Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Justin Waters

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

ЧЛАН
пре 29 минута, Justin Waters рече

Iphone..i to zadnji put dok ne pronadjem alternativu. Inace nema veze koji telefon se koristi svi su na udaru prisluskivanja i pracenja...ispada apsurd da sto je tehnologija mocnija to gubis sve više na privatnosti. Imaju neke teze da će biti obar biznis tehnologija koja će onemogućiti svo to praćenje raznih glupih aplikacija, ali je onda pitanje da li ti koji ti omoguće takav softver imaju mogućnost da te prate i znaju sve o tebi, kada si kući, kada si na poslu, šta voliš, šta ne voliš o čemu diskutuješ sa ljudima itd...užas. 

Не знам колико, можда има 6-7 година како сам избрисао налог на фб, али, док сам имао приметио сам да су се на мом профилу појављивали огласи баш оног садржаја што сам тражио на гуглу. То је оно што причаш..

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 10 часа, Плаво Небо рече

Не знам колико, можда има 6-7 година како сам избрисао налог на фб, али, док сам имао приметио сам да су се на мом профилу појављивали огласи баш оног садржаја што сам тражио на гуглу. То је оно што причаш..

Ma to je samo vrh ledenog brijega. Pretraživanje kolačića na osnovu kojih algoritam kreira oglase prema navodno "tvom ukusu". To je nešto što čini mi se (nisam nikad čitao kilometarske uslove korištenja) i piše u ugovoru na kojeg pristaješ kada se registruješ za korištenje neke aplikacije. 

Dno ledenog brijega je mnogo strašnije i uključuje mnogo toga od tih "trigera" koji pokreću snimanje dok pričaš, antivirusi koji više služe da ti špijuniraju računar u potrazi za personalnim informacijama koje mogu da prodaju oglašivačima nego da te štite od virusa, čitanje emailova od strane googla, personalizacija čitavog surfanja po netu i aplikacijama...recimo korištenje instagrama ili pinteresta ma koliko da brišeš istoriju pretraživanja, informacije na osnovu kojih si nešto tražio opet će prikazivati sadržaj kada si ulogovan prema tome, a ne neki generički što znači da je također laž da sve informacije sa kojima aplkacije raspolažu ostaju na tvom računaru-telefonu, evidentno je da se one nalaze na nekom cloud serveru, a da se ne ulazi u svu onu forneziku o kojoj priča gost Mire Adanje--to je 9 krug pakla. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ja sam u pretragama vec sasvim pres`o na DuckDuckGo - i u prozoru za unos teksta, i u samom url baru. Iako nista ne mogu da tvrdim, prema onome sto do sad mogu da vidim, oni se izgleda drze recenog da uopste ne prate tvoje kretanje, ili bar ne onako nenormalno kao sam Google. Takodje, solidne alternative su Ecosia, StartPage i Yandex.

Od navedenih, StartPage i Yandex imaju i svoje mail servise, a ima ga i Vivaldi. Na nekima sam vec otvorio nalog da polako probam sta i kako radi.

Od mreza svakako je zanimljiva alternativa VK umesto FB; naravno, ne verujem da rusi tu ne prate bas nista, ali se ipak osecam nekako normalnije, bar za sad.

Takodje, u nekim od skorijih brojeva Sveta kompjutera, bio je clanak o tome da su amuricke sluzbe bezbednosti krenule da savetuju ljude da ne kupuju Huawei telefone, navodno iz razloga bezbednosti, tj. da zli Kinezi ne bi spijunirali slobodoljubive Amere. Medjutim, Qzma iz Sveta kompjutera je tu uneo opasku da je pravi razlog taj sto Huawei nema nikakav back-door u svom OS-u, i da je tako onemoguceno ubacivanje tih raznih vrsta softvera za pracenje i prisluskivanje. Zakljucak Qzme je bio - "konacno, ako vec tako treba, bolje da me spijuniraju Kinezi nego Ameri". :smeh1:

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 6 часа, obi-wan рече

Ja sam u pretragama vec sasvim pres`o na DuckDuckGo - i u prozoru za unos teksta, i u samom url baru. Iako nista ne mogu da tvrdim, prema onome sto do sad mogu da vidim, oni se izgleda drze recenog da uopste ne prate tvoje kretanje, ili bar ne onako nenormalno kao sam Google. Takodje, solidne alternative su Ecosia, StartPage i Yandex.

Yandex nije loš, mada je više optimizovan za pretraživanje ruskih stranica koje su negdje na googlovima indeksima zabačene ili ne postoje uopšte. U svakom slučaju dobra alternativa jer nudi mnogo u odnosu na neke recimo druge bing, ili propali yahoo. 

пре 6 часа, obi-wan рече

Od mreza svakako je zanimljiva alternativa VK umesto FB; naravno, ne verujem da rusi tu ne prate bas nista, ali se ipak osecam nekako normalnije, bar za sad.

Da budem iskren, za lične potrebe našao sam da su sve društvene mreže smor živi, bilo facebook ili VK ili Weibo ili koja već...FB mi je neaktivan već jedno godinu dana i samo je pitanje da dana kada ću ga deaktivirati. 

пре 6 часа, obi-wan рече

Takodje, u nekim od skorijih brojeva Sveta kompjutera, bio je clanak o tome da su amuricke sluzbe bezbednosti krenule da savetuju ljude da ne kupuju Huawei telefone, navodno iz razloga bezbednosti, tj. da zli Kinezi ne bi spijunirali slobodoljubive Amere. Medjutim, Qzma iz Sveta kompjutera je tu uneo opasku da je pravi razlog taj sto Huawei nema nikakav back-door u svom OS-u, i da je tako onemoguceno ubacivanje tih raznih vrsta softvera za pracenje i prisluskivanje. Zakljucak Qzme je bio - "konacno, ako vec tako treba, bolje da me spijuniraju Kinezi nego Ameri".

Vrlo zanimljivo ovo za Huawei...ali ček...hahahahahahahahahaha....e sad mogu da nastavim. Ameri se interesuju za bezbjednost korisnika....hahahahahahahaha, pa to je da pukneš...Mislim ovo njih boli:

6-21.jpg

Kineski brendovi sa vrlo kompetentnim cijenama i sve boljom kvalitetom duvaju za vrat dosadašnjim neprikosnovenim vladarima Samsungu u Applu i sasvim je sigurno da će sa ovakvim procentom rasta iz godine u godinu i da ih zbace s trona, a kako će Jenkiji da podnesu da nisu oni ili neko njihovo nedonošče na prvom mjestu? 

Inače pošto razmišljam o alternativi za Iphone, sasvim sigurno je neka od kineskih varijanti, ili jedna ove tri Huwei, OPPO ili Xiaomi ili čak neki manje poznat ima da se nađu na Aliexpress odlične konfiguracije za oko 200 evra. Razlika je samo što ne postoji neka posebna podrška još uvijek za ove brendove, ali kao da ima za Apple ili Samsung, pa njihove "user support", naročito Apple, što je dalje od SAD to je sve gora, u državama poput Srbije ili BiH i ne postoji. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 2 минута, Justin Waters рече

Da budem iskren, za lične potrebe našao sam da su sve društvene mreže smor živi, bilo facebook ili VK ili Weibo ili koja već...FB mi je neaktivan već jedno godinu dana i samo je pitanje da dana kada ću ga deaktivirati. 

Ne vredi, na fb imam drugare koje ovako nikako ne mogu da vidjam, pa sam tu da ponekad s njima popricam i vidim kako su. :)

Vrlo zanimljivo ovo za Huawei...ali ček...hahahahahahahahahaha....e sad mogu da nastavim. Ameri se interesuju za bezbjednost korisnika....hahahahahahahaha, pa to je da pukneš...Mislim ovo njih boli:

Pa da, ogroman rast prodaje, i nepostojanje back-doora. Ukupno - zulj na trepavici za njih.

пре 3 минута, Justin Waters рече

Kineski brendovi sa vrlo kompetentnim cijenama i sve boljom kvalitetom duvaju za vrat dosadašnjim neprikosnovenim vladarima Samsungu u Applu i sasvim je sigurno da će sa ovakvim procentom rasta iz godine u godinu i da ih zbace s trona, a kako će Jenkiji da podnesu da nisu oni ili neko njihovo nedonošče na prvom mjestu? 

Inače pošto razmišljam o alternativi za Iphone, sasvim sigurno je neka od kineskih varijanti, ili jedna ove tri Huwei, OPPO ili Xiaomi ili čak neki manje poznat ima da se nađu na Aliexpress odlične konfiguracije za oko 200 evra. Razlika je samo što ne postoji neka posebna podrška još uvijek za ove brendove, ali kao da ima za Apple ili Samsung, pa njihove "user support", naročito Apple, što je dalje od SAD to je sve gora, u državama poput Srbije ili BiH i ne postoji. 

Ne znam kakve imas preferencije i sta ti treba, ali mi smo uzeli detetu prosle godine za odlican uspeh Huawei Honor 8 Lite. Za cenu srednje klase (oko 300e) dobijas aparat vise srednje ili cak mozda visoke klase - procesor sa 8 jezgara i 3GB sopstvenog RAM-a bez poteskoca melju sve redom, ukljucuci i HD YT video najboljeg kvaliteta. U samoj visokoj klasi oni imaju mislim P10 i Honor 7/8 modele (bez ovog "Lite"), i koliko vidim pobrali su odlicne ocene svuda. A imaju i neki sasvim jedinstven, na vrhu ponude, koji je direktan samar Apple-u, em je jedini koji ima tu neku posebnu trostruku kameru, a i po ceni je tu negde tipa 800e, znaci kao iPhone otprilike.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 8 минута, obi-wan рече

Ne vredi, na fb imam drugare koje ovako nikako ne mogu da vidjam, pa sam tu da ponekad s njima popricam i vidim kako su. 

Ja sam isto o tome mislio, ali pošto FB messinger može da radi i sa deaktiviranim FB nalogom, tako da ću onda vjerovatno da ga ugasim.

пре 9 минута, obi-wan рече

Ne znam kakve imas preferencije i sta ti treba, ali mi smo uzeli detetu prosle godine za odlican uspeh Huawei Honor 8 Lite. Za cenu srednje klase (oko 300e) dobijas aparat vise srednje ili cak mozda visoke klase - procesor sa 8 jezgara i 3GB sopstvenog RAM-a bez poteskoca melju sve redom, ukljucuci i HD YT video najboljeg kvaliteta. U samoj visokoj klasi oni imaju mislim P10 i Honor 7/8 modele (bez ovog "Lite"), i koliko vidim pobrali su odlicne ocene svuda. A imaju i neki sasvim jedinstven, na vrhu ponude, koji je direktan samar Apple-u, em je jedini koji ima tu neku posebnu trostruku kameru, a i po ceni je tu negde tipa 800e, znaci kao iPhone otprilike.

Pa preference su da ima solidnu kameru, solidno interne memorije i mogućnost ubacivanja SD kartice, da lijepo leži u ruci, da ne štreca i da naravno ima solidan ekran. Mislim da se to sve može otprilike dobiti negdje za 300 evra, upravo to što pišeš procesor od 8 jezgara, dosta rama itd....

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

FB messinger može da radi i sa deaktiviranim FB nalogom

Ovo nisam znao, vrlo zanimljivo...

пре 3 минута, Justin Waters рече

Pa preference su da ima solidnu kameru, solidno interne memorije i mogućnost ubacivanja SD kartice, da lijepo leži u ruci, da ne štreca i da naravno ima solidan ekran. Mislim da se to sve može otprilike dobiti negdje za 300 evra, upravo to što pišeš procesor od 8 jezgara, dosta rama itd....

Onda obavezno pogledaj ovaj Honor 8 Lite, svaka mu cast, vredi svaku paru. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 6 минута, obi-wan рече

Ovo nisam znao, vrlo zanimljivo...

Onda obavezno pogledaj ovaj Honor 8 Lite, svaka mu cast, vredi svaku paru. :)

Da li je to ovaj?

https://www.gsmarena.com/huawei_p8_lite_(2017)-8516.php

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Koliko znam, i taj P8 je odlican, ali je i nesto skuplji. Ovaj "nas" je oko 300e para, i to na ugovor, pri cemo smo morali pola da damo unapred, a pola ide na otplatu.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
пре 41 минута, obi-wan рече

Ne vredi, na fb imam drugare koje ovako nikako ne mogu da vidjam, pa sam tu da ponekad s njima popricam i vidim kako su. :)

Ja vec par godina nemam fb, obrisao sam nalog, dakle delete :) I skoro sam provalio da messenger moze da se koristi isto kao viber, znaci napravis nalog sa brojem telefona sa tim sto mozes da se dopisujes sa ljudima koji imaju fejsbuk. Kad instaliras on ti poveze imenik i ubaci kontakte ljudi koji vec koriste messenger sa fb nalogom, takodje mozes da ubacis i kontakte sa instagrama. Naravno sve sam to iskljucio i do sad sam se dopisivao samo sa bratom, jer sam se odvikao od fejsa, ali moze da zatreba, korisno je ponekad. E da, ime sam stavio lazno, za sad nije problem, i kad se javis nekom pise mu ispod tvoh imena "using messenger without facebook account, registered with phone number", tako nesto slicno.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
ЧЛАН
пре 12 минута, Djapa рече

Ja vec par godina nemam fb, obrisao sam nalog, dakle delete :) I skoro sam provalio da messenger moze da se koristi isto kao viber, znaci napravis nalog sa brojem telefona sa tim sto mozes da se dopisujes sa ljudima koji imaju fejsbuk. Kad instaliras on ti poveze imenik i ubaci kontakte ljudi koji vec koriste messenger sa fb nalogom, takodje mozes da ubacis i kontakte sa instagrama. Naravno sve sam to iskljucio i do sad sam se dopisivao samo sa bratom, jer sam se odvikao od fejsa, ali moze da zatreba, korisno je ponekad. E da, ime sam stavio lazno, za sad nije problem, i kad se javis nekom pise mu ispod tvoh imena "using messenger without facebook account, registered with phone number", tako nesto slicno.

Eto, toga se nikad ne bi` setio. Dobro da znam ako nekom treba, ili ako i meni zatreba nekad. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН
ЧЛАН
Управо сада, obi-wan рече

To jeste taj, ali ne znam koliko je ovo u nasim parama. A super je sto imaju razne boje kucista, ovde imalo tad kad smo uzimali samo crno i belo, pa smo uzeli crno. :)

Pa kad preračunaš u dinare ako se uzme ovaj "standard with gifts" to je onda 137.4 Eura ili 16500 dinara. Meni stoji da je besplatna dostava za BiH. Meni idealno jer potpada u 300 maraka dozvoljene online kupovine bez podlijeganja carinskim i drugim dazbinama. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...