Jump to content
Justin Waters

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 8 минута, Justin Waters рече

Ok, ali sta onda kako je informacija o transakciji iscurila do oglasivaca? 

Неко је горе окачио текст о томе како се и те информације данас размењују... Шта друго? Алгоритам не може ни теоријски да провали полицу из онога што си написао. Једино ако је натприродан или ако имате камере у кући. 

пре 1 минут, Juanito рече

Неко је горе окачио текст о томе како се и те информације данас размењују... Шта друго? Алгоритам не може ни теоријски да провали полицу из онога што си написао. Једино ако је натприродан или ако имате камере у кући. 

Ne znam da li je to još uvijek dovoljno za objašnjenje. Na debitnoj kartici je zbirna suma računa kojeg sam platio, a polica je samo jedan od artikala kojeg sam pazario tog dana. Banka ima samo iznos kojeg sam platio, i prodavnicu kojoj je to plaćeno...iz toga banka nema podatak o artiklu kojeg sam pazario tako da ih proda oglašivačima. Ostaje prodavnica u kojoj sam kupio, oni imaju kompletnu lisu stvari koje sam pazario, ali nemaju moje lične podatke, ne znaju ko je kupio te stvari jer nisam se nikad registrovao kod njih pa da ih imaju. 

Onda ostaje da nivo zavjere pomjerim na neki viši nivo i da tu u sprezi prodavnica zajedno sa bankom radi na tome da prodaju informacije oglašivačima. brrr

пре 18 минута, Justin Waters рече

Ne znam da li je to još uvijek dovoljno za objašnjenje. Na debitnoj kartici je zbirna suma računa kojeg sam platio, a polica je samo jedan od artikala kojeg sam pazario tog dana. Banka ima samo iznos kojeg sam platio, i prodavnicu kojoj je to plaćeno...iz toga banka nema podatak o artiklu kojeg sam pazario tako da ih proda oglašivačima. Ostaje prodavnica u kojoj sam kupio, oni imaju kompletnu lisu stvari koje sam pazario, ali nemaju moje lične podatke, ne znaju ko je kupio te stvari jer nisam se nikad registrovao kod njih pa da ih imaju. 

Onda ostaje da nivo zavjere pomjerim na neki viši nivo i da tu u sprezi prodavnica zajedno sa bankom radi na tome da prodaju informacije oglašivačima. brrr

Не верујем да је банка, него произвођач платне картице, као што је Мастеркард (вероватно и други слично раде).

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-08-30/google-and-mastercard-cut-a-secret-ad-deal-to-track-retail-sales?utm_source=Triggermail&utm_medium=email&utm_campaign=Post Blast (bii-payments): Mastercard might be selling transaction data to Google | Xiaomi to launch payment service in India | Samsung Pay deepens UAE push&utm_term=BII List Payments ALL

пре 12 минута, Juanito рече

Da vidio sam ovo. Ovo je sve jos u povoju, i vjerovatno najbolje radi u SAD-u...ne znam da li istu efikasnost postizu za BiH. Cilj ove kooperacije googla i proizvodjaca kartica ako dobo razumijem je da upare potrosacke navike ljudi sa online aktivnoscu, tj google nastoji da poveze oglase koje je neko online gledao i što ga je na kraju dovelo da to pazari negdje u prodavnici...no još ne znam kako je google saznao da sam kupio onu policu osim ako VISA ima informacije o detaljnoj kupovini, a ne samo konačnom računu. Ako je tako onda je jasno, VISA je omogucila pristup podacima sa transakcije. 

Šta god da je, ne znam na šta će to sve izaći. Ovakvo zadiranje u privatnost ljudi je neviđeno...a alternativa google i drugima trenutno nema na vidiku. Jedina alternativa je isključenje sa mreže. 

Procurele Facebook login informacije se na dark webu prodaju za dva dolara

02.10.2018 11:22 | 0 Software/Web

Novo istraživanje otkriva da se Facebook login informacije od strane hakera prodaju na dark webu za samo 2,60 dolara. Izveštaj stiže nedugo nakon što je objavljeno da je značajno probijanje sigurnosti kompromitovalo 50 miliona Facebook naloga.

Verovatno ne predstavlja iznenađenje da se korisnički podaci prodaju na dark webu, ali je svakako iznenađujuće da se ukradeni loginovi prodaju za svega nekoliko dolara.

Money Guru istraživanje takođe pominje da se hakovani email loginovi takođe prodaju na dark webu. Svako sa odgovarajućim browserom i web adresama može da pristupi ovom tržištu i kupi Facebook i email loginove. Istraživanje je bazirano na dostupnosti loginova za prodaju sa 26 najčešće korišćenih naloga na internetu.

Pogledajte još: Facebook pretrpeo probijanje sigurnosti, ugroženo preko 50 miliona naloga

Istraživanje sugeriše i da se finansijdski podaci takođe mogu veoma jeftino kupiti. Informacije o kreditnim i debitnim karticama se prodaju po ceni između 14 i 19,50 dolara. Praktično je moguće kupiti nečiji kompletan onlajn identitet za manje od 1000 dolara. Uvo uključuje profile na društvenim mrežama, onlajn naloge za obavljanje kupovina, kao i naloge na servisima za zabavu.

Pomenuti podaci često pokazuju i informacije kao što su brojevi telefona i adrese, što ponovo dovodi do saveta da korisnici povedu mnogo više računa o svojoj onlajn zaštiti.

Izvor: Ubergizmo

пре 9 минута, Снежана рече

02.10.2018 11:22 | 0 Software/Web

Novo istraživanje otkriva da se Facebook login informacije od strane hakera prodaju na dark webu za samo 2,60 dolara. Izveštaj stiže nedugo nakon što je objavljeno da je značajno probijanje sigurnosti kompromitovalo 50 miliona Facebook naloga.

Verovatno ne predstavlja iznenađenje da se korisnički podaci prodaju na dark webu, ali je svakako iznenađujuće da se ukradeni loginovi prodaju za svega nekoliko dolara.

Money Guru istraživanje takođe pominje da se hakovani email loginovi takođe prodaju na dark webu. Svako sa odgovarajućim browserom i web adresama može da pristupi ovom tržištu i kupi Facebook i email loginove. Istraživanje je bazirano na dostupnosti loginova za prodaju sa 26 najčešće korišćenih naloga na internetu.

Pogledajte još: Facebook pretrpeo probijanje sigurnosti, ugroženo preko 50 miliona naloga

Istraživanje sugeriše i da se finansijdski podaci takođe mogu veoma jeftino kupiti. Informacije o kreditnim i debitnim karticama se prodaju po ceni između 14 i 19,50 dolara. Praktično je moguće kupiti nečiji kompletan onlajn identitet za manje od 1000 dolara. Uvo uključuje profile na društvenim mrežama, onlajn naloge za obavljanje kupovina, kao i naloge na servisima za zabavu.

Pomenuti podaci često pokazuju i informacije kao što su brojevi telefona i adrese, što ponovo dovodi do saveta da korisnici povedu mnogo više računa o svojoj onlajn zaštiti.

Izvor: Ubergizmo

Sto dalje od Dark Web-a. Nije on za obicne smrtnike kao sto ni Kali linux nije za pocetnike u linux svetu.

1 hour ago, Justin Waters рече

...

пре 47 минута, Juanito рече

...

Pa to je u stvari ovo sto sam postavio na pretprosloj strani...

пре 4 минута, obi-wan рече

...

...

Pa to je u stvari ovo sto sam postavio na pretprosloj strani...

Pa ja još vagam da li je ovaj moj slučaj baš ovo. Meni opcija je opcija "Web and App Activity" isključena. Sve sam isključio što se tiče personalizacije oglasa na google...jedino što ne mogu da isključim je da uopšte pokazuju oglase, ali za to imam ad-blocker. 

Meni je za sad objašnjenje, i ujedno jezivo, da VISA čiju sam karticu koristio za plaćanje ima kompletnu transakciju po artiklima kupovine, a ne samo finalni račun i da je preko njih info iscurio ka oglašivačima. Inače u pozadini je telefon prisluškivao mene i ženu kako diskutujemo o postavljanju police, i kamera je u tajnosti uzimala screenshotove unutrašnjosti, a algoritam je to sve obradio i prepakovao u informaciju za oglašivače. 

пре 5 минута, Justin Waters рече

Meni je za sad objašnjenje, i ujedno jezivo, da VISA čiju sam karticu koristio za plaćanje ima kompletnu transakciju po artiklima kupovine, a ne samo finalni račun

Upravo o ovome govori ovaj gornji clanak - oni imaju taj dil (koji je procureo) da i za offline kupovinu sasvim prate i taguju ljude, a svakako po kupljenoj robi.

пре 5 минута, Justin Waters рече

Inače u pozadini je telefon prisluškivao mene i ženu kako diskutujemo o postavljanju police, i kamera je u tajnosti uzimala screenshotove unutrašnjosti

Za ovaj deo nisam bas siguran, mislim da je samo slusanje glasa i fakat da si kupio bas to dovoljna kombinacija. Za dalje im slike uopste i ne trebaju.

Управо сада, obi-wan рече

Upravo o ovome govori ovaj gornji clanak - oni imaju taj dil (koji je procureo) da i za offline kupovinu sasvim prate i taguju ljude, a svakako po kupljenoj robi.

Onda je to to, VISA automatski ima pristup podacima transakcije u detalje...Za ovo nisam znao, mislio sam da samo prodavac ima informacije šta si kupio, a da proizvođača kartice ne interesuje šta si kupovao već samo koliko si platio. 

пре 19 минута, Justin Waters рече

Onda je to to, VISA automatski ima pristup podacima transakcije u detalje...Za ovo nisam znao, mislio sam da samo prodavac ima informacije šta si kupio, a da proizvođača kartice ne interesuje šta si kupovao već samo koliko si platio. 

Чак и да није шпијунирања и продаје оглашивачима, мислим да они морају имати те информације из више разлога, практичних и легалних. Е сад, друго је шта би смели да раде, а шта не с тим информацијама. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...