Jump to content
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black
Yelp Reddit Banana Lime Leaf Tumblr Blueberry VKontakte Slack Watermelon Chocolate Marble Steam Black

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Pa cekaj sad, ako samo kazes ,,nemaju vrednost" i stavis tacku, sto ocekujes od mene da elaboriram ista dalje od odgovora ,,imaju vrednost"?

Pa čak i da nisam do sada već odgovorio na milion pitanja, a ostao uskraćen za odgovore na moja pitanja... svakako je logičnije da teret dokazivanja bude na onom ko iznosi pozitivnu tvrdnju (da imaju vrednost), a ne na onom ko iznosi negativnu...

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Tako je, to vazi i za mene. Samo ja ovde nisam iznosio nikakve narocite tvrdnje, vec uglavnom postavljam pitanja.

I jos vaznije, buduci da se radi o psihologiji, to su neke licne stvari i nedoumice, koje ne samo sa tobom, nego uopste sa forumom, ne mogu da raspravljam. To je par nekih stvari koje sam cuo, shvatio da imaju smisla, i to je to.

Pa da... uglavnom postavljaš pitanja i tražiš objašnjenja... ali iznosiš i tvrdnje što implicitno kada osporavaš tuđe, što ekplicitno kao kada si napisao da si naučio mnogo stvari o životu od Pitersona... problem je što za količinu pitanja koje postavljaš i zahteva za objašnjenjima ali ne nudiš skoro ništa od odgovora i objašnjenja kada ja tebe nešto pitam...

Valjda nisu baš sve stvari koje si naučio od Pitersona toliko lične?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

@Avocado Dosta si ovde napisao, i to konkretno, obavezujes me da odgovorim, ali odgovoricu ti kratko, jer sam veoma umoran, mozda dodam nesto kasnije.

Uopsteno govoreci, ti si ovome klipu pristupio kao naucnom radu, sa odredjenim ocekivanjima koja prilice istrazivanju, ali ovaj klip nije mesto za tako nesto, ovo je koliko vidim kratak format, Q&A, ljudi pitaju coveka sta misli jer ih interesuje sta on misli, ovo nije pravljeno da bude doprinos nauci.

Nisam pristupio kao naučnom radu... samo sam detaljnije analizirao šta tu priča i koje fore koristi... malo je i bez veze da me prvo "optužuješ" da nemam obrazloženja za svoje negativne stavove o Pitersonu, a onda da sam previše ozbiljno pristupio nečemu što govori...

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Takodje, da je bio tako iskljuciv, ti bi opet rekao a kako ne moze manje od nuclear family kad ocigledno deca odrastaju i sa jednim roditeljem. Nije ovo matematicki izraz, covek je samo rekao da smatra tradicionalnu porodicu za osnovnu jedinicu drustva.

Ne, ja bih rekao isto ono što je i on rekao minus deo da je "najmanja održiva jedinica" i da je nužno čine muškarac, žena i dete... ali meni nije cilj da privučem i jednu i drugu stranu da prepoznaju nekakvu mudrost u mojim rečima (zapravo ono što i onako sami misle samo izrečeno od strane profesora) i da klikću na moje klipove, pa ne moram da izgovaram kontradiktorne rečenice...

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Nije objasnio, slazem se. (Koliko se secam, nije). Samo je izneo nesto sto on smatra za istinito, iz njemu znanih razloga, mozda cak samo iz njegovog sistema vrednosti i morala. To ne znamo.

My point exactly... i to veoma često radi... ali radi na takav način, kao i u ovom klipu, da površno izgleda kao da je nešto obrazložio i argumentovao i da je to potkrepljeno istraživanjima i slično... što izgleda uve prilično da impresionira neke ljude (uglavnom one koji su to isto mišljenje već i imali) a svodi se samo na to da je izneo svoje nepotkrepljeno mišljenje... a ti obrati pažnju u drugim njegovim govorancijama i u skoro svakoj ćeš naći to isto...

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Primeti da on nije rekao da gej zajednica ne sme da gaji decu, vec je pozvao na odgovornost prema dobrobiti deteta. Sta tacno ta odgovornost podrazumeva u kontekstu istopolnih staratelja, tema je za diskusiju.

Naravno da nije rekao to. Što da izgubi gledaoce i čitaoce od kojih živi? Bolje je da ispriča tralala pričicu u kojoj svako može da se pronađe... jednu finu verbalnu Roršarhovu mrlju...

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Pa nisam rekao u kontekstu ove teme, bio sam slobodan sa recima, a ti me sad hvatas za svaku pojedinacno. Poslusao sam, i pitanje o potrebi oba modela za dete, muskog i zenskog, ima smisla, jer dete treba da vidi i kako se otac ophodi prema majci, i majka prema ocu, odnosi se uce u porodici. Moze se diskutovati da li ima nekih gubitaka u kod istopolnih staratelja.

Ja svakome uvazavam slobodu, to prvo. Jedino, u mom sistemu vrednosti i za moje shvatanje i dozivljaj sveta, dete treba da ima i majku i oca.

To je sve u redu, samo rekoh da neću ovde o tome da raspravljam...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 13 часа, Ronald рече

Ivane, zasto ti ne bi na primer nakon sto cujes njegovo misljenje o usvajanju djece od strane gay parova, malo prelistao i sta relevantniji ljudi o tome misle. Nije toliko tesko naci i procitati clanke, pa i naucne radove o tome, nisu zahtjevni za razumijevanje, jer je poslednja studija o gay i bi usvajanju ukljucila preko 20 000 djece sto je ogroman uzorak.

Slicno mozes uraditi i sa drugim pitanjima, odmah potraziti kriticate i odvojiti odredjeno vrijeme kako bi shvatio.

Razumijem da ti se svidjaju odredjeni savjeti kao sto se meni ne svidjaju ali o pitanjima koja spadaju u domen nauke ipak treba odmah traziti i pogledati  kritiku odredjenog objasnjenja.:)

Zato sto me ravno bas briga za celu tu pricu :)  Tj. nisam indiferentan, nego ne zelim da se detaljno bavim. Stvari me interesuju koliko da budem informisan, ali stvarno nemam kad da detaljno studiram raznorazne teme. :)

Srecom, uvek se nadje neko koga ne mrzi da dublje istrazi. Npr. na reditu, kad se nesto objavi, neretko se jave ljudi koji malo proceprkaju i kazu, ehej cekaj malo, nije to bas tako kao sto pise. Slicno i ovde na forumu. I tu onda imas neku prvu proveru, pa ako te zanima dalje onda trazis detalje. Mogao bi i ti da nam prepricas o cemu se radi u tim studijama koje pominjes, ako te ne mrzi. Mozda vec i jesi na onoj temi, nisam sve citao.

Stvari koje me narocito interesuju, i koje su mi bitne, svakako proveravam.

пре 16 часа, Ronald рече

nisu zahtjevni za razumijevanje

a sta ja kao ne mogu da citam zahtevne stvari, je li :P :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 часа, Ronald рече

Za Taleba sigurno mogu da kazem da lupa po pitanju GMO jer sam pogledao najduzu meta studiju o GMO hrani na 400 stranica napisana od NAS, zatim sam procitao brdo kritika Taleba na geneticlitercyproject od ljudi koji se time bave, zatim sam shvatio kako je Taleb iskoristio princip predostroznosti i prosirio ga na sve i svasta itd. Citao sam i njegove knjige.Takodje Taleb se ne bavi GMO.

Piterson je psiholog medjutim on se ne bavi humane genetics, niti sam ga vidio da je naveo detaljno radove dok prica o razlikama medju populacijama, nedavno je naveo clanak o Davide Reicha, koji sam i ja na poukama, medjutim uopste nije sagledao jednu i drugu stranu, tacnije kriticare i ljude koji podrzavaju odredjeno objasnjenje. On ce prije spomenuti Gregory Cochrana i Harpendinga, i njihovu knjigu 10 000 years explosion, ali nece kriticare kojih ima mnogo i koji su ozbiljni naucnici Augustin Fuentes, Jenifer Raff, Razib Khan, John Hawks, Jerry Coyne itd., koji se ni medju sobom ne slazu ali slusaju kritiku.

Isto radi i kod objasnjenja inteligencije kod muskaraca i zena, samo citira autore koji se uklapaju u njegov model za kritiku politicke korektnosti. U redu je kritikovati politicku korektnost ali kod osjetljivih pitanja gdje ne postoji koncenzus treba detaljnije sagledati i jednu i drugu stranu sto on ne radi.

Ovde niko ne govori o njegovoj oblasti ali on se time u you tube klipovima najmanje bavi, izvan predavanja o Mapama znacenja. Medjutim bavi se evo slicnim stvarima koje je i Avokado naveo, i gdje opet radi istu stvar, mijesa sve i svasta.

Valjda je logicno citati ljude koji se time bave i uporedjivati njihove radove, misljenja i objasnjenja, a ne od Pitersona slusati pet minuta u dvocasovnim klipovima o svemu i svacemu.

Kritika postmodernizma,  marksizma, Fukoa, Deride, raznoraznih feministickih pokreta, i transgeder ideologija je u redu, ali se ne slazem sa objasnjenjem mnogih naucnih pitanjima, narocizo ovih oko kojih se vode diskusije medju ljudima te struke.

Ok, moguce da je tako, verujem da imas razloga za kritiku, nadao sam se nekom konkretnom primeru, da bih video do koje mere ide vase neslaganje u misljenju ili njegovo nepoznavanje stvari.

Ja sam gledao samo klipove vezane za njegovu strucnu oblast, i samo ono sto me interesuje. I meni je nekad malo cudna ta njegova (i kako kazu jungovska) prica po nekim pitanjima, tj. pitanje je koliko su neke stvari uopste dokazive. Mozda ce uvek ostati u domenu neke filozofije ili metaforicke price. Naravno da sve uzimam sa rezervom. Inace, u psihologiji se gleda ishod, da li je nesto pomoglo.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 59 минута, Иван ♪♫ рече

a sta ja kao ne mogu da citam zahtevne stvari, je li :P :smeh1:

Nisam rekao da ne mozes da citas, naravno da mozes, nego sam uopsteno mislio da to nije zahtjevno. Jesi osjetljiv, hehehe:D

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Iki evo jedne kritike koju sam medju poslednjim gledao. Pitersona kritikuje poznati evolucioni biolog i bloger PZ Myers( pise i na svom blogu Pharyngula o evoluciji) u ovom videu u vezi Pitersonovog shvatanja evolucije i nervnog sistema a tice se jastoga i ljudi:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 11 минута, Ronald рече

Ti si juce bio osjetljiv, hehe:D

Ваљда је врлина бити осетљив на неправду.

А ти се изгледа придружујеш ”хехехе” екипи, немој да ме разочараш.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Ваљда је врлина бити осетљив на неправду.

А ти се изгледа придружујеш ”хехехе” екипи, немој да ме разочараш.

Jeste naravno, sta si ozbiljan, zezam te malo:)

Sta znaci hehehe ekipa?:)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 1 минут, Ronald рече

Jeste naravno, sta si ozbiljan, zezam te malo:)

Sta znaci hehehe ekipa?:)

Ови што су на форуму само да би провоцирали саговорнике.

Али ајде да не смарамо. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 17 минута, Снежана рече

samo da ti kažem...ostala ti je lenta :)

Око соколово, нисам приметио... То је само ”украс” немам више никакве привилегије, шефови нека скину.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...