Jump to content
Justin Waters

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 4 минута, Justin Waters рече

Pa kad preračunaš u dinare ako se uzme ovaj "standard with gifts" to je onda 137.4 Eura ili 16500 dinara. Meni stoji da je besplatna dostava za BiH. Meni idealno jer potpada u 300 maraka dozvoljene online kupovine bez podlijeganja carinskim i drugim dazbinama. :)

Ako je ta cena a dopada ti se telefon, nemoj mnogo da cekas. Mi smo bas zadovoljni kvalitetom, a neka deca ga uzela i oni kad su videli kod nas kako radi.

I da, samo da dodam: baterija mu je vr`, jer drzi struju bas dugo, i pored intenzivne upotrebe; jedino treba da znas da iako pise "dual sim", to vazi uslovno - moze pored glavne komotno da se stavi i druga kartica, ali ta ista fiocica je i za SD karticu, pa ide ili ona ili druga sa brojem. Nama to nije bilo nesto vazno, pa smo ga uzeli, i pokazao se stvarno dobro, evo vec celu godinu.

:)

пре 7 минута, obi-wan рече

Ako je ta cena a dopada ti se telefon, nemoj mnogo da cekas. Mi smo bas zadovoljni kvalitetom, a neka deca ga uzela i oni kad su videli kod nas kako radi.

Telefon mi se dopao i cijena je više nego povoljna, mislio sam ići i na više, ali za ovo..okta kor, dual sim, 12 MP, 3GB interna do 256 GB eksterna...full oprema koja mi treba. Tako da pazario...Koristila je prepiska s tobom....Tako sad Iphone ide gospođi koja je oduševljena Apple-om i čiji prijašnji Iphone čeka popravku ekrana, i još će pričekati:smeh1: koja još ne može doći sebi, kako neko može tako nešto učiniti zamjenuti Iphone za nešto drugo. :smeh1:

пре 22 минута, Justin Waters рече

Telefon mi se dopao i cijena je više nego povoljna, mislio sam ići i na više, ali za ovo..okta kor, dual sim, 12 MP, 3GB interna do 256 GB eksterna...full oprema koja mi treba. Tako da pazario...Koristila je prepiska s tobom....Tako sad Iphone ide gospođi koja je oduševljena Apple-om i čiji prijašnji Iphone čeka popravku ekrana, i još će pričekati:smeh1: koja još ne može doći sebi, kako neko može tako nešto učiniti zamjenuti Iphone za nešto drugo. :smeh1:

Evo da vidis neke slike sa njega, jesu na brzaka i sirove, ali se vidi kako lepo i jasno reprodukuje boje... :)

...

IMG_20180609_165336.thumb.jpg.1a5901a12e844bdf91757bd4d0a81dd3.jpgIMG_20180504_175404.thumb.jpg.3f0156e7b45bd465c66f97a19e60661e.jpg

пре 23 минута, obi-wan рече

Evo da vidis neke slike sa njega, jesu na brzaka i sirove, ali se vidi kako lepo i jasno reprodukuje boje... :)

Врати детету телефон. Буди ти одличан па заради. Маторци.. :smeh1:

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Врати детету телефон. Буди ти одличан па заради. Маторци.. :smeh1:

Ma nisam ja uzimao, nego sam joj trazio da mi prosledi neku sliku... :)

пре 16 минута, obi-wan рече

Ma nisam ja uzimao, nego sam joj trazio da mi prosledi neku sliku... :)

Наравно. Него сам замислила како узимаш телефон са стола и окрећеш га, гледаш камеру, дивиш се дизајну и перформансама, онако у трансу како ви умете кад су геџети у питању.. па ми је било смешно. :D

https://thehackernews.com/2018/09/google-mastercard-advertising.html

Google Secretly Tracks What You Buy Offline Using Mastercard Data

1282444703_GoogleSecretlyTracksWhatYouBuyOfflineUsingMastercardData.png.4c4ff9bea49a1b264739fba435d5935f.png

Over a week after Google admitted the company tracks users' location even after they disable location history, it has now been revealed that the tech giant has signed a secret deal with Mastercard that allows it to track what users buy offline.

Google has paid Mastercard millions of dollars in exchange to access this information.

Neither Google nor Mastercard has publicly announced the business partnership over allowing Google to measure retail spending, though the deal has now been disclosed by Bloomberg.

According to four unidentified people with knowledge of the deal cited by the news outlet, Google and Mastercard reached the agreement after a four-year negotiation, wherein all Mastercard transaction data in the U.S. has been encrypted and transmitted to Google.

Google packaged the data into a new tool for advertisers, called Store Sales Measurement, and currently being tested the tool with a small group of advertisers, allowing them to track whether online advertisements turned into real-world retail sales.

Last year when Google announced its Store Sales Measurement service, it only said the company had access to approximately 70% of U.S. credit and debit cards through partners but did not reveal their names.

This suggests that not just Mastercard, Google has deals with other credit card companies as well, which total of 70% of the people who use credit and debit cards in the United States.

However, it seems that users can reportedly opt out of offline ad tracking by merely turning off "Web and App Activity" in their Google account.

Mastercard denied that the company provided personal information to any third parties. Here's what a Mastercard spokesperson said in a statement:

"Regarding the [Bloomberg] article you cited, I’d quickly note that the premise of what was reported is false. The way our network operates, we do not know the individual items that consumer purchases in any shopping cart—physical or digital.

No individual transaction or personal data is provided. That delivers on the expectation of privacy from both consumers and merchants around the world. In processing a transaction, we see the retailer’s name and the total amount of the consumer’s purchase, but not specific items."

Google also said it did "not have access to any personal information" from its partners’ credit and debit cards, nor do it "share any personal information" with its partners.

Without any doubt, the deal has been a boon to Google, as advertisers see much bigger returns and ready to pay more money to Google.

Have something to say about this article? Comment below or share it with us on Facebook, Twitter or our LinkedIn Group.

On 4.3.2017. at 23:51, Natasa. рече

I agree to the Terms and Conditions

Next

Next

Install

Finish

Boga pitaj sa čime sam se sve složila :smeh1:

Pa dok nisi tako ne gledajući potpisala formular za pristupanje satanistima još nije sve izgubljeno i tako beznadežno! No, ko sad to zna šta čovjek sve tamo potpiše, na kraju se ispostavi da je s tim I agree prodao svoju dušu djavlu za free-app, besplatnu igricu ili još gore za nekakvu trial, probnu demo verziju.

https://www.churchofsatan.com/

https://thesatanictemple.com/

The_Satanic_Temple_Slide10_2048x2048.jpg

On 4.3.2017. at 22:55, Justin Waters рече

Ima dosta toga da se nadje na internetu na ovu temu, a sad bih da podijelim nesto sto sam upravo otkrio. Mislio sam da ovo radi samo za engleski jezik, da je software i algoritam za prepoznavanje jezika zbog kompleksnosti optimizovan samo za engleski, ali sam se prevario. Dok sam surfao na B92 na google chrome browseru na telefonu upravo mi je na kraju teksta izasao ovakav oglas. 

17125111_1396424573749875_1194006988_n.j

Nikad nisam nista guglao o otvaranju firme, vec sam par dana unazad sa jednim prijateljem pricao o toj opciji i to na srpskom. Dakle dogurali su dotle da vjerovatno za sve svjetske jezike vec imaju razvijen softver. U zadnje vrijeme dosta citam o ovom spijuniranju kompanija koje onda te informacije koriste kako bi ih prilagodajvali oglasima ali izgubio sam svako razumjevanje za sistem "mi tebi besplatne usluge a ti postajes nas prozivod to jest tvoji podaci koje ostavis na internetu". Tu svakako predanjace google i facebook, i posto je ovo google oglas gore znaci neka aplikacija povezan sa googlom je snimala moju konverzaciju sa prijateljem. Facebook sam vec zamrzio i dislajkovao sam sve stranice, pobrisao sve aplikacije, i obrisao sve licne podatke. Prije sam bio fan googla, ali vise mi se oni polako gade iz razno raznih razloga, ponajvise jer su prevrsili sve granice u spijuniranju. Iz istog razloga nemam vise ni antivirusne programe koji vise nisu antivrirusni programi vec spyware software za prikupljanje korisnickih podataka kje onda prodaju oglasivacima. 

Ja sam sa jednom komšinicom pričala o zubnim implantima, i posle su počele da mi  se pojavljuju reklame o istim na internetu. A nisam uopšte tražila bilo šta vezano za tu temu na internetu. Čudna slučajnost... 

I još plus; ja nemam pametni telefon, već komšinica; a reklame su se pojavile na mom kompjuteru. 

пре 11 часа, obi-wan рече

Google Secretly Tracks What You Buy Offline Using Mastercard Data

Odvratni su...svi su mi se smucili i Facebook, i Google i svi satrapi što su željni tvog privatnog života da bi na tome zarađivali. Ne zna se ko su gori da li oni ili te oglašivači koji su spremni da ispljunu 700 milijardi godišnje na ispiranje mozgova ljudima. 

1 hour ago, Justin Waters рече

Odvratni su...svi su mi se smucili i Facebook, i Google i svi satrapi što su željni tvog privatnog života da bi na tome zarađivali. Ne zna se ko su gori da li oni ili te oglašivači koji su spremni da ispljunu 700 milijardi godišnje na ispiranje mozgova ljudima. 

Sjeća li se još ko ovog sajta:

https://ello.co/

Oni su htjeli napraviti konkurenciju FB i ostalim sličnim socijalnim mrežama upravo na obećanjima da će kod njih biti sasvim drugačija User policy, da nikad neće zloupotrebljavati profile u komercijalne svrhe kao FB i ostali ali nekako se nisu baš uspjeli prosaditi pa se potiho transformisali u The Creators Network, sad je tamo najviše umjetnika, grafičara, dizajnera a i ostalih. Šteta što im se to nije povelo za rukom. Imam i ja tamo svoj profil i na njemu samo videa:

https://ello.co/josipbibic

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...