Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Снежана

Куд се деде романтика: Како се Срби удварају

Оцени ову тему

Recommended Posts

Замислите само да нека девојка не одбије ни једног удварача, шта бисте за њу мислили... Откуд знате колико њих пре вас је исто одбила, не зато што са вама нешто није у реду, већ се њој допада неко други, или је баш заљубљена у неког другог. И ви исто бирате, не прилазите првој која наиђе. 

пре 6 минута, ana čarnojević рече

eto, sad i radiš  ono što si rekao da ne treba. zašto na takav način?

zašto se sve svodi na prepucavanje i spuštanje? toliko vremena izgubite a mogli ste da se ljubite.1324_womens

Извињавам се свакоме кога сам увредио. Нисам могао да одолим да не прокоментарише причу о уредности.Хтео сам да кажем да нисмо баш ваљда толико неурдени.

пре 22 минута, Princess Bella рече

Ako zelite da se udvarate, prvo morate da poradite na fizickom izgledu. Ne mislim da treba da izgledate kao modeli, vec da budete uredni. Zene to uvek primete.

Jer kakav odnos prema zeni moze da ima neko ko ne brinete ni o svom telu? 

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Извињавам се. Нисам могао да одолим да не прокоментарише причу о уредности. Моја грешка.

dobro. znači razumeli smo se, pravilo broj jedan, tuširanje. leti može i do dva puta. to smo rešili.

pravilo broj dva, ugrizi se za jezik. ne budi duhovit.  ćuti! jednostavno ćuti!  (ne mislim na tebe nego uopšteno) 

idemo dalje. 1324_womens

пре 10 минута, AnaLaz рече

Замислите само да нека девојка не одбије ни једног удварача

Може да одбије наравно, али не мора да буде тотални кретен при том.

пре 2 минута, ana čarnojević рече

dobro. znači razumeli smo se, pravilo broj jedan, tuširanje. leti može i do dva puta. to smo rešili.

pravilo broj dva, ugrizi se za jezik. ne budi duhovit.  ćuti! jednostavno ćuti!  (ne mislim na tebe nego uopšteno) 

idemo dalje. 1324_womens

Не може само туширање, мора и дезодоранс против знојења, ако га одма' не ставиш - џаба сте кречили. :smeh1:

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Може да одбије наравно, али не мора да буде тотални кретен при том.

Одеш у фићКа, пикираш једну и бројиш колико је искаширала. Ако је иза поноћи > = 1 h и број искашираних >= 5, акција! Дефинитивно ћу морати да се посветим озбиљнијим темама, знаш и сам којим. ;) 

пре 1 минут, БанеЛ рече

Одеш у фићКа, пикираш једну и бројиш колико је искаширала. Ако је иза поноћи > = 1 h и број искашираних >= 5, акција! Дефинитивно ћу морати да се посветим озбиљнијим темама, знаш и сам којим. ;) 

Не мора да буде за једну ноћ ,него уопште колико их одбије. А друга је прича начин на који то уради. Ни ви нисте сјајни, ал добро, женско је увек у криву. 

пре 9 минута, AnaLaz рече

Не може само туширање, мора и дезодоранс против знојења, ако га одма' не ставиш - џаба сте кречили. :smeh1:

ja sam ubeđena da Teks npr ili Bane ne samo što stave dezodorans nego su i divni momci. sa svim svojim manama koje moraju imati po difoltu.

devojke ne umem d ocenim, valjda imam mušku decu pa ih znam.

пре 1 минут, AnaLaz рече

Не мора да буде за једну ноћ

Ааааа, онда је то већ прогоњење. :D Није она крива, мора да се покаже пред другарицама, нема смисла да падне одмах на првог, па нека је и најбољи. Све је то Анчи неко написао у неком чланку, чисто сумњам да је истинито, али је интересантно да се човек замисли у тој позицији. Замисли да навале на тебе непознати ликови? Још помрачина, како да се не испрепадаш. Ко каже да смо сјајни? Где пише?

Ово за дезодоранс се шалим, нисам ни читала претходне постове. 

Мсм, ја то из искуства. Ако се не дезодорансирам одма, џаба све. 

Момке не познајем, али ми, Бсне делује ротално супер и не знам који је разлог да нема девојку. Бане, можда си пробирљив. :)

пре 3 минута, ana čarnojević рече

ja sam ubeđena da Teks npr ili Bane ne samo što stave dezodorans nego su i divni momci. sa svim svojim manama koje moraju imati po difoltu.

Захваљујем, сестро, жива била! :naklon:Иначе сам највећи блудник моје вароши, џукела и свиња, доказано је да мастим књиге, али имам дезодоранс. Ту је негде! :D

пре 1 минут, БанеЛ рече

Захваљујем, сестро, жива била! :naklon:Иначе сам највећи блудник моје вароши, џукела и свиња, доказано је да мастим књиге, али имам дезодоранс. Ту је негде! :D

nema veze što si bludnik, važno je da si rotalan i to je to. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од obi-wan,
      https://www.facebook.com/samospoznaja1026/photos/a.745659128976654/1098475130361717

Ми смо (као) нека напредна генерација, која са подсмехљивим тоном говори о прошлим временима. Па се тако говори о мрачном средњем веку, примитивним људима старог века, необразованим припадницима ,,прединтернетске" генерације... Укратко, из појединих прича делује као да је само генерација која је доживела појаву интернета оно што вреди у читавој историји човечанства. Док ово наводим, мислим, пре свега, на област стицања знања. А ми смо га (као) препуни.
      А сада, доста са фикцијом, пређимо на реално стање. Ми смо непоправљиви идиоти који мисле да много знају, што је најгоре могуће решење. Чињеница да се све информације налазе на само пар додира екрана, створила је илузију да се све те информације заправо налазе у нашој глави. И налазе се - док се не истроши батерија или не нестане интернет; тада, мање-више, постајемо имбецили.
      Тачно, у глави имамо много више информација од неких ранијих генерација, али ту постоји један проблем - ослањањем на интернет изгубили смо моћ коришћења информација за сналажење у животу, доношење закључака и промишљање. Информације нису саме себи циљ, оне су средство. Да не говорим о томе да смо тотално изгубили разборитост, па не умемо да разликујемо стварне информације од лажних и корисне од бескорисних. И такве особе са омаловажавањем гледају на све претходне ,,неуке" генерације.
      Насупрот хиперпродукцији надмених идиота, стоји скоро па изумирање правог знања, знања утемељеном на систематском, дуготрајном и свестраном претресању феномена који се посматра. Све више нестаје плодоносно промишљање. Нема ни анализе, ни синтезе.
      Ево конкретног примера. Надмени идиот зна пар цитата из Аристотелове ,,Никомахове етике", на које је налетео на некој очајној страници попут ове моје. Није ни прочитао дело, али гаји илузију да јесте, живи у лажи. Припадник наведене изумрле врсте је заиста прочитао ,,Никомахову етику", непрестано промишљајући о њеној садржини и, напослетку, схвата њену поруку, закључује, и те закључке убацује у исту корпу са осталим закључцима које је до тада извео, да би их упоредио и преиспитао себе. Након тог процеса, он је свестан да ништа не зна, док је надмени идиот пун себе, јер може у свако доба да испали пар цитата и одушеви масу.
      Интернет је користан све док нам служи као један од извора сазнања и формирања знања. Странице попут ове су корисне, ако се схватају као најситнија плочица у безграничном мозаику знања. Ако се ваш пут ка знању завршава код привременог одушевљења неком објавом, неким цитатом, онда морам да констатујем да сте упали у замку, да сте идиот. Надменост је већ упитна. Чак вас ни то што ћете поделити фотографију на којој читате неко штиво, не раздваја од групације надмених идиота (ко би рекао?!).
      Нека моја порука буде схваћена на прави начин - ослободимо се замке и престанимо да лажемо себе. Имамо веће могућности од ранијих генерација, али их не користимо. Имамо модерније пушке, али не знамо да пуцамо.
    • Од Јаков.,
      Pored TV Pinka koji je generalno najgore što može da zrači sa TV ekrana, postoje još neke bljuvotine koje se provlače po raznim televizijama.
      Ceca i Anabela ušle kao gošće na Farmu.
      Svi na Pink!!!

Peticija Pinku sutra za reprizu

• Од Ćiriličar,
      Пошто је данас на улици све полу-голо да видимо шта теолози кажу на ову тему.
      Ша голотиња (=део или делови голог тела) изазива код осбе супротног (а и код истог) пола? Зашто (не) треба покривати тело и како? Које последице изазива на личном и друптвеном плану разголићеност? Како треба хришћанин да се облачи? Пар примера:
      "Хаљине им говоре, да се Богу не моле" (Владика Николај) Владика Данило Крстић је најавио својој духовној кћери, мати Макарији да га је напусти демон блуда, и то је сматрао као близину смрти - окуд старцу, подвижнику блудне помисли које га нападају? Монах калист, духовно чедо Владике Николаја, ако је истинита забилешка аутора књиге о њему, сведочи, аутору се исповеда да га у сну "посећује" млада лепа жена. Старац Силуан није отишао девствен у манастир, имао је однос са женом, покајао се, наравно, али је, по сведочењу ученика му, потоњег старца Софронија Есешког преко деценије имао борбу са "тим"? Причамо о облачењу, да напоменем, па све што се каже, молим да се контестуализује са тим, а не "с брда, с дола".
      Навео сам драстичне примере подвижника и стараца, ако је тако а јесте, како ћемо ми реаговати на голотињу око нас свуда? И како треба онда да се ми сами облачимо? Видео сам студенте на ПБФ-у у шортцевима, док, рецимо, професорка руског језика на једној духовној академији у Русији носи сукњу испод колена и прекрије главу марамом. Ркли би "зилоткиња", а није, сматра, рецимо, Ткачова да је престрог.

Па изволте...праштајте за многоглаголање.
    • Од Логос,
      У манастиру Улије код Лепосавића свечано је прослављена слава манастира Преподобномученице Параскеве. Свету Литургију служио је Преосвећени Епископ рашко-призренски г. Теодосије уз саслужење намесника митровачког протојереја-ставрофора Милије Арсовића, као и свештенства и монаштва Eпархије рашко-призренске.     Владика Теодосије је подсетио на житије Светог преподобномученице Параскеве која је пострадала у време римског цара Антонина одбијајући да се одрекне своје вере: -Светитељка је поднела и најтежа мучења и остајала чудесно неповређена. У народу је посебно поштована као девица мученица и исповедница вере Христове, рекао је владика Теодосије и указао:   -Светитељи нам својим живим примером указују како не треба да се одричемо ни своје вере, али ни свог наслеђа. Наши преци су вековима остајали верни Богу у најтежим околностима, не напуштајући свој родни крај - Косово и Метохију, што је и порука за све нас данас да останемо достојни баштиници њиховог примера и никада се не одрекнемо Косова и Метохије и наших светиња уз које смо порасли.   Манастир Свете Параскеве у Улијама код Лепосавића недавно је обновљен и у њему сада живе игуманија Нина и монахиња Јулијана које су претходно служиле Богу у манастиру Кончул. Народ лепосавићког краја са великом радошћу је прихватио обнову  манастира у коме се поново свакодневно чује молитва монахиња.     Извор: Српска Православна Црква
    • Од Логос,
      Епископ рашко-призренски Теодосије служио је данас Свету Литургију у цркви Марије Магдалине у Тутину. У присуству више верника, владика Теодосије рукоположио је у чин свештеника досадашњег ђакона Владана Вукомановића, који ће у будуће бити парох при овој цркви.      У својој беседи, епископ Теодосије је говорио о житију Марије Магдалине, рекавши да њена вера у Христа, треба да нам буде пример како и ми да верујемо.    ,,Ко може замислити патњу Свете Марије Магдалине, у којој је било седам демона, који је стављаху на разне муке и искушења? Речима се не може описати патња ове Светитељке. Али њен сусрет са силом и љубављу Божијом, исцељује је, и од тога дана она не престаје да прати Господа. Непрестано га је пратила и служила му. И у најтежем тренутку, када су Господа разапели, она је са Мајком Божијом стајала испод Крста. И због те њене вере да је Исус заиста Месија и Спаситељ, Господ је удостојио да она са осталим мироносицама прва прими вест да је Господ Васкрсао, и њој се првој Господ и јавио."     Рукоположивши новог посланика на њиви Господњој, Епископ је подсетио на смисао свештеничког позива и служења: ,,Нека рукопроизведени отац Владан служи пре свега Богу, па онда и народу Божијем. Нека Богу приноси бескрвну жртву у име свих вас и нека се моли за сваки напредак поверене му пастве, онако како су то радили истински свештеници, како у Старом, тако и у Новом Завету.      Извор: Епархија рашко-призренска и косовско-метохијска

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...