Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Grizzly Adams

Људи су супер! :)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Да мало разбијемо бригу од свих ових избора и чуда.

За откачене и/или лепе ствари које људи раде...

Гледајте овог брзог момка: :)

Овај момак има 19 година, болесну мајку и живи веома "скромно", благо речено. Пре годину и нешто запослио се у УПС-у (приватна пошта у САД), али живи далеко од радног места и нема "јавног превоза", па сваког дана пешачи око 10 киломатара да би стигао на посао који почиње у 4 изјутра... Колеге радници су приметили његов труд и марљивост па су га једног јутра дочекали са изненађењем:

http://www.faithwire.com/2017/03/06/this-young-man-wants-to-work-so-bad-dedicated-19-year-old-ups-employee-gets-huge-surprise-from-impressed-co-workers/

:)

Grizli, nadam se da mi neces zameriti. Mozda nema puno veze s temom, ali reko' da te pitam. :)

Meni je jedna moja drugarica super. Ali me jedna stvar zbunjuje kod nje. Zaludjena je praktikovanjem meditacije i eft-om (cuo si?), pa mi bas palo na pamet da te pitam koliko je to zastupljeno u Amerikama (pretpostavljam mnogo vise nego kod nas) i da li je moguce da ljudi zaista toliko veruju u uspesnost izlecenja mnogih bolesti praktikovanjem takvih seansi? Meni ono sto sam slusala zvuci jako bajkovito, a ona kaze da tako postize i odrzava svoj unutrasnji mir... Ok, ja jesam za pozitivnu psihologiju i zaista verujem da negativne emocije u velikoj meri mogu da naruse nase zdravstveno stanje, ali i dalje mi nije jasna cudotvornost tog eft-a i na koji nacin to funkcionise?

пре 1 минут, Anika рече

i dalje mi nije jasna cudotvornost tog eft-a i na koji nacin to funkcionise?

Nisam istrazivala niti citala nesto posebno o toj tehnici, ali neko moje misljenje je da se pritiskom ili u slucaju EFT-tehnike, laganim udarcima stimulisu odredjene energetske tacke na telu uz autosugestiju...tako da...sta znam...ako to nekoga " radi"  ili neko veruje da radi, verovatno ima neki efekat.

Nekome je to molitva, nekome meditacija...nekome EFT

пре 19 минута, Аурор рече

Poslednja epizoda jednog fenomenalnog youtube kanala posvećenom WW1, i to baš o nekom našem...  :)

Ово је баш лепо! И доста се потрудио овај водитељ да научи правилно имена, свака част... :)

Felix Baumgartner je austrijski padobranac i BASE skakač, poznat po tome što je 14. oktobra 2012. u okviru projekta Red Bull Stratos postavio nekoliko rekorda skočivši sa visine od 39 km i dosegavši brzinu od 1342 km/h.

пре 22 минута, Grizzly Adams рече

Нисам, шта је то?

Emotional freedom techniques. Ima na yt dosta snimaka, da ne spamujem temu. Odgledala sam s mukom jedan snimak da se devojka ne bi uvredila, vidim praktikuju neko "tapkanje" kako bi se oslobodili nakupljenih emocionalnih toksina i tako to, ali meni nekako ne ide uz Pravoslavlje. Nisam htela nista da joj kazem.

пре 33 минута, Anika рече

Emotional freedom techniques. Ima na yt dosta snimaka, da ne spamujem temu. Odgledala sam s mukom jedan snimak da se devojka ne bi uvredila, vidim praktikuju neko "tapkanje" kako bi se oslobodili nakupljenih emocionalnih toksina i tako to, ali meni nekako ne ide uz Pravoslavlje. Nisam htela nista da joj kazem.

Нисам чуо за то, чини ми се да није раширено у САД, а вероватно се и не крећем у тим њу-ејџ круговима... Ја сам ти више старомодан, емоционалне токсине лечим уз роштиљ и пивце. ;)

пре 39 минута, Anika рече

Мислим да је тако нешто код нас раширио Славински.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      На празник Педесетнице, у недељу 16. јуна 2019. године, прослављена је храмовна слава у Бјеловару. Светом архијерејском Литургијом у бјеловарском храму Пресвете Тројице началствовао је Његово Високопреосвештенство Митрополит загребачко-љубљански господин Порфирије уз саслужење архијерејског намесника бјеловарског протојереја-ставрофора Слободана Лалића, јереја Миломира Гвојића, пароха у Великој Писаници, јереја Љубуше Миодраговића, пароха у Нарти, јереја Немање Обрадовића, пароха у Бјеловару, ђакона др Драгана Радића из Загреба и ђакона Угљеше Пилингера из Вараждина.

После свете Литургије Митрополит је прочитао молитве са вечерње Педесетнице и благословио славско жито и колач. У својој беседи верницима митрополит је говорио о великом празнику Силаска Светог Духа на апостоле. „Апостоли су, примивши Духа Светога, сведочили једнога Бога у Тројици и Спаситеља нашега Исуса Христа. После силаска Светог Духа апостоли су проповедали народу на свом матерњем језику, а свако ко је ту био присутан разумео је на своме језику шта су они говорили. Наравно да је то нешто што надилази логику и што се не може рационално објаснити, али тамо где је Бог Духом Светим и тамо где је љубав савршена, ту су сувишне сваке речи и ту, пре свега говори језик љубави и језик срца. Ту свако свакога разуме, без обзира одакле долази и одакле потиче и независно од тога коме и где припада.
      Овај догађај Педесетнице зове се још и рођендан Цркве, јер тог тренутка Бог је показао да оно што је изабрани народ носио као обећање од Бога, оно што је изабрани народ чувао као истину, то сада постаје реалност. То сада постаје универзално. Изабрани народ има своју мисију и свој значај за читав свет, за све народе. Он је постојао због тога да би се конституисала Црква у којој сви људи и сви народи постају изабрани народ. У њој сви људи и сви народи постају један народ. Црква је на дан Педесетнице дала, не само једнака права, не само једнаке шансе, него пуноћу истине и пуноћу спасења свим људима и свим народима света. Јер, Господ Христос је глава Цркве која је једно тело. 
      С обзиром на то да је једна глава и једно тело све различитости у Цркви не престају да постоје него се преображавају, јер је истинита реч апостола Павла који каже да нема Грка и Јеврејина, нема Скита и Варварина, нема роба и слободног, нема мушког и женског. Наиме, постоје различитости, постоје лични печати, али те различитости нису разлог да се развијају супротности и непријатељства, антагонизми и искључивост, него су те различитости посебни, лични дарови. Свако има нешто што је само његово, не да би то љубоморно чувао и сачувао за себе, него да би кроз то што је његово могао да се искаже, да би могао да се отвори ка другом ко има другачији печат, који има другачије особине, да би могао том другом и другачије да се дарује и да с њим, кроз тај свој дар, успостави комуникацију и гради заједницу, те да би кроз тај дар, и лични и посебни печат другога, могао другога да прими и доживи као свога“.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од Поуке.орг инфо,
      Док је јуче на величанственом Тројичинданском сабору на температури +38, 20 хиљада вјерника Српске православне цркве заједно са својим свештеницима заклело се да ће чувати и обнављати своје светиње, на Цетињу је данас шачица људи присуствовала квази „хиротонисању“ извјесног Бојана Бојовића у тзв. чин епископа НВО ЦПЦ.

Уз зеленашке заставе, ова групица изгубљених имала је пажњу свих режимских медија у Црној Гори које су радосно пренијеле ову „црквену тајну“, како би својим читаоцима дали лажну слику вјерника у Црној Гори.
        А на тзв. „хиротонисању“ мање људи него на просјечном роштиљу у овим љетним данима.

„На тзв. литургији тзв. ЦПЦ током које обављена тзв. хиротонија у чин тзв. епископа тзв. Бориса – присуствовало је испод 3 тенде 50-ак несрећника. Толико ја другара поведем на роштиљ, кад је лијеп дан. Овој веселој дружби бих такође препоручио роштиљање, а да се оставе сулудих идеја о отимању нечега што није њихово“, саркастично је прокоментарисао аналитичар Бошко Вукићевић.
      весела Мирашева дружина
      Наравно, сувишно је рећи да је састанак веселе Мирашеве дружине био прави дебакл, иако су овога пута имали среће да им ниједна тенда није пала на главу, као што је обичај за сва њихова окупљања.
        Испред храма у Подгорици
      Влади Црне Горе ако није јасно ко су вјерници у Црној Гори и зашто по свим анкетама СПЦ ужива највеће повјерење људи нека упореде ове двије слике, можда им онда дође у главу да садашњи нацрт предлога баце у смеће, а да се на столу нађе онај прихватљив за једину каноску и признату цркву Српску православну!
      https://www.in4s.net/cirkus-je-u-gradu-na-tzv-hirotonisanju-bojovica-manje-ljudi-nego-na-rostilju/?fbclid=IwAR0_IuYXe5GCUWY6SMP-Jz4XpPhy6G31_aci-ifgAvduD7eJdrr23S3GtVc
    • Од Поуке.орг инфо,
      Док је јуче на величанственом Тројичинданском сабору на температури +38, 20 хиљада вјерника Српске православне цркве заједно са својим свештеницима заклело се да ће чувати и обнављати своје светиње, на Цетињу је данас шачица људи присуствовала квази „хиротонисању“ извјесног Бојана Бојовића у тзв. чин епископа НВО ЦПЦ.

Уз зеленашке заставе, ова групица изгубљених имала је пажњу свих режимских медија у Црној Гори које су радосно пренијеле ову „црквену тајну“, како би својим читаоцима дали лажну слику вјерника у Црној Гори.
        А на тзв. „хиротонисању“ мање људи него на просјечном роштиљу у овим љетним данима.

„На тзв. литургији тзв. ЦПЦ током које обављена тзв. хиротонија у чин тзв. епископа тзв. Бориса – присуствовало је испод 3 тенде 50-ак несрећника. Толико ја другара поведем на роштиљ, кад је лијеп дан. Овој веселој дружби бих такође препоручио роштиљање, а да се оставе сулудих идеја о отимању нечега што није њихово“, саркастично је прокоментарисао аналитичар Бошко Вукићевић.
      весела Мирашева дружина
      Наравно, сувишно је рећи да је састанак веселе Мирашеве дружине био прави дебакл, иако су овога пута имали среће да им ниједна тенда није пала на главу, као што је обичај за сва њихова окупљања.
        Испред храма у Подгорици
      Влади Црне Горе ако није јасно ко су вјерници у Црној Гори и зашто по свим анкетама СПЦ ужива највеће повјерење људи нека упореде ове двије слике, можда им онда дође у главу да садашњи нацрт предлога баце у смеће, а да се на столу нађе онај прихватљив за једину каноску и признату цркву Српску православну!
      https://www.in4s.net/cirkus-je-u-gradu-na-tzv-hirotonisanju-bojovica-manje-ljudi-nego-na-rostilju/?fbclid=IwAR0_IuYXe5GCUWY6SMP-Jz4XpPhy6G31_aci-ifgAvduD7eJdrr23S3GtVc

View full Странице
    • Од александар живаљев,
      Извор:https://www.facebook.com/manastir.tumane.9?__tn__=%2Cd*F*F-R&eid=ARBtMZSUxCjNUQj4KVXTZ7qBKiNFFDkWlXUo0x8nioWdBO3o4rY-NxgURtUcgdC917KCXuE0zKVRGmY3&tn-str=*F

Данас се у манастиру Туману код Голубца окупило више хиљада верника који су молитвено учествовали у пресвлачењу моштију Светог Зосима.

View full Странице
    • Од александар живаљев,
      Данас се у манастиру Туману код Голубца окупило више хиљада верника који су молитвено учествовали у пресвлачењу моштију Светог Зосима.

• Create New...