Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Маша

Навикнутост на невоље и патњу

Recommended Posts

Приметила сам да нисам у стању да дуго одржим стање сопствене радости (имам вала разлога за срећу кол'ко 'оћеш), јер сам навикла на оно друго - стање патње, туге, угрожености од стране других итд.

Ја видим да је то поремећај и верујем да се од тога лечи вежбом: наметањем себи оптимизма и лепих, веселих мисли.

На жалост, толико зла доживех од стране људи, да ми се чини да сам од истих навукла фобију. Нпр седим на барској столици и једем нешто (брза храна, на улици) и у глави ми је да пазим да ми неко не измакне столицу да паднем.

Мени је постало тешко зближавање са људима, а лако удаљавање од истих, по принципу: сви би они могли исто то и још горе да ми ураде.

У којој ли сам ја фази, питам се ...

Гледам на тв-у пре неки дан девојку, коју је силовао тип који је исте ноћи пред њом убио њену мајку и слушам је како прича да је неизмерно боли али да неће дозволити да јој то уништи живот и животну радост.

Значи има примера да људи доживе ужасе и трауме и да својом вољом успеју да се издигну изнад ситуације.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Vežbajte lepo raspoloženje

08:02 20.04.2010. / Izvor: Blic

Samo onaj koji se trudi da promeni i unapredi svoj karakter, život posmatra zadovoljnije, a ostali koji to ne čine - čame u večitom nezadovoljstvu, upozoravaju psiholozi. Prvi korak u poboljšanju vlastitog “ja“ jeste priznati da je ljudski biti slab i ne “zlostavljati“ se zbog toga. Ključ zadovoljstva je u preispitivanju, savetuju psiholozi. Proučite situacije u kojima ste povredili drage ljude. Veličina karaktera pojedinca je u tome da se pobedi ego i ljudski zatraži oproštaj. A još veću snagu daje praštanje.

Važnost prijatelja

Ne zapostavljajte prijatelje jer oni su “porodica” koju ste birali i to su ljudi koji vas poznaju u dušu, a i dalje vas vole. Ponekad je teško uz sve radne i porodične obaveze pronaći vremena za kafu, ali setite se koliko se svaki put posle te kafe osećate bolje. Ne obazirite se na umor i sednite na obližnju terasu.

Ružičaste naočare

Vežbajte optimizam. Čak i ako ste pesimistični, optimizam je zapravo mentalna navika. Misli oblikuju stvarnost, a ne želite da vaša bude nabijena negativnošću. Okružite se veselim ljudima i izbegavajte emocionalne “vampire”. Na brušenju karaktera i ličnosti se radi svaki dan.

Pauza je obavezna

Počnite da se bavite novim aktivnostima ili se vratite starim hobijima. Naučite da kuvate japanske specijalitete, upišite se na ples ili posadite cveće u bašti. Pronađite vreme za sebe jer je to jedini način da vas svakodnevica ne pregazi. Pritisnite pauzu!

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Vežbajte lepo raspoloženje

08:02 20.04.2010. / Izvor: Blic

Samo onaj koji se trudi da promeni i unapredi svoj karakter, život posmatra zadovoljnije, a ostali koji to ne čine - čame u večitom nezadovoljstvu, upozoravaju psiholozi. Prvi korak u poboljšanju vlastitog “ja“ jeste priznati da je ljudski biti slab i ne “zlostavljati“ se zbog toga. Ključ zadovoljstva je u preispitivanju, savetuju psiholozi. Proučite situacije u kojima ste povredili drage ljude. Veličina karaktera pojedinca je u tome da se pobedi ego i ljudski zatraži oproštaj. A još veću snagu daje praštanje.

Važnost prijatelja

Ne zapostavljajte prijatelje jer oni su “porodica” koju ste birali i to su ljudi koji vas poznaju u dušu, a i dalje vas vole. Ponekad je teško uz sve radne i porodične obaveze pronaći vremena za kafu, ali setite se koliko se svaki put posle te kafe osećate bolje. Ne obazirite se na umor i sednite na obližnju terasu.

Ružičaste naočare

Vežbajte optimizam. Čak i ako ste pesimistični, optimizam je zapravo mentalna navika. Misli oblikuju stvarnost, a ne želite da vaša bude nabijena negativnošću. Okružite se veselim ljudima i izbegavajte emocionalne “vampire”. Na brušenju karaktera i ličnosti se radi svaki dan.

Pauza je obavezna

Počnite da se bavite novim aktivnostima ili se vratite starim hobijima. Naučite da kuvate japanske specijalitete, upišite se na ples ili posadite cveće u bašti. Pronađite vreme za sebe jer je to jedini način da vas svakodnevica ne pregazi. Pritisnite pauzu!

Машо, ево, пронађох се овде...

Pauza je obavezna

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

''Проклет је човек који се узда у човека'', речи су старозаветног пророка Јеремије, на данашњој Литургији, као мелем на моје ране и слава Богу за то 0102_laugh

Ето мени одговора!

Прича о бањи Витезди је очито само један од примера у чему је све човек заиста САМ на овој земљи. Сам од људи, јер му је тешко, јер му треба помоћ.

До данас, никада ми не би пало на ум да сам прошла и ја неку ''бању Витезду'', јер сам је, ограниченим умом какав имам, буквално тумачила.

Каже свештеник, упамтите ове речи јер оне су истина, да човек нема човека на земљи, осим Једног, Богочовека. Још каже, верујте да је ово истина, мислим се оче, не да верујем , него ЗНАМ! Хвала Богу па рекосте!

Шта онда ја кукам и патим за људима?!? Тако су ме васпитали, да будем зависна од њих, мојих родитеља, који ми нису пружили здрав емотивни развој, па сам се лепила за људе, другарице и сл, целог мог живота и у ЊИМА тражила пропуштено. Па где ће непознати да ми пруже основно, што могу само родитељи? :))

Како је мени лакше сад ... лакше ми је јер немам више толику грижу савести што људе не посматрам као раније, када сам имала о њима као и о свему осталом, потпуно погрешну представу и самим тим учила на најтежи могући начин све - на својим грешкама.

Јер то значи да је неко пре мене, далеко мудрији и искуснији, већ доживео, сазнао и рекао оно што је мени у мом животу деловало као моја кривица и лавиринт.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

''Проклет је човек који се узда у човека'', речи су старозаветног пророка Јеремије, на данашњој Литургији, као мелем на моје ране и слава Богу за то 1500_baby

Ето мени одговора!

Амин . Ето и мени одговора. Слушао сам пре пар недеља како неки оне речи које говори болесник "Немам човека" тумаче у смислу да ето свет одувек тако функционише и да ти свуда треба веза тј "човек" који ће да ти учини и нисам се у себи сложио са тим.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja se u poslednje vreme trudim da prvenstveno ne mislim o ,kako rekoste,emotivnim vampirima,i vec mi je mnogo bolje...Kako vreme prolazi,neke stvari tek sad shvatam.Dok sam bila sama,mnogo sam se svetu posvecivala,i sad kad imam porodicu,ja bih i tamo i ovamo,a onda uvidjam da ne mogu,moram da dam sve od sebe da decu vaspitam i budem njihova,a velike lomove doziveh u sebi boreci se sa starom navikom i novom obavezom.Kao kad bih gledala sta drugi rade u svojim bastama ,a moja zarasta.I onda mi misli o negativnim ljudima dolaze kao muve zunzare i pokusavaju da me odvoje od misli o deci,muzu i borim se ,vidim da su to djavolja posla,samo da me odvrati od mojih duznosti i obaveza.Cudo jedno kako necastivi napada ...Najvise bih volela da sad mogu trece dete da rodim,pa lepo jos dve godine da budem u kuci,da se ne rasipam na poslu i dolazim sazvakana deci sada kada sam im najvise potrebna vedra i vesela...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

''Проклет је човек који се узда у човека'', речи су старозаветног пророка Јеремије, на данашњој Литургији, као мелем на моје ране и слава Богу за то Hristos vaskrse

Ето мени одговора!

Амин . Ето и мени одговора. Слушао сам пре пар недеља како неки оне речи које говори болесник "Немам човека" тумаче у смислу да ето свет одувек тако функционише и да ти свуда треба веза тј "човек" који ће да ти учини и нисам се у себи сложио са тим.

Ау ал може погрешно да се протумачи ..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

''Проклет је човек који се узда у човека'', речи су старозаветног пророка Јеремије, на данашњој Литургији, као мелем на моје ране и слава Богу за то :cheesy2:

Ето мени одговора!

Ау ал може погрешно да се протумачи ..
Можда си мислила да се једино треба уздати у Христа ? Тако сам ја схватио  0102_laugh

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

имам исти проблем као и маша, самим тим и исту жељу као маша - породицу.

ти је већ имаш и  isus-sinai ти је благословио са двоје дечице  slavabogu

мој приступ решењу је да се молим за радост и да је безусловно пружам другима кад је већ сам нисам имао, да је примам и да је схватим као безусловно дату, јер ми изазива бол да морам да дугујем, а то ме оптерећује.

просто, навикао сам у болу да живим, и врло ми је тешко да се опустим, а на први знак бола се понашам као морска саса, или још горе - узвраћам, и понекад превентивно.

наравно да се то не свиђа гомили људи, сем тога што ме опажају као изузетно агресивног и хладног, а то је маска којом се браним.

мислим да смо сви помало затвореници својих искустава и сећања, да не кажем успомена.

као оно кад дете први пут падне на колена, и добро запамти ту бол, и онда се упире колико год је у могућности да тај бол не понови.

ваљда је то инстинкт самоодржање.

некад, неко нема среће баш са људима и онда почиње да гледа и остале као узрок новог бола и почиње аутоматски да се брани од нових, а можда и радосних искустава.

проблем настаје кад затвориш ум за ново или се отварањем пустиш да се повредиш, ризиком да ће бити боље.

мислим да скепса није решење, али ни проштац.

нисам баш паметан за тему, која ми је болна и слепа тачка.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Jevanjđelsku priču o banji Vitezdi i riječi bolesnika koji kaže "nemam čovjeka..." naš sveštenik u besjedi poslije jučerašnje Svete Liturgije tumači da je bolesnik veoma smiren i da nikoga ne osuđuje već strpljivo čeka i ako je dugi niz godina bolestan i podnosi patnju.U daljem govoru on tumači da bolesnik nije htio nikoga da osudi pojedinačno ili lično već bez osude i sa smirenjem kaže "nemam čovijeka". Tako i mi treba da budemo smireni podnoseći naše patnje. Meni se ovo timačenje veoma dopalo. Da nam Gospod i Presveta Bogorodica svima podare smirenje i trpljenje kavo je imao bolesnik iz Jevanjđeljske priče. :smiley:  isus-sinai

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...