Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black

Оцени ову тему

Recommended Posts

1 hour ago, Tavita рече

@Trifke имам пар питања на која уопште не мораш да одговриш :)

Кад нас зовеш на парти? Тј. монашење? :))) Шала

Кад би могао да бираш име, које би изабрао, ако није тајна?

Да ли си осјетио призив? Колико ти је било "јасно" да си за мнонаштво? Прочитах у ранијим постовима да си био у браку. Видио си дакле и ту страну медаље. Кад неко није испробао брак, а привлачи га монаштво, само му је још нејасно да ли је монаштво баш за њега, колико да причека са одлуком? (Сматрам да ће му се "само кас'ти", тј.да ће сазрети у њему или призив или јасна слика брака. Мало је зезнуто кад се на некога ставља притисак "очекивања" (факултет, посао, брак, ђеца...) а њега брак привлачи због клинаца, јер баш воли клинце, али зна да је без Христа пук'о. Да без Њега не може.  Па је у дилеми... и тако чека да се та дилема разјасни, а у међувремену се труди и ужива у животу :))

Ето. Опрости ако сам претјерала са шалом или било чиме...

O imenu , pa [re mi se svidjalo Andrej, po Sv Andreju jurodivom a sada me je bas briga.

Nikada se ne oslanjaj na osecanje kada nesto odlucujes jer ces sigurno promasiti. Nista tu nema jasno ili nejasno nego odes i probas. 

Cim imas dilemu ne idi u monastvo! To ti i vladika Nikolaj kaze. 

Postoji jedna velika zabluda koja potice jos od Origena a to je da je brak nizi duhpvni podvig od monastva. To je velika LAZ. Brak je Bog uspostvio ne radi radjanja dece vec radi rasta u Hristu i suoblicavanja sa njime. Ako hoces vise detalja o tome citaj Efescima 5 glava. U nekoj tzv "duhovnoj" literaturi nacices da je seks necisto nesto i prljavo medjutim to je druga Laz za koju je kriv Origen a koja se provukla narocito kroz monasku literaturu. Sek k, kada je u braku je nesto divno i uzviseno.  

пре 43 минута, ГрешниСлуга рече

Па није, али с друге стране има доста светитеља а и данашњих духовника који говоре супротно.

Te danasnje "duhovnike" okaci macku o rep. 95% njih nisu citavi. Moja ti je preporuka bezi od njih. A sto se tice svetitelja kada oni nesto kazu i napisu to ne znaci da su bez greske! 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 39 минута, Trifke рече

O imenu , pa [re mi se svidjalo Andrej, po Sv Andreju jurodivom a sada me je bas briga.

Nikada se ne oslanjaj na osecanje kada nesto odlucujes jer ces sigurno promasiti. Nista tu nema jasno ili nejasno nego odes i probas. 

Cim imas dilemu ne idi u monastvo! To ti i vladika Nikolaj kaze. 

Postoji jedna velika zabluda koja potice jos od Origena a to je da je brak nizi duhpvni podvig od monastva. To je velika LAZ. Brak je Bog uspostvio ne radi radjanja dece vec radi rasta u Hristu i suoblicavanja sa njime. Ako hoces vise detalja o tome citaj Efescima 5 glava. U nekoj tzv "duhovnoj" literaturi nacices da je seks necisto nesto i prljavo medjutim to je druga Laz za koju je kriv Origen a koja se provukla narocito kroz monasku literaturu. Sek k, kada je u braku je nesto divno i uzviseno.  

Te danasnje "duhovnike" okaci macku o rep. 95% njih nisu citavi. Moja ti je preporuka bezi od njih. A sto se tice svetitelja kada oni nesto kazu i napisu to ne znaci da su bez greske! 

E trifke brate, secam se jos onomad kad si otiso, neka ti je sa srecom! Puno mi je srce zbog tebe. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

То искушеницима питање. Да ли неко, на пример, посећује манастире па му се неки допадне. Или прво тражиш неки благослов..мени то тако непознато.

И кад мало походиш свет, у једном си месту стално..како да кажеш себи,

Ево сад сам слушала о том манастиру па ћу тамо..

:sunce:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...