Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН
пре 33 минута, RYLAH рече

Овај сајт је стварно доказ да се више нико и ништа не поштују!

Чекај кад вам данас поставим нову петицију! Ако вас после ње не угасе, неће никад!:))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Ја сам био у уредништву Курира и Информера! 12:smeha::))12:smeha:

Ма што се тиче пропагандне вредности, и Гебелс би био импресиониран. :)

Наслов привлачи пажњу. 12:smeha:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
пре 41 минута, RYLAH рече

Овај сајт одавно више нема никакве везе са православљем! Не знам докле више црква ово да трпи и да ћути! Промовишу се прво педери и секс ван брака онда Дарвин и његова секта, па сам чуо да уредници овде зарађују доста пара блатећи поједине часне владике, а сад и ово!

Сад ти ни Његош не ваља, и њега би да опоганиш! Ајде ти што си секташ, него докле више да то трпи црква и њен народ да нам светог владику сводиш на плотски ниво!

Каже један старац да ће задња времена да дођу кад људи изгубе поштовање за све што су некад поштовали и што су наши стари поштовали. Овај сајт је стварно доказ да се више нико и ништа не поштују!

Изгледа да стварно стижу последња времена...

Што је најгоре, многи ће те схватити озбиљно...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Управо сада, R2D2 рече

Што је најгоре, многи ће те схватити озбиљно...

Ако су у стању да озбиљно схвате администратора сајта који овако прича, то много више говори о њима.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 5 минута, Vedran рече

Ма што се тиче пропагандне вредности, и Гебелс би био импресиониран. :)

Наслов привлачи пажњу. 12:smeha:

Ја сам растао крај ногу владика... :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 1 минут, RYLAH рече

Ако су у стању да озбиљно схвате администратора сајта који овако прича, то много више говори о њима.

Ја једном нешто иронисах артемитима, кад они узели за озбиљно. Није било шансе да их разуверим...

Једном приликом написах да сам довео веселог Џомића за попа у ЦГ и да ми је он брат од тетке... Још и данас @Ivan Marković верује да је то тако... :D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ја сам растао крај ногу владика... :D

Аво немој се скроз откривати!

Провалиће сви твоју субверзивну пропаганду. Ти овим текстом сугеришеш да само владике могу гледати жемске, а с друге стране пишеш петицију да забране учешће у "јавну расправу" ође свима осим владикама (и њиним посланицима). 

Види се да си крај ногу владика научио да заступаш само њине интересе 12:smeha:

Посумњаћемо да тражиш парохију (неку од ових дана упражњених)! :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
Управо сада, Vedran рече

Аво немој се скроз откривати!

Провалиће сви твоју субверзивну пропаганду.

Провалио си ме! Таман сам мислио сада да преко синода, пошто је изабран Милутин, прогурам све своје екуменистичке идеје! :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Провалио си ме! Таман сам мислио сада да преко синода, пошто је изабран Милутин, прогурам све своје екуменистичке идеје! :))

Прво да напишеш и добијеш благослов за књигу "Ипак се окреће II - римоцентрично уређење космоса" 12:smeha:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 15 часа, Zoran Đurović рече

Нажалост, намножили су се манихејци у нас. Тако да ми долазе младићи на исповест или младице, па кажу како су приметили неку лепу особу на улици и осећају се грешно. Ја им кажем да би грех био да нису приметили лепоту. Били би болесни. И не постоји бестрасно примећивање, како излази и из Његошеве реченице.

Не знам како би човек икада пришао жени или жена човеку да не постоје неки природни афинитети? Шта би покретало човека да ступи у брак када би био потпуно бестрасан?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 2 минута, Матусал рече

Не знам како би човек икада пришао жени или жена човеку да не постоје неки природни афинитети? Шта би покретало човека да ступи у брак када би био потпуно бестрасан?

То ја стално говорим, само да ме Игрутинка не чује: Који би смртник трпио жену да га дави са глупостима по васдан, а да нема страсти? :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 4 минута, Матусал рече

Шта би покретало човека да ступи у брак када би био потпуно бестрасан?

Под претњом. 12:smeha: 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
On 1.6.2017. at 9:36, Zoran Đurović рече

Ја једном нешто иронисах артемитима, кад они узели за озбиљно. Није било шансе да их разуверим...

Једном приликом написах да сам довео веселог Џомића за попа у ЦГ и да ми је он брат од тетке... Још и данас @Ivan Marković верује да је то тако... :D

Еве, да се јавим кад ме већ помињеш брате и оче.

Поздравља те тетка Милка и једва чека да те види. :))

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР
On 5/31/2017 at 21:58, Zoran Đurović рече

Није, ја и наводим Мухамеда из Његоша, али је суптилна алузија само на Мухамеда Алаховог. Не бркам лончиће. 

Ти би, аво, стварно погинуо за вјеру!

"Неко Књазу оклевета,

Попа Кизу Ђуровића."

Од Косова, а биће и прије њега, нађе се вазда тај неко.

Ја то сад говорим јер сам из Марковине и нека ово буде моја воштаница данас на Задушнице мом претку попу Милу Јововићу.

Али, ово захтјева даљу богословску расправу.

Markovina.jpg

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Исихије присуствовао је манифестацији „Његошев дан у Матици српској“, која је одржана 14. новембра 2019. године, у најстаријој српској, књижевној, научној и културној институцији.     Преневши благослов Епископа бачког г. Иринеја, члана Његошевог одбора Матице српске, владика Исихије је истакао важност улоге коју је Петар Петровић Његош имао за наш народ.   Велики значај јесте овакво обележавање имена нашег писца и владике Његоша. Видели смо колико се његов живот и дело преплићу са именом Матице српске, колико ту има додирних тачака и подударања. Његош 1845. године постаје члан Матице српске. Можемо да кажемо да је он једна звезда на том богатом небу које је садржано у Матици српској и да је вршњак Матице српске, и свакако један од оних кључних личности који јој је и дао онај облик који она сада има. Нека је молитва владике Његоша са свима нама и нека надахњује овај скуп и све излагаче, нагласио је Епископ мохачки.   Звучни запис обраћања викарног Епископа мохачког Исихија   Како је истакао професор др Драган Станић, председник Матице српске, Његош и јесте дубинска вертикала српскога језика и поезије, српске духовности и културе, српске душе и народнога бића.   Звучни запис обраћања проф. др Драгана Станића   Академик Миро Вуксановић, потпредседник Његошевог одбора, рекао је да је уочи свечаног отварања манифестације одржана и седница Његошевог одбора. Одбор је потврдио да нам је Његош неопходан као наш савременик и као свевремени песник, да без њега не бисмо били какви јесмо и да без њега не бисмо имали такав планетарни песнички знак као што нам је он дао, истакао је професор Вуксановић, најавивши да ће Матица српска и убудуће објављивати Његошев зборник и приређивати научне скупове са различитим темама.   Манифестацији су присуствовали и: гђа Смиљана Гламочанин Варга, потпредседница Скупштине АП Војводине, г. Милош Вучевић, градоначелник Новог Сада, и многи други поштоваоци и проучаваоци Његошевих дела.     Након свечаног отварања и приказа трећег броја Његошевог зборника Матице српске, одржан је научни скуп „Језик у Његошевим делима“. У раду симпосиона учествовали су уважени академици, књижевници, као и професори књижевности и славистике.     Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг инфо,
      Дана 5. новембра 2019. год. у парохијском дому храма Успења Пресвете Богородице у Младеновцу, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа шумадијског господина Јована, организована је Духовна трибина на којој је један од најистакнутијих савремених српских богослова протојереј-ставрофор Гојко Перовић, ректор богословије Светог Петра Цетињског на Цетињу, говорио на тему: „Шта је човек, а мора бити човек?“ П. П. Његош.     Повезана вест:   Више стотина Младеновчана присуствовало предавању проте Гојка Перовића     На самом почетку архијерејски намесник младеновачки протојереј-стварофор Жељко Ивковић је поздравио присутне и захвалио се што су се у незапамћеном броју одазвали позиву. Нагласио је да оца Гојка не треба посебно представљати и испричао како је дошло (и поред бројних препрека) до вечерашњег сусрета. Прота Гојко је одушевио неколико стотина Младеновчана (међу њима многи нису успели да нађу место за седење у препуној свечаној сали парохијског дома младеновачког Светоуспенског храма) излагањем на тему узету из познатих стихова владике Рада.   Предавач је указао да смо се одродили једни од других, живећи у брзим системима, у великим градовима. Постајемо браћа онда кад дођемо сами до себе. Подсетивши на умовање великог Његоша о томе шта је човек, великој драми људске природе, прота Гојко Перовић појаснио је да Ловћенски Тајновидац поручује да немамо времена да чекамо дефиницију тога шта је човек, већ да једноставно то морамо бити вођени неким етичким постулатима и спознајом да је Бог човека створио за бескрај. Три века је одлазак у цркву носио опасност по живот, било је време прогона хришћана. Потом, наступа период привилегија… Онда се јавља монаштво и одлазак у пустињу као реакција на то. Шта данас чинити? Како и где да одемо? Нема одласка у пустињу, ту си – где си!   Ту долазимо до лепоте, до манастира Високи Дечани, Острога, Милешеве… Тамо где имамо простор да се вратимо лепоти и једни друге препознамо као браћу и сестре – казао је ректор Цетињске богословије. Ове године славимо јубилеј – 800 година самосталности Српске Цркве. Црква нас, дакле, након 800 година зове да се вратимо на једно место, славимо Бога и будемо браћа и сестре. Црква има могућност да обнови људски лик у нама, да имамо лепоту као милешевски Бели анђео. Да поред авиона, аутопутева и свега што имамо у савременом добу, будемо људи, како је говорио патријарх Павле. Ако будемо људи, живећи и сведочећи Јеванђеље у свету и времену у којем живимо одговорићемо и на питање из наслова теме ове духовне трибине, закључио је прота Гојко Перовић своје надахнуто и обиљем духовитих досетки проткано излагање, које су Младеновчани испратили дугим и снажним аплаузом. Након изузетног излагања присутни су постављали питања. Тема је била веома инспиративна за присутне и питања су разјаснила поједине сегменте излагања.   Опште мишљење је да је, након преко 50 учесника духовних трибина младеновачке Цркве, ова била најуспешнија.     Извор: Ризница литургијског богословља и живота
    • Од Логос,
      Протојереј Андреј Ткачов у својој традиционалној ауторској емисији „Света истина“ опет говори о актуелној кризи у вези са украјинским црквеним расколом и најавом цариградског патријарха Вартоломеја да ће дати аутокефалију расколницима, и тумачи то уз помоћ Светог Писма Старог Завета. Емисија је емитована на руској ТВ Цариград (ТВ Царьград), 17. септембра 2018.

View full Странице
    • Од Логос,
      У склопу обиљежавања свјетског дана Николе Тесле синоћ је у крипти храма Христовог Васкресења у Подгорици организовано вече  посвећено генијалном српском научнику. Епископ диоклијски и изабрани буеносајрески и јужноцентрално-амерички г. Кирило казао је да кад год размишља о Николи Тесли, не може а да не помисли на Његоша Ловћенског Тајновидца.

Прилог радија Светигоре „Ја их некако сагледавам заједно. Чини ми се да је Његош наш Мојсије, а Никола Тесла наш Илија“, рекао је Владика Кирило.   Објаснио је да је Његош, као велики пјесник, владар и епископ, поставио, формулисао и дефинисао закон нашега бића.   „Он је тај камен и темељ на који се биће нашег народа ослања, а Никола Тесла је громовник Илија, који је ознаменовао и показао свијету да се људском разуму, који се пројављује кроз позитивне науке, које говоре о природи и самим тим о Богу, догодио празник преображења“, казао је он.   Објаснио је да свака наука која се истински бави проучавањем природе мора бити боголика, те да се тако кроз Теслу у науци догодио празник преображења.   „Он је показао и да је разум људски боголик и да је свјетлост. Он је и засијао том свјетлошћу којом је обасјао читав свијет. Заиста величанствено, иако је то створена свјетлост, али је ипак слика те нетварне свјетлости којом је засијао на Гори преображења преображени Господ“, објаснио је Владика Кирило.   О великом научнику говорили су још др Жарко Лековић, др Трипко Драганић и мр Бошко Богетић.   У умјетничком дијелу програма учествовали су етно појац Даница Црногорчевић, гитариста Милош Павићевић и гуслар Матија Шћекић.   Медијатор вечери била је Љубица Гојковић.   Никола Тесла рођен је на јучерашњи дан прије 162 године у Лици, од оца православног свештеника Милутина и мајке Георгине-Ђуке.   Извор: Митрополија црногорско-приморска
      View full Странице
  • Креирај ново...