Jump to content
Небитан Лик

(Пс)ихтус VS Отац Иван (ЖРУ)

Оцени ову тему

Recommended Posts

video sam da vas kritikuju

-zbog muzike koju slušaju popovi sa ovog foruma

-da ste "new age"

-da trujete omladinu

-da propagirate da se neko može spasiti a da nikada nije poverovao tokom života

šta ćete da kažete u svoju odbranu , a ?

Ма ко то каже , БРЕ главу ћу му отфикарити !

Ми смо врло мирољубив и толерантан сајт и форум...

Ово је занимљив сајт. Подсећа помало на мешавину бившег сајта "САВЕСТ" и садашње "Борбе за веру." Али, за сада, показују релативно умеренији став, који је највише покварен претенциозним насловом "Чувари православља."

мајкл мајкл мајкл

Aман , зезам се...

Потпуно из неутралних побуда сам поставио овај линк. мајкл

Чејо је то назначио као његов сајт.

Само сајт и није нешто активан...

Guest Инсајдер

-da ste "new age"

-da trujete omladinu

-Није нормално да свештеници  јавно промовишу сатанске песме јер би неко могао да помисли како су песме где се велича ђаво нормалне...

-Њу Ејџ  89898989898989 све што је ново је у тренду али то "у тренду" обично кратко траје а за собом оставља пустош, мислите о томе!

-Трују омладину?  Ма не, само је направљена круцијална грешка, требало је у старту да пише у наслову тинејџерски форум место православни  :0104cheesy:

-Ах она позната узречица, "Дух дише где хоће" , па што би онда веровао ако је Дух у мени који ће ме непокајаног и многогрешног одвести у Рај  89898989898989 (могућ сценарио по вашој причи, или тврдњи да ће се и неверни/иноверни спасит  0442_feel-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':cmizdrenje:' />  ).

с поштовањем

четвороструки тајни агент стране службе,

Инсајдер

Guest Инсајдер

čekaj ... ti li si otuda ?

јок вала.  Ја сам само веома добро обавештени верник, у неку руку непристрасан али ипак имам своје мишљење око целе ове ситуације које се наравно заснива на чињеницама и доказима.

А видиш како је то медијски-пропагандно урађено, да чим се моје мишљење коси са мишљењем једне струје одмах се поставља питање да ли сам "отуда", илити са друге стране.  Што ће рећи да је изгледа и забрањено мислити или у преводу ћути и гледај своја посла иако се свет или црква око тебе руши  89898989898989

Свако  има  права  на  своје  мишљење,само треба исправно размишљати,

и бити здрав.

Зато једите што више витамина, пијте довољно течности, боравите на свежем

ваздуху...по могућству  планинском... 0442_feel :)

Guest Инсајдер

Свако  има  права  на  своје  мишљење,само треба исправно размишљати,

и бити здрав.

Зато једите што више витамина, пијте довољно течности, боравите на свежем

ваздуху...по могућству   планинском... 0442_feel :)

Тактичко скретање са претходне поруке и пребацивање на шалу, веома добар и опробан метод + навођење да треба исправно размишљати или подсвесно навођење да треба размишљати као што размишља струја овог форума.  Е моји психолози читам вас као отворену књигу и више но што мислите.

0442_feel

Само  сам обична  куварица, али могу ја и кутлачом  по  глави  

ко  није  добар, зато боље да идем  да  кувам... 0442_feel 0442_feel animal-smiley-030 animal-smiley-030

Постављена слика

:)

Aман , зезам се...

Потпуно из неутралних побуда сам поставио овај линк. dada

Нисам то знао...

Иначе, karadjordje је први поставио тај линк, немам ја ништа с'тим. :0104cheesy:

-da ste "new age"

-da trujete omladinu

-Није нормално да свештеници  јавно промовишу сатанске песме јер би неко могао да помисли како су песме где се велича ђаво нормалне...

-Њу Ејџ  89898989898989 све што је ново је у тренду али то "у тренду" обично кратко траје а за собом оставља пустош, мислите о томе!

-Трују омладину?  Ма не, само је направљена круцијална грешка, требало је у старту да пише у наслову тинејџерски форум место православни  bliss jeeee

-Ах она позната узречица, "Дух дише где хоће" , па што би онда веровао ако је Дух у мени који ће ме непокајаног и многогрешног одвести у Рај  89898989898989 (могућ сценарио по вашој причи, или тврдњи да ће се и неверни/иноверни спасит   bliss jeeee-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':)' />  ).

с поштовањем

четвороструки тајни агент стране службе,

Инсајдер

Већ и сама чињеница да су овде активни људи који размишљају попут браће Драже, Исихија или Инсајдера, показује да овај форум има знатно ширу визуру од других који се баве сличним темама.

1. Ово да свештеници величају "сатанистичке" песме је, по обичају, претерано поједностављивање и генерализација. Да, ако неки свештеник слуша или поштује неку групу метал правца, он аутоматски "промовише" сатанизам, зар не? Оно што сви они који би да ревнују у вери не разумеју је следеће - све док се бавите осуђивањем и просуђивањем вере других (а нарочито свештеника и архијереја), нећете имати времена ни мотива да се суочите са сопственим гресима - осим, ако, попут фарисеја, нисте заправо безгрешни. Ако, пак, немате греха, онда први баците камен на нас "заблуделе..." Већ неко време пратим ту причу о металу, али понекад немам ни времена ни воље да се у сваку расправу мешам.

Овде бих, зато, само укратко рекао - сви они који метал или rock музику осуђују због звука, текстова или иконографије осуђују као "сатанистичку," показују велику неспособност да направе јасне дистинкције. Као неко, ко већ годинама и са благословом духовника и архијереја СП Цркве, пратим кретања у савременом сатанизму и езотерији могу да приметим следеће: постоји једна врло мала група врло озбиљних сатаниста која се прикрива у "метал" миљеу, што јој је омогућено управо чињеницом да 99% група које се декларишу чак и као сатанистичке, немају никакве везе са озбиљном езотеријом. С друге стране, они најопаснији, тзв. "генерацијски" сатанисти, инфилтрирани су највише у клир римо-католичке цркве и неке харизматске заједнице и секте формално протестантског усмерења. А да, има их присутних и у клиру СПЦ, углавном кроз праксу тзв. "белог гностицизма" - неким чудом, управо ти клирици који нагињу оваквим праксама, често су познати и као "највећи бранитељи и ревнитељи православља." Има она народна изрека која каже "...да се власи не досете." Зато, за оне који желе радије да се баве начином на који други исповедају веру (уместо сопственом, ваљда "беспрекорном" вером) један мали савет - обратите пажњу на појединце и групе у клиру и међу лаицима које се баве зилотствовањем - код њих је ова активност, често заиста и професионални аранжман. Sapienti sat!

2. Што се тиче оптужбе према овом форуму да "промовише" New Age, да ли то радимо тако што раскринкавамо кључне фигуре ове идеологије која се лажно претставља као духовност (нпр. тзв. "христа" Мајтреју)? Дајте нам вашу дефиницију New Age-а и покажите теме на којима га промовишемо. Најлакше је некога "етикетирати" али, било би корисно да за ту етикету дате и неке конкретне аргументе - наравно, уколико уопште знате шта је то New Age, осим јефтине етикете за дисквалификацију неистомишљеника?

3. Не знам по чему је ово "тинејџерски" форум - мада сам овде присутан релативно кратко, мислим да бих смео да тврдим да је просек година у администрацији и модерацији преко 30 година - то је узраст у ком је и Господ Исус Христос стекао право да јавно подучава и проповеда. Тачно је да на форуму има и доста младих људи - највероватније захваљујући томе, што их овде углавном (осим од неких појединаца  bliss jeeee-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='bliss jeeee' />) не дочекује ригидни и псеудо-средњовековни пуританизам и фарисејски морализам, нити теологија "мрака, паучине и страха" него покушај да се Икономија Спасења освести кроз икономију Свепрожимајућег Љубавног двига Пресвете и Животворне Тројице и њеног кенотског посезања за човеком, кроз Нетварне Енергије свеблагодатног обожења твари.

4. Зар није речено да "Дух дише где хоће?" И зар с поуздањем можете да тврдите да се готово нико неће спасити, пошто Бог суди истим судом као и они од Вас који "ревновање за веру" ефективно изједначавају са осудом других (уместо расуђивањем о самоме себи и сопственој вери). Тако је чак и покајани разбојник на крсту ИСТОГА ДАНА био с Христом у Царству Божијем, силом свог покајања. А данас међу нашом браћом православним зилотствујућима и псеудо-православним зилотујућима, све више има људи којима нико није довољно "добар Србин и православац" - свако је сумњив.

Што се мене тиче, знајте да ово о Вашем раду за разне службе прихватам озбиљно - напросто због чињенице да разне стране службе данас активно раде на покушајима унутрашњег разбијања јединства СП Цркве. Ви се "Инсајдеру", с вашим размишљањима која сам до сада виђао на овом Форуму, одлично уклапате у такву активност, без обзира да ли оваквом изјавом желите да постигнете ефекат ироније.  bighugbighug

Aман , зезам се...

Потпуно из неутралних побуда сам поставио овај линк. bliss jeeee

Нисам то знао...

Иначе, karadjordje је први поставио тај линк, немам ја ништа с'тим. bighugbighug

:)

Ако пажљивије прочитате, приметићете да су на самом сајту демантовали да иза њега стоји Чејовић. Тако, за сада је излишно спекулисати ко су творци сајта - рекли су да ће, уколико то одлуче, свој идентитет искључиво открити на самом сајту (а као што сам већ рекао доста подсећају на бивши сајт САВЕСТ кога више нема on line).

bliss jeeee

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...