Jump to content

Saša Knežević: ORBITALNO I ATOMSKO VREME

Оцени ову тему

Препоручена порука

1 hour ago, Ula Mark рече

Dobrotu Božju moguće je prihvatiti samo ako stvarno prihvatiš, da Bog nije stvorio smrt ... A ja verujem DA ON ČAK I DA HOĆE, NE MOŽE NIŠTA LOŠE NI DA POMISLI! Jer je ON APSOLUTNO DOBRO!

Сале, неће бити да је баш тако како ти тврдиш. Јер читамо Пост 6, 6-7: Покаја се Господ што је створио човјека на земљи, и би му жао у срцу. И рече Господ: хоћу да истријебим са земље људе, које сам створио, од човјека до стоке и до ситне животиње и до птица небеских; јер се кајем што сам их створио.

Дојадили му људи па узе да их побије заједно са зверињем. И мени моја ђеца дојаде па их не покољем.

Онда, кад их мало поби на мртво, Пост 8, 21-22 вели: И Господ омириса мирис угодни, и рече у срцу својем: нећу више клети земље с људи, што је мисао срца човјечијега зла од малена; нити ћу више убијати свега што живи, као што учиних. Отселе докле буде земље, неће нестајати сјетве ни жетве, студени ни врућине, љета ни зиме, дана ни ноћи.

Затим 9, 12-16: И рече Бог: ево знак завјета који постављам између себе и вас и сваке живе твари, која је с вама до вијека: Метнуо сам дугу своју у облаке, да буде знак завјета између мене и земље. Па кад облаке навучем на земљу, видјеће се дуга у облацима, и опоменућу се завјета својега који је између мене и вас и сваке душе живе у сваком тијелу, и неће више бити од воде потопа да затре свако тијело. Дуга ће бити у облацима, па ћу је погледати, и опоменућу се вјечнога завјета између Бога и сваке душе живе у сваком тијелу које је на земљи.

Међутим, видимо да се не сети баш увек преко дуге, па тако цунами у Индијском океану 2004 поби око 275 000 људи. Мало ли је? Рећи ћеш: Па није побио све људе, него тамо неке грешнике... - Не знам да ли знаш да је тамо била Ћићолина са својим сином и преживеше обоје. А Ћића сигурно није праведница као Ноје...  

Ово ти све помињем не да бих богохулио, него да ти укажем на бесмисао тезе да је Адам зајебао целу ствар. Пост 3, 17: Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умријећеш. - Адам није умро тог дана. Реч је о духовној смрти која настаје грехом, а не о физичкој. Дакле, на основу овог текста нас ништа не пречи да мислимо да је Адам свакако морао да умре. Наравно, знам ја да Картагински сабор даје друго тумачење, али мени антиохијци дају за право. Мој магистарски се бавио тим питањима, тако да верујем да би Августин данас мислио као и ја, али је тада било потребно да се сломи кичма пелагијанцима који су у основи били јеретици, али су игром случаја заступали и ову верзију која је осуђена као јерес, мада је мени овај резон сасвим на месту. Јер ово што су после тврдили (да би Адам умро погрешио или не) није нужна последица њихове јереси.

Њихова јерес се састојала у учењу да је човек независан од Бога. Убеђен сам да су били огорчени на Бога зато што је човек смртан, тако да су рекли: ми ћемо својим силама да се спасимо јер радимо исправно, а са Богом можемо да се дружимо, јер он није лош компањон. Подсвесно су веровали да Бог није створио човека, тако да је та природа могла да се по својим силама обнови и живи независно од Бога. Целестије је лупетао ове ствари о Адаму, док су Пелагије и Јулијан Еклански били потуљени. Мислили су исто, али то нису као тако пропагирали. Јулијан је чак тврдио да Адам не би ни умро да је био праведан, и да би рађао децу као и ми данас. То је довело Августина да допусти и сам, кроз сву ту масакрирајућу полемику, да би и страст постојала приликом секса у Рају, мада је он, као стари манихејац прошао кроз ове фазе: 1) Људски род би се бесполно размножавао, као пчеле што са росом купе своје младе (од Амброзија наследио); 2) Људски род би се размножавао кроз сексуални однос, али бестрасно, јер страст ремети разумску контролу; 3) Људски род би се размножавао кроз сексуални однос страсно, јер је обдарен разумом!

Моја порука овде је да цела прича није завршена. Ми смо позвани да промишљамо о тим стварима, и страсно, јер разум је обдарен не само рационалном способношћу него и орексисом, жудњом.    

Подели на овим сајтовима

• Одговори 743
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 9 часа, grigorije22 рече

Tako sto je tvorevina do Adama bila u smrtnom nacinu postojanja. Pad Adama se sastoji u tome da je odbivsi zajednicu sa Bogom ona nastavila da postoji u smrtnom obliku. Besmrtnost koja je postojala samo u Edenu se nije prosirila na celu tvorevinu.

Cini mi se da mesas pojmove i stvari,  a sve u vezi tvog stava da je Atanasije rekao da  se covek padom vratio u prirodno stanje. ( treba videti pravi kontekst stvari, sta je tacno mislio svetitelj ).

Ako je Adam bio besmrtan od pocetka stvaranja ( Eden ), i padom  je postao smrtan,.....kako se moze reci da se covek vratio u prirodno stanje,....kada je ( covekovo ) prirodno stanje besmrtnost koju je dobio stvaranjem ?

Razumes, ne moze se uvoditi za coveka smrt kao prirodnost, kada je to neprirodno stanje koje se desilo padom ? Logican sled stvari. Zbog toga i oci kazu za sadasnje stanje covekovo da je neprirodno, steceno prvorodnim grehom koji se rasirio na citavo covecanstvo kao posledica pada prvog coveka. Kao sto se kaze :

"Зато као што кроз једнога човјека дође на свет грех, и кроз грех смрт, и тако смрт уђе у све људе, јер сви сагрешише."

Ne mozes da mesas prirodno stanje coveka i prirodno stanje tvorevine. Zasto ? Pa, vec smo pricali, navodi se da se priroda pokorila tastini ne od svoje volje, nego radi onoga koji je pokori, to jest, radi pada prvih ljudi. Znaci, i ovo danasnje stanje tvari, NIJE po prirodi stvari, nego je neprirodno i trenutno i ponovo ce doci do promene situacije.

Kako onda moze covek da se vrati u svoje prirodno stanje koje je truleznost, cak i kada gledamo u odnosu na prirodu, .....kada je ta truleznost, cak i za prirodu , neprirodno stanje ? A, takavo stanje je za tvar, prouzrokovano padom prvog coveka ? Jednostavno, nemoguca situacija, logicko uzrocno - posledicno je neostvarljiva. :coolio:

Sam si postavio tekstove , recimo :

" св. Јован Златоуст:

"Као што је твар постала пропадљива када је твоје тело постало пропадљиво, тако ће твар - када твоје тело постане непропадљиво - следити тело и постати му слична" (Омилије на посланицу Римљанима, XIV, 5)."

I mnogi drugi citati otaca, da ne navodim sad. Ne znam vise sta da kazem, trebalo bi da jasno.

Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Ula Mark рече

Toliko se trudiš, a toliko ne razumeš. C- nije uzrok, c je posledica, brzina svetlosti zavisi od svojstva vakuuma, a ovaj od ZPE. A za ZPE su ti talasi, za koje važe modeli oscilacije.

Iste te oscilacije sa jasno izraženim TRENDOM (joj, boli me glava, kad čitam kakve gluposti pišeš), zbog istog uzroka, izmerene su i za druge atomske konstante. A to važi i za »atomski sat«. Gledaj prilog više.

Ako se »c« promeni, u suprotnom smeru će se promeniti i »h«, a od h – da uprostim, zavisi brzina rada atomskih satova. Zašto sa atomskim satovima ne možemo da izmerimo promenu »c«, je vrlo prost, jer je produkt ch konstantan.

Zato je moguće promene »c« meriti samo neatomskim satovima – a i to ti je pokazano na gornjem postu.

Poštedi me bar malo svojih gluposti, lepo sam nakačio pdf. Tamo ti je to objašnjeno. Nemam stvarno interesa da sve jednu tvoju rečenicu pobijam. Ama sve jednu. Ako ti ne shvataš proste stvari, kako ćeš teže?

Kažeš: Seterfield sasvim otvoreno isključuje podatke, potpuno PROIZVOLJNO, bez ikakvog obrazloženja, dok određene podatke menja (reworked), a druge ne dira, opet bez obrazloženja zašto jedne menja, a druge ne menja.

U Monografiji: Cosmology and the Zero Point Energy imaš za svako merenje bukvalno kao rodovnik evidentirano, obrazloženo, nacrtano ...  od 82 do 131 strane. To je 50 stranica. 

Ali dobro, ako vidiš u opisu bića Marka Pola medveda, ako ti dve godine znače isto što i 66.000.000 godina (a po novom biće i 195.000.000), sve je jasno.

I po x-ti put. Pokušaj najpre da razumeš ZPE, pa onda šalji Youtube priloge, jer ti je u tom članku, koji je nakačen na prvoj stranici, sve obrazloženo.

Nemoj bezveze da se eksponiraš ... ;)

Da li ti imaš ili nemaš interesa da svaku moju rečenicu pobijaš me ne interesuje baš mnogo.

Dobio si od mene ozbiljne (i prilično jednostavne) primedbe na metodologiju na koje nemaš odgovor. Dobio si u onom klipu sasvim jednostavno (zasnovano na trinogometriji) objašnjenje da je zapravo univerzum stariji kada bi Setterfield bio u pravu... nemaš ni na to odgovor... U poslednjoj poruci si čak dobio primedbu na matematičku računicu, na koju takođe izgleda nemaš odgovor... posebno napominjem to da su primedbe jednostavne, jer je nemoguće da ih ne razumeš ili da je opovrgavanje istih naročito komplikovano, kada bi mogao da ih opovrgneš.

Samo nadobudno lupetaš kako drugi nešto ne razumeju, nadajući se da ćeš tako zamaskirati to što na iznete primedbe nemaš nikakve odgovore.

Upućivanje na neke PDF-ove i monografije je smešno... da je u njima "sve obrazloženo" i "sve objašnjeno", onda ti ne bi imao nikakav problem da to obrazloženje i objašnjenje izneseš i opovrgneš primedbe.

Još jedan primer zašto se naučnici i ozbiljni ljudi smeju kreacionistima.

I think my work here is done...  :)

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Сале, неће бити да је баш тако како ти тврдиш. Јер читамо Пост 6, 6-7: Покаја се Господ што је створио човјека на земљи, и би му жао у срцу. И рече Господ: хоћу да истријебим са земље људе, које сам створио, од човјека до стоке и до ситне животиње и до птица небеских; јер се кајем што сам их створио.

Kada bi danas sa ovim znanjem o Bogu što imamo – NZ i predanje - opisivali događaje u SZ oni bi zvučali sasvim drugačije.

Istu tu "evoluciju svesti" dobiješ i kada hronološki poredaš ono što je Pavle napisao – jasno se vidi kako se »ublažava« njegova teologija, kako sa SZ strogosti i poredka iliti "kanoni", prelazi ka ljubavi. A nemoguće bi mu to bilo pisati ranije, jer je morao to sam da okusi i da se uveri da je tako, da je Bog ljubav. Ava Porfirije (Bajraktaris) govori o tom. Imaju ljudi – a većina njih – koji ne mogu to da shvate, prosto jer nikada nisu to ni osetili. Um je tu nemoćan. Samo srce može to da oseti.

Nije se Bog promenio, ako smo se mi promenili, ako smo mi počeli drugačije da Ga doživljavamo.

Npr. desi se neka ekonomska kriza, rat, stradanje, masovno umiranje – ljudi će reći šta? Da je to Bog kriv! (Muslimani će reći to je sudbina itd.)

A kada nam je dobro, zaboravićemo na Boga. Ali to ne znači da Njega nema. To je »plotsko« umovanje … tipično sa čoveka.

A u SZ je život bio surov, pa su i ljudi i njihova realnost, shvatanja bili surovi .. zato i kaže (Mt 19) Hristos:
с обзиром на тврдоћу вашега срца Мојсије вам је допустио да отпустите своје жене; али од почетка није било тако.

Mojsije im dopustio, ne Bog! Bog digao ruke … Isto važi i za Potop. Može se lako pokazati da je »potop« u istoriji bio i da je on proizvod fizičkih zakona, bez potrebe za nadprirodnim Agentom. Potop u našoj paloj prirodi vidimo da je bio i na Marsu i Veneri … Ali ljudi su to shvatili kao da im Bog to pripremio … (dobar sve vidi dobro, loš sve loše … lopov misli da su svi drugi lopovi i tako).

Za Avgustina znam …

E, sada dolazimo do momenta kada Adam prestupa zapovest. Šta je to u stvari značilo? Bog mu je rekao, mali imaš da biraš. Ako hoćeš živeti sa Mnom, moj kućni red ćeš poštovati – ako misliš da možeš bez Mene, dobro, radi šta hoćeš. (Ali sa jednim uslovom … taj život ne može biti večan, čisto tehnički je to neizvodljivo (resursi, pitanje korupcije, nepotizma, nepravde), već vremenski ograničen. Bićeš u telu, jer ti um previše luta … radićeš da preživiš, da bi mogao da se smiriš.

To je plotska dimenzija, a duhovna je – ono što opisuje Siluan u svojim stanjima kada se povuče blagodat. E, to je pakao – mesto gde nema Boga! Imaš sve, ali nemaš Boga!

Adam je bio u stvari naivan  … ali je on bio konkretan, on je bio ličnost.

E, sada kada je on dobio ono što je tražio, ulazi propadljivost u svet. To je bio Adamov izbor, ne Božji. Justin kaže da je to bila prava kosmička katastrofa (ne sumljam). A to znači, bol, patnja i na kraju smrt. Do Adamovog prestupa nije bilo patnje, nije bilo smrti, to jest životinje nisu umirale. Jer to nema teološkog smisla.

Zamisli Adam imao kucu, a taj kuca krepa … Adam plače ko kiša … A Bog mu kaže, ti ćeš isto tako, samo probaj tu smokvu ili bananu! ;)

Auuu ... Ula Mark mora da radi, ćao društvo ...

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Avocado рече

Da li ti imaš ili nemaš interesa da svaku moju rečenicu pobijaš me ne interesuje baš mnogo.

Dobio si od mene ozbiljne (i prilično jednostavne) primedbe na metodologiju na koje nemaš odgovor. Dobio si u onom klipu sasvim jednostavno (zasnovano na trinogometriji) objašnjenje da je zapravo univerzum stariji kada bi Setterfield bio u pravu... nemaš ni na to odgovor... U poslednjoj poruci si čak dobio primedbu na matematičku računicu, na koju takođe izgleda nemaš odgovor... posebno napominjem to da su primedbe jednostavne, jer je nemoguće da ih ne razumeš ili da je opovrgavanje istih naročito komplikovano, kada bi mogao da ih opovrgneš.

Ja prosto zanemim, kad čitam kakve gluposti pišeš. Sve mislim sam ćeš shvatiti ... I tvoja od "oka" matematika između prve i zadnje vrednosti ... sa prosekom? To može da kaže neko koji ne razume šta znači least square fit. ... Ne određuje se vrednost naklona na osnovu prve i zadnje vrednosti dvaju observacija ... ooooooooooooooo ... gluposti, već na osnovu "minimuma sume kvadrata odklona". Prouči metodu na netu, manje ćeš smarati.

Tebi je promakao prilog o atomskom i orbitalnom vremenu? 

пре 18 минута, Avocado рече

Samo nadobudno lupetaš kako drugi nešto ne razumeju, nadajući se da ćeš tako zamaskirati to što na iznete primedbe nemaš nikakve odgovore.

Upućivanje na neke PDF-ove i monografije je smešno... da je u njima "sve obrazloženo" i "sve objašnjeno", onda ti ne bi imao nikakav problem da to obrazloženje i objašnjenje izneseš i opovrgneš primedbe.

Još jedan primer zašto se naučnici i ozbiljni ljudi smeju kreacionistima.

I think my work here is done...  :)

Pa objašnjeno ti je ... da si čitao, odmah bi shvatio. Dobio si odgovor ...
Evo, možda ovo bude dovoljno: http://www.setterfield.org/zpe/summary_text.html

Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ula Mark рече

Može se lako pokazati da je »potop« u istoriji bio i da je on proizvod fizičkih zakona

Ne pratim tvoje pisanije na ostale teme povodom "opovrgavanja evolucije", ali za ovaj potop jer tu sam koliko toliko kredibilan da nesto kazem, a otvoreno ti kazem prestani se brukati. 

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ula Mark рече

Prouči metodu na netu,

Nemoj mnogo da se nerviras, zna ponekad Avocado da malo 'omane' u tim nekim logicko - metodoloskim zakljucivanjima :laie_14:, ....pa, nemas potrebu za preteranom uzbudjencijom....:pecanje:

Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Ula Mark рече

Nije se Bog promenio, ako smo se mi promenili, ako smo mi počeli drugačije da Ga doživljavamo.

Па о томе ти и говорим! Зато вас сада не могу да убедим да је Бог створио свет смртним, како и у Библији пише. Ви Бога сада сентименталистички доживљавате. Зато не можеш да прихватиш старозаветни језик и менталитет. 

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Justin Waters рече

Ne pratim tvoje pisanije na ostale teme povodom "opovrgavanja evolucije", ali za ovaj potop jer tu sam koliko toliko kredibilan da nesto kazem, a otvoreno ti kazem prestani se brukati. 

Наравно да није било никаквог свеопштег потопа. То ћеш лако моћи да докажеш Ули. Но, то се не уклапа са тезом Сашином о томе да су у време Марка Пола били т-рекси, јер би и њих морао да укрца весели Ноје, а нема шансе да бронтосаурусе и све те друге диносаурусе потрпаш у прекоокеански брод, а Нојева барка је ипак била мања. 

Ја сам као клинац био смешан као цртани филм: замишљао сам да су се континенти раздвојили пошто је Адам пао!:))12:smeha::)) Славим Бога што ми даде да одрастем! 

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Mars ocean hypothesis

Main article: Mars ocean hypothesis

The Mars ocean hypothesis proposes that the Vastitas Borealis basin was the site of an ocean of liquid water at least once,[21] and presents evidence that nearly a third of the surface of Mars was covered by a liquid ocean early in the planet's geologic history.[126][155] This ocean, dubbed Oceanus Borealis,[21] would have filled the Vastitas Borealis basin in the northern hemisphere, a region that lies 4–5 kilometres (2.5–3.1 mi) below the mean planetary elevation. Two major putative shorelines have been suggested: a higher one, dating to a time period of approximately 3.8 billion years ago and concurrent with the formation of the valley networks in the Highlands, and a lower one, perhaps correlated with the younger outflow channels. The higher one, the 'Arabia shoreline', can be traced all around Mars except through the Tharsis volcanic region. The lower, the 'Deuteronilus', follows the Vastitas Borealis formation.[128]

A study in June 2010 concluded that the more ancient ocean would have covered 36% of Mars.[28][29] Data from the Mars Orbiter Laser Altimeter (MOLA), which measures the altitude of all terrain on Mars, was used in 1999 to determine that the watershed for such an ocean would have covered about 75% of the planet.[156] Early Mars would have required a warmer climate and denser atmosphere to allow liquid water to exist at the surface.[157][158] In addition, the large number of valley networks strongly supports the possibility of a hydrological cycle on the planet in the past.[148][159]

The existence of a primordial Martian ocean remains controversial among scientists, and the interpretations of some features as 'ancient shorelines' has been challenged.[160][161] One problem with the conjectured 2-billion-year-old (2 Ga) shoreline is that it is not flat—i.e., does not follow a line of constant gravitational potential. This could be due to a change in distribution in Mars' mass, perhaps due to volcanic eruption or meteor impact;[162] the Elysium volcanic province or the massive Utopia basin that is buried beneath the northern plains have been put forward as the most likely causes.[148]

In March 2015, scientists stated that evidence exists for an ancient Martian ocean, likely in the planet's northern hemisphere and about the size of Earth's Arctic Ocean, or approximately 19% of the Martian surface. This finding was derived from the ratio of water and deuterium in the modern Martian atmosphere compared to the ratio found on Earth. Eight times as much deuterium was found at Mars than exists on Earth, suggesting that ancient Mars had significantly higher levels of water. Results from the Curiosity rover had previously found a high ratio of deuterium in Gale Crater, though not significantly high enough to suggest the presence of an ocean. Other scientists caution that this new study has not been confirmed, and point out that Martian climate models have not yet shown that the planet was warm enough in the past to support bodies of liquid water.[163]

New evidence for a northern ocean was published in May 2016. A large team of scientists described how some of the surface in Ismenius Lacus quadrangle was altered by two Tsunamis. The Tsunamis were caused by asteroids striking the ocean. Both were thought to have been strong enough to create 30 km diameter craters. The first Tsunami picked up and carried boulders the size of cars or small houses. The backwash from the wave formed channels by rearranging the boulders. The second came in when the ocean was 300 m lower. The second carried a great deal of ice which was dropped in valleys. Calculations show that the average height of the waves would have been 50 m, but the heights would vary from 10 m to 120 m. Numerical simulations show that in this particular part of the ocean two impact craters of the size of 30 km in diameter would form every 30 million years. The implication here is that a great northern ocean may have existed for millions of years. One argument against an ocean has been the lack of shoreline features. These features may have been washed away by these Tsunami events. The parts of Mars studied in this research are Chryse Planitia and northwestern Arabia Terra. These tsunamis affected some surfaces in the Ismenius Lacus quadrangle and in the Mare Acidalium quadrangle.[164][165][166][167]

U plazma kozmologiji voda zbog vrućine koja dolazi od RA raspada radioaktivnih elemenata, probija na površinu. I to je "potop". Kako na Marsu tako i na drugim planetima:

As the heating continued in the earth's interior, the pressure increased and eventually fractured the crust and the water explosively out-gassed to the surface. The pressure of the overlying crust may well have jetted the mixture of water and chewed-out debris as high as 20 km in a series of massive explosive eruptions circling the earth. As such, it would be an eruption on a worldwide scale similar to the local eruption of Krakatoa in 1883 AD where dense volcanic clouds reached a height of 27 km [24], compared with the 19 km of Mount St. Helens in 1980 AD [25]. Studies by Dr. Walter Brown suggest that about half the present volume of the oceans may have been explosively out-gassed from the earth's interior in that episode [26]

http://www.setterfield.org/earlyhist.html#geologyfirst

Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Па о томе ти и говорим! Зато вас сада не могу да убедим да је Бог створио свет смртним, како и у Библији пише. Ви Бога сада сентименталистички доживљавате. Зато не можеш да прихватиш старозаветни језик и менталитет. 

E tu se ne slažemo ... a i nelogično je ... jer ljudi su i u SZ čuli da je Bog dobar, ali nisu verovali, a kroz Hrista su se ubedili, da je On dobar, a to je i ključno za razumevanje SZ. A i etika jednog i drugog je ko dan i noć. U prvom zavetu je sve usko, sebično ... čak kvarno. I pripisivati to Bogu - pa i smrt, brrrrrrrrrrrrr - ispada onda da je Hristos bio glumac, a da je u stvari zloća, sebićan, zavistan i žedan nečije krvi - mora da se osveti za uvredu Oca ne neki način. O.k. ide malo i na krst, ali sa prekrštenim palčevima! ;)

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ula Mark рече

I pripisivati to Bogu - pa i smrt, brrrrrrrrrrrrr - ispada onda da je Hristos bio glumac, a da je u stvari zloća, sebićan, zavistan i žedan nečije krvi - mora da se osveti za uvredu Oca ne neki način. O.k. ide malo i na krst, ali sa prekrštenim palčevima! ;)

Најдражи мој, да ли би ми појаснио зашто је умро Ис? Да бих после могао да ти одговорим. 

Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ula Mark рече

U plazma kozmologiji voda zbog vrućine koja dolazi od RA raspada radioaktivnih elemenata, probija na površinu. I to je "potop". Kako na Marsu tako i na drugim planetima:

As the heating continued in the earth's interior, the pressure increased and eventually fractured the crust and the water explosively out-gassed to the surface. The pressure of the overlying crust may well have jetted the mixture of water and chewed-out debris as high as 20 km in a series of massive explosive eruptions circling the earth. As such, it would be an eruption on a worldwide scale similar to the local eruption of Krakatoa in 1883 AD where dense volcanic clouds reached a height of 27 km [24], compared with the 19 km of Mount St. Helens in 1980 AD [25]. Studies by Dr. Walter Brown suggest that about half the present volume of the oceans may have been explosively out-gassed from the earth's interior in that episode [26]

Ali kakve veze imaju ovi navodi sa padanjem kise 40 dana, prekrivanjem kompletne povrsine zemlje vodom, "povlacenjem" tih voda sa geoloskim fenomenima koji su se desavali u dalekoj proslosti? U kakvoj su vezi bezivotni uslovi u kojima su se formirali okeani prije par milijardi godina, sa za zivot podesnim uslovima u kasnijoj fazi kada su ti okeani vec bili formirani omogucivsi razvoj zivota? 

Dakle odabires dogadjaje i naucne opise koji su se mogli dogoditi samo u dalekoj proslosti, i savljas ih u kontekst mlade i nastanjive zemlje. To je nemoguce i besmisleno.

Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Zoran Đurović рече

Наравно да није било никаквог свеопштег потопа. То ћеш лако моћи да докажеш Ули. Но, то се не уклапа са тезом Сашином о томе да су у време Марка Пола били т-рекси, јер би и њих морао да укрца весели Ноје, а нема шансе да бронтосаурусе и све те друге диносаурусе потрпаш у прекоокеански брод, а Нојева барка је ипак била мања. 

Ја сам као клинац био смешан као цртани филм: замишљао сам да су се континенти раздвојили пошто је Адам пао!:))12:smeha::)) Славим Бога што ми даде да одрастем!

Mnogo je lakse i smislenije za konkretno potop, da unesu trista cuda (ne samo zatvaranje teskih vrata barke) koje je Bog licno morao da uradi tokom i nakon poplave kako bi taj poduhvat uspio nego da tu mjesaju fizicke zakone i prirodne pojave. 

Dobro je dok si razmisljao o kontinentima, zamisli da okrivimo jadnog Adama za formiranje galaksija i crnih rupa, tamne materije i energije, za eventualno moguce multiverzume, za uopsteno kvantnu prirodu materije itd....:smeh1:

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од J_a_n_a,
      Da li se vaš život promenio usled korona situacije? Ako jeste, na koji način? Nedostaju li vam drugi ljudi?  usamljenost kao posedica nedostatka ili smanjenog socijalnog života…
      Pijete li kafu na Zoom-u? Vi koji radite od kuće kako izdržavate rad od kuće?  Vi koji ne radite kako izdržavate rad pod maskama ili zaštitnim odelima? (zavisno od profesije)    
      Da li ste naučili nešto novo o sebi i drugima? I da li su vas neki bliski ljudi razočarali, tj. zahvaljujući izolaciji ste otkrili neke njihove osobine za koje ranije niste znali?
      Uopšteno, jedan iskren osvrt i vaše viđenje cele situacije. Sam virus kao takav nije preterano bitan već kako se mi osećamo povodom toga, tako da, kako ste? Jeste li anksiozni i koliko? Šta vam stvara najviše anksioznosti i šta radite povodom toga? Ili ste pak preterano opušteni? Jeste li zadržali posao, ostali bez posla, našli novi? 
    • Од JESSY,
      Sekretarijat za sport i omladinu nastavlja sa realizacijom besplatnih programa u oblasti sporta za učenike osnovnih i srednjih škola u Beogradu, koji počinju 1. februara i traju do 29. februara.

Svi zainteresovani beogradski učenici uzrasta od 7 do 18 godina moći će u zimskim danima svoje slobodno vreme da provedu u sportskim centrima, gde im se pruža mogućnost da nauče da klizaju ili plivaju, a onima koji su već savladali te veštine da uživaju u ovim sportovima.
      Podela vaučera počinje u sredu 15.01.2020. od 9h do 15h u prostorijama Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda (Kraljice Marije 1) i traje do 31. januara.
      Zainteresovani učenici moći će da učestvuju u zimskim kampovima sa raznovrsnim sportsko-rekreativnim programima i kreativnim radionicama, najavljeno je iz Sekretarijata za sport i omladinu.
      Cilj besplatnih programa je da se svoj deci bez obzira na materijalni status omogući bavljenje sportom, sticanje zdravih životnih navika i promena načina života, a i ovog raspusta Sekretarijat za sport i omladinu podeliće određeni broj vaučera i za decu bez roditeljskog staranja.
      Sportsko-rekreativni programi biće realizovani u sportskim centrima u Beogradu i u Zavodu za sport i medicinu sporta.
      Obuku plivanja i usavršavanje tehnika plivanja organizovaće dvadeset sportskih klubova, dok će rekreativno klizanje organizovati sportski centri „Olimp-Zvezdara“, „Ada Ciganlija“ i Sportski centar „Tašmajdan“.
      Na ovom LINKU su detalji svih programa.
      PLIVANJE
      Akcionarsko društvo Kulturno-sportski centar „Pinki – Zemun“,
      Gradski centar za fizičku kulturu,
      Sportski centar „Tašmajdan“ d.o.o. Beograd,
      Privredno društvo „25. maj – Milan Gale Muškatirović“ d.o.o. Beograd,
      Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije,
      Javno preduzeće Sportski centar „Novi Beograd“,
      Javno preduzeće Sportsko-kulturni centar Obrenovac,
      Sportsko udruženje „Tonus sport“,
      Plivački klub Taurunum,
      Plivački klub Barakuda,
      Plivački klub Termoelektrana Kolubara Veliki Crljeni,
      Plivački klub Ušće,
      Beogradski plivački klub,
      Plivački klub L.A. Kolubara Lazarevac,
      Plivački klub NUN,
      Srpski plivački klub,
      Plivački klub 11. april,
      Plivački klub Vračar,
      Klub za vodene sportove Mornar,
      Plivački vaterpolo klub Zemun,
      Plivački vaterpolo klub Novi Beograd,
      Vaterpolo klub Stari grad,
      Vaterpolo klub Singidunum,
      Vaterpolo klub Beograd,
      Vaterpolo klub Taš,
      Ženski vaterpolo klub Crvena zvezda,
      Vaterpolo klub za dame TAŠ 2000 i
      Klub korektivnog plivanja, vaterpola i rekreacije Vračar
      KLIZANJE
      Javno preduzeće Sportski centar „Olimp – Zvezdara“,
      JP za uređenje, korišćenje i održavanje „Ada Ciganlija“ i
      Sportski centar „Tašmajdan“ d.o.o. Beograd.
      KAMPOVI
      Zimski kampovi sa raznovrsnim sportsko-rekreativnim i kreativnim programom organizuju
      Gradski centar za fizičku kulturu,
      Sportsko-rekreativni centar „Pionirski grad“,
      Javno preduzeće za obavljanje poslova iz oblasti sporta i rekreacije „Surčin“,
      Ustanova sportski centar „Voždovac“,
      Javno preduzeće Sportski centar „Olimp – Zvezdara“,
      Ustanova za vršenje javne službe u oblasti fizičke kulture Sportski centar „Ljubomir Ivanović Gedža“,
      Turističko-sportska organizacija „Čukarica“,
      Javno preduzeće Sportsko-kulturni centar „Obrenovac“,
      Privredno društvo „Mirko Sandić“ d.o.o. Beograd – Vračar,
      Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije i
      Ustanova „Voždovački centar Šumice“.
      Sportovi koji će biti obuhvaćeni sportskim kampovima su košarka, odbojka, rukomet, fudbal, atletika, džudo, karate, rvanje, kik boks, realni aikido, tekvondo, ritmička gimnastika, ples, stoni tenis, streličarstvo, pikado, šah, fitnes i aerobik za decu, skakanje sa male trambuline i još zabavno rekreativnih radionica.
      Sportsko-rekreativne programe za učenike sa invaliditetom sa raznovrsnim sportsko rekreativnim sadržajima organizuju plivački klub za osobe sa invaliditetom „Svimbo“ kao i Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda.
      Za sve sportske programe preporučuje se da se zainteresovani učenici prijave organizatoru programa pre početka programa jer je broj mesta ograničen, a učenici koji koriste sportske objekte u obavezi su da imaju neophodnu sportsku opremu.
      Sekretarijat za sport i omladinu će od 15. do 31. januara deliti vaučere sa kojim se ostvaruje pravo na besplatnu školu plivanja. Podela vaučera će se vršiti u prostorijama Sekretarijata za sport i omladinu, Kraljice Marije 1 (11. sprat), svakog radnog dana od 9 do 15 časova, odnosno do isteka vaučera jer je ograničen broj.
      Za škole plivanja koje će se organizovati na teritoriji opštine Lazarevac i Obrenovac, vaučeri će se deliti blizu mesta realizacije programa, i to na sledeći način:
      Plivački klub „Termoelektrana Kolubara” će vaučere za „Zimsku školu plivanja 2020” deliti u Savezu sportova Opštine Lazarevac, Savetu za sport MZ „Veliki Crljeni” i na blagajni Sportskog centra u Velikim Crljenima od 15. do 31. januara.
      Plivački klub „L.A. Kolubara” Lazarevac će vaučere za program škole plivanja deliti u prostorijama SRC „Kolubara” u Lazarevcu svakog radnog dana od 15. do 31. januara, od 19 do 20 časova.
      Javno preduzeće Sportsko-kulturni centar „Obrenovac” će vaučere za program škole plivanja „Radujmo se, plivajmo” deliti od 15. do 30. januara, od 10 do 14 časova, u Klubu za decu i mlade u Domu kulture „Obrenovac”.
      Pozivaju se svi zainteresovani roditelji da posete ovaj sekretarijat i preuzmu vaučer za svoju decu. Po preuzimanju vaučera dužni su da što pre, odnosno pre početka programa prijave decu klubu koji će ih evidentirati i rasporediti u odgovarajuću grupu, a dobiće i termine kada će učenici dolaziti u školu plivanja, precizira se u saopštenju.
      Najvažnije informacije o programima koje sufinasira grad Beograd objavljene su na zvaničnom sajtu grada Beograda do kraja januara www.beograd.rs .

http://deciologija.rs/svastara/kuda-sa-decom/besplatni-sportski-programi-za-vreme-zimskog-raspusta-2020/

• Од Милан Ракић,
      I ove godine, početkom septembra, veliki broj zaljubljenika u avijaciju okupio se u vazduhoplovnoj bazi Hinterstoisser, u blizini austrijskog gradića Zeltweg da prisustvuje jednom nesvakidašnjem događaju u organizaciji austrijske vojske i kompanije Red Bull. AIRPOWER ni ove godine nije izneverio očekivanja publike, pa smo pored uobičajnih učesnika evropskih događaja, mogli da vidimo i neke retke pojave.

Aeromiting je imao jako dinamičan program, i gledaocima nije dozvoljavao da „dođu do daha“. Program je svako jutro počinjao „pozivom na buđenje“ tokom kog je bazu nadletao Douglas DC-6 u pratnji dva Eurofajtera iz sastava austrijskog RV-a.
      Letački program započinjali su helikopteri, među njima i slovački Mi-17 / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Austrijski Black Hawk i nemački NH90 / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Nakon toga je defileom helikoptera započinjao letački program, nastupali su austrijski Alouette III, slovački Mi-17 do nemačkog NH90, koji su, svaki posebno, imali kratak solo program, pre nego što bi napustili vidokrug publike.
      Najveća privatna akro-grupa Breitling na avionima Albatros / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Švajcarski Hornet iz Fliegerstaffel 17 (17. eskadrila) “Sokolovi“ u specijalnoj šemi farbanja / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Patrouille Suisse ostavila je utisak najuvežbanije akro-grupe / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Ove godine, organizatori nisu imali srece sa vremenom, pa su prvog dana programi radjeni u sniženim šemama, bez mnogo figura u vertikalnoj ravni, pa su se ređale svima dobro poznate tačke koje se mogu videti na većini aeromitinga, grčki „ZEUS“ na F-16, najveći privatni tim Breitling na L-39, kao i austrijski SAAB 105ÖE. Svoju umešnost pred publikom stigli su da pokažu i češki Mi-35, švajcarski F/A-18 Hornet i Super Puma, kao i jedina nadzvučna akro-grupa ove godine, Patrouille Suisse.
      “Retka zverka“, poljski Su-22M4 imao je vrlo skroman program / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Visoko i daleko, na ovogodišnjem AIRPOWER nastupio je samo jedan poljski Su-22 / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Poslednji Fitter u Evropi / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Prva „retka zverka“ koja je imala prilike da zapara nebo iznad Zeltwega bio je poljski Su-22 „Fitter“, koji smo prvi put imali prilike da vidimo nakon problema sa izbacivim sedištima koji je pogodio i poljske MiG-ove 29. Iako Poljaci uglavnom rade program sa dva Su-22, ovde je bio samo jedan, i izveo je jako „bojažljiv“ program, što je odalo utisak da piloti nisu u trenaži. Iako je leteo jako visoko, i daleko, obilata upotreba mamaca, kočionog padobrana, i sama pojava Fitter-a, bila je dovoljna da publika bude i više nego očarana. Drugi Su-22 koji je došao iz Poljske, mogao se naći pored slovačkog MiG-a 29 u statičkom delu izložbe.
      Bliska manevarska vazdušna borba aviona Fokker DR.I i aviona Tummelisa / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Piloti Sejbra i MiG-a 15 takođe su izveli dogfajt / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Spitfajer i Korser, ovoga puta “neprijatelji“ u vazdušnoj borbi / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Dva austrijska EF-2000 presreću Red Bull-ov Falcon-900 / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Kako je program bio podeljen u 4 celine, treći deo je bio rezervisan za blisku manevarsku borbu, gde su se „borili“, avioni istih generacija. Tako se, protiv aviona kog je proslavio Crveni Baron (Fokker DR I), našao švedski Tummelisa, Corsair protiv Spitfire-a, a Sejbr je svog protivnika našao u českom MiG-u 15UTI, kog je tokom celog programa pokušavao da dovede u nišansko staklo. Austrijska vojska je uz veliku buku prikazala poletanje iz pripravnosti, i presretanje „neposlušnog“ aviona, kog je u ovoj prilici predstavljao Red Bull-ov Falcon 900. Nakon toga, na nebu su ostali Tajfuni da prikažu još jednu scenu dogfajta.
      Uvek zanimljivi Frecce Tricolori / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Španska akro-grupa Patrulla Águila, poslednjih godina jedna od najboljih u Evtropi / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Švedski oldtajmer Draken, zbog svog zanimljivog izgleda jedna od najvećih atrakcija na aeromitinzima / Foto: Branislav Milošević, Tango Six U poslednjem delu programa predstavile su se akro-grupe iz Italije i Španije, kao i svima dobro poznati „Dark Falcon“, belgijski F-16. Priliku da zatvori letački program imao je švedski oldtajmer, SAAB Draken, koji je i pored svojih skromnih manevarskih sposobnosti, izveo nekoliko forsiranih zaokreta, što je bilo i više nego dovoljno, da zaokupi pažnju publike.
      Češki Mi-35 sa generatorima dima na krajevima krila / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Posada belgijskog A109 ispaljuje IC mamce / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Narednog dana vreme se dodatno pogoršalo, što je onemogućilo poletanje DC-6, i dovelo do mnogih izmena u programu. Helikopteri su bili prinuđeni da popunjavaju program, kada nije bilo mogućnosti za poletanje aviona, pa su tako otkazani mnogi nastupi, od Triccolora, preko Brietling-a, do MiG-a 15 i Sejbra. Kako kiša nije popuštala, organizatori su morali da puste češkog Hind-a, i belgijskog A109 da svojim sjajnim nastupima popune program, dok se vreme ne popravi.
      Sjajam program jedrilica demo tipa Blanix / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Prevrtanje aviona Tummelisa nakon sletanja, pilot prošao bez posledica / Foto: Branislav Milošević, Tango Six U međuvremenu su dve jedrilice tima Blanix izvele sjajan program, kojem mogu pozavideti i neke akro-grupe, što je bilo jako dobro prihvaćeno od strane publike. Smelo su sa travnate površine poleteli i popularni „matorci“, Fokker i Tummelisa, koji su uz zvuke mitraljeza i pilotima u autentičnim letačkim kombinezonima, napravili odličan šou, ali u trenutku kada DR I „obara“ švedski avion, pri sletanju se Tummelisa prevrnuo, srećom bez posledica po pilota.
      Flying Bulls kompanije Red Bull na avionima B-25, Corsair, P-38 i Alpha Jet / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Pilot aviona T-28B je popunjavao “prazan prostor“ u letačkom programu / Foto: Branislav Milošević, Tango Six U popodnevnim časovima je došlo do kratkog razvedravanja, pa su organizatori izvukli svoje najjače adute. Prvo su poleteli Patrouille Suisse, koji su svakako odali utisak najuvežbanije akro-grupe, preko popularnog Belgijanca, do Red Bull-ovih Flying Bulls-a, koji su po ovom vremenu izgledali posebno efektno zbog sjajne šeme farbanja. Dok su se B-25 Mitchell, P-38 Lightning, F-4 Corsair i Alpha Jet smenjivali u različitim formacijama i solo nastupima, prazan prostor je popunjavao T-28B „Trojan“, koji je zaglavio palicu „ka sebi“, i konstantno izvodio različite petlje. Nažalost, pri kraju dana, vreme se opet pogoršalo, pa su Draken i mađarski Gripen uz kišu zatvorili program.
      Italijanski F-35A, ovaj tip aviona retko se za sada u Evropi pojavljuje na aeromitinzima / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Oko srpskog civilnog galeba rado su se okupljali ljubitelji avijacije iz našeg regiona / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Nemački Tornado / Foto: Branislav Milošević, Tango Six Na statici se pored An-2, Jak-11, italijanskog F-35A, kao i velikih aviona kao što su P-3 Orion i A400, našlo mesta i za dva nama zanimljiva primerka. Nemci su uz bogati program na statici punoj Tornada i Tajfuna, došli i sa H145M, u konfiguraciji za njihove specijalne snage. Interesantno je da Luftwafe ima solo display na ovom helikoperu, ali se ove godine nije našlo prostora u programu za njega, kao i za nama najdraži primerak sa statike, Galeb G-2 iz Aerokluba „Galeb“ oko kog su se rado skupljali ljudi iz regiona.
      Odziv ljudi je i pored lošeg vremena bio sjajan. Prema rečima organizatora, samo je u subotu kroz aerodrom prošlo preko 185 hiljada ljudi. Ovo je jedan od retkih događaja koji je okrenut spoterskoj zajednici, i omogućava im dodatan pristup namenskim lokacijama za fotografisanje i uživanje u programu.
      Branislav MILOŠEVIĆ

• Од obi-wan,
      Operacija "Overlord" 75 godina posle - i Nemačka se iskrcavala u Normandiji??...
      A Rusi kao bili na strani Hitlera ili zla pa nisu pozvani??...
      Zivimo u vreme falsifikata i lazi...
      ...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219244926692043&set=a.1781665619503&type=3&eid=ARA2ZeC0XW_CH-kblM2L4cIO1UiRPC7n3ptkfnE8I4Q_Nn7S4tRzQHBTk7MeNQYE9wcgbYM53fZv5oAM
  • Креирај ново...