Jump to content

Оцени ову тему

Recommended Posts

@Trifke

Koliko si dugo u manastiru i koliko će da ti traje iskušeništvo?

Kakve su ti obaveze tamo, prema monasima i mirjanima?

Koliko ti je trebalo da odlučiš da odeš u manastir?

I koliko si bio upoznat sa odnosima u tom manastiru u koji si otišao? Pretpostavljamda nije bilo na bum, ali jedno je obilaziti omiljeni manastir, a drugo je živeti tamo.

Kako si prihvaćen od ostalih članova vaše zajednice?

пре 10 минута, Trifke рече

No potrebno je zaljubiti se u Hrista!

Да ли си у манастир отишао искључиво због Христа или си можда осјеаћао да не прпадаш овом свијету, друштву? Јел се сад налазиш у манастиру или си на неком допусту :) ?

пре 2 минута, Natasa. рече

@Trifke

Koliko si dugo u manastiru i koliko će da ti traje iskušeništvo?

Kakve su ti obaveze tamo, prema monasima i mirjanima?

Koliko ti je trebalo da odlučiš da odeš u manastir?

I koliko si bio upoznat sa odnosima u tom manastiru u koji si otišao? Pretpostavljamda nije bilo na bum, ali jedno je obilaziti omiljeni manastir, a drugo je živeti tamo.

Kako si prihvaćen od ostalih članova vaše zajednice?

Pa u Novembru bice 3 godine kako sam ovde. A nece jos dugo jer najverovatnije uskoro ce biti monasenje ali to je bozja volja.

Sto se obaveza tice imamo svoj raspored za poslusanja i radimo pomalo u radionicama. Sa mirjanima se ovde retko susrecem.Pozdravim se sa ljudima upitam ih ako mogu sta da im pomognem i tu se zavrsava sve. Nesto nemam prevelike zelje da razgovaram sa ljudima koji dodju u manastir. Sto se monaha tice , pa eto malo se salim sa njima , malo pricam i tako to. U ovom manastiru stvarno,za sada volim ove ljude, hvala Bogu.

Ja sam vec bio u jednom drugom manastiru skoro 5 godina. Pa nezanm kako da ti kazem to je proces koji Bog vodi ako ides za Hristom ...

Nije me monog zanimalo kakvi su odnosi jer ako imas Hrista svi ce odnosi doci na svoje mesto a ako ga nemas onda je sve bezvezarija!

Pa ja mislim da me uglavnom svi vole. U dobrim sam odnosima sa svima. Ljubi pa ces i biti ljubljen!

пре 3 минута, Snezana Pilic рече

Da li sam biraš manastir ili ti je tako određeno? Ko to određuje? 

Postoje li neki uslovi (testiranje) da si podoban za iskušenika i koji?

To biras sam i normalno ako te prime. 

Pa da se uklopis u sredinu i da nesto ne odskaces od nje.

пре 2 минута, Sasa Vojvoda рече

Да ли си у манастир отишао искључиво због Христа или си можда осјеаћао да не прпадаш овом свијету, друштву? Јел се сад налазиш у манастиру или си на неком допусту :) ?

Sada sam bas u svojoj cobi u manastiru. Bilo koji drugi razlog osim ako nije zbog Hrista je smece(izvini na izrazu). I u manastiru i van njega ako hristos nije zivot , tj centar tvog zivota i motiv za sva tvoja delovanja ti si u problemu. :)

пре 6 минута, Trifke рече

Лепо ја причам људима да је Холандија један огромни манастир, ал нико ми не верује. :smeh1:

пре 9 минута, Trifke рече

To biras sam i normalno ako te prime. 

Sada sam bas u svojoj cobi u manastiru. Bilo koji drugi razlog osim ako nije zbog Hrista je smece(izvini na izrazu). I u manastiru i van njega ako hristos nije zivot , tj centar tvog zivota i motiv za sva tvoja delovanja ti si u problemu. :)

Чудно ми је то да имаш приступ интенету, ја сам мислио да ви будете као у некој изолацији, само са старјешинама контактирате. Да ли има тамо монаха  а да породица, родбина, не зна да су се замонашили?

пре 5 минута, Natasa. рече

Je l te posećuju članovi tvoje svetovne porodice? Kakva su tu pravila?

Mogu da me posecuju kada hoce i porodica i prijatelji ali svi su moji daleko u inostranstvu jedino mi je majka kuci. Za ovih nekoliko godina imao sam samo par poseta.

пре 3 минута, Snezana Pilic рече

Da li je obavezan odlazak u pustinju i da li ta procedura,da tako kažem,sledi tek nakon monašenja ili pre?

Ne nije obavezan odlazak u pustinju. Neznam kako bih ti odgovorio, kada se zamonasis ides gde te posalju! 

пре 2 минута, Sasa Vojvoda рече

Чудно ми је то да имаш приступ интенету, ја сам мислио да ви будете као у некој изолацији, само са старјешинама контактирате. Да ли има тамо монаха  а да породица, родбина, не зна да су се замонашили?

Pa sada retko koji mmanastir da nema pristup internetu. Kod mene nema takvih monaha, da mu porodica nezna gde je. 

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.