili ne", naglasio je Vučić. 

On smatra da bi do neuspeha došlo ako nijedna strana ne bi bila voljna nešto da izgubi, jer bi se tada sukob nastavio u nedogled i nanosio bi štetu obema stranama. 

"Verujem da sam pravi čovek za ovaj posao, jer sam bio najmlađi poslanik, najmlađi ministar i premijer, sada sam i najmlađi predsednik i više nemam ličnih ambicija", istakao je Vučić. 

On je napomenuo da se o ustupcima ne govori javno, ali je predočio da je srpska strana spremna da nađe kompromis i postigne napredak. 

"Sukob će se na kraju rešiti i bilo bi bolje da to bude sada, a ne kroz 100 godina", poručio je Vučić. 

On je rekao da se mora postići da Srbi i Albanci žive u miru i prijateljstvu, kao što to rade u Švajcarskoj. 

Vučić je rekao da postoje dva razloga zašto Brisel ne može da definiše vremenski okvir za prijem Srbije u Evropsku uniju i precizirao da su to sukob oko Kosova i odnosi sa Rusijom. 

On je ocenio i da postoji problem sa pravosuđem, zbog neefikasnosti, a ne nedostatka nezavisnosti. 

"Odavno smo doneli odluku koja nas vodi u EU, ali još nismo članica i moj posao je da održavam najbolje moguće odnose sa Rusijom", zaključio je Vučić.

http://rs.n1info.com/a287568/Vesti/Vesti/Vucic-Mislim-da-sam-pravi-covek-za-resavanje-pitanja-Kosova.html

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

"Verujem da sam pravi čovek za ovaj posao, jer sam bio najmlađi poslanik, najmlađi ministar i premijer, sada sam i najmlađi predsednik i više nemam ličnih ambicija", istakao je Vučić. 

12:smeha:

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Никадa оваквог Александра Вучића Србија није имала!

Što reče negde - projekat zvani SNS ispunjava svoju funkciju i smisao.

To je to, nema šta.

Подели на овим сајтовима

Пошто сам данас "неопримитивно" настројен, а Космет је просто (назови како `оћеш) нешто где "свака Србија" не треба и не сме да има компромис(а)... Док не дођу "пклатови"... А проћи ће и они... ПКЛАТОВИ... Са колена на колено УЧИТИ И УЧИТИ И НИКАДА НЕ ЗАБОРАВИТИ

"Постоји једна димензија 
непозната човјеку
простор између свјетлости и сјенке
између науке и празновјерја

То је димензија тамних сила 
и перверзне имагинације
господари те димензије 
називају се Пклатови"

Пклатови имају очи и уши 
и ноге, и руке, и ледени дах
само им је додир потпуно мек
а корак превише лак

Заузели су цијели наш град 
и почели себи људе зват'
ниси више знао ко је човјек
а ко је Пклат

Убрзо су ушли у сваки наш дом 
и људима спустили завјесе
свак је могао да види само унутра
нико није гледао напоље

На улице су пустили бијеле медвједе
чија је длака сјајна
дошли су из далеког свемира
њихово поријекло мора остати тајна

Ми смо Пклатови и немојте нам шта замјерити
ми само желимо да мислите ко ми

Између нас, драга, не постоји ништа
откако су на наша врата куцали
не чујемо врисак комшинице
нити смо плин осјетили

Празне су чаше, пуна пепељара, нестаје боје
срце куца споро, тика-та-так
нема више пољупца, ни свађе, ни шамара
твога тијела, драга, ја се више не сјећам

Искачи кроз прозор, мала 
и бјежимо одавде
у двориште и парк 
па све до краја улице

Ја ћу на другу страну 
да им траг заметнем
ти чекај на крају града
нека ауто буде упаљен...

(Ово је први део) За други треба имати људи и жена и муда....

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

:smeh1:

Да бре, где се сети за пклатове...

До 1. марта 1992. године и Ниџе Гардовића сам и мислио и веровао да су део баштине овдашњих простора коју свако узима према потреби... Ипак, верујем и даље...

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Ипак, верујем и даље...

Ипак нас има пуно који смо остали нормални и поред свих ћелавих беретки и осталих лудака... Што је чудо само по себи.

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Ипак нас има пуно који смо остали нормални и поред свих ћелавих беретки и осталих лудака... Што је чудо само по себи.

Верујем и спреман сам да за ту веру погинем. Заиста. 

Подели на овим сајтовима

Мени је само јако, јако криво и жао што се Србији спрема највеће понижење у историји. Гомила пропалитета, хохштаплера, криминалаца и најгорег олоша који су и довели до највеће трагедије српског народа после 2. светског рата, губитка Косова, сада се у лице ругају свима и спремају се да на тацни предају то исто Косово. Пошто су преварили народ да су се реформисали и да су сада другачији, а у ствари су још гори олош него што су били раније. Дошли су на власт пљујући као најгоре издајнике и плаћенике оне којима ово никада не би пало на памет да ураде, ма колико ти други и сами били пропалице и преваранти. 

Много мучан и тужан осећај, поготову кад си тотално беспомоћан да било шта ту промениш и можеш само да гледаш задњи чин драме како се приближава крају. Драме плаћене са толико живота и патње :(  

Подели на овим сајтовима

Људи, ако некад избије фрка зовите ме. Још увек држим добар темпо на 800м, рачунам ако ме испратите тих 800 или смо живи или нас нема...

Туче се плашим...Тешка ми рука, могу неког убити... Куд би после...

Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, GeniusAtWork рече

Драме плаћене са толико живота и патње :(  

Svi ti najbolji ljudi su nam izginuli u prethodnih stotinjak godina... Sa druge strane, pomalo mi je drago što ne moraju da gledaju sve ovo.

Toliko.

Подели на овим сајтовима

и опет...

у складу са "новим примитивизмом"

Ал јебига, неки смо слушали "примитивизам", а неки смо слушали ДрИгија (извини ДрИги-ти си колатерална "штета")...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...