Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Justin Waters

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 2 минута, obi-wan рече

A jel neko od vas probao neku drugu pretragu na duze staze (duck-duck go, yandex)? Za ova dva navedena se tvdi da uopste ne prate korisnike.

Оно што сам ја пробао, заборавио сам како се зове, ал Сноуден реко да ич не скупља информације, није ни прићи Гуглу. Претрага тотално губи сваки смисао.

Једино што могу сад је да програмчићима које си овде поставио макар умањим траг, ал реално, ако оћеш било шта корисно да радиш, треба ти Гугл, хтео ти или не.

пре 18 минута, obi-wan рече

Mislis da nije dobar izbor? Pazi, on mi samo omogucava da se krecem nesmetano, da me ne zatrpa suma banera, a privacy badger brine za privatnos`. Osim njih, avira motri na sajtove koji provereno imaju viruse ili neki malware, zato ih i koristim u kombinaciji, ne pojedinacno.

Koristila isti, preuzmes kontrolu interneta i vidis veb kako zelis, automatski uklanja reklamiranja i blokira sve poznate malver-domene i niz prakticnih metoda, dobar je,

:ani_biggrin: ali radi istu stvar, moze da prijavi sve tvoje sesije pretrazivaca kojeg si izabrao:

Expected Outcome : AdBlockplus tracks the hell out of you
https://medium.com/@fin.tech/does-adblock-plus-do-more-than-block-ads-a04fb0ee0388#.7vu7xqo6j

Ova dva sto sam naveo (yandex i patka) za ono sto ja pretrazujem inace rade odlicno. Cak sad vidim da je yandex preuredio naslovnu stranu (pre je bila uzasno nabacana i neuredna), medjutim, prosto do sad nisam presao ni na jednu od te dve opcije, valjda navika, sta li.

пре 1 минут, Тања1 рече

Koristila isti, preuzmes kontrolu interneta i vidis veb kako zelis, automatski uklanja reklamiranja i blokira sve poznate malver-domene i niz prakticnih metoda, dobar je,

:ani_biggrin: ali radi istu stvar, moze da prijavi sve tvoje sesije pretrazivaca kojeg si izabrao:

Expected Outcome : AdBlockplus tracks the hell out of you
https://medium.com/@fin.tech/does-adblock-plus-do-more-than-block-ads-a04fb0ee0388#.7vu7xqo6j

Moguce, mada do sad nisam mogao da vidim nista sto bi mi to potvrdilo. U svakom slucaju, zato imam privacy badger.

пре 8 минута, RYLAH рече

Оно што сам ја пробао, заборавио сам како се зове, ал Сноуден реко да ич не скупља информације, није ни прићи Гуглу. Претрага тотално губи сваки смисао.

Управо у томе и јесте квака.

Борислав Агапиев је наш сјајан стручњак (и у академском смислу и као привредник) за претраживаче. Његове патенте су купили гугл и фејсбук. Често на Quora-и одговара на јако техничка питања о претраживачима. Он каже да алгоритими које користи гугл, иако софтистицирани, нису њихова главна предност. Други могу релативно лако на их направе, а многи су чак и доступни. Њихова главна предност као претраживача су подаци које имају о нама. 

Не скупљати информације и бити добар претраживач су конфликтни циљеви. 

@Tanja

Sad sam pogledao ceo tekst sa sve tabelom koju nudi, i nije bas ubedljiv, treba to mnogo temeljnije sa konkretnim dokazima. Nemam nista protiv da me neko crno-na-belo ubedi da i adblock prati korisnika u korist prodaje reklama, odma` ga sklonim, ali ovaj lik ne nudi bas nista konkretno da potkrepi tvrdnje.

Управо сада, Juanito рече

Управо у томе и јесте квака.

Борислав Агапиев је наш сјајан стручњак (и у академском смислу и као привредник) за претраживаче. Његове патенте су купили гугл и фејсбук. Често на Quora-и одговара на јако техничка питања о претраживачима. Он каже да алгоритими које користи гугл, иако софтистицирани, нису њихова главна предност. Други могу релативно лако на их направе, а многи су чак и доступни. Њихова главна предност као претраживача су подаци о нама. 

Мислио сам баш на функционалност. Рецимо, имаш претраживаче који неће да ти отворе изворну слику или изворни видео. То је само једна од милијарду ствари. Што се тражења сајтова тиче, нисам ни нешто захтеван по том питању, ал једноставно немају функционалност гугла.

Кад смо Боре, предраживача, скупљања информација и осталог, погледајте овај интервју. Нисам могао да нађем други део. 

http://www.livetv.rs/Internet-Televizija/10725/Gost-livetvrs-Borislav-Agapiev--prvi-deo.shtml

пре 17 часа, obi-wan рече

@Tanja

Sad sam pogledao ceo tekst sa sve tabelom koju nudi, i nije bas ubedljiv, treba to mnogo temeljnije sa konkretnim dokazima. Nemam nista protiv da me neko crno-na-belo ubedi da i adblock prati korisnika u korist prodaje reklama, odma` ga sklonim, ali ovaj lik ne nudi bas nista konkretno da potkrepi tvrdnje.

Pa kad ti nije ubedljiv (meni dvoljno ubedljiv) :ani_biggrin: onda ne znas da  programeri takozvane tehnologije za blokiranje oglasa nece vise blokirati reklame, umesto toga prodavace oglasna resenja...odnosno neka vrsta delimicne reklame (delimicna blokada) od  jeseni 2016 godine i novi poslovni model. Tako je to kad pocne da smrdi na novac principi se bace :ani_biggrin:

24.02.2017 kl. 21:00

Spoiler

Adblock Plus ændrede i efteråret 2016 også sin forretningsmodel til et annoncenetværk for acceptable annoncer: Gennem netværket kan annoncører no sælge annoncer, der leverer op til en række krav om formater og cookies. Altså en slags delvis blokade. For de annoncer, der når gennem filteret, tager Eyoe, selskabet bag Adblock Plus, 30 pct. af omsætningen.

Det fik giganter som Google, der tidligere havde samarbejdet med Adblock Plus, til at afbryde samarbejdet og anklage Eyeo for afpresning: Det har kilet sig ind mellem medierne og brugerne og vil nu have penge for det. 

http://finans.dk/live/erhverv/ECE9392256/adblocker-skifter-side-vil-vaere-annonceplatform-i-stedet/?ctxref=ext

Ako te zanima u ruke Google Translate

пре 3 часа, Тања1 рече

Pa kad ti nije ubedljiv (meni dvoljno ubedljiv) :ani_biggrin: onda ne znas da  programeri takozvane tehnologije za blokiranje oglasa nece vise blokirati reklame, umesto toga prodavace oglasna resenja...odnosno neka vrsta delimicne reklame (delimicna blokada) od  jeseni 2016 godine i novi poslovni model. Tako je to kad pocne da smrdi na novac principi se bace :ani_biggrin:

To sa delimicnim oglasima je vec nesto drugo. To su vec poceli da primenjuju na novom Brave browser-u (radi ga ekipa koja je nekad bila deo Mozilla tima). Oni u startu nude upravo tu mogucnost, medjutim, to je samo jedna od mogucnosti, ako se krajnjem korisniku to ne dopada, opet moze da se vrati na potpuno blokiranje oglasa.

Osim toga, ako vodeci (gugle i slicni) nastave da tako agresivno i siledzijski uvlace korisnike u mreze za pracenje kretanja, to samo znaci da ce mnogi - iako to mozda sad jos ne zele - u odredjenom momentu bez odlaganja da migriraju na besplatne i opensource servise i programe, tj. na one koji ne uhode korisnike, kao sto su npr. yandex i duckduck-go medju pretrazivacima. Kolicina bezobrazluka koju ce ljudi da trpe ipak nije ni blizu neogranicene, i to je dobro, naravno.

On 3/6/2017 at 21:07, Juanito рече

Не скупљати информације и бити добар претраживач су конфликтни циљеви. 

To sto znaju da sam devijantan, to sam mogao i ja da im kazem, ali me nervira sto znaju da me nervira kad nece da mi ponude rezulate koji bi me obradovali, nego sve moram sam da guglam da vidim sta je novo na Mrezi. A, znaju oni dobro sta sam ih pitao.

Evo jos jedan u nizu cudnih slucajeva. Susrevsi se sa padom aktivnosti korisnika, facebok je smislio fensi animacije i kreacije poput proslih dogadjaja, kreiranja raznih multimedijalnih sadrzaja, ono kako ti je izgledala godina itd, godisnjica prijateljstva sa ovim i onim itd......, sa namjerom da navuku korisnike da dijele taj sadrzaj kako bi onda oni mogli da kace svoje oglase. Sve te animacije i kreacije dosad koliko mi je poznato, bar meni su iskakle sacinjene od sadrzaja koje sam je vec objavio na ovaj ili onaj nacin na facebooku. Dakle program pokupi slike i video iz albuma koji su na facebook serveru i napravi neku komliaciju. Ok to je sve jasno, kad pravis nalog ti sa onim "I agree" se slazes da ces dozvoliti facebooku da radi s tvojim materijalom ovo i ono. Medjutim juce dok smo radili inhalaciju malom, zena napravila par slika i videa i na tom je stalo. Kad ono par sati nakon toga meni na zidu iskace ovo: 

IMG_2224.PNG

WTF??? Ne nisam postovao nijednu sliku niti video na moj zid, vec je debilni facebook doslovno pristupio mom licnom albumu na telefonu bez mog znanja i napravio kompilaciju od slika posljednjeg dogadjaja za koju sam ja valjda trebao da se raspametim od srece i podlijelim je na svom zidu. 

Bas smo komentarisali na par strana unazad da se i facebook i google kunu da nema sanse da snimaju korisnike u pozadini kako bi im onda pakovali oglase prema snimljenom sadrzaju...Medjutim ovo je meni eksplicitan dokaz da oni lazu kao psi. Tacno je da je app imao opciju pristupa photoalbumu, ali ovo valjda podrzumjeva mogucnost app da pristupi tvom albumu kada ti nesto konkretno preduzimas, zelis da postujes sliku iz albuma, zelis da se ukljucis u live vide opciju, ziles da zaljepis sliku na zid dirketno slikavsi sa facebooka.

Nakon ovoga sam obrisao app sa telefona, i od sad facebook koristim samo za messinger i kada zelim da nesto procitam onda direktno odem na zid od prijatelja ciji mi je sadrzaj bio interesantan. 

пре 3 минута, Justin Waters рече

WTF??? Ne nisam postovao nijednu sliku niti video na moj zid, vec je debilni facebook doslovno pristupio mom licnom albumu na telefonu bez mog znanja i napravio kompilaciju od slika posljednjeg dogadjaja za koju sam ja valjda trebao da se raspametim od srece i podlijelim je na svom zidu.

Ако си некада с тог телефона поставио неку слику, дао си фејсбуку дозволу да приступа албуму.

пре 10 минута, Justin Waters рече

Tacno je da je app imao opciju pristupa photoalbumu, ali ovo valjda podrzumjeva mogucnost app da pristupi tvom albumu kada ti nesto konkretno preduzimas, zelis da postujes sliku iz albuma, zelis da se ukljucis u live vide opciju, ziles da zaljepis sliku na zid dirketno slikavsi sa facebooka.

Не, имају приступ целом албуму до даљњег, кад једном одобриш, све док не исључиш, чак и без твоје експлицитне акције. Али то не значи да је слика код њих док је експлицитно не објавиш. Тај албум кога су ти понудили да окачиш зна само клијент апликација на телефону, не и фејсбук сервер. Тј. тако би требало да буде и то нико не крије, тако читава та прича са дозволом албуму ради за сваку апликацију. Ако слике из албума без твог знања аплоудују на сервер, то је онда лагање. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...