Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Милан Ракић

Ковин: Ујак силовао девојчицу она остала трудна. Сутра заказан абортус

Оцени ову тему

Recommended Posts

Девојчица И. Н. (14) из села Мраморак код Ковина, коју је ујак А. Н. (40) силовао и направио јој дете, аботираће у понедељак

Вишемесечно злостављање откривено је у четвртак када се девојчица пожалила другарици. Рекла је да не може више да поднесе ујака, који је месецима силовао.

Признала је и да јој је ујак направио дете и да је трудна – рекао је за Ало извор близак истрази. Случај је одмах пријављен полицији у Ковину, јавља Телеграф.

А. Н. је ухапшен. узети су му тренерка, фармерке и заплењен му је “ауди” у ком се догодило силовање да би се изоловао ДНК. Случај води Тужилаштво у Смедереву, а истрага ће утврдити шта се догодило.

Мајка девојчице је запрепашћена, а каже да је и њу рођени брат покушао да силује након очеве смрти.

А.Н. има десеторо деце са супругом, од чега је четворо болесно. Она је упозната са догађајем, и каже да га се цела родбина одрекла када је пукла брука.

Девојчица је у полицији испричала све шта се десило, док је њен ујак све слушао спуштеног погледа.

– Сачекао ме и наредио ми да уђем у ауто. Потом ме је силовао, не знам ни сама колико пута, а ја сам ћутала из страха и срамоте. Рекла сам му да ме остави и да мислим да сам трудна, на шта ми је одговорио: “Баш ме брига” и опет ме силовао – рекла је И. Н.

Вечерње Новости

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Мајка девојчице је запрепашћена, а каже да је и њу рођени брат покушао да силује након очеве смрти.

Ova tragedija traje mnogo duze...

Tuga :(

Ovom narodu neprijatelji u opste ne trebaju sve ce sami.

Eto kako se tretira zensko dete u srbiji a nije usamljen slucaj novine prepune a posle neko izjavi na temi o feminizmu kako u opste nema potrebe za zastitu zena jer smo to toboz odavno iskorenili.

Steta sto ne moz` npr. nekoliko nas lepo da sacekamo iza nekog coska, pa umlatimo go...no dok ne ostane samo masna fleka!

Sve te umobolnike i sataniste na isti nacin, da vis` kako bi brzo zavladao red i mir...

Најгоре је што ће сад бити осуђен, изаћи за коју годину због доброг владања и онда поновити злочин. Мање-више стандардна прича.

Много ми је жао, душа ме боли кад год се неком детету лоше догоди...И онда погледам своје дете које је такво како јесте (дете са посебним потребама) које данас, сутра може лако да буде мета оваквим лудацима какав је овај назови ујак..Ја сам ту да је штитим док могу, шта ли ће бити кад мене нема, не смем ни да помислим... не могу вам описати мој страх и стрепњу..

Чуо сам да имају робијаши код нас "специјалну терапију" за такве. Боравак у затвору му неће бити пријатан.

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Чуо сам да имају робијаши код нас "специјалну терапију" за такве. Боравак у затвору му неће бити пријатан.

Врло захебану терапију, причао ми један робијаш. После те терапије слободно можеш да се замонашиш јер више немаш су чим...

Toliko zajebanu da su skoro svi povratnici...

Razumem taj muski princip "sad cemo mu se najebati mile majke", ali u realnosti ne deluje.

U realnosti, uopste nije stvar u tome da li neko ima su cim, jer ako mu jedna alatka ne radi uzece drugu i bice samo jos razulareniji bas zato sto ne moze...

Надам се да ће ова девојчица уз помоћ Господа успети све да преброди. 

Иначе, морам да приметим морбидну карактеристику многих савремених хришћана који са неким садистичким уживањем прижељкују и хвале мучење па и убиство грешника (у овом случају ујака-силоватеља). Сасвим страно хришћанском духу, они не бацају камен на грех, него би да га баце на грешника. То је заиста жалосно. 

Како ме све ово подсећа на причу из Карамазова. Тамо је чувени Аљоша, ретко питом и побожан човек, пожелео једном злочинцу да добије казну сразмерно његовом злочину, а камоли да ми не пожелимо.

пре 4 минута, Панарет рече

Иначе, морам да приметим морбидну карактеристику многих савремених хришћана који са неким садистичким уживањем прижељкују и хвале мучење па и убиство грешника (у овом случају ујака-силоватеља). Сасвим страно хришћанском духу, они не бацају камен на грех, него би да га баце на грешника. То је заиста жалосно. 

Погрешно си разумео, нико то не "прижељкује".

пре 7 минута, Панарет рече

Надам се да ће ова девојчица уз помоћ Господа успети све да преброди. 

То јесте одвратно, али је потпуно природна људска реакција кад се деси овакав ужас. Једноставно људе то дубоко погоди и онда се мало празне разним претњама и злобним жељама. Исто као кад те неко изнервира па га опсујеш, сигурно му не мислиш то што си рекао у псовци. Само што је ово много горе. Сигурно да они који то причају не би никога мучили.

Они који би били стварно способни за то, такви ћуте и не причају о томе.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      Верни народ Бреснице окупио се на у прву среду по Педесетници под сводовима храма Чудотворца девичког и црноречког, светог Јоаникија, како би дочекали свог Епископа и остварили заједницу у Трпези Господњој са својим Предстојатељем. Шумадијском Епископу Господину Јовану саслуживали су пароси бреснички протојереј Саша Антонијевић, старешина храма Светог Јоаникија и јереј Милош Ђурић, уз саслуживање ђакона Немање Стојковића.

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
      Након духовног напајања Јеванђељском Истином, владика Јован се обратио повереном му духовном поуком у којој је нагласио значај праведности и праведног живљења у животу сваког хришћанина. Владика је нагласио да реч праведност у Господњем обраћању својим ученици означава врлину, и то не једну, већ све врлине на које смо позвани да их остварујемо и по њима живимо. “Мерило врлине не треба сами да одређујемо, нити да ми постављамо мерило врлине, већ врлине треба да испитујемо Црквом, Јеванђељем, Литургијом и Светом Тројицом. Јер чак и молитва није права молитва, ако она није молитва заједнице, Цркве и љубави”, напоменуо је владика истакавши у наставку: “Зашто је Господ узео баш пример фарисеја и књижевника? Они су били врло учени људи свог времена који су одлично познавали реч Светог Писма и Закон, али нису живели по Светом Писму. Правда књижевника и фарисеја ни старозаветна правда није довољна за спасење. Да је та правда била довољно не би било потребе за Богочовеком. Али зато је Господ дошао и донео са собом правду небеску. Ону правду која треба испуни целог човека. И видите да је и правда сишла са неба, јер све што је добро дошло је са Господом. И зато ће кад Господ буде опет дошао са Господом доћи анђели и сви свети показујући да је Диван Господ у светима својим”.
      Владика је нагласио да се у човеку стално појављује глад и жеђ за Христом, и благо оном човеку који се храни Христом, Његовим врлинама, правдом и истином, као и Његовим Телом кроз Свето Причешће. Међутим, постоје многи који ту глад и жеђ за Христом не препознају, већ су гладни и жедни нечега што је пролазно, па такви људи гризу сами себе, али гризу и друге.

Извор: Епархија шумадијска
    • Од Логос,
      У истини Божијој и братској љубави позивамо све православне вјернике и све људе добре воље, којима су истина и правда на срцу, да се сјутра окупимо на Тројичиндански сабор пред Саборним храмом Христовог Васкрсења у Подгорици.

Због очекиване масовности скупа, дужни смо, у пастирској бризи за спасење душа и очување освештаног вјековног црквеног поретка, упутити онима који ће сјутра бити присутни на Сабору, пар важних напомена.
      Будући да ће се сјутра служити Света Литургија, треба да се зна да Светом Причешћу на сјутрашњој Литургији могу приступити само они који су крштени у Православној Цркви, који се труде да живе животом Цркве и који су постили тродневни пост, на који су сви вјерни били позвани уочи Сабора.
      Такође, напомињући да су на Сабор добродошли сви који желе да се помоле и заузму јасан став за одбрану светиња Божијих и умножење братске љубави, благодарећи свим политичким и другим организацијама и појединцима који су изразили забринутост и спремност да учествују на Сабору, подсјећамо да Сабор није мјесто ни за какве идеолошке, политичке или националне симболе или пароле – нека се током Сабора вијоре само црквени барјаци и литије и нека се чују само молитве и ријечи уздања у Бога, које ће најбоље показати нашу одлучност да светиње бранимо и одбранимо уз помоћ Божију у миру и братској љубави. Црква окупља, а не разједињује, и то све вјерне без разлике. Како каже Апостол Павле: ”Нема више Јудејца ни Јелина, нема више роба ни слободнога, нема више мушког ни женског, јер сте ви сви један (човјек) у Христу Исусу.” Црква је по својој природи Сабор – Сабор Бога и људи, Сабор људи међу собом, Сабор Неба и Земље и она то треба и да остане, а никада да постане слушкиња било које државе, нације или идеологије. Само ако је таква – она је слободна. Стави ли се у службу било којег трулежног земаљског идеала, ма какав да је – губи своју јеванђелску снагу и издаје вјерност Богу живоме и своју мисију спасења човјека и свијета.
      Иако запањени свим неистинама и увредама које се ових дана пишу и говоре у, одавно незапамћеној, антицрквеној медијској кампањи, не треба да се смућујемо. Све се дешава по ријечи Господњoj: ”Ако мене гонише и Вас ће гонити… Али све ће вам ово чинити због имена мојега, јер не познају Онога који ме посла.” Бог није никад био у сили, него је увијек и свугдје Бог у правди. Само то ћемо на Сабору и да тражимо  – правду Божију и правду људску за нашу Цркву, за наше светиње, за наше храмове, манастире и гробове предака.
      Сјутра будимо сви заједно у молитви против безакоња и одлучно за одбрану светиње, братско помирење и исцјељење братомржње која трује Црну Гору, заогрнути вјером, надом и љубављу шаљући јасну поруку да је једини прави пут – пут богољубља и братољубља.
      * * *
      У разговорима за Радио Светигору свештеници Митрополије црногорско-приморске говорили су о организованим поласцима верника из њихових парохија на сутрашњи Тројичиндански сабор за одбрану светиња који ће бити одржан на платоу испред Саборног храма Христовог Васкрсења у Подгорици. Организовани полазак верника испред храма Светог Јована Владимира у Бару планиран је за 7,30 часова, испред манастира Ђурђеви Ступови код Берана у 5 часова, испред храма Светог Николе у Котору у 6,30 часова, са Трга Шака Петровића у Никшићу у 7,30 часова, испред Богословије Светог Петра Цетињског са Цетиња у 7,30 часова, испред бјелопољске цркве Светих Петра и Павла у 5,30 часова, из Улциња у 7 часова.

Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од "Tamo daleko",
      Сутра у Подгорици да бисмо довека били у Призрену!
      Posted on 14/06/2019 by dvaujedan Зашто ћу сутра бити у Подгорици?
      Зато што је на Црквинама, малом братственичком гробљу крај Цркве Архангела Михаила, тек неколико гробова наше куће.
      Прађед Мијаило, дични јунак мојковачких крвавих бадњака и нико до њега од старијих мушких глава из камене приземљуше у Морачи!
      Пострадали су за српство, свету Српску православну цркву и веру светосавску- где су пали тамо су их и копали…
      Због тог знаног гроба и свих незнаних не знам где бих сутра ваљо више него на Тројичинданском сабору за одбрану праотачких крвавих распећа, јер исте звери данас кидишу на наше цркве и манастире као и у та времена кад се није марило хоће ли се огњиште угасити док год кандила и воштанице горе…
      Не само наше већ свако у та славна брда, у тој Црној Гори немањићкој- више је костију по вртачама и омарима него под земљом, ал баш због тога где год свећу да запалим ту ми је гроб ђеду, ту ми је црква, ту ми је олтар, ту су ми звоници на крошњи сваке букве и крушке дивљаке…
      Сутра нам, можда као никад до сад, ваља стати пред ђавола и показати да још довољно, више него довољно, мушких глава има Црна Гора вољних да пострадају за оно због чега се довека живи- веру у васкрслога Бога- Христа и божија коначишта!
      Сутра, у Подгорици, на Тројичинданском сабору, бранимо једнако Морачу и Острог колико и Дечане, Грачаницу…
      Исто је то поган, ђавољи накот, што бије о Румију и Девич!
      Што сутра одбранимо у Подгорици, одбранили смо и на заветној светињи, јер кости које не знам где су- знам где су, ено их где год застанем на Проклетијама или Ловћену, Великој Хочи или Горњем Липову, Ћириловцу или Богородици Љевишкој…
      Савардак ми је једнако на Вучију колико и у Призрену!
      Та ружа ветрова што бије поврх малог братственичког и кумовског гробља Цкрвинама јесте распеће ветрова са Шаре, Бајгоре, Дурмитора и Комова!
      Свуд су ми кости куд ми је вера светосавска- свуд ми је светосавље куд прађедови нису узмицали пред ђаволом!
      Кости које тражим су кости које ме носе!
      Кости које ме носи целивам пред олтарима!
      Шта каменој приземљуши да кажем ако сутра не будем у Подгорици?!
      Како да јој назовем: „Помаже Бог, доме и роде“, ако нисам имао куражи да помогнем Богу кад су му некрсти ударили на коначишта?!
      Сутра је у Подгорици место свакоме од нас, јер што сутра не одбранимо под Горицом прекосутра нећемо имати права да дозивамо својим!
      Без разлике дал верујемо у Господа или не, сутра бранимо Господа који вазда верује у нас!
      Прећутимо ли Морачу- немамо се права питати зашто нас пећка светиња неће помињати…
      Михаило Меденица
      https://dvaujedan.wordpress.com/
    • Од JESSY,
      Направити интервју који је оригиналан и не личи на друге је заиста тешко. Међутим, ми смо у сасвим другачијој ситуацији. Личност са којом имамо прилику да разговарамо је толико интересантна и оригинална да је ужитак претакати разговор са њом у писану реч. Данијела Киш (рођена Станкић) је личност која се издваја, не толико уметничким талентом, који је такође несвакидашњи, колико по таленту да препозна срж и исходиште Животног смисла и лепоте.

Данијела, ти си несвакидашњи уметник, ствараш у условима који су поприлично тешки. Не контролишеш деведесет девет посто свога тела, имаш честе и јаке болове... Већина људи на твом месту тешко да би имала воље да живи, а камоли да стварају. Откуда ти толико мотивације?

– Не знам, оче, ја сам се са том љубављу, чини ми се, родила. Од када знам за себе волела сам да сликам, вајам, да креирам и улепшавам све око себе.

То је, дакле, основна нит твоје личности.

– Па, да. Хвала Богу да је моја мама Марица ову особину од најранијег узраста препознала и неговала. Куповала ми је боје, пластелине, глину; тако да сам узрасла и срасла са ликовном уметношћу за цео живот.

Дакле, ти си од малих ногу знала шта хоћеш да будеш кад порастеш ?

– Да, са ликовним образовањем сам почела у четвртој години. Похађала сам разне школице и курсеве сликања, цртања и вајања, да би на крају завршила Вишу школу ликовних и примењених уметности у Београду и стекла звање наставника ликовне културе.
    • Од Логос,
      У данима када се васцелим бићем радујемо небоземном радошћу Празника над празницима - Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, благословена је прилика да САМИ СЕБЕ И ЈЕДНИ ДРУГЕ, подсетимо на значај ХРИШЋАНСКЕ ЉУБАВИ према пријатељима и ближњима. Овај свештени период у коме се налазимо од нас очекује усрдније промишљање на тему нашег односа међу пријатељима, који никада не сме да остане на пуком теоретисању, већ увек и без изузетка од нас као припадника Цркве Христове очекује ДЕЛАТНО ПОКАЗАНО ПОШТОВАЊЕ И ХРИСТОЛИКУ ЉУБАВ!
      Поучени дивни речима "БЛИЖЊИ ЈЕ МОЈ РАЈ", спознајемо велику тајну да је сваки човек боголико биће, биће које је саздано по лику и по подобију Божјем (по слици и прилици Божјој), али и да је губитак љубави према ближњима и повређивање пријатељâ директно нарушавање наше заједнице са Господом, која је немогућа без љубави према ближњима!

Осећајући насушну потребу за овом темом, уредништво портала Поуке.орг доноси неколико надахнутих и поучних текстова који ће нам на савршен и опитан начин приближити значај хришћанске љубави која се исказује у нашем односу према пријатељима. У оквиру овог прилога доносимо Вам следеће текстове:

Љубав према пријатељима једнака је љубави према Богу!
      Хришћански и љубављу испуњен пријатељски однос никад не рањава!
      Свети Владика Николај: Љубав међу пријатељима нас приближава Богу!
      Протојереј Александар Шмеман: Милосрђе и хришћанска љубав
      Протопрезвитер Василије Томић: Љуби Бога и ближњега свога!
      Свети Григорије Палама: Љубав међу пријатељима је луча кроз коју задобијамо благодат Духа Светога!
      Владика Порфирије: Љубав и пажња су једини аутентични контекст нашег постојања у којем можемо да нађемо смисао живота!

• Create New...