Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Justin Waters

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

појавом паметних телефона свака приватност је изгубљена. прогуглајте само нпр о опреми за шпијунирање која је доступна сваком појединцу, затим можете да нпр попричате са неком детективском агенцијом и да се правите да сте заинтересовани за њихове услуге јер сумњате нпр у брачног партнера да вас вара. на крају крајева можете се распитати и код неког "хакера" који ће вас одвести у свет "dark web-a i deep web-a".... 

И поред толиког шпијунирања, логовања података о рачунару, колачића, снимања масе података... Гугл ми нуди рекламу да инсталирам Оперу док користим Оперу... :)) 

o2.thumb.png.49403de28805fd0c7cfe465be7c9c395.png

o1.thumb.png.0e9f4366d643afe0836aabe4d91d363e.png

пре 7 минута, Vladan :::. рече

Па јесте... следећа ће веровато бити реклама за неки руски дејтинг сајт... :0205_whistling::smeh1:

Samo mi prosledi link... :smeh1:

пре 39 минута, Vladan :::. рече

И? Каква су прва искуства?

DuckDuckGo koristim vec 2 godine umesto Googla, u mozda 95% slucajeva, i odlicno se pokazao. Brave isto tako. Ovaj za poruke ne koristim, pa ne znam.

Vozim se preključe na magistrali, i kod Jablanice u BiH zastoj...nešto mi sinu u glavu, hajde da pogledam na google maps da slučajno nije prikazan saobraćaj. I vraže, crvena linija s desne strane unapred jedno 100m, plavi pokazivač tačno na početku, a ja tačno na kraju kolone!!! Ej kod neke tamo Jablanice. 

Uvije sam se pitao, kako pokazuju stanje saobraćaja? Prvo mi pada na pamet nešto kao flightradar24, postoji neki centralni sistem praćenja saobraćaja koji se onda određenim kanalima prenosi i na ostale uređaje, medije itd....ali onda to mi pije vode za aemričke gradove, ali ne i za Jablanicu. 

Onda mi je palo napamet da kad već imaju satelistski sistem snimanja zemljine površine, možda snimaju u real time i softver kolonu vozila konvertuje u linije i prikazuje na mapi. Zastrašujuće, ali manje od onoga šta zapravo stoji iza toga: 

google-map-traffic.jpg
FOSSBYTES.COM

Google offers real-time traffic updates in its Maps application. Have you ever thought how Google tracks live traffic.

Stvar je zapravo da na osnovu praćenja lokacije koju naravno znaju ako je uključenja opcija "My locations", a (možda znaju i ako je isključena) računaju preko raznih algoritama kretanje vozila, i onda sve to spajaju u one linijice koje vidimo na njihovim mapama. Zastrašujuće.!!

Urnebesan je ovaj pasus:

So, wherever you’re, next time when you’ll use Google maps for live traffic updates, you’ll praise Google’s efforts for the accuracy and speed they provide while tracking the live traffic for you. Google has played a major role in making our lives simpler. One can’t imagine internet without Google. In fact, Google is the internet for most of us.

You will praise Google....hahahah. Gledam kako da se skinem s gugla, postali su toliko moćni i zavukli se u sve pore interneta, da je postalo nenormalno za jednu kompaniju da toliko narastu. Svaka čast Kinezima što ih blokiraju u Kini, i Rusima što ih malo regulišu prije nego im dopuste poslovanje u Rusiji, da to ne rade google-su ne bi znao kraj.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...