Jump to content
  1. Jestira.

Jestira.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од JESSY,
      Svi znamo da slonče neće u lonče, grom u koprive, da je Sveti Petar poprilično platio kajganu, a iguman je otišao na putovanje - i ne misli na manastir.
      Ali kako to objasniti nekome ko nije sa ovih prostora?
      Pa, prilično teško.
      Zato je tu Maja Stojanović - na Instagramu poznata i kao Zmaja - koja ilustracijama strancima objašnjava domaće izreke.
      „Izreke na stranu, sećam se da je, dok sam živela u Americi, drugaricama bilo vrlo nezgodno objasniti pojam promaje", kaže Stojanović u intervjuu za BBC na srpskom.
      „Konstantno sam ih u šali opominjala da ne izlaze napolje sa mokrom kosom i da zatvore prozore - jer vuče promaja".

• Од Dragi,
      Ima se sigurno i francuska verzija. 
      Svi narodi dolaze u Jerusalim..
      Vidi 36:42, tako je
      Napred, četnici, evo od mene partizana, da se proslavi ime srpsko i svetosavsko  

Das Heilige Grab Jesu Christi - Ein ewiger Streit | ARTE
      WWW.ARTE.TV Die Kirche vom Heiligen Grab in Jerusalem teilen sich sechs christliche Glaubensgemeinschaften: Griechisch-Orthodoxe...  
    • Од Zayron,
      Stalno se tu priča kakve su srpske gusle, te crnogorske gusle. Niste onda još čuli te poljske gusle.
      Će videte sad šta su poštene gusle, poljski se zovu škripke, hahahaha! Evo za svetog Nikolu, muzički poklon, poljske gusle i goralsko guslanje. Goralska kapela sa Zakopana u Kroscienku nad Dunajcem svira na škripkama:
      goralska kapela w Zakopanem.AVI
      Oboz turystycznie-szkoleniowy NOEMP w Kroscienku nad Dunajcem
      Karczmarze "Pogranicze" - Karczmareczka.
      Karczmarze Muzyka Pogranicza - Karczmareczka.
    • Од JESSY,
      KAKO UĆI U RAJ
      Jednog je dana jerođakonu ocu Vasiliju (budućem starcu Jeronimu) došao jedan Turčin, koji ga je zamolio da posjeti kuću sudije, takođe Turčina. Domaćin je, potom,  gostoljubivo dočekao oca đakona i uveo ga je u svoje odaje. Tamo je sudija rekao:
      - Ja sam musliman. Pomažem udovicama, sirotima, bolesnima, držim sve postove, nastojim da budem pravedan na poslu. Reci mi, da li je to dovoljno da se uđe u raj?
      Otac Vasilije je upitao: - Reci mi, gospodine, imaš li ti djecu? 
      - Da, imam.
      - Imaš li sluge?
      - Imam i sluge.
      - Ko bolje izvršava naredbe, djeca ili sluge?
      - Naravno, sluge. Djeca me često ne slušaju.
      - Ali kad ti umreš, ko će biti tvoj nasljednik – sluge koje izvršavaju sve tvoje naredbe ili neposlušna djeca?
      - Naravno, djeca.
      - Eto, - zaključio je otac Vasilije, - sve što ti radiš je dobro, ali ti si zaradio samo čast dobroga sluge. Ako želiš da naslijediš Carstvo Nebesko, moraš da postaneš sin. A to se može ostvariti samo krštenjem.  
      Sudija je bio utvrđen u vjeri i uskoro se krstio. 
  • Креирај ново...