Jump to content

Зоран Ђуровић: Митрополит Николај на Теорију еволуције

Препоручена порука

• Одговори 1.5k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Зоран Ђуровић: Митрополит Николај на Теорију еволуције   Митрополит Месогејски и Лавротикијски Николај је један од ретких на светском нивоу истакнутих научника који је у мантији. Пре н

Они верници који прихвате фајт на нивоу идеологије су заправо срозали своју веру на ниво  идеологије и бојим се да је то Србима пријемчив ниво у посткомунистичком периоду. На истим овим идеолошки

Подај све што имаш Поукама за хостинг и велика ће бити твоја плата на виртуелним небесима!  

Постоване слике

пре 1 минут, Vedran рече

Противречи свака идеологија изведена из истих.

Nije to , ono sto sam smatrao da je poenta mog pitanja.

Ako, TE kao naucna teorija nije u koaliziji sa hriscanskom verom i Pismom, ...a, sama TE nema u svojoj teoriji nikakvih dodirnih tacaka sa bilo cime sto je uzviseno ili bozansko,....onda, kreacionizam i ID, koje su takodje naucne teorije,.... koje u svojoj teoriji, izvode bozansko ucesce u stvaranju,..onda, se postavlja ono gore  pitanje, . 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Bokisd рече

Uostalom, nisu to samo 'moja' misljenja, sa mnogim drugim kolegama forumasima delim slicne stavove. Tako da, mislim da je situacija jasna.

Да, Ту бед Милош дед... 

Мораш да знојиш гузицу и то на институту. Овако само остајеш кафански филозоф. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Матор, објасних дјечарцу... :D Хвала ти. 

Ето, лепо сам на некој другој теми рекао да сам са 45 млад ;-)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 3 минута, Матусал рече

Где ја рекох да смо Богови?  И где да смо Дух Свети? Рекох да смо причасни божанским енергијама. Писмо каже да ће се Отац и Син настанити у нама. Не говорим ја о своме егу него о души као простору у коме нам се Бог открива кроз своје енергије. Да није наш однос са Богом имагинација? То да сада у нама дејствује и благодат и грех говоре и оци. Да сам смртник не треба да ми говориш то јако добро знам и сам, јер боље знам своје грехе.

У старту сам знао да причам у празно... Треба да се подвизаваш. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Vladan3 рече

Ето, лепо сам на некој другој теми рекао да сам са 45 млад ;-)

У Риму је један дан као хиљаду година... :smeh1:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 4 минута, Grizzly Adams рече

У Риму је један дан као хиљаду година... :smeh1:

Je l' to misliš u pozitivnom ili negativnom smislu? :stadaradim:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

У старту сам знао да причам у празно... Треба да се подвизаваш. 

А ђе се огријешијо?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 22 минута, Матусал рече

Имали су могућности да преплове океане?

Pa nisu morali uglavnom. Evroazija je poprilicno kompaktna i prohodna. U proslosti kada je Homo Sapiens krenuo iz Afrike put migracija, vladalo je ledeno doba i nivo mora je bio znatno nizi:

ice_age_landcover.gif

Na ovoj slici se jasno vidi da je bilo moguce doci kopnom sve do danas gdje je Borneo i onda kratkim morskim putem preploviti ili mozda cak pregaziti plitku vodu do Nove Gvineje i onda je put do Australije bio otvoren. Azija i sjeverna Amerika su relativno blizu preko Beringovog moreuza danas odakle je bilo moguce naseliti Ameriku. Neka novija istrazivanja iznjedrila su otkrica skeleta u Cileu koja su tipican za polinezijske ljude, a ne sibirske monogoloide za koje se vjerovalo manje vise da su krenuli put Amerike, sto onda postavlja pitanje kako su oni dospjeli u Juznu Ameriku, ali sve u svemu postojali su nacini i rute u proslosti da covjek prohodi cijelu planetu. 

пре 28 минута, Матусал рече

Гледао сам неку емисију и кажу да немају објашњење откуда биљни и животињски свет на Хавајима, када су први пут отишли тамо били су убеђени да неће бити ничега.

Ne znam sta si gledao, ali sigurno nije bilo tako da se bas apsolutno nista ne zna. Zna se, ptice, morski valovi i vjetrovi donijeli su manje vise sjemena biljaka, zivotinje koje su endemicne za Havaje su uglavnom ptice, reptila i nemaju nesto, slijepi misevi koji mogu letjeti i morski lavovi koji opet mogu plivati. Ostale zivotinje su doveli ljudi naravno. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да, Ту бед Милош дед...

Мораш да знојиш гузицу и то на институту. Овако само остајеш кафански филозоф.

Okey je, mislim da se razumemo, svako ima svoje mesto i poziciju. :945729:

Inace, smatram da je o nekim stvarima u nasoj veri dovoljno i neko osnovno znanje o poznavanju odredjenih dogmata. Recimo, da li je tesko shvatiti da je Adam imao sobodu izbora ili ne i da ga je taj pogresan izbor i doveo u probleme i nevolju, ....nije tesko shvatiti.....sve ostalo je , ovo sto kazes, trud i studije....i, neki talenat i inspiracija i ko zna sta jos.....:takeoff: .....( :ani_biggrin: )...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Paradoksologija рече

Je l' to misliš u pozitivnom ili negativnom smislu? :stadaradim:

Па мислим да је ТЕ тачна о. Зоран би еволуирао до сад... Да л` би то било позитивно или негативно немам појма. ;)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 2 минута, Justin Waters рече

slijepi misevi koji mogu letjeti

Опасни ти слепи мишеви, од Сан Франциска треба четри сата млазним авијоном...

Hawaii_in_Pacific_Ocean.png

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 6 минута, Bokisd рече

Ako, TE kao naucna teorija nije u koaliziji sa hriscanskom verom i Pismom

Тебра, сада треба да кренеш од другог аксиома: Писмо нема везе са научним теоријама. Тада ће ти бити лакше. Остави одар свој и ходи!  Веруј у Писмо. Наука је од данас до сутра. Ти треба да изградиш свој однос са Богом кроз Писмо, а не кроз науку. Зашто тражиш доказе кроз безначајне ствари? Отвори се ка Господу и он ће ући да обитава у теби. Инвестирај своју љубав у Христа. Када кренеш да живиш са њиме, односно Он са тобом, онда ће нестати тај страх и потреба за доказивањем. То су све трице и кучине, смешне ствари. Сједини се са Господом и он ће те ослободити. Постаћеш човек.  

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Иван Ивковић,
      Извор: https://youtu.be/-xjOSdMcdfQ
      Званична презентација: https://otelders.org
      Facebook: https://www.facebook.com/otelders
      Instagram: https://www.instagram.com/otelders

• Од Поуке.орг - инфо,
      У среду 7. априла 2021. године, када Света Црква молитвено прославља празник Благовести, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру Светог Романа у Ђунису који данас прославља своју храмовну славу.
      Повезана вест: 
      Свештени чин монашења у светој обитељи манастира Светог Романа

Звучни запис беседе

Пред почетак Свете Литургије, Преосвећени Владика рукопроизвео је најпре у чин чтеца, а потом и у чин ипођакона оца Николаја Јоцића.
      На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су архимандрит Дамаскин Грабеж, игуман ове свете обитељи, протојереј-ставрофор др Владимир Вукашиновић, професор Православног богословског факултета Универзитета у Београду, јеромонах Ефросин Уко, клирик Епархије источноамеричке, протосинђел Нектарије Ђурић, протођакон Александар Грујовић, клирик Епархије жичке и ђакон Ђорђе Филиповић.
      По благослову Његовог Преосвештенства по прочитаном Светом Јеванђељу, протојереј-ставрофор др Владимир Вукашиновић поучио је верни народ говрећи о данашњем празнику.
      Свету Литургију посебно је красило предивно појање певнице манастира.
      Храм је био испуњен свештеницима, свештеномонасима, монасима и монахињама из Епархије нишке и других Епархија наше Помесне Цркве као и верним народом.
      У току Свете Литургије Његово Преосвештенство је положио своје руке на главу ипођакона Николаја Јоцића и рукоположио га у свештени ђаконски чин.
      Након заамвоне молитве Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач.

Извор: Епархија нишка
    • Од Иван Ивковић,
      Преузето са адресе: https://youtu.be/mHxx2PX6v9E
      Званична презентација: http://otelders.org/
      Превод приложила Снежана Стефановић.
    • Од JESSY,
      Митрополит Антоније Блум ДАНАШЊИ ЧОВЕК ПРЕД БОГОМ
    • Од PredragVId,
      Заробљеници виртуелног света – Фондација Пријатељ Божији
      PRIJATELJBOZIJI.COM Дигитални уређаји и свакодневни живот, наша зависност од њих, представља тему која се врло често задаје и то с... Још један одличан текст веома цењеног и светски образованог грчког митрополита Николаја. Многима је познато његово изузетно образовање: прво је завршио физички факултет на Солунском универзитету, затим Харвард, Масачусетски технолошки институт. Бавио се астрофизиком, математиком, биомедицином…
  • Креирај ново...