Jump to content
JESSY

Обуци нежност...

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 2 минута, Сања Т. рече

Ali se bojim da budem nežna

nemoj da se bojiš...budi to što jesi...može zena da istovremeno bude nežna ali i jaka...probaj...videćeš da funkcioniše...:)

Dzentlmen se ne radja, dzentlmen se postaje. 

Isto je i sa neznoscu ako je vec nemas, izgradije. 

Neznost bi trebalo da bude, paznja, bliskost, mislim da je romantika prozeta neznoscu, bez nje nema neznosti.

Mislim da je, onog trenutka kada je nestala neznost kod zena, nestala i kod muskaraca, pa su " drvosece" nusproizvod jakih zena.

Dok su zene bile neznija polovina, postojale su celine. A kako vreme prolazi sve ce vise biti polovina koje zive ko celine.

Nežnost je mekoća,suptilnost u odnosu prema nekome,no postoji nežnost koja ima sadržaj i nežnost koja je prazna,samo lepa folija.

Na primerima,neko nastoji da bude nežan u ophođenju,ali uvek kasni na dogovoreni termin,ne slučajno,nego konstantno.

Neko vas obasipa lepim i nežnim rečima,ili nežnim ćutanjem,ili nežnim pogledima i osmesima,a ne pomogne vam onda kada može i kada vam treba.

Iza nežnosti treba stati,bez obzira kome je upućena,prijatelju,bliskim osobama,deci,voljenom biću,kao što treba stati iza reči,zagrljaja,poljupca...

Ljudi vas ponekad obasipaju nežnoću jer ništa ne košta,a promovišu sebe kao nežna bića.Radite neki posao,i jedna osoba ne uradi milion stvari koje treba,neodgovorna je,a obraća vam se sa "ljubavi",i to mi nekako dođe kao uzrečica.Neki neke lepe reči govore samo jer lepo zvuče.

Nežnost za značenjem,sa sadržajem je najlepši način postojanja,i tu najlepšu nežnost ipak čuvamo za posebna bića.:mazenje:

Нежност је кад:

Старица Катарина пре петлова потпирује ватру у на огњишту, а дим из сирове грабовине јој уједа оче сузама димљивим, које усаше на сузе мајке која се моли за душе деце коју је сахранила. Онда извади пгачу испод сача и грубим испуцалим рукама очисти пепео. Онда отвори дрвини ковчег и извади ланену крпу испод белог столњака Славског и взену торбу за милоште чувану. А кад петлови најаве зверима да се повуку у јазбине, изађе, закључа коћу, а кључ тури за венчаницу, на старо место за које зна само комшиница-сеја, да обиђе и кућу за не-дај-Боже дад дође да напоји стоку и дометне им пиће. Код капије устргне највећу и најглаткију крушку, па низ друм.

Мало ће пешке; негде ће наићи неки колар са сеном ил' огрнацима, мало ћиром, а коначиће код јетрве од оне Љубинке наше што се удала тамо у њи'ово село. А другог јутра ће на Службу...и да види сина калуђера.

И донесоше владики исткану шарену торбу за милоште, послушница његова и духовна ћер'...школована, није се лако дала, упорна, али је волела владику. "Ево, вели, владико, мајка ти је дошла и донела ти ово". Владикин дубоко поглед обузе сета, као да се прену из неког далеког сна-јаве, а лице му се, што данас рекли, "разнежи". Једна ја мајка - Бог па мајка, одма'до Њега. Послупкиња се у себи обрадова кад угледа како се владика "разнежи". Извади погачу, па заповеди јој коме да је однесе. Извади ракију, вунене чарапе - и њих раздели. А кад извади крушку, лице се растужи, а сузе грунуше под беоњаче, али их задржа. И тако у муку, стајаше владика са мајчином крупком у скромној собици, а послупкиња чекаше следћу упуту. Владики се лице смрче, уозбиљи, постаде скоро бесно - и заповеди: "На, носи"! Послупкиња не упеде задржати сузе. Узимајући крушку тихо мољаше: "Немојте владио, узмите макар крупку - то је до мајке...ради ње"! Он је строго сасече очима и заповеди грубо: "НОСИ СВЕ"!

Нежност је сакривена у речима Моме Капора: "Њ-ежност је н-ежнија"!

То што ми данас називамо нежношћу је чедо сентименталности у разним облицима. А сентименталност је једна од најпрефињенијих превара духова таме. Она, сентименталиност најчешће краси људе прилично моралне, који желе добро, али добро по њиховим поимањима доброте, а тиме и лепоте. Попто их, као такве, незлобиве и необузете гресима које друштво и оклина осуђују, а и због доброг васпитања,, нечастиви није могао сурвати у блато поганих грехова, онда их је "разнежио". Те зле силе су фалсфикатори, дају нам папир уместо новца. Сентименталност је лажна љубав. Сви облици нежности као чеда сентимента су опасни и имају, често, не баш "нежне" последице.

Чули смо, често, за неога ко се убије да кажу: "Био је нежна душа".

Истинска нежност је у рукама оне старице, испуцалим...али је њен син још нежнији, само на другом, духовном пољу.

И Њ-ежно и н-ежно, и благ и груб човек могу бити нежни, али се треба чувати сентименалности. Путем ње нас непомјаник чини доступним да нас исповређују, најчешће и највише - најближи! Не треба бркати сентименталност и наивност. Наивна су рецимо деца, а сентиментални људи су јако егоцентрични а често и егоисти у мало израженијем облику.

Ако би смо рекли да Бог облачи (кад смо већ код "стајлинга) човека у љубав ако јој се човек уподоби, сходно томе можемо речи да у сентименалност човека облачи онај други...кад  се човек уподоби да је прими.

Сва права задржава....

пре 11 часа, Нифада рече

Nežnost je mekoća,suptilnost u odnosu prema nekome,no postoji nežnost koja ima sadržaj i nežnost koja je prazna,samo lepa folija.

Na primerima,neko nastoji da bude nežan u ophođenju,ali uvek kasni na dogovoreni termin,ne slučajno,nego konstantno.

Neko vas obasipa lepim i nežnim rečima,ili nežnim ćutanjem,ili nežnim pogledima i osmesima,a ne pomogne vam onda kada može i kada vam treba.

Iza nežnosti treba stati,bez obzira kome je upućena,prijatelju,bliskim osobama,deci,voljenom biću,kao što treba stati iza reči,zagrljaja,poljupca...

Ljudi vas ponekad obasipaju nežnoću jer ništa ne košta,a promovišu sebe kao nežna bića.Radite neki posao,i jedna osoba ne uradi milion stvari koje treba,neodgovorna je,a obraća vam se sa "ljubavi",i to mi nekako dođe kao uzrečica.Neki neke lepe reči govore samo jer lepo zvuče.

Nežnost za značenjem,sa sadržajem je najlepši način postojanja,i tu najlepšu nežnost ipak čuvamo za posebna bića.:mazenje:

Primeri se odnose na različite osobe,a poruka je ista.

Nežnost je kada ti sleti leptir na dlan ili čelo,a ti se ne pomeraš,prestaneš i da dišeš da se ne uplaši i ne odleti.Nežnost je kada brineš o nekome,kada ti je stalo,nežnost nije prosipanje lepih reči bez značenja,nežnost nije eksperiment,nežnost se ne iscrpljuje u tome da li te neko nežno ili čvrsto drži za ruku,nežnost je u tome kada znaš da ni najjači  vetar neće moći da to oduva,a kamoli laki povetarac.Nežnost je kada neko ima strpljena i vremena za nekog,a ne donosi zaključke na osnovu jeftinih psiholoških analiza,nežnost je lični susret bez kalkulisanja,nežnost nije samo hod po uglađenom tepihu,nežnost je često posrtanje po neravnom terenu,nežnost je poštovanje,podrška.

Nežnost je razumeti nekoga.

Nežnost je razumeti kada nekome treba dati čašu vode jer je žedan,a ne nuditi mu sendvič sa ubeđenjem da je neko gladan i da ne vidi da ima problem.

Najlepša nežnost je biti Čovek,pa makar upakovan i u grubu hartiju,a ne šareni celofan:)

Управо сада, Нифада рече

Najlepša nežnost je biti Čovek,pa makar upakovan i u grubu hartiju,a ne šareni celofan:)

Čovek u smislu reči Patrijaha Pavla - da!

Priča o Katarini, sinu kaludjeru-vladici i krški je istiniti dogadjaj. Radi se o Vladiki Nikolaju i njegovoj majci - i kruški iz Lelića. Ja sam samo malo nakarikirao (grabovinu i to...

Mislim da svi treba da se zamislimo nad dramom vladike sa kruškom majke u ruci.

A ja sam to izneu niže u mom viđenju nežnosti, sentimentalnosti i ljubavi. Što se yivotinja tiče, one su po meni nežne jer ne znaju za greh, a "lanac ishrane u prirodi" je posledica našeg greha.

Uletio sam ovde jer sam video da, po meni, ima velikih omaški kod nekiJeh...al' šta me briga, sebičnog, za tuđim ženama i njihovom poimanju nežnosti kad imam moju dragu, krhku i "grubu" suprugu. Žene - pamet u glavu

Down with #metoo!

Нежност је данас у катакомбама, и сме се показивати само најближима, али ако је њихов одонос по оној "Христос посреди нас".

Хаве најс нежност ал оф ју...

Ponekad imam utisak da su ljudi koji veruju u Boga,koji su u crkvi,makar i deklarativni hrišćani,pomalo pretenciozni u smislu da su oni uvek na strani dobra i pravih vrednosti,međutim iznenadili bi se kako među onima koji nisu baš "liturgijski hriščani" pošto je to sada popularan termin imamo divne,poštene,predobre ljude.Ponekad opet imamo i ateiste koji imaju predrasude prema onima koji su u Crkvi,zato što ne mogu da izađu iz tog stereotipnog poimanja hrišćanstva,niti da maknu od stečenih klišea,a neretko neki im i daju povoda za to. Zizjulas je u jednom tekstu sjajno primetio da je danas kod ljudi dominantan strah od drugog,odnosno strah da upoznaju drugog,i drugačijeg.

Nisu uvek stvari onakve kakve mogu da izgledaju,kako  ih neko iskonstruiše,itd.

Na nekim novinskim portalima crkvene teme,crkveni praznici se prezentuju tako da niko ne bi poželio tome da pripada. Ovih dana,pošto je početak avgusta,čitam o Sv.Iliji,koji se predstavlja kao prek i nemilosrdan svetitelj i prorok,i kako ako se bilo šta uradi na crveno slovo,može imati veoma loše posledice,pa se navodi izjava žene iz nekog mesta u Srbiji koja je na Sv.Iliju uključila mašinu za veš,iako joj je njena baka govorila da to nikako ne sme raditi na crveno slovo,pogotovo ako je svetitelj preke naravi kao prorok Ilija,a ona nije poslušala baku,jer je kako kaže ovo 21.vek,i kada je završila sa pranjem,njen sav veš je bio crn.Pozvala je majstora i on je rekao da mašina nema nikakav kvar.

Eto tako je predstavljen prorok Ilija,odnosno praznik koji Crkva proslavlja 2.avgusta.Onda to člitaju neki ljudi i kažu,eto šta moje dete treba da uči na veronauci, bez napora da upozna hrišćansku veru u njenom autentičnom smislu.

Malo udaljavanje od teme,ali i primer da sve može da ima svoje značenje,pa i kvazi značenje,praznici,hrišćanska vera,pa i nežnost.Percepciju nečega ili nekoga ipak odredjuje niz faktora.

Направила си погрешну паралелу алудирајући, вероватно, на мој осврт. Ниша "преко" није ту представљено, напротив. Могла би се дисертација написати о тој драми владика-мајчина крушка. Ти не познајш (није критика, не трчи) владикино дело, и писанио и мисију, па такве паралеле правиш. Знаш, кад си урату тада сви пуцају, нема ту сликања и певања него сви имају један циљ - убијати. Једни да освоје, други да одбране. Пророк Илија је прича за себе, а сваки светитељ има око себе историјске и сицолошке околности. Серафим Саровски у шуми мази међеда и моли се, а Вукашина секу на комаде усташе.

Хоћу да кажем да, а нема на теми много "црквених" осврта, осврћући се на речено имаш пограшну перцепцију

Слажем се, увелико, са запашањем како има дивних људи ван Цркве, и верујем да ће многима од њих, Христос Срцезналац (=Који зна дубину срца човека), кад неки од тих људи сам "атомом" почну да траће Бога, истог трена ће се Небо покренути њима у сусрет.

Даље, ја сам навео крајност човека огромног аскете, да би исказао однос љубави и сентимента, а нежност је најчешће продукт сентимента (не увек, али данас најчешће). Има хиљаде неђних жена и добрих и моралних, а мужеви их држе у лажи пола живота.

Крушку сам навео да покажем парадоксалну нежнос, која НЕ сме да се покаже. Када се Владика Николај сусретао са мајком, она је љубила руку владик, а не сину, а владика је љубио руку мајци! То је НАДнежност. Поента је била сентимент као, најчешћи корен нежности. Нешност, истинска, има иза себе моралалне и етичке норме, али које? Које су данас норме? Момак доведе девојку кући и спава са њом, а она нежна. Слаба вајда од те нежности.

Зашто су данас жене грубе, пују, највилгарније "мушким псовлама типа "пуши..." и као "будакови" а не чедне жене за којима дах стаје. данас за женама стају...оне мупке ствари не топла осежања. Некада су женама писане песме, данас Астасија пева "андерс ми". Па морал се срозао и изопачио. Погледај стари каубојски филм, серију када су колонизатори долазили у Америку - како су протестанти били побожни иако у јереси. А данас у Амстердаму голе курве у излгу, букавлно, у Данској фарме животиња за скотилаштво...и како да буде жена нежна и према коме?

Српкиња се у Европи уда за Албанца...па нема шансе да то изађе на добро и дец кад изроде све иде у пропас. То је плод сентиенталности и несагледавања шире.

Пример нежности (Јустин Саински): Причо му деда неки ако је волео и она њега бабу која се упокојила. 13 деце родила....ко има времена за мужа од толике деце. Није се тада купало ко данас, нити је било стикова за испод пазуха да не смрдиш. Баба спава ђеду под пазухом (смрдљивим, знојавим, можда је коси цео дан). И то ђеда нервира, смета му и виче: "Мичи се тамо Јоко (небитно име), не даш ми да спавам". А она одговара: "Пусти ме чоче, ја се твоје душе не могу надисати". У полу-сну, у бунило...

Истина је да, нека ми опросте све жене, износим мупки поглед (мада сам свуда и сваша видим, а прођем пола Европе и ништа не видим, као да нигде нисам био, мука ми) али ипак видиш, тренутно хтео-не хтео...ја се не сећам, буквално кад сам видео за мене лепу жену (вско је леп) али лепу да не мораш да сагледаваш "икону"....дигло ноге на столице по аутобусима и по аеродромима, све "напуцано", као да се женска нежност, кркост и женственост одселила са планете. Нигде да видиш жену у дугој, рецимо ланеној, хаљини, мелог врата од чедности не од белине, очију ма које боје, али да не "шарају", већ замишљену, а задовољну...опростите, генерализујем ужас на улици. Захваљујем Богу што ме чува да ни не помислим на ишта и де гледам, што реко владика Атанасије "шунке" код жена.

Каже фаца "јооој сисе". Па сомино, дојка је извор хране детету, није вијагра од меса која ради визуално. И да не лајем...мупкарци су крви што је жена сручена моћда на најнижи ниво у историји човечанства.

Жена да би била нежна, истиснки, морала је да има браћу и сесре и да их воли; па мора да буде морална брутално; мора да се облачи на начин да не "рекламира" - знамо шта се рекламира - деколте? Човече мајка дојиља се сакрива од људи да не гледају најлешу сцену под сунцем кад мајка доји дете! А данас, силикон пумпај.

Жена се данас погубила, онд аи да хоће да буде и нежна и лепа не зна. Фармерке...и моја жена их некад обуче, али то није за жену. За жену је хаљина јесњих боја, од природног материјала, равна ципела без обзира на раст, без накита (сем у неким свечаностима ексремним и ретким), дуге косе -жена. Данас су жене у манији оних болесника дизајнера гардаробе, да зараде паре нема кавих болештина се не продаје. Моја жене НЕ може човече да нађе сукњу! Све неки волани, исјечци будалаштине - нема сукње од лана, памука, полу-дуге, модерне....ил ко за баба-Персу, или сатанизам. Дакле, и када оће да буде нормална не може. Продавнице гардеробе - па ужас, ђавоимани људи дизајнирали 90%, нема лепе ствари. И на крају, фрајери одају у тренеркама, мајицма на "В" (шта ће мупшкарцу деколте, ко Лазански кад раскопча кошуљу), а девојке исто, ко да иду на трћање, нигде везе са везом. Али шта ћеш, не мош бити црна овца.

Причо ђед једном калушеру у болнсици како је са бабом живио 60-так година, имали доста деце - каже никад је није видео голу! Мош мислити како је она била нежна жена. Данас све полу-голо на улици. Иде жена без грудњака, у мајици - болест! Да, треба се "обући" у непност само каву? Моралну, етичну и тек онда може бити нешности. Све друго је...

Има дивних девојака, али најчешће је то, због утицаја околине, "припрата" кад ће "пасти за слободу". Жнеа, најважније, ако хоће бити нежна мора бити девстваена, а девственост није "невиност". Са друге стране може бити девица а као тесана храстовина...поента: морал, етика, посебно црквеност...и онда неђност мож да наврне и жени и човеку. Мошкарац може бити ПРЕнежан...

Генерално, част изузецима, жене данас или не знају или су погубљене па нити смеју нити имају коме бити нежне.

пре 12 часа, Ćiriličar рече

Направила си погрешну паралелу алудирајући, вероватно, на мој осврт. Ниша "преко" није ту представљено, напротив. Могла би се дисертација написати о тој драми владика-мајчина крушка. Ти не познајш (није критика, не трчи) владикино дело, и писанио и мисију, па такве паралеле правиш. Знаш, кад си урату тада сви пуцају, нема ту сликања и певања него сви имају један циљ - убијати. Једни да освоје, други да одбране. Пророк Илија је прича за себе, а сваки светитељ има око себе историјске и сицолошке околности. Серафим Саровски у шуми мази међеда и моли се, а Вукашина секу на комаде усташе.

Хоћу да кажем да, а нема на теми много "црквених" осврта, осврћући се на речено имаш пограшну перцепцију

Слажем се, увелико, са запашањем како има дивних људи ван Цркве, и верујем да ће многима од њих, Христос Срцезналац (=Који зна дубину срца човека), кад неки од тих људи сам "атомом" почну да траће Бога, истог трена ће се Небо покренути њима у сусрет.

Даље, ја сам навео крајност човека огромног аскете, да би исказао однос љубави и сентимента, а нежност је најчешће продукт сентимента (не увек, али данас најчешће). Има хиљаде неђних жена и добрих и моралних, а мужеви их држе у лажи пола живота.

Крушку сам навео да покажем парадоксалну нежнос, која НЕ сме да се покаже. Када се Владика Николај сусретао са мајком, она је љубила руку владик, а не сину, а владика је љубио руку мајци! То је НАДнежност. Поента је била сентимент као, најчешћи корен нежности. Нешност, истинска, има иза себе моралалне и етичке норме, али које? Које су данас норме? Момак доведе девојку кући и спава са њом, а она нежна. Слаба вајда од те нежности.

Зашто су данас жене грубе, пују, највилгарније "мушким псовлама типа "пуши..." и као "будакови" а не чедне жене за којима дах стаје. данас за женама стају...оне мупке ствари не топла осежања. Некада су женама писане песме, данас Астасија пева "андерс ми". Па морал се срозао и изопачио. Погледај стари каубојски филм, серију када су колонизатори долазили у Америку - како су протестанти били побожни иако у јереси. А данас у Амстердаму голе курве у излгу, букавлно, у Данској фарме животиња за скотилаштво...и како да буде жена нежна и према коме?

Српкиња се у Европи уда за Албанца...па нема шансе да то изађе на добро и дец кад изроде све иде у пропас. То је плод сентиенталности и несагледавања шире.

Пример нежности (Јустин Саински): Причо му деда неки ако је волео и она њега бабу која се упокојила. 13 деце родила....ко има времена за мужа од толике деце. Није се тада купало ко данас, нити је било стикова за испод пазуха да не смрдиш. Баба спава ђеду под пазухом (смрдљивим, знојавим, можда је коси цео дан). И то ђеда нервира, смета му и виче: "Мичи се тамо Јоко (небитно име), не даш ми да спавам". А она одговара: "Пусти ме чоче, ја се твоје душе не могу надисати". У полу-сну, у бунило...

Истина је да, нека ми опросте све жене, износим мупки поглед (мада сам свуда и сваша видим, а прођем пола Европе и ништа не видим, као да нигде нисам био, мука ми) али ипак видиш, тренутно хтео-не хтео...ја се не сећам, буквално кад сам видео за мене лепу жену (вско је леп) али лепу да не мораш да сагледаваш "икону"....дигло ноге на столице по аутобусима и по аеродромима, све "напуцано", као да се женска нежност, кркост и женственост одселила са планете. Нигде да видиш жену у дугој, рецимо ланеној, хаљини, мелог врата од чедности не од белине, очију ма које боје, али да не "шарају", већ замишљену, а задовољну...опростите, генерализујем ужас на улици. Захваљујем Богу што ме чува да ни не помислим на ишта и де гледам, што реко владика Атанасије "шунке" код жена.

Каже фаца "јооој сисе". Па сомино, дојка је извор хране детету, није вијагра од меса која ради визуално. И да не лајем...мупкарци су крви што је жена сручена моћда на најнижи ниво у историји човечанства.

Жена да би била нежна, истиснки, морала је да има браћу и сесре и да их воли; па мора да буде морална брутално; мора да се облачи на начин да не "рекламира" - знамо шта се рекламира - деколте? Човече мајка дојиља се сакрива од људи да не гледају најлешу сцену под сунцем кад мајка доји дете! А данас, силикон пумпај.

Жена се данас погубила, онд аи да хоће да буде и нежна и лепа не зна. Фармерке...и моја жена их некад обуче, али то није за жену. За жену је хаљина јесњих боја, од природног материјала, равна ципела без обзира на раст, без накита (сем у неким свечаностима ексремним и ретким), дуге косе -жена. Данас су жене у манији оних болесника дизајнера гардаробе, да зараде паре нема кавих болештина се не продаје. Моја жене НЕ може човече да нађе сукњу! Све неки волани, исјечци будалаштине - нема сукње од лана, памука, полу-дуге, модерне....ил ко за баба-Персу, или сатанизам. Дакле, и када оће да буде нормална не може. Продавнице гардеробе - па ужас, ђавоимани људи дизајнирали 90%, нема лепе ствари. И на крају, фрајери одају у тренеркама, мајицма на "В" (шта ће мупшкарцу деколте, ко Лазански кад раскопча кошуљу), а девојке исто, ко да иду на трћање, нигде везе са везом. Али шта ћеш, не мош бити црна овца.

Причо ђед једном калушеру у болнсици како је са бабом живио 60-так година, имали доста деце - каже никад је није видео голу! Мош мислити како је она била нежна жена. Данас све полу-голо на улици. Иде жена без грудњака, у мајици - болест! Да, треба се "обући" у непност само каву? Моралну, етичну и тек онда може бити нешности. Све друго је...

Има дивних девојака, али најчешће је то, због утицаја околине, "припрата" кад ће "пасти за слободу". Жнеа, најважније, ако хоће бити нежна мора бити девстваена, а девственост није "невиност". Са друге стране може бити девица а као тесана храстовина...поента: морал, етика, посебно црквеност...и онда неђност мож да наврне и жени и човеку. Мошкарац може бити ПРЕнежан...

Генерално, част изузецима, жене данас или не знају или су погубљене па нити смеју нити имају коме бити нежне.

Amin, amin, amin! :skidamkapu:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...