Jump to content

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 250
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ima dosta toga da se nadje na internetu na ovu temu, a sad bih da podijelim nesto sto sam upravo otkrio. Mislio sam da ovo radi samo za engleski jezik, da je software i algoritam za prepoznavanje jezi

I agree to the Terms and Conditions Next Next Install Finish Boga pitaj sa čime sam se sve složila 

Сутрадан ти искаче: ”Како отровати зета, а да изгледа као природна смрт.”

Постоване слике

On 3/17/2017 at 15:45, Paradoksologija рече

Gugl zna tvoje preference i predrasude i daje ti samo materijal koji ih potvrđuje.

Inace, ovi` dana sam nais`o na jedan odlican novi pretrazivac. Taz projekat, ima vrlo kulturno izdvojene adove (nekoliko na pocetku samih rezultata), na osnovu kojih - kako autori tvrde - dobijaju sredstva kojim sade drvece po celom svetu. Programski tim koji pravi ovaj pretrazivac je iz Nemacke.

Vrlo solidno odradjuje rezultate, a ponegde cak i bolje nego Google.

Lediz en` dzentlmen - Ecosia... :)

https://www.ecosia.org/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 21 минута, obi-wan рече

Inace, ovi` dana sam nais`o na jedan odlican novi pretrazivac. Taz projekat, ima vrlo kulturno izdvojene adove (nekoliko na pocetku samih rezultata), na osnovu kojih - kako autori tvrde - dobijaju sredstva kojim sade drvece po celom svetu. Programski tim koji pravi ovaj pretrazivac je iz Nemacke.

Vrlo solidno odradjuje rezultate, a ponegde cak i bolje nego Google.

Lediz en` dzentlmen - Ecosia... :)

https://www.ecosia.org/

4-children-of-the-forest.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

:(

Шит. Баш их волим... пукнеш толке паре и они те заврну.

Sent from my iPad using Tapatalk
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 3/17/2017 at 15:28, Grizzly Adams рече

Па да, за њих ти ниси корисник него производ.

Hoće to kad dobijaš nešto i imaš ga, a ne plaćaš ništa, sve super... 

Tad je fora da si ti proizvod. :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 47 минута, Grizzly Adams рече

:(

Шит. Баш их волим... пукнеш толке паре и они те заврну.

Sent from my iPad using Tapatalk

To svi antivirusni softveri sad rade. Instaliras placenu verziju i oni ne prestaju da te spijuniraju kako bi tvoje podatke o surfovanju prodali markentiskim kompanijama. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 weeks later...
On 4/22/2017 at 7:21, Juanito рече

Е, има неки софтвер на ајПеду за ове QC35 слушке, за подешавања и апдејт - нисам га отварао одавно, данас да проверим има ли нешто ново избаци ми неки екран (који иначе никад не избацује) у фазону "ваше поверење нам је најважније, ми ово користимо само за апдејт, не дајемо ником информације и сл". Реко, аха. ;)

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 14 минута, Grizzly Adams рече

Е, има неки софтвер на ајПеду за ове QC35 слушке, за подешавања и апдејт - нисам га отварао одавно, данас да проверим има ли нешто ново избаци ми неки екран (који иначе никад не избацује) у фазону "ваше поверење нам је најважније, ми ово користимо само за апдејт, не дајемо ником информације и сл". Реко, аха. ;)

Требало би то третирати као кршење уговора с њихове стране. Као што твоје ај агри има правну тежину, тако би требало да има и њихово не шпијунирамо вас. Па ако процури да су лагали, морају свима да врате паре. Тад би размислили да ли ће следећи пут да лажу. Немам ништа против да продају информације ако кажу да то чине. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Juanito рече

Требало би то третирати као кршење уговора с њихове стране. Као што твоје ај агри има правну тежину, тако би требало да има и њихово не шпијунирамо вас. Па ако процури да су лагали, морају свима да врате паре. Тад би размислили да ли ће следећи пут да лажу. Немам ништа против да продају информације ако кажу да то чине. 

Проблем је само што би требало да их казни наручилац тих информација... :coolio:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
пре 16 минута, Grizzly Adams рече

Проблем је само што би требало да их казни наручилац тих информација... :coolio:

Kadija

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо сада, Иван ♪♫ рече

они то за твоје добро :) 

Да бре, одма се осећам безбедније... :smeh1:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 4 weeks later...

@Justin Waters @Grizzly Adams

Значи не верујем...

Цитат

We show that the MEMS gyroscopes found on modern smart phones are sufficiently sensitive to measure acoustic signals in the vicinity of the phone. The resulting signals contain only very low-frequency information (<200Hz). Nevertheless we show, using signal processing and machine learning, that this information is sufficient to identify speaker information and even parse speech. Since iOS and Android require no special permissions to access the gyro, our results show that apps and active web content that cannot access the microphone can nevertheless eavesdrop on speech in the vicinity of the phone. 

https://crypto.stanford.edu/gyrophone/files/gyromic.pdf

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...