Jump to content
Djapa

Google "doodle" logo postoji da označi bilo koji dan, godišnjicu ili praznik, bez obzira na to koliko je nejasan ili bizaran. Ali, ništa na Vaskrs, naravno. Zašto? 

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest
пре 3 минута, cloudking рече

Pih... veliki ste put presli od "raduj se malo stado" do "a gde je nama dudl !!!!"

Има смисла...

Мене реално баш брига шта ће гугл да постави, моја је радост била данас у мојој цркви са мојој браћом и сестрама

пре 12 минута, cloudking рече

Pih... veliki ste put presli od "raduj se malo stado" do "a gde je nama dudl !!!!"

Samo sam hteo da ukazem na diskriminaciju, google je samo jedan od mnogih. Ucinilo mi se kao zanimljiva informacija.

1 hour ago, cloudking рече

Не ради се о томе, већ да вероватно није стављено да се одређене групе не увреде. Бљуц.

пре 8 минута, Juanito рече

Не ради се о томе, већ да вероватно није стављено да се одређене групе не увреде. Бљуц.

Svejedno "buu, svi imaju samo ja neam" se ipak ne uklapa u koncept hriscanskog ucenja... but, then again, sta se pa uklapa...

пре 9 минута, cloudking рече

Svejedno "buu, svi imaju samo ja neam" se ipak ne uklapa u koncept hriscanskog ucenja... but, then again, sta se pa uklapa...

Али нико то није рекао. Већину хришћана реално заболе шта гугл качи. Ово није хришћанско питање, него друштвено. Друштво у коме је ОК и кул бити све, укључујући и најбизарније далекоисточне секте са својим екстремно штетним учењима (веганство, псеудонаука, псеудомедицина), а срамота једино бити хришћанин, поприлично клизи у тоталитаризам. Ако мислиш да претерујем, погледај мало и размисли. Друштво је политички коректно према скоро свима, осим према хришћанима. Не говорим о Србији, него о савременом западном свету.

пре 1 минут, Juanito рече

Већину хриђћана реално заболе шта гугл качи.

Не већину, него све, они који брину о томе не знају шта је хришћанство, или мисле да знају.

Ako sam u pravu varnica oko ovoga je nastala kada je google doneo odluku da postavi dudl u cast Cezara Caveza na 86. godisnjicu njegovog rodjendana 
koja se eto pala na Vaskrs. I izazvala burne reakcije vernika, dok u nasem slucaju uopste nista nije postavljeno da se obelezi najveci hriscanski praznik. 
Google je ocigledno kompanija kojoj je najveci interes da ima sto vise zadovoljnih korisnika i da zaradi sto vise novca.  Ali je takodje ocigledno i jedna u nizu kompanija koja
diskriminise hriscane kao sto to radi ceo materijalisticki, ateisticki, humanisticki svet u kome je kao sto kaze korisnik "Juanito"  sramota biti hriscanin, u kome se pljuje i ismejava
crkva i svestenstvo, vernici se tretiraju kao neki verski fanatatici, ludaci ili neki gresnici pokajnici, bolesni i sl. a ne kao normalni ljudi koji su izabrali da veruju i postuju nesto sto nije
opipljivo i sto im nece doneti vise para, polozaj, moc i udobniji zivot. Samo sam hteo da ukazem na tu diskriminaciju i na to da je sve vaznije od hriscanskih praznika koji eto nisu ni 
vredni pomena, svaki nemoral, lopovluk i sve sto je zlo i naopako ima svoj medijski prostor i promovise se najglasnije sto se to moze dok eto za Vaskrs ni jedan 'dudl' jer je u ovom slucaju Cezar Cavez bitniji.

пре 29 минута, Juanito рече

Али нико то није рекао. Већину хришћана реално заболе шта гугл качи. Ово није хришћанско питање, него друштвено. Друштво у коме је ОК и кул бити све, укључујући и најбизарније далекоисточне секте са својим екстремно штетним учењима (веганство, псеудонаука, псеудомедицина), а срамота једино бити хришћанин, поприлично клизи у тоталитаризам. Ако мислиш да претерујем, погледај мало и размисли. Друштво је политички коректно према скоро свима, осим према хришћанима. Не говорим о Србији, него о савременом западном свету.

Pa jel vole da se k***e kako su "vecina"? Onda nek daju malo prostora i drugima... niko nije rekao da je sramota biti hrisanin, jednostavno se nije osetila potreba za skreatnjem paznje na nekoga kome paznje uopste nije potrebna. Google svojim doodle-ovima skrece paznju na drustvene probleme i promovise stvari za koje smatra da treba da buu promovisane. Nego se to kod hriscana odma prevodi kao svojevrsni atak!

Na kraju krajeva, privatna firma ne mora nikome da polaze racune za marketing, hriscani nek naprave svoj google pa tamo nek svaki dan kace cije god doodlove oce... :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Ronald,
      Otvorio sam novu temu, postoji stara, samo da potvrdim ono sto sam govorio o mitr. Amfilohiju i njegovom razumijevanju uzivo, jer je to i Vuk isto izjavio:
      Tačno je, krstio sam se u hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici ali o detaljima tog čina ne mogu da vam govorim. Sami čin je tajan, to je zavjet između mene, crkve i mog kuma“, priča u u intervjuu za Radio Slobodna Evropa (RSE) 19 godišnji Vuk Adžić iz Kolašina, prva trans osoba koja se krstila u nekom od svetilišta Mitropolije crnogorsko primorske Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori, koja je do sada ispoljavala izrazito negativne stavove prema LGBT populaciji.
      Objavljeno: 06. 11. 2019 - 15:29
        Za to je dobio blagoslov Mitropolita Amfilohija, a za RSE između ostalog govori zašto mu je vjera važna u životu i koliko mu je pomogla da se suoči sa traumama od napada na pragu porodične kuće, u avgustu ove godine.
      "Religija je veoma važna u mom životu. U jednom periodu imao sam samo religiju uz sebe. Vjera me je održala u životu. Ono što sam i ranije govorio jeste da se nakon napada na mene ispred praga porodične kuće, sigurno osjećam samo u crkvi i da je ona neka moja sigurna luka gdje znam da mogu uvijek da dođem i da budem prihvaćen kao čovjek. Za mene je religija ljubav. Sami Mitropolit Amfilohije o kojem imam samo lijepe stvari da kažem dao mi je blagoslov da mogu da se krstim. Neizmjerno sam mu zahvalan na tome i želim da poručim da je jedno ono što o njemu izlazi u medije a sasvim drugo ono što on jeste – dobar čovjek koji ima razumijevanja", rekao je Adžić

Transrodna osoba Vuk Adžić, nakon krštenja: Amfilohije je dobar čovjek, koji ima razumijevanja
      M.PORTALANALITIKA.ME    
    • Од Agnostik__,
      Pozdrav svim clanovima foruma.

Vjerujem da je ova tema bila aktuelna na forumu vise puta, a kako na forumu, tako i kroz istoriju crkve, ali nakon cetri godine proucavanja biblije i vodjenja diskusija, ako cu biti iskren prema sebi, moram priznati da ne mogu tvrditi (vise) sa sigurnoscu da pismo govori o Bogu kao trojicnom, niti o Isusu kao nekom ko je iste prirode kao Bog Otac.

Bas naprotiv, cini mi se da pismo predstavlja Boga Oca kao jedinoga istinskog Boga (Jov 17;3) a Isusa kao mesiju. S obzirom na to, prije nego sto potpuno promjenim svoje misljenje, pomislio sam da pokrenem dijalog oko te teme na pravoslavnom forumu. Ukoliko je neko zainteresovan i ima vremena, voljeo bih da mi objasni takvo vjerovanje na osnovu pisma. Istina se ne boji kritike, te sam naumio da kriticki analizram to kroz dijalog sa ljudima kao sto ste vi, ne bih li dosao do istine.

Pored toga sto je tesko shvatiti nauku o trojicnom Bogu jer je vrlo zbunjujuca za razum, jos je teze izvuci takvu istinu iz pisma (makar meni), osim ukoliko se uzme nekolicina stihova i izvuce iz konteksta kao sto sam primjetio da se desavalo prilikom mnogih diskusija. Medjutim, prilikom dublje analize takvih stihova, koji navodno potvrdjuju da je Bog trojican ili da je Isus iste prirode kao i Bog Otac (npr najcesce Jov 10;30), ispostavi se da vecina pravoslavaca uopste nije upoznata sa jevrejskim nacinom razmisljanja niti za kontekstom to poglavlja.

Ja bih rado zapoceo sa analizom stiha kojeg sam najvise puta dobijao kao argument za to da je Isus Bog, a to je:

1) "Ja i Otac jedno smo" (Jov 10;30)

Ako neko tvrdi da je Isus izjavio da je Bog rekavsi navedeno, odnosno, da je iste prirode kao Bog Otac, time je strasno zanemario kontekst citavog poglavlja, jer on ne govori o tome da je Bog, nego mesija. Citav dijalog izmedju Isusa i jevreja se vodi po pitanju toga da li je on mesija ili nije. Samo par stihova unazad, jevreji od njega sa ocajem traze da kaze otvoreno da je mesija:  "Jevjreji su ga okruzili i govorili mu: 'Dokle ces drzati nase duse u neizvjesnosti? Ako si Hrist (mesija), reci nam otvoreno!' Isus im odgovori: 'Rekoh vam pa ne vjerujete." (da je mesija, ne Bog) (Jov 10;24-25)

Isus zapravo govori da je jedno s Ocem u smislu potpune haromije sto se tice njegove misije - oni su ujedinjeni u istoj volji, misli, zelji. To potvrdjuju rijeci samog Isusa na drugom mjestu:  "..Sacuvaj ih u ime svoje, one koje si mi dao, da budu jedno kao i mi sto smo jedno" (Jovan 17;11) Iz ovoga je jasno da ce Isusovi ucenici biti jedno sa Bogom na isti nacin na koji je Isus jedno sa Njim, odnosno u istoj volji, zelji, misli. Suludo bi bilo tvrditi ikako drugacije, jer ne bi imalo smisla ako se uzme navedeno u obzir.
      Mnogi su zanemarili navedeno (sto molim da vi ne uradite), navodeci kao protiv argument tvrdnju jevreja: "..nego na hulu na Boga, sto se ti covjek buduci, pravis Bogom" (Jov 10;33)  Medjutim, nije potrebno obrazlagati takav protiv argument, s obzirom da je sam Isus odgovorio na njihovu optuzbu: "Odgovori Isus: 'Nije li pisano u vasim zakonima bogovi ste? Kad one nazva bogovima kojima bozija rijec bi data, a pismo se ne moze ukinuti, kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svijet: 'Hulis', zato sto rekoh 'ja sam Sin Boziji?'" (Jov 10;34-36)
      Iz navednog da se zakljuciti:

1) Isus jasno porice jevrejsku optuzbu da tvrdi da je Bog
      2) Pravi razliku izmedju sebe i Boga Oca
      3) Potvrdjuje svoj identitet, Sina Bozijeg, a ne Boga

One koji zele da argumentovano odogvore na ovo, molim da uzmu u obzir sve sto sam naveo te da isto pobiju.
    • Од Aristotel,
      Kako bi vi to objasnili jednom protestantu?
      I koji bi bio najvažniji razlog?
      Zanimaju me vaši odgovori...
    • Од Jestira,
      Nisam pravoslavne vere, ali verujem u Boga. Ne pripadam ni jednoj religiji, molim se Bogu i treudim se da nikome ne cinim zlo. Pre tri nedelje mi je umro brat. Dobio je mozdani udar i poceo je sasvim polako da se oporavlja, ali onda su nam jednog jutra javili da je umro. Od onda ne mogu da nadjem ni svoj mir, ni utehu. Ne razumem zasto mu Bog nije pomogao da ostane ziv. Niko od nas u familiji nije ni 0110_hahaha ni zla osoba, trudimo se da zivimo svoj zivot kako znamo i umemo moleci se Boigu i ziveci posteno. Brat mi je bio mladji 6 godina od mene i ja se pitam zasto sam ja jos uvek ziva, kada sam i ja imala mozdani uda pre par godina, samo je bio mnogo laksi i danas nemam nikakvih posledica, a on je, jadan, morao da umre. Zasto je to moralo da se dogodi i da se cela familija baci u ocaj. Moj tata ima od tada problem sa Bogom, jer je ceo zivot govorio kako je jedino sto moli Boga da ni jedno njegovo dete ne umre pre njega, a sada se bas to desilo. Recite mi, ima li utehe za mene ili moram svaki dan da dozivljavam cepanje srca iznova, samo sto otvorim oci?
    • Од JESSY,
      Ljudske ličnosti individualne su kao i otisci prstiju. Temperamenti, prošlosti i vrednosti veoma se razlikuju, kao i uticaji roditelja na decu i reakcije dece na uticaje roditelja. Svaki roditelj treba da nađe vaspitni stil koji odgovara njegovoj/njenoj ličnosti i moći će fino da podešava i usklađuje taj stil, pod uslovom da znaju koji pristupi će najverovatnije da vode njihovu decu ka tome da postanu srećne i odgovorne odrasle osobe.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...