Jump to content
Justin Waters

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

On 26.5.2019. at 0:33, obi-wan рече

DuckDuckGo koristim vec 2 godine umesto Googla, u mozda 95% slucajeva, i odlicno se pokazao. Brave isto tako. Ovaj za poruke ne koristim, pa ne znam.

Krenuo sam sa duckduckgo. Nije lako se rastosiljati navike da kucas "google.com", ali to polako odlazi.

Yandex je dobra alternativa isto, naročito oko pretraživanja slika, ima mnogo širu bazu nego google. Naravno više će u pretrazi povući ruskih sajtova, ali je sveobuhvatno dobar i ono što  ti treba pronađeš obavezno u većini slučajeva. 

пре 1 сат, Justin Waters рече

Krenuo sam sa duckduckgo. Nije lako se rastosiljati navike da kucas "google.com", ali to polako odlazi.

Yandex je dobra alternativa isto, naročito oko pretraživanja slika, ima mnogo širu bazu nego google. Naravno više će u pretrazi povući ruskih sajtova, ali je sveobuhvatno dobar i ono što  ti treba pronađeš obavezno u većini slučajeva. 

Isto imas i Ecosiu i StartPage...

Пре сат времена, Justin Waters рече

Oho, nisam ni znao za ova dva. Isrpobaću ih.

Sve što ima alternativu američkom proizvodu, nastojim da ga usvojim. 

kupis ova telefon, i miran si:D

shell-l5-1.png
PURI.SM

The only modern smartphone you can (truly) own. To many in the world, modern smartphones have become the single most significant piece of technology in their lives, a gateway to the...

пре 13 часа, ronin рече

shell-l5-1.png
PURI.SM

The only modern smartphone you can (truly) own. To many in the world, modern smartphones have become the single most significant piece of technology in their lives, a gateway to the...

Zanimljivo..linux telefon :). 

Za sada dajem šansu Huaweiu. Ostajem s njima, makar ih ovi američki kobci potpuno skinuli s mreže sankcijama. U tome se nadam da stvarno imajtu taj plan B za sopstveni OS. 

пре 15 часа, ronin рече

shell-l5-1.png
PURI.SM

...

пре 2 часа, Justin Waters рече

Zanimljivo..linux telefon :). 

Za sada dajem šansu Huaweiu. Ostajem s njima, makar ih ovi američki kobci potpuno skinuli s mreže sankcijama. U tome se nadam da stvarno imajtu taj plan B za sopstveni OS. 

...

Ono, i Android je Linux u osnovi, kao i MacOS, samo su vlasnicki, tj. prisvojeni. A ovaj ako izadje na trziste i prodje kritike moze da se razgleda.

@Justin Waters 

Mi smo u kuci svi na Huawei, nesto stariji "Honor 8 Lite" (pominjali smo ga na onoj drugoj temi, a kol`ko se secam i ti si ga pazario, ili si `teo da ga pazaris) cera dala mami, i sad mama ima mlazni avion (pogotovu u odnosu na ono sto je imala do sad), a za sebe je cera za rodjendan dobila novi Huawei P-30 Lite - e taj je tek vantazija, a po ceni je tek srednja klasa. Ja imam stari G-6690, dugmicar, sa dve kartice, i iako je padao i koristi se vec 7 godina, i dalje sasvim lepo radi. Sa svima ovima do sad smo vrlo zadovoljni, za cenu koja je placena ili se placa su odlicne masine i vrlo su laki za upotrebu.

Mene muci sto imam prilicno smotane prste, pa me ovi sa tapkajucim ekranima mnogo nerviraju, zato volim dugmicare, i ostao bi na njima ako mogu.

I tako sam i naisao na ovako nesto (i qwerty dugmici i tapkajuci ekran), mada kosta bas dosta - negde oko 300-350e kod nas...

...

blackberry_keyone1.jpg

http://www.telekoplus.com/mobilni-telefoni/blackberry/keyone-cena/
https://blackberrymobile.com/

пре 22 минута, obi-wan рече

Mi smo u kuci svi na Huawei, nesto stariji "Honor 8 Lite" (pominjali smo ga na onoj drugoj temi, a kol`ko se secam i ti si ga pazario, ili si `teo da ga pazaris) cera dala mami, i sad mama ima mlazni avion (pogotovu u odnosu na ono sto je imala do sad), a za sebe je cera za rodjendan dobila novi Huawei P-30 Lite - e taj je tek vantazija, a po ceni je tek srednja klasa. Ja imam stari G-6690, dugmicar, sa dve kartice, i iako je padao i koristi se vec 7 godina, i dalje sasvim lepo radi. Sa svima ovima do sad smo vrlo zadovoljni, za cenu koja je placena ili se placa su odlicne masine i vrlo su laki za upotrebu.

Htjeo sam, i naručio na aliexpress Honor 8 Lite, ali sam vjerovatno naletio na nekog prodavača koji vara i koji vjerovatno nije poslao telefon. I morao sam pokrenuti slučaj nakon jedno 30 dana čekanja, i vratili mi pare. Pa reko neću opet da se cimam, a htjeo sam se rješiti ajfona. I onda na ugovor kod operatera uzmem Y6. Nije najbrži telefon, sa najboljom kamerom, ali za pare od 30 eura, i dvogodišnji ugovor super zadovoljan svim funkcijama koje ima. Iako sam prešao na android nakon 5 godina na ajfonu, nisam nimalo osjećao da se trebam navići, sad kad uzmem ajfon koji sam ženi prebacio i pokušam nešto operisati skroz sam ispao iz tog sistema. Nikad ništa od appla u budućnosti neću staviti u ruke.  

On 1.9.2019. at 14:45, obi-wan рече

...

...

Ono, i Android je Linux u osnovi, kao i MacOS, samo su vlasnicki, tj. prisvojeni. A ovaj ako izadje na trziste i prodje kritike moze da se razgleda.

@Justin Waters 

Mene muci sto imam prilicno smotane prste, pa me ovi sa tapkajucim ekranima mnogo nerviraju, zato volim dugmicare, i ostao bi na njima ako mogu.

I tako sam i naisao na ovako nesto (i qwerty dugmici i tapkajuci ekran), mada kosta bas dosta - negde oko 300-350e kod nas...

...

blackberry_keyone1.jpg

http://www.telekoplus.com/mobilni-telefoni/blackberry/keyone-cena/
https://blackberrymobile.com/

Blackberry je odlican telefon, ali ima jednu "manu" bar serije telefona sa OS 4,5,6,7,10... Naime, posle dugog nekoriscenja telefona, moze se desiti da telefon nece da se   ukljuciti  i ako je prikljucen na punjac i tada pokazuje ovo

Photo-on-11-14-12-at-8-16-AM-3.jpg

ali i za to ima leka https://www.youtube.com/watch?v=VhvMdHlUhrk

provereno radi!!! Tako sam ja povratio svoj stari telefon BB 9810 koji sam koristio skoro 4 godine pa posle presao na android. Ali android me poceo smarati pa sam resio da svoj stari telefon reaktiviram za razgovore. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...